Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a For Ne apr 16, 2017 11:57 pm

Ja res ....jaz bi tudi čestital Lani za tale prispevek. Svaka čast! :bow

Na hitro sem prebral, ker nimam časa....bom 100% tole še enkrat prebral.

Očitno ta problem avtomobilskim novinarjem ni pomemben. Žalostno je da se noben ne loti tega .. :roll:
Na sploh je novinarstvo šlo v maloro ....so kot oglaševalske agencije. :? Plačani da reklamirajo avtomobile.

Moje izkušnje z Peugeotom so podobne...če te slučajno zamika ta znamka Lana_ :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a LeQuack Po mar 11, 2019 10:44 am

Danes ko sem se hotel naročiti na servis na Kmag so mi rekli, da po novem ne dajejo več nadomestnih vozil (ki so bila sicer plačljiva nekje od 30€+/dan), razen VIP osebam. Tako da sem zelo razočaran, čisto vsak pooblaščen VW servis, ki sem jih uporabljal prej, ni imel nobenih težav z nadomestnimi vozili, medtem pa pri Kmag so že zadnje leto zmeraj nekaj godrnjali če sem rekel za nadomestno vozilo, kot da bi hotel nekaj zastonj. Zdaj pa so očitno postali čisto levi servis. Ponujali so mi edino da mi pokličejo Taxi, kot da sem d**** in ga ne znam sam poklicati. :evil:

A je torej kak normalen Kia servis v Ljubljani, kjer nimajo problemov z nadomestnimi vozili?
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a chad Po mar 11, 2019 10:51 am

Sem zadnjič gledal cenik od novega prooceed. Hahahaha, kakšni ljudje se sprijaznijo s takimi čunga lunga ceniki? Kot da igrače otrokom prodajajo, najprej pač cenik in popust, potem pa na koncu: unovčite svoj joker. Haha, kakšen joker? pa to je res za ringaraja klientelo ali kdo resno jemlje tako tretiranje strank? joker popust gotovina, joker popust financiranje. Ne me basat. Taprava topšop prodaja.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a limas Po mar 11, 2019 5:40 pm

Res ponižujoče za tiste nadpovprečno inteligentne.
Drugače je kia prilagodila marketing mediokritetu, marketing pa ni nič drugega kot manipulacija zavesti.
Ogromno naivih jupcev pohopsajo s famozno 7 letno garancijo, ki jo le redkim uspe uveljaviti. Ne berejo drobnega tiska.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a DePalmo Po mar 11, 2019 7:26 pm

KMAG Lj imam mešane izkušnje. Ko sem še kupoval avto, so mi pred nosom prodali dva za katera sem se z njimi po telefonu pogovarjal. Seveda sem to zvedel šele ko sem stopil v njihov salon in ne po telefonu. Nato tudi niso bili pripravljeni popustiti pri ceni novega oz. testnega, tako da se nismo nič zmenili in sem ga kupil drugje.

S servisi je tako da rednih tam ne delam ker so pač predragi, sem pa nedavno imel z njimi opravke. Nadomestni avto ni bil problem, čeprav so mi tudi malce komplicirali, sem pa ugotovil da je odvisno na katerega sprejemnika naletiš. Za enega je čričkanje na leto starem avtu sprejemljivo, za drugega ne, eden se ti bo posvetil in bo poizkušal odpraviti napake in se tudi prilagodil oz. "šel na roko", drugi je pač ... misli da prodaja čisto zlato in se temu primerno obnaša.

Servisiram pri Črešniku Medvode, zaenkrat izkušnje kar pozitivne. Ravnotako je bila pozitivna pri Pan Janu v Ivančni, nadomestni avto ni bil problem, mojega so popravili brez ugovarjanj na garancijo.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a avto fan1308 So mar 16, 2019 12:56 pm

LeQuack je napisal/-a:Danes ko sem se hotel naročiti na servis na Kmag so mi rekli, da po novem ne dajejo več nadomestnih vozil (ki so bila sicer plačljiva nekje od 30€+/dan), razen VIP osebam. Tako da sem zelo razočaran, čisto vsak pooblaščen VW servis, ki sem jih uporabljal prej, ni imel nobenih težav z nadomestnimi vozili, medtem pa pri Kmag so že zadnje leto zmeraj nekaj godrnjali če sem rekel za nadomestno vozilo, kot da bi hotel nekaj zastonj. Zdaj pa so očitno postali čisto levi servis. Ponujali so mi edino da mi pokličejo Taxi, kot da sem d**** in ga ne znam sam poklicati. :evil:

A je torej kak normalen Kia servis v Ljubljani, kjer nimajo problemov z nadomestnimi vozili?

Žal ne poznam nobenega v Lj je pa to nekaj novega v Kp so zaenkrat še vedno gratis nadomestna vozila
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
ceeder
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: To dec 28, 2010 4:00 pm

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a ceeder So jan 16, 2021 3:40 pm

Zanima me mnenje glede Sinter zavornih ploščic za os. avtomobile oz. v mojem primeru za Kio ceed.
In sicer, pred slabimi peti leti (pri cca. 103.000 km) sem dal na uradnem servisu (KMAG) zamenjat zavorne ploščice spredaj in zadaj. Vse lepo in prav do prešnjega tedna, ko sem malo težje zapeljal iz garaže. Najprej sem posumil, da imam morda ročno zategnjeno, a ni bila. Potem sem malo zapeljal naprej pa nazaj in zavore so nekako popustile. Sumil sem, da je bila rja vzrok temu, saj je avto kar nekaj dni stalo v garaži.
Nakar sem drugi dan na tleh opazil kos odpadle zavorne ploščice.

Ko sem zamenjal (vse) ploščice pri mehaniku katerem zaupam, je ta opazil da so Sinterjeve. On celo sumi, da so bile ploščice obnovljene, ko so mi jih menjali na uradnem servisu in da je to razlog da so se odlepile.
Kaj menite, je za pričakovati, da vam na uradnem servisu dajo Sinterjeve zavorne ploščice?
Mimogrede, na računu piše samo Ploščice zavorne prednje/zadnje CEED, cena je bila dobrih 80EUR za vse ploščice brez dela in ddv-ja.
Slika
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a cc09 So jan 16, 2021 5:46 pm

Če so 5 let zdržale, niso tako slabe. Če so stale 100 evrov spredaj in zadaj, so bile pa zelo poceni, vsaj za uradni servis. Kaj bi še rad?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a limas So jan 16, 2021 5:49 pm

Zlepljenje ploščic in diskov je pogost pojav v vlažnih in hladnih razmerah.
Ločitev zavorne površine od ploščice je teoretično možen, ampak redek pojav.

Na servisu vprašaj, če je Sinter uradni dobavitelj in spadajo med originalne tovarniške dele?
Zanimivi bodo odgovori.

Kakovost storitev na pooblaščenih servisih hudo pada, glede vgradnje neoriginalnih delov pa je bilo napisanega ogromno.

Moj predlog: primer z zavorami razišči in reši, nato se izogibaj pooblaščenega servisa tudi, če je avto v garanciji (bojda kiinih 7 let).
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a emozul So jan 16, 2021 6:13 pm

Cena je odlična oz. zelo nizka, sploh za pooblaščenega serviserja, glede na druge znamke.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a DePalmo So jan 16, 2021 6:31 pm

Za uradni servis je cena res ugodna, na "prostem" trgu pa pač ne, sploh pa za neke no name. Sem pogledal, Brembo dobiš (za 1.6 dizla) za cca. 70 EUR + 10 EUR poštnina iz Nemčije. To je za spredaj in zadaj, tako da tiste niso ravno poceni.

Kvaliteta pa ... jah, pač Kia. Sam vem da njim takih stvari nebi pustil izbirat, sedaj dokler imam garancijo jim filtre pustim, olje pa vedno prinesem svoje (sploh ko sem enkrat na predračunu dobil neko olje za katerega sem prvič slišal, cena pa seveda večja od Shell-a, kateri je med najdražjimi). Ko bo (kaj kmalu) prišel čas za menjavo zavor, bom kupil svoje in jih dal zmontirat.
 
ceeder
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: To dec 28, 2010 4:00 pm

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a ceeder Po jan 18, 2021 8:23 am

cc09 je napisal/-a:Če so 5 let zdržale, niso tako slabe. Če so stale 100 evrov spredaj in zadaj, so bile pa zelo poceni, vsaj za uradni servis. Kaj bi še rad?


Ploščica se je odlepila/odlomila (ne znucala). Ne vem kaj bi se lahko vse zgodilo, če bi se to zgodilo med močnim zaviranjem. Moj pomislek je glede kvalitete Sinterjevih ploščic in ne cene.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a TrijoAdijo Po jan 18, 2021 9:09 am

To je znak slabe kvalitete. Ploščice se ne smejo razlepit. Nikoli. Seveda če so kvalitetne. Če pa so low cost, pa ponavadi malo odstopijo, ko pa voda in svinjarija vdrejo med oblogo in ploščo, pa se stvar samo poslabša in s časom obloga odstopi.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a cc09 Po jan 18, 2021 11:53 pm

O kijinih prijemih v Sloveniji bi lahko napisali knjigo, ampak po petih letih res škoda debatirat o tem.
Drugič naroči ATE ali podobne iz Nemčije in ti naj zamenja nepooblaščen. Ceneje bo in boljše.
 
Uporabniški avatar
firebird
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: To nov 11, 2003 5:00 pm
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a firebird So jan 23, 2021 9:06 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Meni so pred leti hoteli za diske in obloge za magentis zaračunat 1200 € Potem sem ATE nabacil za ene 250,če se prav spomnim.
 
rafunc
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Sr dec 25, 2013 10:04 pm

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a rafunc So apr 08, 2023 9:33 pm

Ima kdo kakšne ažurne cene servisov od črešnika ali Kmag. Od punce Kia v garanciji do 2026, pa se resno sprašujem če se splača hodit zaradi garancije?
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a leon_dobnik Ne apr 09, 2023 9:02 am

Zakaj vozite avtomobile na uradne servise? Prvi servis da, naprej nič več.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a DePalmo Ne apr 09, 2023 3:21 pm

Zaradi garancije in lažje uveljavljanje le-te.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a Fan Ne apr 09, 2023 8:36 pm

Od leta 2003 naprej velja, da se lahko vozilo servisira na legalno odprtem servisu, pa garancija še zmeraj velja. Zamenjani deli na vozilu morajo biti določene kvalitete, ki jih je odredila tovarna proizvajalka vozila - vpis v opombe, v knjižici vozila ( kasneje v e-knjigo s testerjem ). V tem primeru garancija velja.
Kakor tudi lahko pooblaščenec vgradi del drugega proizvajalca, če ustreza navodilom tovarne proizvajalke vozila. Samo za pooblaščence je še poudarjeno, da v koliko se ni vgradilo originalni del, je moralno, da je lastnik vozila o tem obveščen.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Uradni KIA serviserji - moje izkušnje

Napisal/-a nasamorpheus Ne apr 09, 2023 9:03 pm

Vprašanje, KIA Sportage 2.0 crdi automatic, letnik 2017, sliši se veriga pri 100 000 km, kovinski zvok.. Panika?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov