Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Mirando
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po apr 10, 2006 12:17 pm
Kraj: ...ja ka pa te ti tu delaš...

Vonj v kabini (plini, izpuh...?)

Napisal/-a Mirando Ne jan 16, 2022 10:34 pm

Oj mojstri,

Mogoce kak predlog oz pomoc koga, ki se je ze ukvarjal s tem ali imel morda podoben problem....

Na vw golf, variant 1.6tdi, 2016, prevozenih malo manj kot 180kkm, imam problem s smradom v kabini. Oz vonjem po izpusnih plinih. Kot po izpuhu recimo.

Serviser je ze nekaj gledal, nasel nic. Ko je gledal, preverjal vozilo se v kabini in ob preverjanju motorja vonjalo nic...?!

Najvecja tezava je, da se to pojavi zgolj obcasno. Vcasih med voznjo...vcasih na mestu... vcasih par dni nic...

Okoli injektorjev je sicer malo mastno, tudi za turbino je bilo opazeno malo saj...gibljiva cev na izpuhu je videti ok.

Kaksen predlog mogoce, kaj bi lahko bilo oz kje iskati vzrok...?

Hvala za vse sugestije oz pomoc.
....Vemo marsikaj, pa še se učimo.....
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vonj v kabini (plini, izpuh...?)

Napisal/-a Fan Po jan 17, 2022 7:10 am

Ali izpuh ne tesni, ali pa se gibljiva cev izpuha poslavlja.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
dejanb75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Po sep 17, 2018 3:18 pm

Re: Vonj v kabini (plini, izpuh...?)

Napisal/-a dejanb75 Po jan 17, 2022 9:14 am

Sem imel enak problem na fordu 1,6 tdci. Vonj po izpušnem dimu v avtu. Najprej ko je bil avto na mestu. Na koncu sem že po vožnji po AC vohal dim. Sem vprašal več mehanikov, dva sta mi predlagala menjavo turbine ker naj bi puščala, tretji mehanik pa je v 30 sekundah ugotovil, da je puščalo pri kolektorju. Potem je menjal tesnilo in poravnal kolektor.

Sam lahko preveriš tako da poškropiš milnico tam kjer sumiš da bi lahko puščalo.
 
Uporabniški avatar
Mirando
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po apr 10, 2006 12:17 pm
Kraj: ...ja ka pa te ti tu delaš...

Re: Vonj v kabini (plini, izpuh...?)

Napisal/-a Mirando Po jan 17, 2022 1:01 pm

Hvala za napisano...

z milnico...sploh ni slaba ideja....samo (še?) motor + izpuh ....ne sme biti ogret ,najbrž..!?
V kolikor bi stalno puščalo/smrdelo bi bilo dosti "lažje" ugotoviti vzrok.
Sem sprva sumil da je povezano z regeneracijo DPF (da se pojavi v teh ciklih); pa ne bi upal trditi, da je temu tako...
Kot že napisano, ko je mehanik preverjal ni puščalo/smrdelo nič. Dogovorno smo zaključili, da pač počakamo, ko bodo plini, vonj bolj izraziti ali celo stalno puščali....
če bi bil izpuh, mi je čudno, da problem ni vseskozi prisoten?!

Pomislil sem, da je imel kdo podoben slučaj.
....Vemo marsikaj, pa še se učimo.....
 
dejanb75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Po sep 17, 2018 3:18 pm

Re: Vonj v kabini (plini, izpuh...?)

Napisal/-a dejanb75 Po jan 17, 2022 6:00 pm

kdaj ti smrdi oz. ne smrdi v kabini je odvisno tudi od tega ali je vklopljen ventilator kabine, kroženje zraka, vožnja oz mirovanje, vožnja nazaj....
Ko sem vžgal mrzel avto se je pri meni videlo dim okrog turbine. vendar ker je okrog turbine toplotna zaščita nisem mogel točno locirati izvora. Pri meni je bila ta zaščita črna od saj. Ko sem iskal kje bi lahko puščalo sem gledal samo turbino, spoj turbina in cev proti dpf-ju, spoj kolektor - turbina. kar sem ugotovil z milnico je bilo da pri krmiljenju variabilne turbine malo pušča, vendar to ni bil vzrok.
Kar sam lahko narediš je, da preveriš vse to če je kaj črnega od saj, lahko si pomagaš z milnico. Če je pametno z milnico okrog injektorjev pa je bolje da vprašaš mehanika če je to pametno. Vsekakor z milnico delaj pri mrzlem avtu in potem ga pusti delat da izhlapi.

Če ne boš našel nič in tudi mehanik ne bo našel nič vprašaj še kakšnega drugega mehanika. Jaz sem jih obiskal več preden sem dobil tapravega.
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Vonj v kabini (plini, izpuh...?)

Napisal/-a mavrica To jan 18, 2022 2:15 pm

Meni se je pojavljal v kabini zoprn smrad po izpušnem plinu, ki je bil bolj prisoten ob nizki hitrosti in vožnji v klanec, da te je kar bolela glava. Veliko ljudi je gledalo pod pokrov, a nihče ni nič ugotovil. Kasneje sem to omenil pooblaščencu na servisu in je s svetilko posvetil ter v sekundi ugotovil, da je šla gibka cevčica iz turbine (original par eur drobiža). Mi je kar dan naredil.
 
Uporabniški avatar
Mirando
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po apr 10, 2006 12:17 pm
Kraj: ...ja ka pa te ti tu delaš...

Re: Vonj v kabini (plini, izpuh...?)

Napisal/-a Mirando To jan 18, 2022 7:02 pm

Hvala!
Kako pa zgleda ta cevka?
Kje bi naj bila?
Lahko sam to preverim?
Hvala
....Vemo marsikaj, pa še se učimo.....
 
jure5j
Novinec
 
Prispevkov: 146
Pridružen: Pe maj 18, 2007 9:57 am

Re: Vonj v kabini (plini, izpuh...?)

Napisal/-a jure5j Sr jan 19, 2022 5:43 am

Na golfu 5 so crkovale te cevke pa so bili isti simptomi kot pri tebi .Ne vem kako ima narejeno sedmica.
https://www.google.si/search?q=61384D&s ... nt=gws-wiz
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm
 
Uporabniški avatar
Mirando
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po apr 10, 2006 12:17 pm
Kraj: ...ja ka pa te ti tu delaš...

Re: Vonj v kabini (plini, izpuh...?)

Napisal/-a Mirando Pe jan 21, 2022 3:03 pm

Hvala...preverimo še to...

Sicer pa nič jasno...pa če je počena, pušča...kakorkoli!?
zakaj smrad ni potem vedno prisoten; zakaj le v nekih intervalih...občasno...?!
....Vemo marsikaj, pa še se učimo.....
 
Uporabniški avatar
Mirando
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po apr 10, 2006 12:17 pm
Kraj: ...ja ka pa te ti tu delaš...

Re: Vonj v kabini (plini, izpuh...?)

Napisal/-a Mirando Po jan 24, 2022 12:55 pm

Fan je napisal/-a:Ali izpuh ne tesni, ali pa se gibljiva cev izpuha poslavlja.



Bil na specializiranem servisu za izpuhe....preverjeno vse...tesni in ni bilo ugotovljeno karkoli sumljivega?!

:|
....Vemo marsikaj, pa še se učimo.....
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vonj v kabini (plini, izpuh...?)

Napisal/-a Fan Po jan 24, 2022 5:20 pm

Kot ste že sami ugotovili, se vonj pojavi občasno. Torej mora biti izpolnjeno kar nekaj pogojev, da pušča in pride vonj v kabino.
Sicer ne vem kako so mojstri preverjali izpuh, niti ne dvomim v njihovo znanje in delo. Očitno je sama razpoka tako minimalna, da bo potrebno počakati, ko se razpoka poveča ( stalni vonj, dim, povečan glas motorja ... ), se bo lažje lociralo okvaro.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov