Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
gmunden2012
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne avg 10, 2014 6:45 pm

VW Touran 1.9 tdi, rožljanje v menjalniku

Napisal/-a gmunden2012 Ne avg 10, 2014 7:41 pm

Pozdravljeni člani foruma,
Potrebujem vašo pomoč oz. mnenja o težavah ki jih imam na avtomobilu. Po velikem servisu (150.tkm) sem zaslišal nenavaden zvok iz motorja. Po enem mesecu se je zvok znatno povečal, zvok je samo prisoten pri vožnji, posebaj v višjih prestavah.
Avto je redno servisiran na 15.000.
Touran 1.9 tdi letnik 2007, kw/77, km 157.000,
motor BXE, ročni 6.stop.menjalnik, kupljen v Slo., prvi lastnik.
z avtom se ne upam odpraviti na daljšo relacijo,
za pomoč se vam zahvaljujem
lp.,
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VW Touran 1.9 tdi, rožljanje v menjalniku

Napisal/-a Fan Ne avg 10, 2014 8:04 pm

Pozdravljeni

Kateri zvok vas moti: v menjalniku ali motorju??
V menjalniku bi lahko šel ležaj na pogonski osi, kar se tiče motorja ................. je lahko karkoli. Oglasite se do lokalnega mehanika/mojstra/popoldanca in mu pokažite zvok...........

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
gmunden2012
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne avg 10, 2014 6:45 pm

Re: VW Touran 1.9 tdi, rožljanje v menjalniku

Napisal/-a gmunden2012 Ne avg 10, 2014 9:29 pm

Hvala, za prvo informacijo.
mehanik je že slišal zvok, in je rekel da je ležaj v menjalniku.
omenil je zamenjavo menjalnika ne pa ležaja.
ali je smiselno menjati celi menjalnik, verjetno je velik strošek za mene.
lp.,
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: VW Touran 1.9 tdi, rožljanje v menjalniku

Napisal/-a D12J12 Ne avg 10, 2014 9:39 pm

Pozdravljen!
Kot predvidevam tuli ležaj že dalj časa in najverjetneje je prišlo do obrabe zobnikov to pa znatno poveča strošek. Čim hitreje ga poskusite popraviti dokler so zobniki še koliko toliko neobrabljeni.
Lp
 
gmunden2012
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne avg 10, 2014 6:45 pm

Re: VW Touran 1.9 tdi, rožljanje v menjalniku

Napisal/-a gmunden2012 To avg 12, 2014 7:46 pm

Pozdravljeni,
mehanik ki mi redno servisira avto, omenja menjavo menjalnika z drugim rabljenim menjalnikom.
cena taga posega med 1.500,00-2.000,00€.
Mene pa zanima zakaj noče razdreti menjalnika (če že ve kje je napaka) ter poiskati napako.
Ali se izplača pri popoldanskem kaj narediti, in pri KATEREM.
Lp..
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VW Touran 1.9 tdi, rožljanje v menjalniku

Napisal/-a Fan To avg 12, 2014 9:44 pm

Pozdravljeni

Veliko mehanikov vam lahko pravilno diagnosticira napako menjalnika, popravljajo/servisirajo jih pa ne. Razlogov je veliko, najpogostejši pa je - nimajo specianega orodja, za določen tip menjalnika. Sama nabava pa ni racionalna.
Za strošek, ki ga omenjate, bi lahko uredili vaš menjalnik + novo komplet sklopko, pa bi vsaj vedeli kaj imate.
Pri rabljenem je tako, tako, lahko brezhibno deluje 10 let ali 10 minut......................... :(

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: VW Touran 1.9 tdi, rožljanje v menjalniku

Napisal/-a Nikola_Tesla Sr avg 13, 2014 6:45 am

gmunden2012 je napisal/-a:Po velikem servisu (150.tkm) sem zaslišal nenavaden zvok iz motorja. Po enem mesecu se je zvok znatno povečal, zvok je samo prisoten pri vožnji, posebaj v višjih prestavah.
Avto je redno servisiran na 15.000.
Touran 1.9 tdi letnik 2007, kw/77, km 157.000,


V kolikor prej niste imeli nobenih težav z menjalnikom oz. motorjem jih tudi sedaj nebi smeli imeti...

Če so se pa sedaj pojavile kar naenkrat pa meni to diši po fakinskem početju ljudi, kjer so vam delali veliki servis.

*****************
S svojim mehanikom poskusite ugotoviti vzrok za težave oz. kje vse so posegali --- se dogaja da poberejo dobre stvari z vozila in jih menjajo z iztrošenimi.

Če moja sumnja kaže v pravo smer nebi bilo slabo omeniti ime servisa da bodo ostali previdnejši, ker zna biti da so zagrešili več podobnih primerov.

Lp.
 
gmunden2012
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne avg 10, 2014 6:45 pm

Re: VW Touran 1.9 tdi, rožljanje v menjalniku

Napisal/-a gmunden2012 Sr avg 13, 2014 7:16 pm

Hvala za pomoč oz. predloge.
Ali gdo pozna mehanika ki bi diagnosticiral,oz.ugotovil če je bil kakšen poseg v menjalniku.
Pričekujem tudi strošek teh ugotovitev, vendar bom zvedu vzroke kakor tudi poštenost serviserja.
lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VW Touran 1.9 tdi, rožljanje v menjalniku

Napisal/-a Fan Sr avg 13, 2014 11:14 pm

Pozdravljeni

Vsak mehanik/mojster/popoldanec vam lahko pove, če je bil menjalnik odpiran ( se vidi ). Kar se tiče napovedi stroška popravila menjalnika - so mokre sanje ........................ dokler se ga ne odpre, se ne ve kaj vse se bo menjalo, torej se tudi stroška ne ve. Priporočeno je menjati: semeringe, ležaje, "sinhron", koliko so obrabljene vilice in ostali elementi, se vidi, ko se odpre. Vse skupaj pa ni neki bavbav....................
Osebno, se bi pred demontažo prepričal, da je res okvara v menjalniku ......................
Okvirni strošek, pa vam lahko pove, ta, ki bo poseg opravil.

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
gmunden2012
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne avg 10, 2014 6:45 pm

Re: VW Touran 1.9 tdi, rožljanje v menjalniku

Napisal/-a gmunden2012 Če avg 14, 2014 5:15 am

Super za predlog!!!
Hvala.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VW Touran 1.9 tdi, rožljanje v menjalniku

Napisal/-a joztom Če avg 14, 2014 6:12 am

V vseh letih sem srečal le tri mojstre, ki znajo zares strokovno popraviti menjalnik in imajo ustrezno orodje, vage, špage, kiloključe itd.... Vedno je skoraj ceneje kupiti kaj iz razbitega avta. Ali ste stanje sklopke in dvomasnega vztrajnika (obe smeri dovoljene zračnosti ležaja med ploščama) že izločili kot možen vir ropota?
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: VW Touran 1.9 tdi, rožljanje v menjalniku

Napisal/-a abbe Če avg 14, 2014 10:25 am

Nikola_Tesla je napisal/-a:
gmunden2012 je napisal/-a:Po velikem servisu (150.tkm) sem zaslišal nenavaden zvok iz motorja. Po enem mesecu se je zvok znatno povečal, zvok je samo prisoten pri vožnji, posebaj v višjih prestavah.
Avto je redno servisiran na 15.000.
Touran 1.9 tdi letnik 2007, kw/77, km 157.000,


V kolikor prej niste imeli nobenih težav z menjalnikom oz. motorjem jih tudi sedaj nebi smeli imeti...

Če so se pa sedaj pojavile kar naenkrat pa meni to diši po fakinskem početju ljudi, kjer so vam delali veliki servis.

*****************
S svojim mehanikom poskusite ugotoviti vzrok za težave oz. kje vse so posegali --- se dogaja da poberejo dobre stvari z vozila in jih menjajo z iztrošenimi.

Če moja sumnja kaže v pravo smer nebi bilo slabo omeniti ime servisa da bodo ostali previdnejši, ker zna biti da so zagrešili več podobnih primerov.

Lp.


ti pa res pišeš bedarije.
zj hočesš rečt da mu je še menjalnik zamenjal za slabega ko je delal glavni servis.
kaj ti sumiš nobenga ne zanima.
očitno nisi videl nikol motorja od bliz da tkole pametuješ.
pa če bi dol jemal menjalnik bi se to koj vidlo na vsakem vijaku.
ni to delo za 5 min. je kr par urc dela da se to poštima.nitipa nevem zakaj bi mehanik to šel delat.
jst sicer nevem kje vi živite ampak jst ne poznam nbenga mehanika k bi bil tok "umazan" da bi to počel.
ne mi pa zj pisat da si ti slišal da so enmu to tko nardil... pa menjal užigalne kable pa šipe pa nevem kaj še vse.
vse to je rekla kazala če se ni teb naredilo pa da si lahko to dokazal..
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: VW Touran 1.9 tdi, rožljanje v menjalniku

Napisal/-a zlica22 Če avg 14, 2014 8:04 pm

abbe je napisal/-a:
Nikola_Tesla je napisal/-a:
gmunden2012 je napisal/-a:Po velikem servisu (150.tkm) sem zaslišal nenavaden zvok iz motorja. Po enem mesecu se je zvok znatno povečal, zvok je samo prisoten pri vožnji, posebaj v višjih prestavah.
Avto je redno servisiran na 15.000.
Touran 1.9 tdi letnik 2007, kw/77, km 157.000,


V kolikor prej niste imeli nobenih težav z menjalnikom oz. motorjem jih tudi sedaj nebi smeli imeti...

Če so se pa sedaj pojavile kar naenkrat pa meni to diši po fakinskem početju ljudi, kjer so vam delali veliki servis.

*****************
S svojim mehanikom poskusite ugotoviti vzrok za težave oz. kje vse so posegali --- se dogaja da poberejo dobre stvari z vozila in jih menjajo z iztrošenimi.

Če moja sumnja kaže v pravo smer nebi bilo slabo omeniti ime servisa da bodo ostali previdnejši, ker zna biti da so zagrešili več podobnih primerov.

Lp.


ti pa res pišeš bedarije.
zj hočesš rečt da mu je še menjalnik zamenjal za slabega ko je delal glavni servis.
kaj ti sumiš nobenga ne zanima.
očitno nisi videl nikol motorja od bliz da tkole pametuješ.
pa če bi dol jemal menjalnik bi se to koj vidlo na vsakem vijaku.
ni to delo za 5 min. je kr par urc dela da se to poštima.nitipa nevem zakaj bi mehanik to šel delat.
jst sicer nevem kje vi živite ampak jst ne poznam nbenga mehanika k bi bil tok "umazan" da bi to počel.
ne mi pa zj pisat da si ti slišal da so enmu to tko nardil... pa menjal užigalne kable pa šipe pa nevem kaj še vse.
vse to je rekla kazala če se ni teb naredilo pa da si lahko to dokazal..


Že kmečka pamet ti pove, da se to ne počne. Če drugega ne, se enostavno ne splača. Če bi hotel pobrat vrednejše stvari (menjalnike, glave, vztrajnike ipd.) je preveč dela. Da pa bi šel krast volanske končnike?.... Bog mu pomagaj :lol:
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: VW Touran 1.9 tdi, rožljanje v menjalniku

Napisal/-a ojnica Če avg 14, 2014 10:02 pm

Smrdi mi po nategovanju, ker eni mehaniki sam iščejo evre, mastno računajo :roll:
Pogosto so crkoval menjalniki na starejših avtih tipa polota, seata pri 200.000km se je menjalnik sesul.

Rožla lahko, kot je enkrat Lisko rekel fedrčki na sklopki, imel sem iste težave na seatu, je*ga ni to vw touran, sam omenjam :| menjal sem zažgano sklopko z novo pa je delal, isto mi je včasih škrtal iz prve v drugo, zlast po mestu. Pa tud ropotal je, v prostem teku.

Če je ležaj se pripravi, da ti bo kmal odpovedal menjalnik :!: :roll: vzam asistenco za vsak slučaj
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: VW Touran 1.9 tdi, rožljanje v menjalniku

Napisal/-a Nikola_Tesla Če avg 14, 2014 10:04 pm

Zdravo

Vse kar sem zapisal je preverjeni podatek.... tako da ne bom sedaj pogreval zadev kdo in kdaj je koga oškodoval.

V menjalnik (tudi motor) ti lahko kaj nalijejo pa si pečen.... ugotoviš da zastonj hodiš v službo.

Namen mojega prispevka je da se preveri in razišče tudi ta opcija o morebitnih vzrokih za nastale težave.

Lp.
 
touran2004
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr sep 26, 2018 12:42 pm

Re: VW Touran 1.9 tdi, rožljanje v menjalniku

Napisal/-a touran2004 Sr sep 26, 2018 5:48 pm

edit mod
Uporabnik banan za en teden zaradi postavljanja istega vprašanja v 4 različnih temah, dve je celo odprl.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: glenart0, Google Adsense [Bot] in 33 gostov