Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a čare Po mar 23, 2015 8:10 pm

brez zajl in katere čeljusti?? letnik,motor?
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a Mazda2 Po mar 23, 2015 8:15 pm

Jaz sem pa mislil, da je Fan vsesplošni mehanik.
650 za menjavo zavor je pa noro drago, za 740 eur na Mazdinem pooblaščencu naredijo velik servis za Mazdo 6, letnik 2002-2010 in Mazdo 5 letnik 2006-2010. Naredi se menjava olja in filtra, menjava filtra kabine, menjavo zračnega filtra motorja, menjavo filtra goriva, menjavo tesnila pokrova glave motorja, menjavo zavorne tekočine, menjavo zobatega jermena, menjavo napenjalca zobatega jermena, menjavo podložke napenjalca zobatega jermena, kontrolo karoserije vozila.
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a marjan novak Po mar 23, 2015 8:23 pm

Čere: samo diski in ploščice in nič drugega.

Nobene čeljusti, zajle in podobno.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a čare Po mar 23, 2015 8:36 pm

Trenutno si za laguno lahko nabereš komplet diske in ploščice od TRW-ja ki je za mene osebno en drek roba za 280€ v Eurotonu :D
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a tomzzi Po mar 23, 2015 8:41 pm

650€? Resno?
Ni variante, da komu dam toliko samo za menjavo diskov in ploščic... Sam "pred kratkim" menjal na Astri diske in ploščice (ATE, 300mm prednji, 292mm zadnji) pa me ni vse skupaj z delom vred niti približno toliko koštalo. Z delom vred je bilo pod 400€ na pooblaščencu. Material sem sam nabavil. Točnih cen nevem a kot pravim je bilo vse skupaj krepko pod 400€.
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a RedBull™ Po mar 23, 2015 8:45 pm

Fan je napisal/-a:Kar se tiče cene, komu je drago plačati mehaniku 20€ uro, kot jo imam sam .........................


Je to cena z davkom ali brez?
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a čare Po mar 23, 2015 8:48 pm

Tomzzi laguna ima zadnje diske komplet z ležaji pa je potem malo dražje od običajnih vozil,samo še vedno je 650€ bolna cena
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a tomzzi Po mar 23, 2015 8:49 pm

Tega pa nisem vedel. Ja potem je itak dražje samo ne pa spet taka (bolna) cena no.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a čare Po mar 23, 2015 8:52 pm

Sem računal za ATE komplet in pride polna cena 500€.Računal sem za laguno 3.0(najdražje bremze),ker pač ne vem kakšno Marjan ima in če ti prideš v katerokoli trgovino z rezervnimi deli boš na za 500€ robe dobil popust tudi če si tam prvič...
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a marjan novak Po mar 23, 2015 9:06 pm

Mehanik Fan mi je vgradil spredaj ATE, zadaj TRW in ploščice ATE BREZ LEŽAJEV, čeprav bi pričakoval glede na visoko ceno.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a čare Po mar 23, 2015 9:11 pm

Zadnji diski brez ležajev ta Laguno II ne obstajajo
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a marjan novak Po mar 23, 2015 9:19 pm

Verjetno obstaja, ker sem rabljene diske dobil brez ležajev. Tudi mehanik je rekel, da ležajev ni menjal.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a čare Po mar 23, 2015 9:28 pm

Mogoče obstajajo ampak pesto imajo ulito vsi,kar pomeni da ti je preprešal stare ležaje??
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a Fan To mar 24, 2015 4:13 am

No ja, sicer se ne mislim opravičevati, ker se nima za kaj, pa vendar bom pojasnil par stvari. Da se bo vedelo obe plati zgodbe:

@5cenic
- avtor članka se mi je po posredovanju odvetniške pisarne javno opravičil. Ker smo bili mnenja, da je vse skupaj storil bolj naivno, kot pa škodoželjno, je bilo javno opravičilo dovolj. Kar se mene tiče, je tu za mene zgodba zaključena! Lahko si ga preberete na imenovanem forumu, če je pobrisan, je na ogled pri meni v delavnici.

@čare
- včasih je pametno najprej slišati obe plati, pa potem komentirati kaj je drago in kaj ne. Kar se tiče visokega letanja, pri nas se že nekaj let uspešno obnavlja: zavorne cilindre Stilo/Opel/Mercedes – ki jih konkurenca niti odpreti ne zna. Da ne govorim o električnih zavornih cilindrih ali elektronskih modulih za parkirno zavoro…………………

@RedBull
- pri meni je cena storitev od 15-20€ + DDV, sem pa napisal najvišjo postavko

@marjan novak
- Res mi ni jasno, kaj se sprenevedate, da vam obudim spomin.
Najin kontakt se je začel tako:
Poslano ob: Pe jan 17, 2014 8:05 pm
Od: marjan novak
za: Fan
Spoštovani.

Na očetovem avtu renault laguna 1.9 dci l.2006, je potrebno menjati diske, ploščice, zavorno tekočino in podmazati ustrezne elemente.
Ker vaša strokovnost ni vprašljiva, bi vas prosil za ceno in koliko časa bi trajalo menjava. Je potrebno avto pustiti kakšen dan ali se lahko počaka kakšno uro-dve.
LP
marjan novak

- moj odgovor:

Poslano ob: Pe jan 17, 2014 11:21 pm
Od: Fan
za: marjan novak
Pri nas je pravilo, da se najprej vozilo pregleda, ko se ve kaj se bo delalo, se pokliče stranko po telefonu, se razloži obseg dela in strošek popravila, v koliko se stranka s tem strinja ............... se vozilo uredi, v nasprotnem primeru pa ne. Tako se ve že pred posegom točna cena servisa in tudi kaj vse se menja in kaj popravlja.
Vgrajujemo zavorne elemente znamke ATE, tako dobi stranka visoko kvaliteto za sprejemljivo ceno. Vsa vozila, ki so naročena, in sprejeta do 10 ure, se jih lahko prevzame okoli 16 ure. Lahko se pripelje vozilo tudi kasneje, vendar v takšnem primeru, je vozilo kakšen dan pri nas.
Za dodatne informacije sem dosegljiv na tel.: 031-797-021

Lep pozdrav

- vaš odgovor in naročilo za servis

Poslano ob: So jan 18, 2014 10:50 am
Od: marjan novak
za: Fan
Hvala za hiter odgovor.

Če je mogoče bi avto pripeljal na pregled v ponedeljek ob 9:00.
V kolikor je termin prost, mi sporočite še naslov.

LP
marjan novak


Ko ste vozilo pripeljali na pregled, sem vas poklical po telefonu, povedal obseg dela in strošek popravila – vi ste se odločili za popravilo, strošek ste vedeli do centa točno, pred popravilom!
Ko je bilo potrebno vozilo prevzeti, ste se razburjali koliko je drago, da je pri pooblaščencu polovico ceneje, da ne omenim vseh besed na moj račun, ki so spremljale vaše razburjanje.
Prišli ste dvakrat reklamirati mojo storitev – da zavore blokirajo, vsakič sem takoj dvignil vozilo pred vami in videli ste, da se kolesa vrtijo brez upora.
Povedali ste mi: » Ja, včeraj se je kadilo«
Dogovorila sva se, da v koliko se bi hotelo kaj pregrevati, se tisti moment oglasite pri meni, pa bova takoj pogledala, ne glede na uro …………………….. do danes, se to še ni zgodilo.

Ves zamenjan stari material sem vam vrnil, torej se ve, kaj se je menjalo, kakor tudi kaj se je delalo.

Pa naj vam še tu osvežim spomin:
- spredaj se je menjalo zavorne diske in zavorne ploščice oboje znamke Ate, namazalo vodila cilindrov, očistilo in namazalo zavorni batek
- zadaj se je menjalo zavorne diske TRW ( notranja dimenzija ležaja 30mm ) – Ate nima ponudbe zavornih diskov s to dimenzijo ležaja, zavorne ploščice Ate, namazalo vodila cilindrov ( zamenjala so se tesnila ), očistil in namazal se je zavorni batek, zamenjalo se je semeringe na vzvodu parkirne zavore, namazalo žice parkirne zavore in nadgradilo modul parkirne zavore.

Napisal sem vam vse kataloške številke, kaj se je vgradilo in vam povedal, če kje dobite ceneje, vam vrnem razliko v ceni.
Storitev je bila opravljena 20.01.2014, kakor tudi je bil izdan račun na ta dan. Račun je bil 527,99€ + DDV = 644,15€
Renault/Laguna/grandtur/1.9dci s prevoženimi 181898km
Kakor je razvidno iz računa, je bilo obračunano 4 ure dela po 20€
Nadgradnjo modula in vse priklope testerja ( 4X ) vam nisem računal
Kar se tiče zavorne tekočine, sem vam povedal, meni jo ni težko zamenjati, vendar ta, ki je v vozilu ima samo 1%vlage, kar je pa zanemarljivo.
Sami ste dodali: »mogoče so mi jo menjali na zadnjem servisu«
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a marjan novak To mar 24, 2015 11:14 am

@ Fan Nič se ne sprenevedam, prav tako pa mi ni treba obujati spomina. Vse si zapomnem brez shranjevanja mailov.

Če sem po mailu dobil odgovor, da pri vas - zakaj odgovarjate v množini, če ste sam - vgrajujete ATE komponente, ni razloga po vgraditvi TRW, razen seveda razlike v ceni (ne v mojo korist). Torej bi lahko pričakoval ATE diske z ležaji zadaj.
Na forumu dajem odgovore, ker je bilo odprto povpraševanje po mehaniku Fan in kot uporabnik foruma imam pravico izraziti svojo izkušnjo, ki v mojem primeru ni bila dobra.

Poanta mojega pisanja je, da nisem zadovoljen s deklarirano kakovostjo vaše storitve. Pregrevanje in smrad iz zadnjega kolesa cel mesec po menjavi pač ni normalno (tako pravi stroka), in prav tako risi na diskih vključno z modrimi lisami na kritičnem disku, ki kažejo na pregrevanje elementov, ni normalno utekanje elementov. Lahko samo upam, da mi zaradi pregrevanja ne bo odpovedal ležaj in zav. cilinder.

Za primerjavo sem od znanega mehanika, ki je iz okolice Medvod dobil ponudbo za 275 e, kar je precejšnja razlika od vaših 644,xx.
Ne mislim se pritoževati na ceno, saj sem jo zaradi časovne stiske žal sprejel.
Da pa nisem edini, ki si upa izraziti svoje negativno mnenje, dokazuje tudi omenjeni mazdin (in še kateri) forum.

LP
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a mucek To mar 24, 2015 11:20 am

Sam imam dobre izkušnje z Matejem - Automeister na koncu Celovške na desno (tam, kjer so vedno neka avtodvigala in viličarji parkirani).

LP, g
 
brs
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: To maj 24, 2011 9:05 am

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a brs To mar 24, 2015 11:34 am

Se pogovarjamo o tem zavornem servisu?
http://www.stop-neplacniki.si/hanzi-tassi-sp/
Po teh podatkih ima en račun zaprt, drugi pa blokiran.
Kako je v takšnih primerih z garancijo na storitev?
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a 5cenic To mar 24, 2015 11:55 am

:roll:
Zadnjič spremenil 5cenic, dne To mar 24, 2015 12:04 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
mjack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr apr 17, 2013 7:04 pm

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a mjack To mar 24, 2015 12:00 pm

Lahko napišem še svojo izkušnjo z Fan-om, prijazen možakar, podkovan v svoji stroki kar kaže tudi z odgovori na forumu, vendar vseeno. Pripeljal sem opel corso d, 1.2 bencinar 59kw, na vpogled kaj bi bilo potrebno zamenjati. In sicer: novi sprednji diski in pakne, vse ate, menjava zračnega, kabinskega, oljnega filtra ter menjava olja. Za vse skupaj, če bi se naročilo v Sloveniji bi prišlo 590€, če naroči iz Avstrije 490€.

Osebno sem bil malo šokiran glede cene, vsak naj presodi sam ali je cena visoka ali ni, vendar sem za 250€ dobil v trgovini ves material, torej ate diska in zavorne ploščice, olje in filtre, roba vglavnem enaka kot bi jo vgradil Fan. Vsak, ki se saj malo spozna na mehaniko ve, da za vse skupaj ni potrebno več kot 3ure, pa še to pretiravam..torej 3x20€+DDV (Fanova ura), sedaj pa je vprašanje ali ima Fan tako drag material ali ima tako drago uro? Pa naj še povem, da sem vse to zamenjal sam ob pomoči prijatelja in tudi nimam nobenih vez, da bi material dobival ceneje.. Zaenkrat dela vse brezproblemov, trese nič, smrdi nič, glasni niso.

Nedvomim v Fanovo strokovnost, nasprotno, vem da se kvaliteto in kvalitetno delo plača, ampak vseeno....

To je moja "izkušnja"

Lp
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Neuradni servis Ljubljana

Napisal/-a rs5 To mar 24, 2015 12:14 pm

Za Laguno II sem dal za komplet diski+ploščice prvi in zadnji z ležajem 430€ (zdraven prištej še 4h dela po20€+ddv )če jih vgrajuje mehanik v tem primeru.
Ni pa normalno,da so se diski pregreli,ker so bili vgrajeni po pravilu stroke :roll:
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov