Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Lana_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So feb 03, 2007 10:00 am

Kia cee'd napake (izkušnje po 160.000 km)

Napisal/-a Lana_ Ne feb 15, 2015 2:04 am

Sem lastnica Kia cee'd-a 1,6 CRDI, 115 KM, letnik 2008, ki je 6 let nazaj odprla temo »Kia Cee'd napake« in se spraševala ali kupiti ta avto ali ne. In sem ga.

Odpiram novo temo, ker je prejšnja dolga 37 strani in je v njej zapisano vse, manjkajo le zapisi o napakah ceedov. Tokrat pa bomo bolj pridni in se ne bomo kregali, kdo ima daljšega – pardon – boljšega, kajne?! :roll:

Moje ugotovitve so sledeče:

Minusi:
- uradni serviserji! Grozen odnos serviserjev, sploh Kmaga (opisano v ločeni temi)
- dragi redni servisi

V okviru garancije menjano/popravljeno:
- reprogramirana mašina zaradi »kolcanja«,
- radio (neodzivnost tipk, ugašanje osvetlitve),
- motorček, ki zapira/odpira dovod toplega zraka ventilacije,
- končnik,
- nastavljena ročna,
- vpoklic za menjavo tesnila na prtljažnih vratih

Ostali večji problemi, ki jih niso odpravili v okviru garancije (napake so bile opažene po poteku garancije):
- lamela sklopke (občasno tuli)
- poškodovane polosi pri 140.000 km (poškodovane manšete, iztekanje masti in poškodba zglobov, potrebna je bila obnova ene polosi in zamenjava manšete na drugi)

Ostale težave:
- rja se pojavlja na robu prtljažnih vrat in na notranji strani zadnjih desnih vrat Posamezne pikice po pragovih pa tudi še kje drugje (zarjavel je npr. en izmed vijakov s katerim je pritrjen sedež?!, pa tudi pod havbo ni vse rožnato…)
- na plastiki sprednjih sovoznikovih vrat so se pojavili mehurji
- težje menjavanje žarnic (čeprav se sčasoma zverziraš – zaponke pa postanejo nekoliko bolj »voljne«)

Zadeve, opažene že po prevoženih parih kilometrih, ki se sčasoma pač niso spremenile:
- trdo podvozje: avto slabo blaži luknje
- prestavna ročica se zatika pri prestavljanju iz 3. v 2.
- občasno je težko prestaviti v vzvratno (potrebnih je več poskusov)
- bremze rjavijo kot za stavo – avto ne sme stati niti 3 dni, saj ga v tem primeru že skoraj s težavo premakneš z mesta
- klima je nekoliko počasna, zapisane stopinje pa ne ustrezajo dejanskemu stanju

Plusi:
Avto še vedno z veseljem vozim, saj je lepo odziven in ima za moj okus ravno prav trd volan in sklopko. Še vedno me navdušujejo velika in pregledna ogledala. Ozvočenje radija je super. Akumulator je še prvi. Vžiga brez problemov, tudi pri temperaturah, nižjih od -20 C. S črički niti nimam težav, parkrat so se sicer pojavili, ampak tudi dokaj hitro izginili. Notranjost avta se mi zdi še vedno lepo ohranjena: usnje na volanu in prestavni ročici sta le malenkost obrabljena, nič pa še ne »cveti«. Plastika je še vedno kot nova.

Poraba pri mestni vožnji je nekje 6,1, pri relacijski pa približno 5,6.

Če povzamem – z avtom sem še vedno zadovoljna, škoda le, da to zadovoljstvo precej kvarijo izkušnje s Kia servisi…

LP,
Lana

PS: Še fotke: rja na prtljažnih vratih, rja na stranskih vratih, mehurčki na plastiki stranskih vrat
Slika
Slika
Slika
Zadnjič spremenil Lana_, dne Sr mar 18, 2015 8:47 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Kia cee'd napake (izkušnje po 160.000 km)

Napisal/-a bostjannn Ne feb 15, 2015 7:09 am

Kia je v zadnjih letih naredila ogromen korak naprej, se vedno pa ji manjka do evropske in japonske konkurence, kar je čisto razumljivo, čez noč se pač ne da. Vseeno se določene napake, kot recimo rjavenje, ki si ga omenila nebi smelo pojavljati. Tako, da se imajo precej prostora za izboljšanje. kie si sicer nisem lastil, sem jo pa pa vseeno izkusil, saj sta jo imela tako sestra, kot tudi oče, on celo 2. od obeh sem jih občasno peljal, še večkrat pa bil sopotnik v njih. Meni sicer ne potegne in je nebi imel, ampak pač vsakemu svoje ane.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Kia cee'd napake (izkušnje po 160.000 km)

Napisal/-a 5cenic Ne feb 15, 2015 8:34 am

Glede rjavenjaje tako, imel sem Ope Corso in letnik 2007 in je hauba že rjavela. Videl sem tudi že marsikatero avtomobil prestižne znamke, ki je pri 5 letih ali več že rjavel na določenih mestih.

Kia mi je ena tistih znamk od katerih so mi avti načeloma zelo všeč, lepo je da dajo 7 let garancije vendar za nakup te znamke se pa vseeno še nebi odločil. Eden od razlogov so tudi servisne mreže pri takih znamkah.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Kia cee'd napake (izkušnje po 160.000 km)

Napisal/-a yashica Ne feb 15, 2015 11:52 am

Lana_ je napisal/-a: rja se pojavlja na robu prtljažnih vrat in na notranji strani zadnjih desnih vrat. Posamezne pikice po pragovih pa tudi še kje drugje


Rjavenje prtljažnih vrat je znan in pogost pojav pri teh letnikih, ravno tako rjavenje zadnjih vrat, pri okvirju tesnila. Naknadno so pri ceedu/i30- tekom proizvodnje, zadevo rešili s fugiranjem.
Zanimivo, da si je podobno šlamparijo privoščil tudi Nissan na novem Qashqai-ju J11.

Predvidevam, da ti vrata rjavijo na tem mestu (na sliki so vrata od i30):
Slika

Peskanje pragov je žal nadloga marsikaterega model. Tudi moj ni izjema, zato imam celoten spodnji del vrat in zadnji del obrobe oblečen v prozorno folijo.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
maius28
Novinec
 
Prispevkov: 367
Pridružen: Če jan 05, 2006 11:12 am
Kraj: Gališki slapovi

Re: Kia cee'd napake (izkušnje po 160.000 km)

Napisal/-a maius28 Po feb 16, 2015 6:40 am

Živjo Lana!

Torej: 1.6 i, 130 PS, letnik 2008, prvo model, SW. Trenutno 126.000 km in pravkar bo pretekla garancija. Sem 2. lastnik. Z avtom sem sam naredil 40.000 km. Torej benzin zavestno, ker ko sem avto kupoval, so vsi dizli bili v veliko slabšem stanju in z več kilometri. In moram rečt, da mi ni žal, res ne. Manj tresljajev, lažji vžig, zmerna poraba. Pa še velikega servisa nima, ker ima "ketno". :D :D :D :D
Torej k napakam:
- vpoklici (gledano po vseh računih, ki jih je lastnica dodala): zamenjava nosilcev tanka in zamenjava zadnjega ležaja s pesto zaradi zračnosti.
- druge napake med garancijo: zamenjava zadnjih diskov zaradi rjavenja (jaz s tem nimam problema, ker se pri nakupu na 86.000 km zamenjal vse z ATE sistemom in je mir) in stabilizator spredaj levo

In če verjameš ali ne je to vse. Sam sem tudi "picajzl" in pazim na vse, na vsako pikico. K sreči imam srednjo opremo in nimam avtomatske klime in veliko elektronike.
Servisi.... Kia Škorjanec in ostra beseda in nepopuščanje pri zahtevah in je mir. Zadnji mali servis z vsem materialom (olje, zračni, oljni, kabinski filter) in popusti (60€!!!). Pa nismo žlahta ali da bi se poznali. Sam povedal sem, da naj nategujejo druge in ne mene. Servis je narejen v pol ure in konec. Toliko tudi računajo.

Sedaj, ko bo garancija mimo, pa mi bo kolega, dober mehanik lepo v miru uredil, kaj bo potrebno.
Nikoli ni prepozno.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Kia cee'd napake (izkušnje po 160.000 km)

Napisal/-a Ivan36 Po feb 16, 2015 11:30 am

Hja eni mislijo, da v teh 7 letih res ne bo nič narobe z vozilom a temu ni tako. Kia se kupi za 3 ali 4 leta potem pa proda naprej staro za NOVO Kio, pa imaš samo lepe izkušnje z njimi oz servisi :mrgreen: Problem pa nastane ČE vozilo kupiš na lizing za 8let :lol:
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Kia cee'd napake (izkušnje po 160.000 km)

Napisal/-a darkside Po feb 16, 2015 11:36 am

Garancija na rjavenje je samo ob pravem vzdrževanju. Dvomim da sploh kateri od lastnikov novih vozil to upošteva ;)
Drugače pa lepo da si še vseeno zadovoljna, osebno je niti ne želim :D
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia cee'd napake (izkušnje po 160.000 km)

Napisal/-a pskoda Po feb 16, 2015 12:55 pm

Za garancijo na prerjavenje je potrebno samo imeti vse servise narejene na pooblaščencu v tem primeru KIA. Na mehanske poškodbe ni garancije nikjer (lastna malomarnost, poškodba zaradi kamenčkov na cesti,...)

Nekdo je napisal, da je kia naredila velik napredek. To se strinjam, ampak je naredila prevelik napredek na ceni in je konkurenca nastala veliko hujša ;)
Lp
 
Uporabniški avatar
maius28
Novinec
 
Prispevkov: 367
Pridružen: Če jan 05, 2006 11:12 am
Kraj: Gališki slapovi

Re: Kia cee'd napake (izkušnje po 160.000 km)

Napisal/-a maius28 To feb 17, 2015 7:15 am

Ivan36 je napisal/-a:Hja eni mislijo, da v teh 7 letih res ne bo nič narobe z vozilom a temu ni tako. Kia se kupi za 3 ali 4 leta potem pa proda naprej staro za NOVO Kio, pa imaš samo lepe izkušnje z njimi oz servisi :mrgreen: Problem pa nastane ČE vozilo kupiš na lizing za 8let :lol:


Prav tako sem jaz kupil moj avto. Na žalost pa moram rečt, da slabih izkušenj s servisi nisem imel. Prej pri drugih znamkah (npr.: Avtotehnika Celje). Je pa res, da točno povem, da vem kaj in kako. Itak, da preizkusijo če lahko kaj zraven "dodajo" in po svoje naredijo. Jaz preden peljem na servis, vse pofotkam (izgled, obraba, višina tekočin foto vseh filtrov, izmerim antifriz...) potem tudi povem na servisu, da si zapiše. In je stvar rešena. Mogoče imam srečo, ker tečnarim.

Da ne bom novega posta pisal.... Lana:
- res je obraba volana in ročice menjalnika po 125.000 km minimalna
- čriček je bil eden in sicer zadnji rolo ob takih temperaturah kot je sedaj zunaj
- akumulator pa sem dobil ob nakupu novega, ker sem imel tester s sabo, je bil originalen zeloooo bogi. Lahko rečemo garancija.
- poraba: polnim skoraj vedno (razen ob izjemah) 98 ali 100 oktanski na Agipu in MOLu. Trenutna poraba mešani cikel (dnevno okoli 60 km, 40 AC, 20 mesto in regionalna) je 7,1. Poleti je mal manjša, nekje 6,9 l. Nisem starček, peljem se in če treba ne šparam. Pozna pa se, ko se tašča v avtu vsede, ker na gas tišim, da je tiho :lol: :D :lol: :D =P

LP
Nikoli ni prepozno.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Kia cee'd napake (izkušnje po 160.000 km)

Napisal/-a uros11 To feb 17, 2015 7:55 am

To, kar si napisala, je simtomatsko za vse avte in ni nič posebnega. Bremze so "železne" in rjavijo pri vseh avtih. Ročno smo nastavljali pri vseh avtih. Vijaki rjavijo pri vseh avtih, pri sedežih tudi pri VW. Imam dva in pri obeh je kakšen rjast. Pikice po plehu so posledica kamenčkov pri vseh avtih. Manšete se menja pri vseh, to tudi ni nič posebnega. Enako se prej ali slej pojavi zatikanje menjalnika.

Popravila naštetega niso nič posebnega in tudi noben strošek. Dvomim tudi, da je šel kdo meriti, kako točno dela klima, ker je to odvisno od 100 faktorjev, recimo od tega, kako se upre sonce v avto.

Skratka, nič posebnega, kar bi sodilo pod neke težave.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia cee'd napake (izkušnje po 160.000 km)

Napisal/-a Veronika.borghesi To feb 17, 2015 8:51 am

Pomembno je to, da gre za malenkosoti, ki jih zlahka odpraviš za majhen denar. Problem je takrat, ko ti razpade motor in nastopijo drage in velike okvare, kjer ostaneš brez avta čez noč in ti slednje poruši vse časovne in finančne načrte. Glede pikic in rjavine bi bilo pa gotovo boljše, če ne bi bile pri nas ceste tako razrukane in čez zimo presoljene kot pomfri v McDonaldsu. Pri novem cee'du verjetno ni več tega problema. 8)
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kia cee'd napake (izkušnje po 160.000 km)

Napisal/-a Firediver To feb 17, 2015 9:02 am

Brez skrbi, so zavarovalnice za primer okvare uvedle asistenco in nadomestna vozila, pa tudi večina avtomehanikov ima nadomestna vozila za primer okvare, da se ti načrti ne poderejo. Prav tako je postalo na cesti veliko prometa in četudi imaš zanesljiv avtomobil, lahko potrebuješ pomoč v primeru karambola.

Bolj se čudim, kako so prej reševali take probleme na cesti, ko je bil kvečjemu na voljo samo AMZS...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Lana_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So feb 03, 2007 10:00 am

Re: Kia cee'd napake (izkušnje po 160.000 km)

Napisal/-a Lana_ Sr mar 18, 2015 8:50 pm

yashica je napisal/-a:
Predvidevam, da ti vrata rjavijo na tem mestu (na sliki so vrata od i30):

Tudi. Čeprav se mi to (zaenkrat) še ne zdi tako strašno kot ostalo (glej slike zgoraj).
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov