Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Cash Po jun 08, 2015 6:31 pm

Sem ji poslal pm... :)
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a yashica Po jun 08, 2015 7:17 pm

Cash je napisal/-a:Ko bi vsaj zguslanega kupil, samo kaj, ko sem kupil novega, ravno zaradi takih sranj. Ne vem...Kia me ne vidi več!


Ko prebiram take zgodbe in se spomnim na svoje "kolobocije", bi človek najraje ustanovil nek multiznamkarski klub, nad kvaliteto in zanesljivostjo razočaranih lastnikov, ki na servisu ne pridejo dlje, kot do odgovora "stanje tehnike, karakteristike... " in ostale neumnosti ali pa traja nerazumno dolgo, da se zadeve premaknejo :roll:



Hvala lepa še enkrat Yashica za tole povezavo.


Malenkost ;) Če bi se spomnil prej, bi ti povezavo poslal že pred dnevi, ko sem jo prvič zasledil oops Čisto po naključju!
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Ivan36 Po jun 08, 2015 11:23 pm

Vedno omeniš samo obrate od do, kaka pa je v teh obratih hitrost in v kateri prestavi ? Mogoče pa rabi več gasa, da se prej segreje ali poveča pretok hladilne tekočine ?
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Cash To jun 09, 2015 4:58 am

Ni odvisno od hitrosti. Najbolj je cukanje opazno v 2 brzini, mi je pa cukalo tudi v 3 brzini. V 4 brzini ni čutiti več cukanja, čutim samo jaz na pedalu in odzivnosti avta, ker nima neke normalne odzivnosti med 1500 in 2000 obratov. Recimo danes zjutraj je spet čisto normalno delovalo brez kakršnega koli problema. Zunaj je bilo 15st.C. Odzivnost v vseh brzinah je bila normalna, brez cukanja.
Več gasa ne rabi, ker kot vidiš, je danes normalno deloval avto in celo zimo je normalno deloval. Do sedaj sem pač to opazil v toplejših dnevih in ko je motor mrzel.
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Cash Če jun 11, 2015 10:58 pm

No, zdej pa tkole, da napišem eno dobro novico in v bistvu, ne vem a sem fuknj.n al kaj????Preberi, se splača...odkar me je Hanzi (model iz drugega foruma) vprašal, če mi cuka tudi na mestu, sem to tudi probal. Ko sem ga vžgal, sem par sekund počakal, da se olje "razmaže" in se sklene tokokrog olja in počasi ene 3X dodal gas do 2000 obratov in kasneje med vožnjo ni niti 1X zacukalo. Potem sem to ponovil, ko sem šel iz službe domov (zunaj je bilo 27st.C) in tudi ni nič cukalo. Drugi dan enako zjutraj enak postopek in vse super, za domov enak postopek in tudi vse super. Potem pa sem zvečer šel spet nekaj ven in pozabil dodati gas 3X in lej ga zlomka, cukalo. Ker sem bil sam na cesti, sem ugasnil avto, ga spet vžgal, 3X v leru dal gas do 2000 obratov in kasneje ni niti 1X zacukalo. Do danes zvečer sem vedno ponavljal isti postopek in ni niti 1X zacukalo al spet, glej ga zlomka, prejle sem pozabil ta postopek izpeljat in spet cukalo. Vendar sedaj nisem ugasnil avta, temveč sem pri prižganem avtu in v leru 3X dal gas do 2000 obratov in nadaljeval vožnjo brez kakršnega koli cukanja.
No, zdej pa mi povejte, kdo je tu nor in kaj sploh se dogaja? V vseh postopkih je bilo zunaj toplo oz. vroče in 2X sem pozabil postopek in obakrat je cukalo, po vseh postopkih pa niti 1X. WTF :huh:
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Cash So jun 13, 2015 9:15 pm

Evo, enako kot pri meni, samo, da je tam 2.0 CRDi http://www.hyundai-klub.si/forum/viewthread.php?forum_id=26&thread_id=4964

Rešitev s 3X na gas do 2000 obratov pri meni 100% deluje. Vedno po vžigu dam 3X na gas in ni problemov. Včeraj pa sem šel po mulca k frendu in so seveda bili še ostali pred bajto in smo malo debatirali. Potem vžgem avto in ker nisem hotel izpasti čuden, ko tam po gasu nabivam, sem se mirno brez "mojega postopka" odpeljal naprej in cukanje se je takoj začelo. Opravil sem moj ritual 3X in cukanje je izginilo.
 
yapka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: To jun 03, 2008 10:07 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a yapka Pe feb 01, 2019 8:28 pm

Obujam temo...a ste že prišli do konkretne rešitve glede cukanja. Razen tega da daš 3x gas.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a pskoda Pe feb 01, 2019 11:02 pm

Verjetno bo treba iti na posodobitev programa
Lp
 
peterv6i
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: So apr 18, 2015 5:40 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a peterv6i Ne jul 26, 2020 3:56 pm

Imam Kia sportage 1.7 crdi.. ista težava..
Pri 1800-2000 obratih 4 brzina po ravnici kar neki pocukne.. Avto sem kupil nov in to se konstantno pojavlja.. (držiš gas in kar pocuka sam od sebe.. je moteče)
Sedaj se mi pojavlja še to, da mi na začetku ko je avto hladen in ko štartam obnaša kot bi zdrsavala prednja kolesa potem pa ne več (ko se segreje)..
Ko pospešujem v 3 brzni gre vse nekam v resonanco začne bobnet v kabini kot da vozim štuka junkers letalo..

Na drugem servisu, ki sem ga imel pred nkaj dnevi so mi rekli, da so imeli že 3 takšne primere in da naj bi bila serisjak napaka na sklopki?!
Ok.. za tisto zdrsavanje razumem.. za cukanje na 1800 obratih pa ne vem če je glih sklopka kriva?!
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a nejc1 Ne jul 26, 2020 4:06 pm

A so preverili če je možna posodobitev programa motornega računalnika?
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Highupthere Po jul 27, 2020 2:29 pm

peterv6i je napisal/-a:Imam Kia sportage 1.7 crdi.. ista težava..
Pri 1800-2000 obratih 4 brzina po ravnici kar neki pocukne.. Avto sem kupil nov in to se konstantno pojavlja.. (držiš gas in kar pocuka sam od sebe.. je moteče)
Sedaj se mi pojavlja še to, da mi na začetku ko je avto hladen in ko štartam obnaša kot bi zdrsavala prednja kolesa potem pa ne več (ko se segreje)..
Ko pospešujem v 3 brzni gre vse nekam v resonanco začne bobnet v kabini kot da vozim štuka junkers letalo..

Na drugem servisu, ki sem ga imel pred nkaj dnevi so mi rekli, da so imeli že 3 takšne primere in da naj bi bila serisjak napaka na sklopki?!
Ok.. za tisto zdrsavanje razumem.. za cukanje na 1800 obratih pa ne vem če je glih sklopka kriva?!



"Ko pospešujem v 3 brzni gre vse nekam v resonanco začne bobnet v kabini kot da vozim štuka junkers letalo.." :lol: :lol: :lol: :lol:
 
peterv6i
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: So apr 18, 2015 5:40 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a peterv6i To jul 28, 2020 1:51 pm

nejc1 je napisal/-a:A so preverili če je možna posodobitev programa motornega računalnika?


Bu.. se bom pogovoril preden peljem na ponovni pregled.. dodal bom še spise iz te teme in še par drugih tujih..
Nikoli več ne kupim KIE.. Sem jo hotel zamenjat za Tiguan-a ampak ko so mi jo ocenili sem rekel da bo treba brusit naprej do onemoglosti.. :)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a xxl To jul 28, 2020 2:00 pm

Misliš da boš z VW srečnejši? Ti samo pelji KIO ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a emozul To jul 28, 2020 2:01 pm

Točno tako.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a sašo5 To jul 28, 2020 9:19 pm

ne se hecat_kdo pa še Kio kupi.... :lol:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Firediver Sr jul 29, 2020 4:54 am

Garancija tega ne krije? O šment, to pa ni dobro...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Highupthere Sr jul 29, 2020 7:22 am

Sploh mi je nepredstavljivo da znamka takšen motor sploh spravi v obtok. Pa valda jih prej kaj testirajo??? Tudi čudno bi bilo, da česa takega ne opazijo pri proizvodnji...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a limas Sr jul 29, 2020 8:54 am

Nova tehnologija se zaradi pritiskov marketinških menedžerjev ne testira dovolj dolgo, da bi se odpravile vse potencialne napake; dejansko so brezplačni beta testerji kupci prvih serij.

Kia je mlada firma z zelo agresivnim marketingom, motor 1.7 pa ni najbolj posrečen izdelek. Ljubitelji dizlov posegajo po proizvajalcih, ki znajo narediti dovršen in zanesljiv motor: Renault, Peugeot, Fiat, Mercedes, Volvo...
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a mihaing Sr jul 29, 2020 9:10 am

sašo5 je napisal/-a:ne se hecat_kdo pa še Kio kupi.... :lol:


sej ne. Kupujejo pa popuste :!: :!: :!:
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Gosic Če jul 30, 2020 7:00 am

Važno da se imata vidva Volkcwagncka rada, pa je cel svet srečen. Kdo je pa dejansko testiral 1.2 TSI motorje? Ali pa klice v sili v novi osmici? Morda odzivnost touch sistemov? Programsko opremo? Da o Preventu in predvsem skrbi za slovenske delavce ne govorim.
Če mislite pomagat tipu mu pomagajte, ne pa eno in isto polena pod noge in preusmerjanje pozornosti. Razen če si želite v nadaljne imeti teme posvinjane z zamerami, ki jih taki posti več kot očitno privabljajo.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Highupthere in 16 gostov