Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a čare To mar 24, 2015 2:51 pm

@mjack itak da je cena previsoka in to duplo.Tiste tvoje cene so tiste taprave,pa še te se da konkretno zbit,če se že neki gremo.Najbolj všeč mi je pa tista "Avstrija" varjanta.Kdo danes še naroča materjal za nek čisto navaden avto iz tujine,ko pa ga dobiš že v vsaki malo večji mesnici??
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a Kohec Pe mar 27, 2015 11:16 am

Malo ste zašli iz teme - avtor je želel, da mu svetujete, kje naj opravi servis, ker noče pri pooblaščencu - zaradi slabih izkušenj. Prav gotovo imate v LJ veliko dobrih mehanikov.
Če ste pa že pri servisu zavor - prejšni teden sem dal servisirat zadnje zavore na Mazdi 6.
Opravljena storitev; - struženje diskov, nove ploščice, 0.5 l zavorne tekočine in delo ( dela je bilo kar nekaj, ker je na eni strani štekal bat)
Končna cena 118 €. Servis sem opravil pri Feroda v Celju.
 
Uporabniški avatar
bedolin
Novinec
 
Prispevkov: 133
Pridružen: Sr feb 01, 2012 3:16 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a bedolin Pe mar 27, 2015 5:14 pm

Nismo veliko zašli. Po eni strani mi je žal, če po tem uporabnik Fan ne bo več pomagal s svojimi posti na forumu, po drugi strani pa je prav, da se stvari razčisti, napiše mnenja taka in drugačna, ker je to tudi namen foruma.

Uporabniku čare pa kapo dol. Vedno pove kar misli in kot je, brez olepšav. In da se ti da po vseh teh letih še vedno postat in pomagat, kljub zajebancijam in raznim uporabnikom kot je N._T. recimo. Res vsaka čast.

Lepo je tudi, da moderatorji taka mnenja pustijo in ne zgasnejo. Čeprav me še vedno zanima kaj se je zgodilo s temo, kjer je nekdo kupil rdečega zjebanega RS 197 od Jura Beg, s. p. in tam citiral pogovor.

Se mi pa zdi vseeno malo nekorektno od Fana, da je tukaj postal maile. Ker mail naj bi bila komunikacija med njim in stranko, stranka ni dala pod prejemnika 100 ali več ljudi, temveč samo njega. Ali se motim? :-?
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a čare Pe mar 27, 2015 5:31 pm

Če znam pomagat pomagam drugače sem ponavadi tiho in ja tud jaz se včasih sprašujem kaj mi je tega treba po vseh teh letih in ja še vedno se čudim da po vseh teh letih nategunstva,nešteto odprtih temah na ta račun še vedno obstaja narod ki se pusti nategnit in potem išče nasvete.
 
mjack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr apr 17, 2013 7:04 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a mjack Pe mar 27, 2015 6:13 pm

čare je napisal/-a:@mjack itak da je cena previsoka in to duplo.Tiste tvoje cene so tiste taprave,pa še te se da konkretno zbit,če se že neki gremo.Najbolj všeč mi je pa tista "Avstrija" varjanta.Kdo danes še naroča materjal za nek čisto navaden avto iz tujine,ko pa ga dobiš že v vsaki malo večji mesnici??


ja vrjamm da se jih da še zbiti ampak vseeno, kupoval sem kot fizična oseba brez kakršnihkoli vez
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a marjan novak Po mar 30, 2015 5:56 pm

Prilagam še račun in nekaj fotografij v zvezi z mojimi predhodnimi posti.

http://shrani.najdi.si/?2z/wO/2ZuefSvt/ ... 603pro.jpg

Cena z davkom je naslednja:
- spr. zav. diski - 160 e
- spr. zav. ploščice - 75,62 e
- zad. zav. diski - 238,85 e
- zad. zav. ploščice - 47,7 e
- potr. material - 24,4 e
- delo - 97,6 e

Na računu bi morala biti točno navedena specifikacija materiala. Torej, če mi je serviser Fan preko ZS obljubil, da pri njih (njemu) vgrajujejo ATE elemente, bi se spodobilo, da jih tudi vgradi in jih na računu navede. Tega kljub moji prošnji ni storil. Na koncu sem dosegel, da je s kemikom na zadnji strani napisal proizvajalce elementov.

http://shrani.najdi.si/?2l/xs/fBRGSrr/w ... 319pro.jpg

Fotografija prednjih zavor. Vse kot mora biti. Na disku in na ploščicah je napis ATE.

http://shrani.najdi.si/?6/Yv/3PbnvIn3/w ... 443pro.jpg
http://shrani.najdi.si/?2v/JB/4mzb9D6F/ ... 414pro.jpg

Fotografije zadnjih zavor. Zav. ploščice so bile posprejane z rjavim sprejem, zato ne morem ugotoviti proizvajalca. Diski so TRW s sprešanim starim ležajemin in ne ATE z vgrajenim ležajem, kot sem lahko sklepal preko odgovora na mailu.
Na sliki so vidni risi na diskih, kot posledica pregrevanja materiala.

Ponovno poudarjam, da sem izpostavil svojo negativno izkušnjo (slike in račun) in ne kakšne reklame ali antireklame.
Upam, da bo moja izkušnja marsikomu v pomoč, saj je forum namenjen tudi temu.

LP
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a čare Po mar 30, 2015 7:35 pm

Bemu mater men ni čist nič več jasno.Fan je dobil nekje diske brez ležajev,ker ATE z 30 notranjim fijem ne obstajajo a kaj je to??

Slika

To je zadnji disk za vse Lagune II od ATE-ja ki z ležaji vred v ne najcenejši štacuni košta 120€/kos

In tistele slike tvojih zadnjih bremz???Mati božja pa to je prežgano do amena.
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a pocesnkII To mar 31, 2015 5:48 am

sorry ampak če so tile diski novi dam jaz j***a kromat =P

Slika
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a TrijoAdijo To mar 31, 2015 8:08 am

AAAAUUUUUUUUUUUU.....Tole se pa je žgalo....

čare je napisal/-a:....še vedno se čudim da po vseh teh letih nategunstva,nešteto odprtih temah na ta račun še vedno obstaja narod ki se pusti nategnit in potem išče nasvete.


x2.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a 5cenic To mar 31, 2015 9:45 am

No zgleda se je izkazalo, da se (slab) glas ne širi kar tako na okoli :roll:

Je tako prežgane diske sploh še pametno obdržati na avtu?
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a pocesnkII To mar 31, 2015 10:32 am

zdej če netresejo in ok prijemajo, pol jih pusti, v nasprotnem primeru je vrži nekomu v glavo pa naj jih ''utekava'' :D
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
Pipita
Novinec
 
Prispevkov: 272
Pridružen: So jan 30, 2010 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a Pipita To mar 31, 2015 11:18 am

Hmmm... eno je utekavanje elementov, ko zavore ne primejo optimalno določeno obdobje. Drugo pa je, da se kadi, smrdi in žari. Kaj takega zagotovo ni normalno in ne vem, če me lahko kdo s kako strokovno razlago prepriča nasprotno. Na svojih avtomobilih mi je bilo menjano že kopico zavor in če se je pri kakem starejšem Renaultu dogodilo kaj podobnega, kot je opisano v enem od predhodnih postov, je bilo to zgolj in le posledica nestrokovne montaže.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a hippo Če apr 02, 2015 9:12 am

Takole zažgano je treba samo dol vzet, pa novo gor dat. Tile materiali so bili termično obdelani in nimajo več pravih zavornih karakteristik.
 
Uporabniški avatar
ESX
Uporabnik
 
Prispevkov: 834
Pridružen: To mar 08, 2011 11:40 am

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a ESX Če apr 02, 2015 9:28 am

kako da ni fan priklopil na tester ter rešil napake ? odčitavanje parametrov in to ?

on itak vsako stvar "rešuje" s testerjem :roll:
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a limas Če apr 02, 2015 10:04 am

Mojster fan (Hanzi Tassi) sodeluje na večini avtoforumih (mazda, renault, nissan, opel), kjer daje nasvete in vabi išče potencialne stranke.
Forume uporablja za lovišče. Marsikdo se v teh ribnikih ujame na trnek.

O tem mojstru se govori v teh avtoforumih:

http://www.mazda-si.net/topic/6312-goljufija/
https://www.opelforum.si/index.php/topi ... ntry349359
http://www.alter.si/tabla/showflat.php? ... earch=true

Obstaja tema z naslovom nategatorji, ki obravnava preprodajalce.
Koristna bi bila tudi tema o goljufivih mehanikih.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a ojnica So apr 04, 2015 11:39 pm

Mehanik tud vsega ne more predvidevat, predlaga menjavo, kar je najbolje za avto, kot pa neko čiščenje al karkoli že in je čez 1 mesec spet isto s*anje.

So pa privatniki danes taki, da radi nategujejo, zamenjam pri Novaku izpušni lonec pa je tud ta precej glasen. :roll:
Grem delat optiko na Vrhniko, avtotrade, ni čist dobr, zmontiram gume v Gorenji vasi Vulco, trese volan, grem nazaj scentrirajo, spet trese, grem na Brezovico scentrirajo, avto TIP-TOP.

Tolk o tem. Za moje pojme, nabavte material sami, poiščite mehanik in v pričo njega zamenjajate dele. Avto je za večina ljudi nuja...to da servisi ne pustijo lastikom avta v njihovo delavnico, mene tam nikol več ne vidjo. :huh:

Hitri servis an Vrhniki, izpušni, zmeraj sem poleg, čeprav delavnica ni čista pa vsaj vidim, kaj dejansko delajo. ;)
Za zamenjavo ležaja dal 14 evrov, sam ga nebi nikol zamenjal, ker nimam pravega orodja, prej poškodoval akso :lol:
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a 5cenic Po apr 06, 2015 8:43 pm

ojnica je napisal/-a:Mehanik tud vsega ne more predvidevat, predlaga menjavo, kar je najbolje za avto, kot pa neko čiščenje al karkoli že in je čez 1 mesec spet isto s*anje.

So pa privatniki danes taki, da radi nategujejo, zamenjam pri Novaku izpušni lonec pa je tud ta precej glasen. :roll:
Grem delat optiko na Vrhniko, avtotrade, ni čist dobr, zmontiram gume v Gorenji vasi Vulco, trese volan, grem nazaj scentrirajo, spet trese, grem na Brezovico scentrirajo, avto TIP-TOP.

Tolk o tem. Za moje pojme, nabavte material sami, poiščite mehanik in v pričo njega zamenjajate dele. Avto je za večina ljudi nuja...to da servisi ne pustijo lastikom avta v njihovo delavnico, mene tam nikol več ne vidjo. :huh:

Hitri servis an Vrhniki, izpušni, zmeraj sem poleg, čeprav delavnica ni čista pa vsaj vidim, kaj dejansko delajo. ;)
Za zamenjavo ležaja dal 14 evrov, sam ga nebi nikol zamenjal, ker nimam pravega orodja, prej poškodoval akso :lol:

No ja je pa vseeno imeti lepo mehanika, kateremu lahko zaupaš. Nazadnje, ko sem imel avto na servisu sem ga pustil tam in šel lepo z ženo na kosilo. Komaj sva pojedla in je bil klic, da je končano. Dosti bolj prijetno kot tam svečo držat ker mehanik ni vreden zaupanja.

Glede stvari, ki so ti ji zamenjali imam pa izkušnje, da so mi vsi mehaniki do sedaj dali "za domov" ves star material, ki so mi ga zamenjali.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a čare Po apr 06, 2015 8:49 pm

In če ti nimaš pojma o avtomobilih ti jaz lahko naložim poln prtljažnik "tvojih" starih delov
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a 5cenic Po apr 06, 2015 9:05 pm

Vem vem zato pa sem rekel, da je lepo imeti mehanika, ki mu zaupaš. Nazadnje sem menjal zavorne ploščice, avto sem k dotičnemu servisu peljal prvič vendar sem zaupal, da so pošteni.

In ja z ženo sva šla lepo na pico, poklical so še prej kot so sprva rekli, da bo trajal, cena je bila nižja kot so mi povedali vnaprej koliko bo. Vmes mi je mojster še celotno servis zgodovino pregledal, pregledal avto če je vse uredu, malo svetoval itd. in seveda pokazal ploščice kjer je lepo pisalo Textar. Problem sem imel, ker so mi zavore cvilile med zaviranjem in med počasno vožnjo in je bil problem rešen. Tako, da bom naslednjič zopet pelal k njim

Lahko pa bi se nategnil vendar me v tem primeru nebi videli več nazaj. In prav zato ne razumem "nategunov". Pameten servis se bo potrudil, da se nekdo vedno znova vrne nazaj, ne pa da nategneš stranko in je ni več saj tako hitro zmanjka strank.
 
jeger.maister
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po apr 06, 2015 11:13 am

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a jeger.maister Pe apr 10, 2015 1:55 pm

avto Kocjancic v radomljah.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 117 gostov