Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: popravilo pnevmatike

Napisal/-a Gricko Pe maj 01, 2015 8:46 pm

to se zaflika......ampak zaflika iz notranje strani ( flika je kar velika cca 6 cm ) ....to potem drži, inekcija sploh ne pride v poštev!!


PS; glede na položaj poškodbe ter na tip gume ( športna nizkopresečna guma) , se naj sploh ne bi fliklo tega zaradi varnosti ( po navodilih proizvajalca flik ) .....marsikateri vulkanizer sploh ne bo hotel flikat, ker je za opravljeno delo on odgovoren......
 
izotrop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So avg 13, 2016 2:16 pm

Re: popravilo pnevmatike

Napisal/-a izotrop Sr jun 20, 2018 1:06 pm

Oj,

da ne kličem vseh milijon vulkanizerjev, me zanima, ali pozna kdo kakega mojstra s Štajerske, ki kvalitetno popravi gumo? Ni vprašanje cene, temveč izvedbe. In ne govorim o tisti injekciji, rad bi bolj trajno popravilo - da bi guma zdržala vsaj še to sezono, morda še naslednjo, potem jih komplet menjam. Je pa tako - na bočnici gume je minimalna razpoka (dolžine cca. 4 mm), skozi katero zdaj (zelo počasi) uhaja zrak. Slike žal nimam, ampak se tako ne bi nič kaj videlo. Sicer sem bral, da se na tem mestu gume naj ne bi popravljalo, vendar po mojem zaradi majhnosti poškodbe kvalitetno popravilo ne bi smelo predstavljati težav. Ali pač?

Najboljša rešitev bi bi bile nove gume, ampak ker so te še praktično nove (cca. 10.000 prevoženih km) in so stale slabih 110€ po komadu, bi vseeno rad minimiziral bolečino v denarnici, če se le da (če bi kupil nove gume, bi kupil nekaj istega ranga ali pa kar iste).

Najlepša hvala za morebitne odgovore :)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: popravilo pnevmatike

Napisal/-a Firediver Sr jun 20, 2018 1:26 pm

Je ta razpoka posledica preperelosti gume ali stranske poškodbe gume?

To, da se bočnice ne popravlja, ni iz trte izvito. Na bokih ima guma med vožnjo dosti dela, sploh v ovinkih.

In ni ga mojstra, ki bo to kvalitetno popravil, pa še garantiral, da bo zdržalo toliko kot nepoškodovana guma.

Če pa misliš, da je še vedno izvedljivo, si jo pa sam zakrpaj.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
izotrop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So avg 13, 2016 2:16 pm

Re: popravilo pnevmatike

Napisal/-a izotrop Sr jun 20, 2018 5:10 pm

Gre za fizično poškodbo, ne preperelost. Sem pa bil malo premalo natančen pri opisu. Ta poškodba je tik ob felni - na tistem tankem robu, ki leži nekako "pod" bočnico; ne vem kako bi to poimenoval. Prilagam sliko za lažje razumevanje.

Slika
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: renault_dti in 41 gostov