Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
bato60
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe maj 30, 2014 11:17 am

Peugeot žaromet - slab ponaredek

Napisal/-a bato60 Ne avg 03, 2014 7:58 am

zdravo,prejšni teden sem kupil v firmi silux sprednji žaromet za smešno ceno,glede nato kakšne so cene drugje.ista luč iste firme ogledana v drugi trgovini še enkrat dražja.pa ni to kar me muči ampak da žaromet sploh ne dela.ok pokličem v silux pošljejo novega,ki sicer sveti ne dela pa električna nastavitev višine snopa za povrh je še popraskan.spet jih pokličem,pa mi pravijo da še niso imeli takega primera,kar seveda ni res.vem da ko kopuješ žaromet,mora biti leta ustezno pregledan in označen,vsaj tako delajo v helli.nekateri pravijo kaj pa kupuješ DEPO ali TYCO,človek v današnjih časih dati 300e" za novi žaromet je pa le malo preveč.sicer nisem pričakoval iste kakovosti kot pri originalu malo boljše bi pa le moralo biti izdelano,pa čeprav je izdelek MADE IN TAYVAN.pa lep pozdrav vsem :DDD
Zadnjič spremenil bato60, dne Po avg 04, 2014 6:06 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: pežo head lamp

Napisal/-a yashica Ne avg 03, 2014 8:23 am

Za začetek se vsaj toliko potrudi in namesti "pežo" napiši Peugeot in firma tudi ni silxus, ampak verjetno Silux.

Kaj si pa pričakoval? Da boš dobil enako kvaliteto Depo kot jo ima oem Magneti Marelli, Valeo, Hella...

Enako je pluval čez podjetje kolega, kI je kljub mojemu nasvetu naj kupi žaromete od helle, nabavil depove in dobil nič od nič. Na koncu se je izkazalo, da originalne spolirane luči z umazano lečo bolje svetijo kot nove depove. Važno, da kupiš novi par za manj kot stane ena oem oziroma enakovredna priznane firme.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: pežo head lamp

Napisal/-a DePalmo Ne avg 03, 2014 5:10 pm

Eh, slovnica je šla gobe nabirat, še vedno nevem kaj se je kupilo, pa čeprav sem prebral trikrat. Se je pa že večkrat slišalo da ima Silux ponaredke in da marsikateri sploh ni dobro narejen. Bolje kupiti rabljen original, kot pa ponaredek.
 
bato60
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe maj 30, 2014 11:17 am

Re: pežo head lamp

Napisal/-a bato60 Po avg 04, 2014 6:35 am

:DDD :DDD :DDD :DDD
yashica je napisal/-a:Za začetek se vsaj toliko potrudi in namesti "pežo" napiši Peugeot in firma tudi ni silxus, ampak verjetno Silux.

Kaj si pa pričakoval? Da boš dobil enako kvaliteto Depo kot jo ima oem Magneti Marelli, Valeo, Hella...

Enako je pluval čez podjetje kolega, kI je kljub mojemu nasvetu naj kupi žaromete od helle, nabavil depove in dobil nič od nič. Na koncu se je izkazalo, da originalne spolirane luči z umazano lečo bolje svetijo kot nove depove. Važno, da kupiš novi par za manj kot stane ena oem oziroma enakovredna priznane firme.


Moti te moja slovnica, ne pa to kakšne neoriginalne dele prodajajo. pa brez zamere :DDD

Pa še glede poliranja luči lahko kaj povem:dal sem jih polirat na AMZS,imel sem tako imenovano ugodnost popust 15% na storitev,izkazalo se pa je,da je bilo potem še slabše :evil:

Ne, nisem pričakoval iste kakovosti,luči sploh niso pregledane, nimajo oznake da je žaromet OK.Zamenjal sem že dve,prva sploh ni delala druga, pa je za povrh še popraskana.Pri obeh pa ni deloval motorček za nastavitev snopa,tvoj komentar pa je moja slovnica in pluvanje podjetja ki se ukvarja s ponaredki,me zanima če bi vzel VALEOTA ali OEMA če bi bilo isto?


DePalmo je napisal/-a:Eh, slovnica je šla gobe nabirat, še vedno nevem kaj se je kupilo, pa čeprav sem prebral trikrat. Se je pa že večkrat slišalo da ima Silux ponaredke in da marsikateri sploh ni dobro narejen. Bolje kupiti rabljen original, kot pa ponaredek.

Vzeto na znanje,sem iskal rabljene originale pa sem dobil odgovor,da so ali prodani ali pa poškodovani,a bi ti takega kupil?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: pežo head lamp

Napisal/-a RedBaron Po avg 04, 2014 7:50 am

Tudi jaz sem za passata letnik 2000 rabil obe novi luči (model z meglenkami). Cena Helline je bila preko 200 €/kom... zato sem potem nabavil DEPO za 150 €/par.

Svetile so lepo (verjetno bi Hella boljše), po cca pol leta se je na levi snel vzvod za nastavitev višine (so mi BP. zamenjali).

Se pa vidi, da to ni hella in ni tako lepo in natančno narejena...

Nisem pa kupil pri Silux.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: pežo head lamp

Napisal/-a esem Po avg 04, 2014 12:09 pm

@bato60

Preberi pravilnik in se ga vsaj približno drži :evil: :roll: :twisted: :!:
3.5 - nedovoljeno je pisanje ali citiranje večih post-ov zaporedoma (zato se uporablja funkcijski gumb "uredi" ali pa z novim forumom funkcija "citiraj" - desni spodnji del prispevka). V kolikor se stvar kljub opozorilu nadaljuje, se uporabnika onemogoči.

Napisal si pet ali šest objav zapovrstjo, napačno citiral, večkrat brez potrebe citiral Yashico in samega sebe ipd. Sem popravil in združil, a tako naprej ne bo šlo.

Popravil sem tudi naslov - da lahko kdo s podobno težavo z iskalnikom tudi kaj najde.
Tudi področje ni pravo (styling je nadgradnja, ne pa navadna menjava), sem preselil.

Sicer pa BTW - si pomislil, da ima "smešna cena" svoj razlog?
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Peugeot žaromet - slab ponaredek

Napisal/-a abbe Po avg 04, 2014 12:56 pm

300€ za eno luč je čit normalna cena,če veš da so žarometi tut po 1000+€
če bi pa ti rad prišel skozi čim ceneje potem pa pač maš kar maš.
mislim da je vsem jasno da so luči tako poceni z razlogom (slaba kvaliteta izdelave)
Ni vse res kar napišem
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Peugeot žaromet - slab ponaredek

Napisal/-a Scorp84 Po avg 04, 2014 2:04 pm

Sem isto za svojega pezojcka kupil luci pri siluxu, za smesno ceno. Verjetno imam sreco da vse ok dela in sveti tudi lepo. Od originalne niti ni odstopanja, mogoce celo boljse sveti, ker bi staro origonalno luc moral, zbrusti. Ceprav ni videt kaj dost zamagljena.
Kar pa se tice silux in reklamacije... V vednost, ce boste reklamirali, nikakor po telefonu ampak prek maila. Drugace se jim ne sanja, da si jih kontaktiral po telefonu in vrejal reklamacijo. So me sele pol opozorili, ko sem spraseval ce mislijo kej zrihtat in pol odgovor, da samo preke maila vpostevajo reklamacijo. Na koncu niso niti odgovarjali na mail, po telefonu pa se delali neunne...Sicer je slo za 30e, bom ze pozrl...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 59 gostov