Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a Nikola_Tesla Sr mar 25, 2015 12:25 pm

@jeronimo: hvala za popravek v zvezi z oljem za menjalnik

Na začetku sem spregledal, da se je menjala vodna črpalka... se pravi po tej menjavi se je pojavilo cviljenje ?

Če je to to potem je res kakšen jermen glasen... marsikomu zjutraj cvrči ko zažene motor.

Verjetno sedaj kakšen kos ni več originalen in se pojavlja ta zvok....
Zadnjič spremenil Nikola_Tesla, dne Če mar 26, 2015 8:46 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a primozek68 Sr mar 25, 2015 12:58 pm

Nikola_Tesla je napisal/-a:Tudi izgorevanja ni dobrega pri nizkih vrtljajih... pri dizlih največ škode delajo saje, ki mašijo turbino in filter trdih delcev.

Močni motor in vožnja v najvišji prestavi na dolge relacije z nizko hitrostjo (še posebej ko se vzpenjaš) povzroča spodrsavanje sklopke med vožnjo... malo jo zažiga... prej se obrabi.


Evoga spet forumski nebulotik. Drugi odstavek...hmmm Se pravi v 6. prestavi pri 130/h se žge sklopka??

A mu lahko edn stisne tist trikotnik prosim, če ne mu bo kdo še kej verjel.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a frgo Sr mar 25, 2015 1:48 pm

jeronimo je napisal/-a:So pa to baje celo po letu 2012 odpravli (znanec govoril ko je gledal po original katalogih da je zamenjava po tem letu za ležaje).


Ta baje sem tudi jaz slišal, ampak je po forumih še vedno polno letnikov 2013 z guznjenim M32. Me pa malo čudi, da ima večina teh s problemi 1.4T. Bi pričakoval, da bojo zaradi navora veliko več crkovali 1.7 dizli...
 
Trekker
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: To mar 24, 2015 8:43 am

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a Trekker Sr mar 25, 2015 2:19 pm

Ok, torej smo verjetno pri ležaju v menjalniku oz. v najboljšem primeru le menjava olja...

Ko kapne naslednja "penzija" ga peljem rihtat... vam javim končno diagnozo in "račun". Pozna mogoče kdo koga zanesljivega majstra, ki bi znal to uštimat za normalno ceno? Se priporočam za info na ZS - hvala!
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a jeronimo Sr mar 25, 2015 2:47 pm

Če se ti je pojavilo takoj po menjavi pumpe, je mogoče jermen slab ali mogoče sama pumpa, mojstri bojo povedal k se avto sliši :)
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a Nikola_Tesla Sr mar 25, 2015 3:33 pm

primozek68 je napisal/-a:
Nikola_Tesla je napisal/-a:Tudi izgorevanja ni dobrega pri nizkih vrtljajih... pri dizlih največ škode delajo saje, ki mašijo turbino in filter trdih delcev.

Močni motor in vožnja v najvišji prestavi na dolge relacije z nizko hitrostjo (še posebej ko se vzpenjaš) povzroča spodrsavanje sklopke med vožnjo... malo jo zažiga... prej se obrabi.


Evoga spet forumski nebulotik. Drugi odstavek...hmmm Se pravi v 6. prestavi pri 130/h se žge sklopka??

A mu lahko edn stisne tist trikotnik prosim, če ne mu bo kdo še kej verjel.


Pulzacija navora je pri nizkih vrtljajih večja kot pri višjih --> povečane vibracije --> spodrsavanje sklopke.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a _furby_ Sr mar 25, 2015 6:09 pm

Komplet lezajev je pride med 200 in 250€. Za delo pa po moje gre tudi precej, ker do menjalnika ne prides kar tako.
turbo inside
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a emozul Sr mar 25, 2015 6:52 pm

Sem brez idej, avto je itak izven garancije (l. 2011), prejšnji mesec sem pri 48k km že moral menjati vodno pumpo... najprej sem pomislil na olje v menjalniku, vendar baje simptomi ne ustrezajo...

Za vsakršno pomoč sem več kot hvaležen...[/quote]

Kaj pa 7-letna zlata garancija na menjalnik in motor?
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a primozek68 Sr mar 25, 2015 7:54 pm

Nikola_Tesla je napisal/-a:
primozek68 je napisal/-a:
Nikola_Tesla je napisal/-a:Tudi izgorevanja ni dobrega pri nizkih vrtljajih... pri dizlih največ škode delajo saje, ki mašijo turbino in filter trdih delcev.

Močni motor in vožnja v najvišji prestavi na dolge relacije z nizko hitrostjo (še posebej ko se vzpenjaš) povzroča spodrsavanje sklopke med vožnjo... malo jo zažiga... prej se obrabi.


Evoga spet forumski nebulotik. Drugi odstavek...hmmm Se pravi v 6. prestavi pri 130/h se žge sklopka??

A mu lahko edn stisne tist trikotnik prosim, če ne mu bo kdo še kej verjel.


Pulzacija navora je pri nizkih vrtljajih večja kot pri višjih --> povečane vibracije --> spodrsavanje sklopke.


Pejt ti lepo nazaj v peskovnik pulzirat. Ker nimaš pojma.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
klobasa94
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr mar 25, 2015 8:49 pm

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a klobasa94 Sr mar 25, 2015 8:53 pm

Čao

Če je menjalnik , kar je lahko ti lahko pomagam . Pri teh modelih gredo ležaji kar hitro . Se jih da menjat VSE , potrebna nastavitev pa je problem rešen .


lp maks
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a _furby_ Če mar 26, 2015 7:44 pm

klobasa94 je napisal/-a:Čao

Če je menjalnik , kar je lahko ti lahko pomagam . Pri teh modelih gredo ležaji kar hitro . Se jih da menjat VSE , potrebna nastavitev pa je problem rešen .


lp maks


No povej kaj vec. Tudi drugim (meni) bo to slej ko prej rablo :mrgreen:
turbo inside
 
klobasa94
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr mar 25, 2015 8:49 pm

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a klobasa94 Če mar 26, 2015 9:50 pm

Čao

Žal so menjalniki M-32 kar pogosto problematični v ležajih ,glede na kilometražo grejo najprej pri motorjih 1,4 turbo .( že pri 25000 km )
pri 1,7 ( 110 -125 hp )zavisi tam se lahko začne tudi pri 60000 km pa naprej ,
pri 1,9 motorjih pa sem mel primere skoraj vedno čez 100000 km
pri 2,0 Insignia (110-130hp ) pa kakor je
Zadeva je taka ,da starejši ko je avto boljši je menjalnik več zdrži .
Dost problematičen je letnik 2011 , z letnikom 2012 so spremenili pokrov menjalnika , ter povečali ležaje iz 55mm na 62 mm .Avti so še v garanciji pa ne vem kaj se pol dogaja .

V glavnem je problem v tem ,da so menjalniki mal preveč stisnjeni s tem pa ležaji preobremenjeni .

Simptomi : ko je zadeva čist na začetku , pri mrzlem menjalniku ni nič za slišat , ko se segreje pa se sliši določen zvok iz leve strani vozila , lahko se pa tudi prenaša , Zadeva se lahko sliši v 2 ,5,6, ali pa v 3,4 prestavi . Največkrat lahko zadevo sliši ko greš iz 4 v 5 ali 2v 3 ali 5v 6 prestavo.

Zakaj : ta menjalnik ima tri osi : vhodna , ki poganja ostali dve .
1,2,5,6, prestava sta na eni osi ,
R , 3 , 4 na drugi osi

s tem ko greš iz ene na drugo os slišiš če se spremeni glas in če se se nekaj dogaja
v kolikor se ti prestavna ročica premika ob pospeševanju in odvzemanju plina so ležaji že kar fuč , to pa zato ker se osovina pomika ročica ti
pa to signalizira .
ali pa primer ko greš z avto ceste dol pa daš mal v ler pa ga spustiš pa se sliši .

Mogoče je še kaj kar sem pozabu ampak v osnovi je to to .

lp Maks
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a mevden Če mar 26, 2015 11:20 pm

Kolikšna pa je cena menjava ležajev, material in roke? Jaz imam tudi ta menjalnik, vendar 2008 letnik in 80.000km. Zaenkrat še brez sledu o kakšni okvari. Tudi ročica niti trzne ne ob kakšnem pospeševanju. Imam Fiat 1.4 tjet.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a _furby_ Če mar 26, 2015 11:54 pm

Pri meni se recmo slisi non stop ko se avto premika. Al je v foli al v brzini, sklopka, brez sklopke, nima veze. Hitreje ko gres pac visja je frekvenca zvoka. Je pa komaj slisen zvok ko je cista tisina v avtu, prihaja nekje izza armaturne pri sopotniku. Zdej nimam pojma ce je to to?
Je pa corsa 1.6T, 2008 letnik z 150.000km
turbo inside
 
klobasa94
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr mar 25, 2015 8:49 pm

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a klobasa94 Pe mar 27, 2015 6:52 am

Čao

Če ti ves čas ko se premikaš tuli je lahko fuč večji ležaj na gredi ta pa se vrti vedno ko se avto premika . probat bi moral pa bi več lahko reku.

Tudi pri ostalih bencinarjih so ti menjalniki ampak v manjšini Corsa D 1,6 turbo pa Insignia 1,8 1,4 t pa z 2,2 bencinar Vectra
pa tudi 1,3 dizel 6 prestav

So pa ti menjalniki še pri Fiatu : Croma 1,9 , N Bravo 1,9 mjet ,1,4 t ,-- G Punto 1,9 aali 1,3 --- Alfa 159 1,9 mjet ,--- Mito 1,6 mjet 1,4 t določeni pa bencinar 1,8 , 2,2 .

Se pa glas lahko različno pojavlja , tako da lahko ni vedno tudi menjalnik , samo če se zvok spreminja z prestavami je skoraj vedno to .
Se pelješ z 2 pa daš v tretjo pa se glas spremeni v 4 enako , daš v 5 pa je glas drugi v 6 enako je to to .

lp Maks

Glede cene me pa kontaktiraj na ZS .
 
klobasa94
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr mar 25, 2015 8:49 pm

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a klobasa94 Pe mar 27, 2015 12:30 pm

Čao

Na ZS ti ne morem odgovorit sem iz dolenjske lahko ti dam tel 041-260-666 .

lp Maks
 
_primoz_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr jul 09, 2014 8:29 am

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a _primoz_ Sr maj 20, 2015 12:56 pm

Pozdravljeni!

Ravno razmišljam o nakupu rabljene Astre J z 1.4T ali 1.6T motorjem. Obe izvedbi imata omenjen m32 menjalnik, glede na podatke tukaj: http://www.opel-infos.de/getriebe/m32.html
So pa različne variante tega menjalnika. Torej motor A16LET(1.6T) ima varianto MZ0, motor A14NET(1.4T) pa varianto MZ4. Mogoče kdo ve, če je enak problem z ležaji tudi na menjalniku od 1.6T astre in posledično tudi pri Insigniji s tem motorjem?

Najbolj pa me zanima, kaj se zgodi če grejo ležaji rakom žvižgat in se jih potem zamenja. Bo se problem čez naslednjih XX tisoč kilometrov spet ponovil?

Zanimivost: Sedaj vozim Signuma Z19DT z istim m32 menjalnikom izvedbe MZ4, torej enak kot Astra J 1.4T, avto ima prevoženih 210 000 kilometrov in mejlanik je kot nov. Res da ima 20KM majn, ampak ima hkrati 80NM več navora.
 
klobasa94
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr mar 25, 2015 8:49 pm

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a klobasa94 Sr maj 20, 2015 8:48 pm

Čao

Starejši ko je menjalnik boljše kvalitete je , zato pa pri tvojem Signumu še ni problemov , jih pa lahko pričakuješ .Sem že menjal ležaje na takem avtu z podobnimi kilometri . Avti , ki si jih opisal imajo menjalnik M-32 , kot tudi Insignia 1,4 t , 1,8 pa 2,0 cdti 110-130 hp . Po menjavi ležajev se ti nastavijo ponovno , ter z manjšim napetjem .


lp Maks
 
_primoz_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr jul 09, 2014 8:29 am

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a _primoz_ Sr maj 20, 2015 9:05 pm

klobasa94 je napisal/-a:Čao

Starejši ko je menjalnik boljše kvalitete je , zato pa pri tvojem Signumu še ni problemov , jih pa lahko pričakuješ .Sem že menjal ležaje na takem avtu z podobnimi kilometri . Avti , ki si jih opisal imajo menjalnik M-32 , kot tudi Insignia 1,4 t , 1,8 pa 2,0 cdti 110-130 hp . Po menjavi ležajev se ti nastavijo ponovno , ter z manjšim napetjem .


lp Maks


Hvala za hiter in strokoven odgovor.
Torej če povzamem: Težave z ležaji lahko nastopijo pri vseh M-32 menjalnikih ampak po menjavi ležajev je problem rešen(se ne pojavi več).
 
uzivach
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr jun 08, 2016 6:17 pm

Re: Astra J 1.4T cviljenje - menjalnik?

Napisal/-a uzivach Sr jun 08, 2016 6:26 pm

Živjo.

Še en srečni uporabnik m32......
Pisal bi na zs pa ne morem. Torej "klobasa94" ali kdo drugi resno me zanima popravilo.
Menjalnik se slisi v 3 in 4 prestavi ter v prostem teku, ko je sklopma spuscena.

Moj kontakt je uzivach@gmail.com

Hvala za pomoc.

Pozdravljeni
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 106 gostov