Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a desmodromica Po okt 13, 2014 7:13 pm

Pozdravljeni imam Lancio Thesis 3.0 sedaj v lasti dober mesec. Prejšnji lastnik je rekel, da mu je nek šalabajzer zamenjal vodno pumpo in da ta sedaj pušča in jo bo potrebno zamenjati. Nato sem avto peljal k mehaniku Kranjcu, ki lancie šraufa že 20 let in pod pritiskom ni odkril nič na pumpi in diagnostika ni nič pokazala na mottorju.

Destilirano vodo sem potem dolival na 200 km(3dcl) to je tudi opozarjal računalnik(insufficient liquid) in sem ter tja so se kakšne kapljice pokazale na tleh, če sem imel bolj poskočno nogo. Danes pa je kar lilo iz desne strani, ko sem avto ustavil pred hišo, odprem pokrov motorja in piha para iz posode. Pogledal sem ni videti nič belkasto ali sledi olja tudi nisem opazil, avto tudi ne cuka ob vžigih ali kadi belo ob vžigu. Spet sem dotočil destilko in se ne mislim več voziti, dokler ji nekdo ne postavi diagnoze. Na internetu sem prebiral, kaj bi lahko bilo in pravijo, da je lahko od tesnila pumpe, do vode v cilindru, itd.Zato pa milostno sedaj vprašam vas, kateri imate tovrstne izkušnje ali dovolj znanja, da bi mi podali kakšne koristne smernice, bil bi 100% hvaležen, ker mi je avto res d'best. Hvala vnaprej za trud in podporo. Lp
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a nebivedu Po okt 13, 2014 7:21 pm

Kako ti kaže temperaturo? Cagar kaj skače? Lahko ti je termostat ostal zaprt.
Old subarus never die, they just get faster!
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a čare Po okt 13, 2014 8:26 pm

Prva napaka je ta da si kupil Thesisko ki ji zmanjkuje vode...(lastnik je že vedel zakaj jo prodaja)
Druga napaka je ta da si jo peljal h Kranjcu ki je bolj ko je star bolj je požrešen
Tretja napaka pa bo najbrž prepihano tesnilo glave.
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a desmodromica Po okt 13, 2014 9:08 pm

Ne cagar ne skače nič, odkril pa sem zakaj je bil zamašek odprt na posodi. Ker ga je foter premalo zaprl dopoldne, ko je pregledoval nivo tekočine. :x

Sem že zmenjen z enim kvalitetnim avtomehanikom za pregled.

Zdaj glede napak je tako. Prejšnji lastnik se mi je zdel pošten starejši možakar in je pravi alfist ter ljubitelj italijanskih avtomobilov in je prodajal to lancio, ker rabi denar za dokončanje projekta GTV '70 in ima poleg še 3 italjane registrirane, kako mu to uspeva z eno plačo ne vem. =P

Zdaj če ima prežrto tesnilo ne vem, bom pa kmalu izvedel, upam da ne. Bila je poceni in lepa :D Lahko, da je tudi hlajenje za plin, mi je povedal nek stručko in da je to pogosta napaka.

Kranjc pa res da je malo dražji a svoje delo vsaj obvlada ter je natančen in ni spet tako drag, so kakšni šalabajzerji še dražji.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a Fan Po okt 13, 2014 9:16 pm

Pozdravljeni

Opravi se test tesnosti motorja in se hitro vidi kje pušča voda. Ali je tesnilo na črpalki vode, tesnilo motorne glave, kakšna cev, spojka na cevi ali kaj tretjega.................. To vam lahko opravi vaš mehanik/mojster/popoldanec.

Zakaj se je "Fiat "prodajal, se strinjam z uporabnikom @čare. Ljubitelj Italijanov, ki servisira pri šalabajzerjih - težak ljubitelj :D

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a čare To okt 14, 2014 2:03 pm

Malo poštudiraj zakaj so thesiske tako poceni in zakaj se tok cajta prodajajo ko se prodajajo.Kranjec je res eden redkih ki neki ve o teh avtih oz. jih je nekaj prešravfal sicer pa saj boš sam videl ko boš karkoli nabavljal za njo.Kam gre voda če pod pritiskom ne prileze ven?? V cilindre ali pa čez pečko gretja v avto ponavadi.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a adis To okt 14, 2014 8:51 pm

pri mojem je bila diagnoza sledeča:

senzor na/pri egr ventilu...tega smo zamenjali, dolili hladilno in voila je že mir.
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a desmodromica Sr okt 15, 2014 9:17 am

hvala bogu, da obstaja še nekdo, kot Adis, ki razume problematiko teme in rad pomaga :) Bom bil pozoren tudi na to ;)
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a desmodromica Če okt 16, 2014 10:47 am

Pozdravljeni!

Sporočam vam, da je napaka odkrita in je sledeča po temeljitem pregledu: "počena ekspanzijska posoda".



Hvala tudi vsem za podana mnenja, ki so imela zvezo z naslovno temo.

drugače ima 120k(to je seveda baje) in v delavnici so mi rekli, da je zelo ohranjen. Zdaj pa gas dokler gre...za ta denar se pa res ne bom sekiral.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a Gricko Če okt 16, 2014 5:42 pm

Čare in Fan, pa sta ena redkih, ki dejansko velikokrat pomagata.

PS: naj ti Fiat služi in upaj da je res bilo le to, kar si napisal.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a luxxx7 Če okt 16, 2014 6:11 pm

Gricko je napisal/-a:Čare in Fan, pa sta ena redkih, ki dejansko velikokrat pomagata.

PS: naj ti Fiat služi in upaj da je res bilo le to, kar si napisal.

+1
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a yashica Če okt 16, 2014 6:21 pm

Ker je šla tema v nepravo smer, sem si dovolil urediti in izbrisati prispevke, ki ne vodijo drugam kot v kregarijo.

@desmodromica: iskal si pomoč oziroma mnenje in si ga na podlagi opisanega tudi dobil. Pričakovat opravičilo od človeka, ki na podlagi opisanega poda mnenje ne, da bi motor videl oziroma testiral v živo, je neresno! Opravičilo lahko terjaš le od tistega, ki ti fizično išče vzrok, pri tem računa in nič ne naredi.

Če je res problem samo v počeni ekspanzijski posodi, se vsi veselimo, da te ne bo udarilo po žepu. Če je težava drugje poročaj!

Prosim, da se držite naslovne teme!
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a desmodromica So okt 18, 2014 11:26 am

Pripomnil bi samo še to, da se je tip(čaRe) delal norca, namesto, da bi pomagal(to je zame spam). Kaj meni koristi, da se nekdo brije norca, kako slab avto sem kupil in da me je povrhu bivši lastnik še nategnil, poleg tega ima pa še prepihano tesnilo na glavi(kar seveda ni res). Že možno, da je pomagal nekaterim uporabnikom Avtomobilem.com. Samo to presega 10x mojo neresnost in vsebuje tudi primesi škodoželjnosti!
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a yashica So okt 18, 2014 1:21 pm

Pripomba je povsem nepotrebna :evil:

Ta "tip" dejansko nekaj ve o motorjih in ne pametuje tja v tri krasne. Kakšen spam, britje norcev in škodoželjnost neki :shock: Lepo te prosim, no :roll:

Predvidevam, da si si pred nakupom tega modela pridobil ključne podatke in nekaj teh ti je @čare tudi navedel. Ne sodi človeka, ki ga osebno ne poznaš!

V tej temi viewtopic.php?f=6&t=91583 je med drugim zapisal:

"Meni osebno TOP avto, ampak ga ne bi upal kupit, čeprav sem že stalno na italjanih"


Ker vljudna prošnja ne zaleže, gre tema ob takem nadaljevanju v zaklep!
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a čare So okt 18, 2014 3:22 pm

Avto je bil priklopljen na pritisk. Ni pokazalo kje pušča pa čeprav si dolival 2 deci na 300 km... Torej če se nikjer ne pocedi jo lahko samo motor med delovanjem požre...če pa tvoj velecenjeni Kranjec (ja do njega imam pač osebne zamere,ker je zlatar) ki že 20 let šravfa lancie, ne zna hladilnega sistema prikklopit na pritisk pa nisem kriv jaz.
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a desmodromica To okt 21, 2014 7:39 pm

Posoda je zamenjana, bom pa tudi sporočil, če jo še vedno zmanjkuje. ;)
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a desmodromica To jan 10, 2017 1:16 am

Pozdravljeni po dveh letih =D

Ja po zamenjani eks. posodi ni bilo več nobenih težav...avto sem tri tedne nazaj prodal :eyes . Lahko povem samo to, da je tip, ki ga je kupil od mene takšno Thesis iskal 5 let in tudi glihal ni. KLiče me naslednji dan, da bolše ne bi mogu kupit. V dveh letih sem izgubil praktično drobiž(z vsemi popravili vštetimi). Popravljal se je potrošni material, ker je letnik 03' in to je to. No in novi lastnik ga je kupil ravno zato, ker je motor res lepo predel in verjetno je imel realnih 150k aja pa pozabil sem povedati, da je bil avto na plin predelan. Dobro pustimo zmoto čareta, da voda teče v cilindre in prežrto tesnilo(ta motor bo delal še doooooolgo), itd., moral bi vedeti prej, da je zato na FBju Lancia Thesis Italia, kjer ljudje vedo praktično čisto vse o temu avtomobilu. Saj menja so deljena, eni so za Fau ve, drugi citroen, itd., samo poglejte si video, kako so izdelovali te Bussove V6 motorje...

Povem lahko samo to, da je ta avto še za današnje cajte vesoljska ladja, udobna bolj od nove S klase, in z ogromno karakterja, kar današnjim avtomobilov manjka. Lahko bi našteval pluse v nedogled...vožnja pri 200 kot v dnevni sobi...prej sem bil bolj za nemške znamke, zdaj me sploh ne zanimajo...vse to za praktično nekaj čez 4k €. Aja pa še sosedje so bli fovš, ker so mislili, da je nek Bentley... Ko začneš raziskovati Thesis se zgodba ne konča, od tega, da so se oblikovalci skozi Muzej Lancie spehodili 100x, da so zarisali samo sprednji del, ki naj bi ponazarjal zgodovino Lancie, brezveze...res avto na nivoju lahko rečem s čisto vestjo. Popravila so pa na ravni povprečnih stroškov avtomobila...sicer se pa vsi Thesisti tudi zelo dobro znajdejo in še ceneje pridejo skozi. Kaj naj rečem, naslednja bo zagotovo Centenario izvedba s 100k km črna z rdečim usnjem in bo samo za "ob nedeljah".
 
Andraz3d
Novinec
 
Prispevkov: 280
Pridružen: Če sep 06, 2007 8:40 am

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a Andraz3d To jan 10, 2017 10:21 am

nono, pretiravat pa spet ni treba. Imam Thesisko, 3.2, absolutno je avto s karakterjem, tudi z muhami, ni pa bolj udoben od S klase. Skyhook je super za po avtocestah, zvocna izolacija je res dobra, a avtu do S klase (tudi isti letnik) manjka predvsem boljsi polozaj za volanom.

Je pa ta avto ocitno presel v fazo, ko bodo feni pokupili vse, kar je dobro vzdrzevano. In prav je tako.

BTW, top mehanik je (tudi) v Bratislavi. Za vecje stvari se splaca peljat, ker sraufa izkljucno thesiske in quatroporte prejsnje generacije, je IT/stromar po izobrazbi, dobro govori anglesko in ima razumne cene. Vcasih je mogoce le premal ziheraski.

Drugace sem pa ravno tudi jaz menjal expanzijsko posodo, sem zgubljal 1 dcl na teden. Lansko leto pa zamasek, ker je dihtunga sla. Ocitno klasicni problem.
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a desmodromica To jan 10, 2017 9:16 pm

Točno to, ker za majhen denar dobiš še samo šrot. "Ta lepe" dosegajo z lahkoto 10k €. S klassa isti letnik....položaj za volanom...kaj pa vem, ko se mi je kolega hvalil z njem in sem se usedel na tisti zic, mi ni bilo čist nč drugače kot C klasa isti letnik, res nič posebnega, še manj, da bi se gosposko počutil v tem avtu. Seveda je to moje mnenje in moja občutenja.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Lancia Thesis zmanjkovanje nivoja vode

Napisal/-a pskoda Sr jan 11, 2017 7:00 am

Še v novi C klasi se za en k.urc sedi in še utesnjeno se počutiš, če primerjam konkurenco, ki ni premium razred
Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov