Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
blink
Novinec
 
Prispevkov: 204
Pridružen: Če dec 11, 2003 5:59 pm

Clio II - smrad po zažganem olju

Napisal/-a blink To mar 04, 2014 9:41 pm

Pred časom sem opazil, da mi v kabino preko ventilacije prihaja smrad po zažganem olju, kar pomeni da nekje kaplja na kolektor motorno olje. Clio je l.99 in me zanima ali je edina varijanta ta, da mi uhaja pri oljnem filtru ali je možno še kaj drugega? Mogoče kakšno tesnilo kje za zamenjati?
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Clio II - smrad po zažganem olju

Napisal/-a Scorp84 To mar 04, 2014 11:56 pm

Kako ti ventilator ob najvišji hitrosti dela? Mogoče se kaj iz njega kadi (ščetke so lahko, že bolj boge).
 
blink
Novinec
 
Prispevkov: 204
Pridružen: Če dec 11, 2003 5:59 pm

Re: Clio II - smrad po zažganem olju

Napisal/-a blink Sr mar 05, 2014 12:06 am

Scorp84 je napisal/-a:Kako ti ventilator ob najvišji hitrosti dela? Mogoče se kaj iz njega kadi (ščetke so lahko, že bolj boge).


Ne, ne... ni ventilator. Sem videl da se rahlo kadi od kolektorja...bo kar nakapljano olje. Še najbolj mi izgleda kot da rahlo pušča pri oljnem filtru, ampak mi je čudno ker je bilo eno leto od menjave oljnega filtra in olja vse OK... Lahko pa tudi kje drugje pušča, zato pa sprašujem.
 
Uporabniški avatar
javr
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Pe avg 03, 2007 12:28 pm

Twingo 2003 - smrad po zažganem

Napisal/-a javr Če nov 21, 2019 6:53 am

(nov. '19)
Twingo 2003, 16V:
dober teden se po krajši vožnji (3,5 km) izpod motornega pokrova zazna smrad po zažganem, kot bi se žgala neka guma ali olje.
Po malce daljši vožnji (7 km) pa se ta smrad zazna tudi v kabini, še posebej če je vklopljen ventilator gretja.

Ne vidim kaj bi bil vzrok, mislim pa da smrdi močneje če je avto v premikanju, kot pa če na mestu nabijam gas in gledam v motorni prostor od kod se bo pokadilo.
Felne so na otip mrzle, tako da zavore niso zablokirane.

Problem je tudi zajla za odpiranje motornega pokrova: ne gre najbolj rada sama nazaj tako da če na to nisi pozoren ko spustiš pokrov motorja, je le-ta samo zahaklan toliko da ga veter ne odpre, ne pa tudi zapahnjen tako kot mora biti.

Kakšen nasvet ?
___
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Clio II - smrad po zažganem olju

Napisal/-a Firediver Če nov 21, 2019 7:33 am

Pregledati kanale zračenja in odkriti vzrok smradu.
Razmigati/napeti/zamenjati zajlo za odpiranje pokrova motorja.

To ni neka raketna znanost...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Clio II - smrad po zažganem olju

Napisal/-a Ivan36 Če nov 21, 2019 10:41 am

Meni je pa lani poleti začelo dišati po bencinskih hlapih na Škodi :shock: :DDD pa ugotavljam par dni od kje bi to prišlo, pa sem en dan razne cevke pregledal pa se mi je ena za bencinske hlape dobesedno zdrobila v roki :huh: :shock: Zamenjal za novo in smrad je izginil.
Glede smradu po zažganem olju je verjetno cev odduška pregnita oziroma stopljena ali ZAMAŠENA pa še MAF je za pregledat in EGR ventil za ščistiti.....
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Clio II - smrad po zažganem olju

Napisal/-a void Če nov 21, 2019 11:00 am

Preveri tesnilo pokrova glave. Najverjetneje se cmari olje na kolektorju, ki pušča.
 
Uporabniški avatar
javr
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Pe avg 03, 2007 12:28 pm

Re: Clio II - smrad po zažganem olju

Napisal/-a javr Pe nov 22, 2019 8:33 pm

menda gre za tesnilo pokrova ventilov; menjava drug teden
___
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 21 gostov