Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
David92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Če jan 08, 2015 4:51 pm

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a David92 Če mar 12, 2015 2:25 pm

ales66 je napisal/-a:Diski lahko dobijo površinsko rjo čez noč, v dežju ali po pranju, potem, ko avto stoji, še prej. Po nekaj zaviranjih se to očisti. Če so barvani, potem na robovih in tam kamor pride platišče zarjavijo kasneje. Učinek zadnjih zavor je ca 30%. Dvigni zadaj avto kot, da želiš menjat kolo in preveri obe kolesi, če se lepo zavrtita. Morda blokirajo zadnji cilindri in zato cvili zadaj. Sicer traja, ca 200 km, da se ploščice in diski "utečejo".


No saj zato cakam se na vikend, ker bom ze danes imel prevozenih vec kot 200km od servisa. Ampak tudi ce recemo, da so zavore bile zamenjanje, definitivno niso odpravile napake (cviljenje). Ce cez vikend bo se vedno prisotno cviljenje, torej dopustim cas da se utecejo, potem ni bila odpravljena nepravilnost in zamenjava zavor ocitno ni billa vzrok za to, jaz sem pa zaradi tega placal 300€.


Jaz bom poskusil odstopit od pogodbe. Vrnem jim njihov material, oni pa meni stroske ter moj material, pa mir s tem in se bom naprej sam znasel kako. Kot sem bral v zakonu (ZVPot, 37.clen) imam to pravico, saj so se vedno prisotne nepravilnosti izdelka / storitve. Nasplosno se mi zdi ta solucija najboljsa za obe strani...jaz nimam casa se vozikat vsak teden na servis. Avto nujno potrebujem za sluzbo. Oni pa ne bodo imeli stroskov z menjavanjem novih delov brezplacno. V OZ (Obligacijskem Zakoniku) pa sem celo nasel clen, ki pravtako navaja odstop od pogodbe v primeru, da si pravocasno obvestil prodajalca o napaki / defektu storitve.

Upam, da se bo vse lepo in mirno resilo za obe strani.
 
David92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Če jan 08, 2015 4:51 pm

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a David92 Če mar 12, 2015 6:10 pm

No sedaj an poti domov iz slube moram priznat da ni bilo cviljenja zavor. Še posebej sem testiral to, tako da sem namensko zaviral se na paririscu, pa kasneje tudi na cesti, in ni bilo slišati cviljenja.

Edino je spet na drugo šele vžgal hladen, tako da s tem imamo še problem. Prilagam pa še slike, ki naj bi prikazovale moje stare zavore, ki so jih sneli. Če so res tako zgledale, potem sploh nevem kako sem lahko zaviral s takimi zavorami... in kako je lahko takšna razlika med prednjimi in zadnjimi zavorami mi ni jasno. Te so res cele v rji (ce verjamemo sliki).. danes sem pogledal prednje. Ja, se vidi da so uporabljene, ampak so še vedno sive / srebrne barve, prav tako ploščice.


Slika

Slika

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
ales66
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Ne apr 29, 2007 9:56 pm
Kraj: LJ

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a ales66 Če mar 12, 2015 7:44 pm

Po slikah sodeč je bil slabo opravljen zadnji servis. :roll: Servis ne pomeni samo menjavo olja, filtra za olje, klimo in dolivanje vitrexa, ampak pregled celega vozila. Ob pregledu se ugotovi tudi obrabljenost in stanje zavornih elementov. Če bi se to naredilo, zadnji diski in ploščice ne bi bili v takem stanju kot so. Vprašanje je tudi v kakšnem stanju so čeljusti. Možno je, da so tudi drugi problemi posledica slabega vzdrževanja oz. servisiranja. Bi bilo zanimivo videti npr stanje zračnega filtra, svečk, elektronske lopute itd. Čudno mi je tudi, da na računu ni zavornega olja. Mogoče so ga menjali gratis, da ne bi bil račun še večji. =P Pred kratkim sigurno ni bilo menjano, glede na stanje zadnjih zavor. Upam, da čim prej urediš še vse ostalo in da najdeš enega solidnega mehanika ali servis. Svoje čase so za Maribor za Peugeote omenjali Perkota. Ne vem pa kakšno je stanje zdaj. Vprašaj v kakšnem bifeju. :)
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a Nikola_Tesla Če mar 12, 2015 11:11 pm

Stanje diskov je videti res klaverno.

Pri lokalnem mehaniku bi bilo dobro preveriti ali so menjali zavorno tekočino, podmazali zavorne cilindre in vodila zavornih čeljusti.

Če ni urejeno v kompletu znajo nove zavore blokirati in se vam bodo med vožnjo pregrevale --> sledi pregretje diskov in ploščic.
Priponke
Zavore - maziva & tekočina - ATE.pdf
(468.13 KiB) Prenešeno 54 krat
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a Fan Pe mar 13, 2015 12:10 am

Zavorni elementi na slikah so se pregrevali. Še na zavorni ploščici se vidi rdečo/rjava barva, ta ploščica je žarela - posledično je razpadla masa. Po zavornih diskih se vidi, da zadnje zavore niso delovale :( Torej v koliko ni bil problem rešen, ter so se menjale samo zavorne ploščice in zavorni diski ........................... se bo čez kakšno leto ali prej zgodilo enako. Nikakor pa ne bo predmet reklamacije na storitev, ker se ne bo dalo dokazati, da je blokiralo že pri opravljenem servisu!

In je, samo sanja se lahko, da so menjali zavorno tekočino brezplačno :D nihče jo ni menjal! Kar je lepo dokazljivo, izmeri se kvaliteta zavorne tekočine, ki je v vozilu.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
David92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Če jan 08, 2015 4:51 pm

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a David92 Pe mar 13, 2015 12:18 am

Bom ga peljal k lokalnemu mehaniku potem se da preveri te zadeve glede tekocine kot ste mi tukaj predlagali glede zavor. Z racuna edino ne vidim kaksne diske oz. ploscice imam (torej ce so ATE ali kake druge. Lahko pa se pozanimam pri pooblascencu. Ali vpliva kaksno mazilo + tekocino kupiti na znamko disko oz. ploscic?

Torej naj vse preveri kar se tice zavor, pa potem bi moralo biti vredu? Skoda da mi ne omenijo take stvari na pooblascenem servisu, npr da bi treba menjat zavorno tekocino, ali da je s cilindri kaj narobe, ipd.

LP
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a Fan Pe mar 13, 2015 12:47 am

V koliko je bila vgrajena kakšna normalna firma zavornih elementov, je na samem delu vgravirano ime in kat.številka. To lahko vidite sami, snamete platišče in se vidi. Če pa je bilo vgrajeno kakšen čunga lunga material ...................... pa se žal ne bo videlo nič :(

Kot sem že napisal, so se zavorne ploščice grele do max. torej se je toplota delno prenesla tudi na zavorne cilindre, kar pa posledično poškoduje zavorna tesnila. Predvsem pa je zelo pomembno, da se pri vsaki menjavi zavornih ploščic, menja tudi semering na vzvodu parkirne zavore ................. to je edino tesnilo, ki spusti vodo/vlago v zavorni cilinder....................
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
David92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Če jan 08, 2015 4:51 pm

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a David92 Pe mar 13, 2015 1:00 am

na racunu imam nekaj napisano kot TESNILO, ki stane 5€..zdaj pa nevem ce je to s tem povezano kar vi omenjate. Najboljse da si vse skupaj dol zapisem kar ste mi vsi se tukaj svetovali. Z zavorami se ne bi rad igral..se posebej ker sem dosti na cesti + draga je menjava.

Hvala in LP
 
David92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Če jan 08, 2015 4:51 pm

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a David92 Pe mar 13, 2015 4:44 pm

Sem zdaj dobil odgovor, da novi servis ne bo brezplačen. Torej niso popravili hladen vžiš s senzorjem, ki sem ga plačal..ampak ne morem zahtevat brezplačen servis za nadaljno diagnozo, ker nameščen senzor zagotovo deluje (to kar so oni dali notri). Čeprav bi lahko potem rekel: "Zakaj pa ste potem dali not ta senzor, če ne popravi napake, zaradi katere sem izrecno pripeljal avto na servis?" ampak to tudi potem ne bo obrodilo nobenih sadov, vsaj tako kažejo izkušnje s tem pooblaščenim servisom.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a DePalmo Pe mar 13, 2015 6:49 pm

Na žalost so ponavadi izkušnje z uradnimi servisi dosti slabe, pravnih nasvetov pa ne morem dat ker se s čim takim še nisem ukvarjal in niti nisem odvetnik (zato do sedaj tudi nisem nič odpisal...). Sem pa tudi jaz že zasledil da je uporabnik domen90 kar pravno podkovan in se lahko obrneš na njega, pa ti bo mogoče kaj pomagal. Osebno vem da bi ga kontaktiral če bi imel kakšno pravno zadevo, seveda proti plačilu ker danes ni nič zastonj.

Lahko ti priporočim serviserja, ni uradni, se pa na pežoje dobro spozna in je trenutno edini ki ga spustim zraven svojega avta, pa sem kar siten kar se tega tiče. Je pa iz okolice Litije, počakaš lahko pri njemu da ti naredi servis, dele lahko tudi pripelješ svoje, če želiš. Ima pa tudi original tester za starejše in novejše Peugeote. Nima pa nadomestnega avta... tako da ti dva obiska skoraj 100% ne uideta (prvi diagnostika, drugi dejansko popravilo ko se dobi dele).
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a Nikola_Tesla Pe mar 13, 2015 10:54 pm

David92 je napisal/-a: Ker ob nakupu, kot sem omenil, ni bilo takih težav z vžigom. Celo je bolj pogosto vžgal s prve. Sicer imam avto v lasti manj kot leto, ampak ker se vozim v AUT, sem že naredil 20.000km sam z njim, in jaz svečk nisem menjaval.


Mogoče je filter goriva še prvi in črpalka težko črpa gorivo ?
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a alexwell Pe mar 13, 2015 11:13 pm

https://www.youtube.com/watch?v=6vOXJAxyKEo

tle je imel en podoben problem, pa je zadevo rešil z menjavo tega senzorja, tako, da je očitno pri tvojem nek drug problem
 
Plinček
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Če apr 13, 2017 1:46 pm

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a Plinček To maj 30, 2017 7:07 pm

Zdravo, sam pa imam probleme pri vžigu ogretega motorja in to ne takoj en vžig za drugim temveč če avto ki je ogret na nomalno temp. ne prižge v prvo ko stoji več kot 20 minut.Gre za Peugeot 308 1,6 Vti 88Kw . Avto je predelan na plin . vžig pri hladnem motorju je brez problema.
Prosim za odgovor.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a esem To maj 30, 2017 11:10 pm

Kdo ga je predelal na plin in kateri sistem?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a ojnica To maj 30, 2017 11:38 pm

Temperaturni senzor.
 
Plinček
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Če apr 13, 2017 1:46 pm

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a Plinček Sr maj 31, 2017 5:20 am

Predelan je bil na uradnem servisu ACProfekt M.S. Sistem je Evropagas- Kupil sem že takega rabljenega prevoženih pa ima 120 t km.
Če je temperaturni senzor ? Smo ga imeli priklopljenega na računalnik in ne pokaže nič, bila je sicer prikazana neka napaka ki pa je izbrisana.
 
Plinček
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Če apr 13, 2017 1:46 pm

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a Plinček Ne jun 04, 2017 3:28 pm

Res bi rabil nasvet kako dalje, še prej pa bom menjal aku, ki ima samo 65% delovne moči. Ne vem če to toliko vpliva na vžig ogretega motorja kateri se dejansko če tudi se pri drugem poizkusu prižge zelo mantra da vzpostavi pravilen tek motorja dobrih nekaj sekund. In še tole bi vprašal; datum ki se nahaja na akumulatorju ? je ta cifra datum?F115110? Kateri datum izdelave je to? Lp.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a esem Po jun 05, 2017 12:32 am

oktober 1151 :roll:

Ne rabiš menjat aku-ja, vzrok je drugje
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a Firediver Po jun 05, 2017 6:06 am

Da ni bolj prav november 5110 in je zapisano po hebrejskem koledarju? :lol:
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Plinček
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Če apr 13, 2017 1:46 pm

Re: P308: Problemi pri vžigu

Napisal/-a Plinček Po jun 05, 2017 9:16 am

Malce sem se le zmotil ; F11510 , je pravilno.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: nejc1 in 68 gostov