Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Pregrevanje diskov

Napisal/-a TrijoAdijo To jul 14, 2020 1:24 pm

A sta obe feltni vroči al sam ena?
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Pregrevanje diskov

Napisal/-a spektr To jul 14, 2020 1:59 pm

Tudi jaz sem doživel, da je po menjavi zadnjega kompleta, nekaj kilometrov (ne vem točno koliko) recimo od oka 50, dogajalo da sta bili obe zadnji feltni precej bolj vroči od prvih dveh, kjer so bile menjane samo ploščice in ne tudi diski.

Videl sem pa v pralnici, kjer se je z zadnjih 2 koles kar kadilo ob stiku z vodo :)
lp dejan
 
Uporabniški avatar
hp6715s
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Pe jun 27, 2008 4:50 pm

Re: Pregrevanje diskov

Napisal/-a hp6715s To jul 14, 2020 3:09 pm

Hvala za odgovore.

Sva pogledala tudi zajlo ročne in je tudi ok, lepo vrne ko spustiš. Jo moram pa po menjavi diskov in ploščic precej bolj zategniti, da prime enako močno kot prej.

Problem je bil vedno samo na desni, do včeraj, ko je serviser za vsak slučaj menjal še zavorno cevko na desni. Po tem sem zvečer opazil, da je (po novem) topla še leva (stara čeljust je bila prejšnji teden ob menjavi diskov tudi razstavljena in podmazana).

Olje ni bilo menjano, je bilo eno leto nazaj.

Od menjave kompleta (prejšnji teden) sem pa naredil že cca 500 km in zaenkrat ni nič boljše.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Pregrevanje diskov

Napisal/-a mrtwelvetrees To jul 14, 2020 4:25 pm

Lahko je težava tudi kje drugje na zavornem sistemu ? Mogoče ABS modul ali kje drugje da zavorna tekočina ne gre nazaj. :?:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Pregrevanje diskov

Napisal/-a uros11 To jul 14, 2020 5:02 pm

Resno eni diske šlatate, če so topli in opazite, če so različno topli, in zaradi tega greste avto razdirat? Grem stavit, da so tudi pri mojem topli (kakšni pa naj bi bili, hladni kot špricer?).
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Pregrevanje diskov

Napisal/-a mrtwelvetrees To jul 14, 2020 5:11 pm

Seveda če je opazna razlika med desno in levo stranjo ali pa če so spredaj zelo vroči zadaj pa nič ali podobno (primer).
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Pregrevanje diskov

Napisal/-a ojnica To jul 14, 2020 8:33 pm

Diski če se pregrejejo tud barvo spremenijo, mavrični.
 
Uporabniški avatar
hp6715s
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Pe jun 27, 2008 4:50 pm

Re: Pregrevanje diskov

Napisal/-a hp6715s Sr jul 15, 2020 7:43 am

uros11 je napisal/-a:Resno eni diske šlatate, če so topli in opazite, če so različno topli, in zaradi tega greste avto razdirat? Grem stavit, da so tudi pri mojem topli (kakšni pa naj bi bili, hladni kot špricer?).


ne gre za diske, ampak felgo. Npr. prejle po 20 km vožnje obe zadnji felgi vroči, še tam okoli lukenj jeklenih platišč, sprednji pa mlačni. Najbolj čudno mi je to, da se kolo v leru normalno vrti in nikjer ne blokira zato ne razumem kako se lahko tolk segrevajo.

Niso se pa zaenkrat tok pregreli da bi bili vijolični.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Pregrevanje diskov

Napisal/-a esem Sr jul 15, 2020 9:35 pm

hp6715s je napisal/-a:...se kolo v leru normalno vrti...
Lahko je razlika med dvignjenim (sproščenim) in obremenjenim avtom, to pa je lahko tudi pot do iskanja vzroka/napake.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Pregrevanje diskov

Napisal/-a TrijoAdijo Če jul 16, 2020 6:12 am

Zdej je tkole: Lahk je narobe sestavljeno (ploščice postrani zmontirane ker ne nalegajo na batek), lahko so zaštekana vodila - pini zviti (tudi to sm že imel), lahko ročna ni prav nastavljena in dejansko se mehanizem ne vrne na startni položaj ob spuščeni ročni
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
hp6715s
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Pe jun 27, 2008 4:50 pm

Re: Pregrevanje diskov

Napisal/-a hp6715s Če jul 16, 2020 9:15 am

Opažam, da se mi sedaj segrevajo obe zadnji platišči.

Da bi bilo narobe sestavljeno dvomim, je majster vse dvakrat preveril, vodila ploščic so namazana, prav tako je desna čeljust nova. Ročna pa spusti, sem probal tudi z avtom na tleh, ko spustim ročno nato z roko zavrtim kolo ni nobenega odpora in avto se takoj premakne.

Jutri peljem pogledat še k enemu mehaniku da pogleda.
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Pregrevanje diskov

Napisal/-a spektr Če jul 16, 2020 9:20 am

Koliko km si pa naredil od servisa , se pravi z novimi zavorami?
lp dejan
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Pregrevanje diskov

Napisal/-a vipe5s Če jul 16, 2020 9:34 am

Čak, kaj je zdaj s čeljustmi, sta bili obe zamenjani, ali samo "obnovljeni"?
Če sta bili obnovljeni ... tukaj je potreba celotna obnova, ki vključuje tudi menjavo semeringa za ročno spodaj in njegovo podmazovanje, da vlaga ne pride nazaj pod gumo. To pa zahteva kar nekaj dela (sploh da spraviš seger pod batom ven, rabiš posebne klešče, ali pa se stare predelajo).
Če se to ni naredilo, se ni naredilo nič. To vidiš na demontiranih kleščah, ko se vzvod ročne (že brez vzmeti) lepo sam vrne na izvorno mesto, ko ga sprostiš (z roko).
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Pregrevanje diskov

Napisal/-a zk_eu Če jul 16, 2020 10:31 am

Dokler se ploščice ne usedejo, se veliko bolj grejejo. Vsaj jaz sem tako opazil do sedaj še pri vsakem avtu, če nisem sprednjih in zadnjih naenkrat menjal.
 
Uporabniški avatar
hp6715s
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Pe jun 27, 2008 4:50 pm

Re: Pregrevanje diskov

Napisal/-a hp6715s Če jul 16, 2020 2:58 pm

Desna čeljust je nova iz trgovine, leva je bila ok, zato je bila samo podmazana. Diska in ploščice so novi. Segreva se na obeh straneh.

Od servisa je 10 dni, naredil cca 600 km.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Pregrevanje diskov

Napisal/-a TrijoAdijo Pe jul 17, 2020 6:15 am

Čuj, kakšen je nivo zavorne tekočine? A je čist slučajn čez max? Če je to Ok, potem pa: Avto v luft, kolesa dol, bremze razstavit in pogledat na diskih in ploščicah kako se obrabljajo. Če je obraba samo na delu ploščice in ne celotni površini, potem gre postrani in to te j**e.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov