Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a abbe Če avg 14, 2014 7:49 am

joztom je napisal/-a:Večina brezveznikov s testerjem samo briše napake in čaka ponovni pojav. Če ti je jasno, kako kaj deluje, ti šele sosledje podatkov pove, kaj je narobe. Primer tega tedna, Citroen C4 Picasso 2.0HDI ni vlekel. Vaški diagnostik je na testerju prebral sledečo napako Garetta (senzor pozicije WasteGate ventila, ki v tej turbini ne dela kurcšlusa ampak premika variabilne lopatice, ne daje podatka). Kje je bila rešitev? Prvo vprašanje, kje dobiti senzor? PSA servisna mreža ponuja samo celo turbino za megadnar (norci). Eni angleži na Ebayu ti ta kos dobavijo za cca 130€ posebej, je že bolje. No in kaj je bilo zares. Gumijasto koleno fi10, ki gre iz električnega stikala vakuma (pogon variabilnih lamel na turbini preko membrane) je bilo počeno. Če ne bi bilo Janeza iz vasi pod Šmarno Goro, bi se najedlo na tej turbini vsaj ene 20 voluharjev. Vrednost popravila 1€ materiala in ena ura proučevanja, potrebno je samo razumevanje podatkov iz testerja, sočasno z znanjem o delovanju turbo polnjenja. Včasih ima človek srečo. Res se pa vrhunsko znanje plača z najmanj milijon napakami, jebeš ti seminarje.
Plačujemo davek, ker smo razvrednotili strokovne poklice. Mehanik-diagnostik je danes nekdo, ki ni mogel do magisterija afriške primerjalne književnosti. Zares zanimivo, glede na število avtomobilov in zahtevne elektronske opreme, ki je vgrajena.


no ja ni to zj glih tko an.ni treba zaničevat mehanike.diagnostike...
ne da se vsake napake vn iz parametrou prebrat pa si lah še tak mojster.
enostavno je live data včasih prepočasen da vidiš razliko.
če ti avto trzne za 1/10 sekunde ne boš videl na parametrih tega,sploh če gre za kašen nadzor stvari ki jih regulira vakum.
ker enostavno nimaš podatka o dejanskem stanju komponente(turbo,egr,swirflap,loputa....) ampak imaš le duty ki ga ecu generira,kaj se pa naprej dogaja pa je čisto druga pesem.
si lepo podal primer....
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Cash So apr 04, 2015 1:06 pm

Evo, ponovno se javljam. Ker se je napaka (cukanje) čez zimo (ko so se spustile temperature) umirilo, sem mislil, da se je že samo od sebe popravilo, vendar se je cukanje pri mrzlem motorju med 1500-2000 obratov zopet pojavilo sedaj, ko je malce topleje. Od jeseni do sedaj sem vedno, brez izjeme tankal le na eni bencinski in nikjer drugje. Sumim, da ima tu temperatura ozračja vpliv na nek senzor oz. karkoli bi lahko bilo to? Če je zunaj 15-20 st.C bo cukalo, če pa je mrzlo, pa ne cuka nič. To se dogaja vedno samo pri mrzlem motorju.
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Cash So apr 04, 2015 1:13 pm

Aja, še to sem pozabil povedati, da sem jeseni testiral njihovo testno Kio Sportage z enakim motorjem in je cukalo čisto enako pod mrzlim motorjem, morda še malce bolj, tako, da je tole kar serijsko?! :roll:
 
trs
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Po apr 21, 2008 9:55 pm
Kraj: bela krajina

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a trs So apr 04, 2015 2:58 pm

joztom je napisal/-a:...Plačujemo davek, ker smo razvrednotili strokovne poklice. Mehanik-diagnostik je danes nekdo, ki ni mogel do magisterija afriške primerjalne književnosti. Zares zanimivo, glede na število avtomobilov in zahtevne elektronske opreme, ki je vgrajena.


@ joztom
Vsaka ti čast. Skidam kapo. Lepo opisano.
vw je boljši avto
 
Uporabniški avatar
martin94
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Sr sep 22, 2010 7:59 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a martin94 Ne apr 05, 2015 2:49 pm

trs, pozanimaj se, če morda to ni napaka na sami elektroniki, ki se pojavlja tudi pri 1.4 CRDi motorjih (smo imeli identične težave, opisane v tej temi -> http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=96346 ;))
Namreč tudi pri nas so se podobni simptomi pojavljali pri temperaturah od 15 do 25 stopinj, kar pa je reprogramacija delno rešila oz. v zelo veliki meri omilila, morda je težava nekako v tej smeri pri tvojem avtomobilu ;)
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Cash Ne apr 05, 2015 5:44 pm

Hvala Martin, jim bom omenil tole, glede elektronike. Pri meni samo rahlo cuka, odzivnost je pa takojsnja. Sedaj cez zimo nisem imel niti enega primera cukanja. Takoj, ko so se temperature dvignile, pa mi je ze 3x cukalo. Od jeseni do sedaj sem tankal samo na eni crpalki, da sem videl, ce je problem morda v nafti, vendar ni. Tole cukanje se je zacelo, ko je imel avto komaj 800km
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Cash So jun 06, 2015 3:33 pm

Ok, da malo osvežim zadevo....potrjujem, da motor cuka samo, ko je zunaj toplo in cuka, dokler se ne segreje voda do 90 st.C. Cuka med 1500 in 2000 obratov, ko rahlo oz. normalno pospešuješ. Močno seveda ne, saj je motor še hladen.
Sem zopet poklical servis, jim razložil, da bo tole sedaj že 3 (tretji) obisk pri njih in povedal, da sem isto zaznal pri testni Kiji Sportage od ene avtohiše, ki je imela pač predstavitev v našem okolišu in da sumim pač serijsko napako in s tem najverjetneje temperaturni senzor za dotok temperature zraka, nakar mi je serviser dejal, da verjetno potem ne bodo nič zrihtali.
Avto sem kupil nov in tole mi je začelo srati že pri cca 800km. Sedaj jih ima cca 25.000. Ponavljam, da celo zimo ni čisto nič cukal, saj so bile temperature nizke. Cukal je jeseni in sedaj že kak mesec oz. od dviga temperatur.
Kaj lahko naredim, če ne bodo nič zrihtali, ker če avto prodam njim, mi bodo ponudili mizerijo, če pa ga prodam kakemu drugemu človeku preko avtoneta, pa mi lahko zateži, da avto cuka in mi ga bo vrnil nazaj?

Hvala
 
gdi
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Ne maj 13, 2012 4:04 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a gdi So jun 06, 2015 3:56 pm

Ti bi moral že prvič ko se je pojavilo praviš da že pri 1000km peljati na garancijo in imajo da zrihtajo kakor vejo in znajo drugače pa zahtevat denar ali drugo vozilo. Ta časti imaš pa za dobiti nadomestno vozilo. Ne pa, da ugotavljaš kaj in kako .
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Cash So jun 06, 2015 5:20 pm

Na začetku nisem imel toliko zamar, potem po nekaj mesecih pa sem odpeljal avto na servis, kjer niso nič odkrili, čeprav so imeli tester priklopljen gor in sva se z mehanikom vozila.
Ok, kaj pa narediti, če je tole serijsko in oni pač ne morejo popraviti, če še tovarna ne zna? Si upravičen do kake odškodnine? Meni ni problem dati avto noter in vzeti denar ven. Samo, kot vedno ponudijo neko mizerno plačilo in konec. Je kje kak zakon o tej problematiki?
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Cash Po jun 08, 2015 8:08 am

dodajam...

Danes zjutraj: 17 st. C
Na mestu sem počasi stopnjeval obrate do 2000. Delovalo je vse v redu; na obratih ni bilo slišati nobene napake. Potem sem šel v službo in ni niti 1X cuknilo!!! Motor je bil pred tem mrzel.

Včeraj: 24st. C
Cukalo nenormalno veliko. Celo v drugi sem se enakomerno peljal na 1600 obratih in je cukalo za popizdit. Ko se je voda ogrela na 90 st. C, je prenehalo. Motor je bil pred tem mrzel.

1 teden nazaj zjutraj, ko sem šel v službo: 20st.C je bilo (zjutraj, ja. Sem samo gledal debelo)
Cukalo nenormalno veliko, dokler se ni ogrela voda na 90 st.C, potem je nehalo. Motor je bil pred tem mrzel.

Ponavljam: celo zimo ni niti 1X cuknilo oz. dokler so bile temperature nizke. To je trajalo par mesecev, kar pomeni, da par mesecev ni niti 1X cuknilo. Cukalo je odkar sem ga kupil, marca lani pri cca 800km do jeseni. Čez zimo je prenehalo in se zopet pojavilo cca 1-2 meseca nazaj...odvisno je bilo, koliko je bila zunaj temperatura
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a honeybee Po jun 08, 2015 11:38 am

Vem, da je debata o Fiatu ampak možno, da ti kaj pomaga: http://www.fiat-klub.si/forum/viewtopic ... b4fc97f53d

uporabnik "codeguru" je menjal tolein pravi da je bolje

v glavnem kar se tiče samega cukanja, je zadeva izboljšana sigurno za 80%
zamenjani so bili naslednji deli:
- posoda za pritisk olja
- špka menjalnika
- črpalka olja

+

operacije:
- el.črpalka napeljave za el. hidravlično krmiljenje
- akumulator pritiska na hidravljičnem sklopu sistema
- sistem menjalnika z el. hidravličnim krmiljenjem


Imaš pa še na tem forumu nekaj viewtopic.php?f=6&t=56327&p=900170

Mogoče ti kaj pomaga.

lp
darkside
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Polo78 Po jun 08, 2015 12:38 pm

Znanec ima ix35 s takim motorjem (115 km) in po 2 letih in prevoženih cca. 80k km nima nobenih tovrstnih težav. Tudi sam sem imel priliko vozit njegov avto, zato lahko svojo izjavo še toliko bolj podkrepim. Morda pa le ne gre za serijsko napako? Oziroma, če že, gre morda kvečjemu za neko omejeno serijo motorjev s takimi problemi? :?

Je pa motor za svoje konje ter ob na-kratko preračunanem menjalniku kar živahen in precej varčen, le nad 100 km/h se pozna manjko moči in predvsem navora. :)
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Cash Po jun 08, 2015 12:48 pm

darkside: tAm na Fiat forumu pravijo o dveh napakah. Enim cuka pri speljevanju, enim pa ko se že peljejo. No, nekaj so omenjali LMM senzor. Bomo videli, kaj bodo na servisu rekli. Hvala zaenkrat.

Polo78: lahko, da ima Hyundai senzorje od kake druge firme in teh težav nima. Lahko pa tudi, da gre za omejeno serijo, čeprav je isto delalo, ko sem peljal prenovljeno Sportage in se je čudil cukanju tudi prodajalec, kateri je bil z mano.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a yashica Po jun 08, 2015 12:56 pm

@Cash: Si preverjal po tujih Kia forumih, če kaj omenjajo cukanje in morebiten vzrok oziroma odpravo (morebitne) napake?
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Cash Po jun 08, 2015 1:00 pm

Nekaj sem preverjal na angleškem, samo nisem nič zasledil.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a yashica Po jun 08, 2015 1:41 pm

Dva prispevka iz UK foruma, ki imata omenjeni motor:

"I have noticed it on my 1.7crdi. it is just occasionally and on very light throttle between 1500-2000 rpm, usually in 4th gear".

In

"Noticed this on my 1.7 crdi 3 sat nav the last few days. If I am hovering around 1700 rpm there is something like a misfire repeating until I accelerate harder"


Zveni znano?

Rešitve pa žal nisem zasledil.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Cash Po jun 08, 2015 1:44 pm

Hvala za tole yashica, da ne bo folk mislil, da si samo domišljam, hahahhahaa, kot vidimo, se tudi drugim dogaja.
Meni je najbolj opazno v 2 prestavi in čisto enako, kot drugi komentar.

No, sedaj sem šel stestirat in spet ni nič cukalo. Zunaj je 27st.C in niti 1X ni cuknilo. Mašina mrzla. Tako zjutraj, kot sedaj sem počasi
(na mestu!!!) stopnjeval obrate do 2000/min ene parkrat, da sem videl ali bo kaj slišati, vendar je vse delovalo brez problema. Morda pa je kaj na temu, da ta postopek prepreči kasnejše cukanje, ko se vozim. Bom probal še zvečer, ko se mašina ohladi in javim.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a yashica Po jun 08, 2015 1:52 pm

Na zs ti bom poslal povezavo na forum in temo pa si sam preberi. Kakšne rešitve nisem zasledil, boš pa vsaj videl, da ne sanjaš in, da se najde še kdo, ki ima podoben ali enak problem.

Upam, da se bo težava odpravila ;)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a Cash Po jun 08, 2015 5:53 pm

Sem preletel temo in imajo vsi tole težavo. Na Kia service so poslali obrazložitev, da je napaka nerešljiva in da je to "karakterna" napaka avta. Tako da, to je to. Super 7 letna garancija!!!
Ko bi vsaj zguslanega kupil, samo kaj, ko sem kupil novega, ravno zaradi takih sranj. Ne vem...Kia me ne vidi več!

Hvala lepa še enkrat Yashica za tole povezavo. :-P Vsaj vem, kje sem! :evil:

Obstaja kak zakon glede takih zadev. Recimo un o stvarni napaki izdelka recimo?
 
matayus
Novinec
 
Prispevkov: 404
Pridružen: Ne sep 20, 2009 6:32 pm

Re: 1.7 CRDi Kia/Hyundai motor

Napisal/-a matayus Po jun 08, 2015 6:01 pm

Vpraši @Veronika.borghesi ti bo ona znala kaj več pomagat pri tem.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov