Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a Reaper85 Sr maj 28, 2014 10:11 pm

D12J12 je napisal/-a:gaszajla
Ko berem tvoje komentarje se mi zdi da želiš ljudi prepričati, da ne kupijo novega avtomobila...Novi avtomobili imajo eno VELIKO prednost pred starimi/rabljenimi in to je varnost. Kot že gotovo veš ima avto spredaj zmečkljive cone (karoserija okoli motorja) katere ublažijo oz. vpijejo silo pri trku. Pri novem je ta material nov in bo opravil nalogo kot se zagre, pri 10 let starem je pa material zmatran in mogoče že poškodovan in takoj se možnost poškodb poveča za 10-20%... Da sploh ne govorim o hitrosti varnostnega sistema ( abs, esp itd). Novejši bodo avtomobili na cesti, večja bo varnost pri normalni vožnji.
LP
Aja pa še to, lepa Škoda :D velik varnih in delujočih kilometrov ti želim :D .

Glavni razlog da se kupi nov avto je za večino to, da ti vsaj 8 (tolk mi je zdržal še zelo pokvarljiv Punto MkII), če ne 12 let, ni treba servisirat drugega kot menjat olje, pa enkrat vmes še jermena premenjaš.
Za varnost me ne skrbi tolk, važno da imam varnosti pas in airbag. Sej je blo že velik situacij kjer je malo manjkalo, ampak če bi imel tak strah pred vožnjo, se sploh nebi vozil.
Lahko pa voziš 70 kot moj sodelavec (oz. več njih pri 50+), to si pa ne samo 100, ampak 200% varen. Resno, pri tej hitrosti bi ti moral eden bombo spustit pred avto, da bi te spravil iz ceste. Ker pred srno se je sodelavec že vsaj 10x lahko ustavil povsem na nulo, pa je imel še precej fore.
Ampak zame je zaenkrat 100 še dovolj varna hitrost, sploh če ne prehitevam tam kjer gre na knap.
 
Uporabniški avatar
digibum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To maj 27, 2014 6:58 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a digibum Če maj 29, 2014 3:49 pm

Danes deset minut pred naročeno uro sem dostavil avto.
Boštjan L., ki je sprejel avto je takoj zaznal težavo, kaj je vzrok pa ni imel pojma.

Sem jim rekel, da pridem čez eno uro nazaj pogledat kaj se dogaja. Vmes sem še rekel, da bi vzel dodatno garancijo 4 + 2 leti, saj je moj avto še po stari pogodbi, kjer pripada 4 leta garancije. Za to želijo 305 €.

No pridem čez eno uro nazaj. Avta se niso še dotaknili. Boštjan L. mi pravi, da bi mi on najraje vrnil avto pa da to spregledam. Kao da naj dam bolj naglas radio... Sm mislu, da mi bo glavo razneslo...

Pol se zmenimo za nadomesten avto, neki star Toledo. Prazen tank! Lučka za motor gori! WTF?!

Najprej zajebejo naročilo, potem avto ropota,. Pa še to včeraj so se spomnili, da mi niso vrnili are. Katero naj bi všteli v prvo plačilo...

Glede na to kaj vse so že zajebal, bi mi moral avto TAKOJ popravt in postrečt s kofetom. Ne pa da me pustijo čakat eno uro in pol mi reče da niso še pogledal...

Govorimo o avto hiši Avto Slak, Novo mesto. Da se ve!
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a MBtouran Če maj 29, 2014 3:56 pm

Ocitno se res norca delajo s tem da daj radio glasneje. Pa to bi se moralo nehat, saj se marsikje bere kako probleme oznacijo za stanje tehnike in stranke odslovijo in to ne samo v Sloveniji
 
Uporabniški avatar
digibum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To maj 27, 2014 6:58 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a digibum Če maj 29, 2014 4:32 pm

Sem kar vodji prodaje napisal kar jim gre :twisted:
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a MBtouran Če maj 29, 2014 5:00 pm

digibum je napisal/-a:Sem kar vodji prodaje napisal kar jim gre :twisted:


So vsi enaki po vecini
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a yashica Če maj 29, 2014 5:13 pm

Obrni se direkt na oddelek za pomoč ob tehničnih težavah (Porsche Slovenija) in se pritoži čez odnos avtohiše. Če ne boš sedaj, ko so te že v štartu odpravili kot, da to ni nič, udaril po mizi, te bodo vrteli okrog prsta.

Pritoži se na to številko: 01 58 25 133

Mail: obravnavastrank@porsche.si


Ti takole ropota: http://www.youtube.com/watch?v=kc4IHpRsDvQ
Zadnjič spremenil yashica, dne Če maj 29, 2014 5:22 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
digibum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To maj 27, 2014 6:58 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a digibum Če maj 29, 2014 5:21 pm

yashica je napisal/-a:Ti takole ropota: http://www.youtube.com/watch?v=kc4IHpRsDvQ


Zelo podobno vendar bistveno bolj po tihem. Sicer pa skoraj identičen zvok.

Najlepša hvala za kontaktne podatke in napotke :)
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a yashica Če maj 29, 2014 5:26 pm

Ali lahko lociraš področje ropota. Prihaja iz motornega prostora ali izhaja iz notranjosti?

Če je ropot pri motorju, naj nekdo v prostem teku dodaja plin ti pa lociraj mesto izvora. Če je slučajno pri turbini je problem hitro rešljiv.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
digibum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To maj 27, 2014 6:58 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a digibum Če maj 29, 2014 5:31 pm

Ropot sem zaznal samo v vozilu. Mislim, da zvok prihaja nekje od desne prednje gume pa do armature. Tam vmes mora biti.
Ko sem bil zunaj vozila tega ropota nisem zaznal oz. ga je zvok motorja preglasil.

Pod pokrovom motorja sem vse premigal če se kje kaj drgne, brez uspeha. Odbijač tudi mislim, da ni.
Zadnjič spremenil digibum, dne Če maj 29, 2014 6:03 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a peroRS Če maj 29, 2014 5:38 pm

Poglej v motornem prostoru. Na večini delov (razne cevke, senzorji ipd) imaš gor datum izdelave. Posamezni deli pa običajno niso stari ca. 3-4 mesece več kot sestavljen avto.

Slika
 
Uporabniški avatar
digibum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To maj 27, 2014 6:58 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a digibum Če maj 29, 2014 5:42 pm

peroRS je napisal/-a:Poglej v motornem prostoru. Na večini delov (razne cevke, senzorji ipd) imaš gor datum izdelave. Posamezni deli pa običajno niso stari ca. 3-4 mesece več kot sestavljen avto.

Slika


Hvala za demonstracijo, sicer je avto na servisu tako da bom pogledal ko spet vidim reveža.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a yashica Če maj 29, 2014 5:54 pm

Kolikor razumem prihaja potem ropot v območju neke resonance. Bodi pozoren, če prihaja nekje pod sopotnikovim sedežem oziroma nogami.

Pametno, da si deloma pobrisal št. šasije. Kdaj točno je bil avto izdelan mislim, da niti nima veze. Avto je modelno leto 2014 in to je vse kar šteje. Gre pa za 1.2 tsi 105KM z opremo AMBITION, prihaja pa iz tovarne Mladá Boleslava.
Zadnjič spremenil yashica, dne Če maj 29, 2014 6:48 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Krazy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Pe nov 05, 2004 12:50 pm
Kraj: Nm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a Krazy Če maj 29, 2014 6:32 pm

Poglej si to: viewtopic.php?f=6&t=83936&p=1532891#p1532891
Ropot prihaja, ko si v kabini, nekje iz sovoznikovega predala. Gre pa za cev, ki dovaja gorivo, ki zaradi slabe pritrditve vibrira.
Cevko samo potisni v ležišče, ki je na fotografiji na dnu strani prilepljenega linka, in jo fiksiraj z vezico. Na Avto Slaku o tem niso imeli pojma, sem jim jaz pokazal kako narediti. Upam, da je to rešitev.
Veselje do vožnje.
 
Uporabniški avatar
digibum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To maj 27, 2014 6:58 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a digibum Če maj 29, 2014 6:41 pm

Krazy je napisal/-a:Poglej si to: viewtopic.php?f=6&t=83936&p=1532891#p1532891
Ropot prihaja, ko si v kabini, nekje iz sovoznikovega predala. Gre pa za cev, ki dovaja gorivo, ki zaradi slabe pritrditve vibrira.
Cevko samo potisni v ležišče, ki je na fotografiji na dnu strani prilepljenega linka, in jo fiksiraj z vezico. Na Avto Slaku o tem niso imeli pojma, sem jim jaz pokazal kako narediti. Upam, da je to rešitev.

100 krat hvala. Tvojo povezavo sem že poslal serviserju, jutri ga pa še pokličem.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a yashica Če maj 29, 2014 6:47 pm

Točno to sem imel v mislih kar je @Krazy napisal ;)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a Novinec1968 Če maj 29, 2014 7:05 pm

[quote][Govorimo o avto hiši Avto Slak, Novo mesto. Da se ve!/quote]

Čista zmaga je, ko nastopi Slakova mama. Me prav zanima če pri Porsche Slovenija vejo kakšen talent imajo med svojimi poslovnimi partnerji?
Če je povzeto po Jurčiču, Flerè Krivostegno (iz Kozlovske sodbe v Višnji Gori) imel od Boga po višnjanski veri poseben dar modrosti, ter je znal coprati, da so zdravi oboleli, bolni umirali.
Potem mama Danica po veri trebanjski ima dar in čar, da novi kupci kmalu odidejo, stari pa pa k Slaku več ne pridejo.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a ~toMmy~ Če maj 29, 2014 8:25 pm

Ne samo, da si kupil problematičen motor, ampak si ga še vzel pri Slaku... moje sožalje =P
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a tomzzi Če maj 29, 2014 9:01 pm

Kaj je pa tako zelo narobe z Slakom? Vidim, da vas nekaj nima ravno dobrega mnenja... Sprašujem zato, ker sem ravno z Slakom nm v kontaktu glede Seat Leona... In pa testne vožnje. Ne želim pa nekega slabega servisa z arogantnim odnosom...
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a ~toMmy~ Pe maj 30, 2014 7:13 am

Meni so pri 30k km ponujali menjavo zavornih ploščic, pri 70k rekli, da so čisto hin, menjane so bile pa pri 77-78k km, nadomestni avto za dve urci in cca. 5 km sem moral plačat, pri vztrajniku pri smešnih kilometrih niso nič popuščali pri ceni, takrat smo zaključili in potem so po enem letu poslali opomin za servis plačan z gotovino...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
digibum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To maj 27, 2014 6:58 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a digibum Pe maj 30, 2014 7:40 am

Ravnokar sem poklical na servis, kjer mi je g. Boštjan zagotovil, da je najprej preveril cevke na desni strani vozila in, da tam ni odkril težave :mrgreen:
Lepo a ne :huh:

Odgovor Slakove mame na mojo email pritožbo:
Spoštovani,

Obveščamo vas, da je vaše vozilo v servisu. Po zaključku pregleda vas bomo o stanju nemudoma obvestili.
Prosimo vas, da za nastale nevšečnosti sprejmete naše opravičilo.

Hvala in lepo pozdravljeni,


Danes jih bo še slišala od mene osebno :twisted:
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 34 gostov