Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
noctiferia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Sr jul 09, 2008 11:00 am

problem z brisalci

Napisal/-a noctiferia Sr avg 20, 2014 6:37 pm

Megane 2 l.2003 ko je deževno vreme mi brisalci ne delujejo ali pa se premikajo s polžjo hitrostjo ne glede na kateri poziciji je ročica.Če je pa lepo vreme delujejo normalno.Avto ima senzor za dež.
Kaj bi lahko bilo.
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: problem z brisalci

Napisal/-a rs5 Sr avg 20, 2014 7:34 pm

Verjetno so samašeni kanali za odvodnjavanje in ti zaliva motorček brisalcev.motorček treba raztaviti ter ga spucat in namazat.prav tako spucaj tiste kanale da bo voda odtekala na tla
 
lazo23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Po apr 12, 2010 12:43 pm

Re: problem z brisalci

Napisal/-a lazo23 Sr avg 20, 2014 7:38 pm

Točno to zamenjav že dva motorčka ravno zaradi teh zamašenih kanalov
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: problem z brisalci

Napisal/-a Fan Sr avg 20, 2014 10:36 pm

Kaj pa, če se bi podrlo vzvodje, ščistilo in na novo namazalo ............................... pa bi do nadaljnega spet delovalo kot novo
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
noctiferia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Sr jul 09, 2008 11:00 am

Re: problem z brisalci

Napisal/-a noctiferia Če avg 21, 2014 11:59 am

Res je bil zamašen odvodni kanal ki je tik pod motorem brisalcev.Vodila so kot nova sem razdrl očistil kanale vendar je stanje enako.Razdrl sem tudi sam motorček vendar voda vanj ni prišla saj je dobro zaščiten.Na kabel od motorčka pride el.samo na en pin ima štiri in še to izmenično cca
5sec je el potem nekje kjer so varovalke v motornem delu naredi tk in el.izgine in tako naprej.Ima mogoče kakšen rele in kje se nahaja sam sem gledal varovalke v motornem delu(vse so cele) vendar ne najdem nobenega releja(če ga ima)razen če so pod varovalkami vendar tega nisem razdiral.
Ima kdo kakšno shemo ali kaj podobnega?
 
noctiferia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Sr jul 09, 2008 11:00 am

Re: problem z brisalci

Napisal/-a noctiferia Pe avg 22, 2014 5:26 pm

Motorček je zaribal za silo smo ga usposobili.Če ima kdo kakšen motorček bi ga kupil kajti nov je 200€.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: problem z brisalci

Napisal/-a Nikola_Tesla Pe avg 22, 2014 6:22 pm

Zdravo

Malo oglase poglejte "avto po delih"... bo najboljše pa se podati po material... pa starega zraven za primerjavo konektorjev in same izvedbe (da bo ustrezal).

Še mogoče kaki kos, ki vam manjka, najdete :)

Lp.
 
lazo23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Po apr 12, 2010 12:43 pm

Re: problem z brisalci

Napisal/-a lazo23 Pe avg 22, 2014 6:57 pm

Pa da te opozorim to z motorčki je obup ko kupuješ rablenga nikoli ne veš koliko časa bo deloval namreč skoraj 100% je tudi tega zalila voda, jast sem kupil dva in oba sta po nekje dobrih 6 mesecih šla papa, no sedaj imam tega že zelo dolgo, namreč ko sem ga kupil sem ga sam razdru lepo vse ščistu namazu kontakte in upam, da bo delal še zeloooo dolgo hehe... srečno sej veš pri rabljenih stvareh je itk vedno loterija..
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: problem z brisalci

Napisal/-a MBtouran Pe avg 22, 2014 7:28 pm

Kaj pa ce je senzor za dez fuc?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: problem z brisalci

Napisal/-a Fan Pe avg 22, 2014 9:13 pm

noctiferia je napisal/-a:Motorček je zaribal za silo smo ga usposobili.Če ima kdo kakšen motorček bi ga kupil kajti nov je 200€.


Predvidevam, da so uničeni samo ležajčki ......................... preverite pri lokalnem avto elektrikarju, kakšen strošek predstavlja obnova.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
TuningBoy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Sr avg 26, 2009 10:37 am

Re: problem z brisalci

Napisal/-a TuningBoy Pe jan 30, 2015 8:17 pm

da si izposodim temo

pri mojem megane 3 rs so nehali delovati brisalci (hotel sem pobrisati sneg). Sedaj se ustavijo (2x pobrišejo) med delovanjem in potem ne delujejo nekaj časa (ne glede na položaj ročke), potem se pa spet zbudijo in tako se ponavlja

kaj bi lahko bilo? motorček?, ročka? kaj drugega?

hvala in lp
 
acad
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Ne feb 12, 2012 12:41 am

Re: problem z brisalci

Napisal/-a acad Pe jan 30, 2015 8:33 pm

ali takrat, ko ne delajo, pa imaš ročko naštimano, da bi morali delovati, ali takrat slišiš motorček brisalcev ali ne?
Ali brišejo (ko brišejo) delujejo z manjšo hitrostjo? Se ti zdi kot da štekajo?
 
TuningBoy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Sr avg 26, 2009 10:37 am

Re: problem z brisalci

Napisal/-a TuningBoy Pe jan 30, 2015 8:46 pm

ne motorček se ustavi (kljub temu da je v položaju za delovanje). Brisalci delajo normalno, se ne zatikajo
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: problem z brisalci

Napisal/-a darkside Pe jan 30, 2015 8:58 pm

Koliko snega si pa mislil pobrisati z njimi? Če je bila teža prevelika bi lahko bil motorček.
 
TuningBoy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Sr avg 26, 2009 10:37 am

Re: problem z brisalci

Napisal/-a TuningBoy Pe jan 30, 2015 9:07 pm

ni bilo veliko snega ker sem ga na hitro prej spucal...res pa da je bil moker/težek
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: problem z brisalci

Napisal/-a titanius So jun 10, 2017 8:41 am

Zivjo.

Da ne odpiram nove teme bom uporabil kar to. Citroen C5 2.0hdi 2008 letnik. Spredaj brisalci ob enem vzigu delajo,nato par dni ne in enkrat spet delajo. Zadnji brisalec dela vedno,tudi stekla normalno lahko naspricam a spredaj noce obrisat. Je kdo doma kje v blizini Trzica,Kranja,Radovljice itd.,da bi zadevo pogledal? Kaj dlje se ne upamo vozit na takem oblacnem vremenu. Naj omenim se da ima avto senzor za dez,je lahko kaj na tem? Predvidevam da je kaj na motorcku saj ga ni slisat takrat ko ne delajo. Ali ma spredaj ter zadaj posebej motorcek ali je samo 1?

Hvala za odgovore,
Lp.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: problem z brisalci

Napisal/-a mrtwelvetrees So jun 10, 2017 7:48 pm

Jaz bi reku prej, da je problem z stikalom za vklop. Druga opcija, kaj z elektriko....

Ti tudi ne delajo, ko daš ročko na zelo hitro brisanje ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: problem z brisalci

Napisal/-a titanius So jun 10, 2017 10:08 pm

Danes smo pregledali varovalke in so vse ok. Tudi najhitrejse brisanje ne deluje. Samo brisalec zadaj ter namakanje obeh stekel deluje. Mehanik,ki je to gledal danes sumi tudi neko plato ampak sem pozabil kako tocno se ji rece,vec pa ni razdiral ker se ne ukvarja z elektriko. Najbrz motorcek. Ko sem dal najhitrejse brisanje je z rokami lahko brisalce premikal po celem steklu.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: problem z brisalci

Napisal/-a Mazda2 Ne jun 11, 2017 8:14 pm

Jure Kovač v Kranju bi to mogoče znal obnoviti.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: problem z brisalci

Napisal/-a titanius Če jun 29, 2017 5:06 pm

Problem se je rešil. Brisalci spredaj imajo 2 motorčka, levi in desni, glavni je levi motorček, prav tako se prvi brisalec sproži z levim motorčkom. Torej tudi če desni motorček dela in levi ne, brisalci ne delajo. Kupil se je obnovljeni motorček za 100€ ( novi je 280 ), starega se bo dalo obnoviti pa morda kasneje prodati ali pustiti za rezervo. Upam, da bo komu koristilo.

Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov