Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
drinyy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne avg 24, 2014 1:14 pm

Suzuki Vitara problem egr- napaka P0400

Napisal/-a drinyy Po maj 04, 2015 6:26 pm

Pozdravljeni.
Imam torej omenjen problem.
Zadnjič me kliče prijatelj da mu gori lučka za motor. Vzamem OBD grem na teren in pogledam napako. Izpisala se je napaka P0400.
Izpiše mi napako P0400, pogledam na net piše nekaj okrog egr ventila . Ok bo pa že egr zadelan. Izbrišem napako se odpeljema k njemu domov, egr ven pa ga spučem. Ventil niti ni bil močno umazan oz zadelan. Je pa vakumski. Naredim skupaj, vse lepo in prav, 2 dni ko se lučka prižge nazaj.
Nič grem raziskovat naprej, ne razumem dobro angleško mislim pa da pše nekaj o tem da je lahko zadelana ali počena podtlačna cev
slika avtodata.png


Raziskujem še naprej in ugotavljam da je lahko še (najverjetneje) lahko še tista naprava oz elektromagnet ki krmili vakum
slika wiwid.png

Najverjetneje je to TO, avtodata mi najverjetneje želi povedat naj preverim oz premerim ta elektormagnet
novaavtodata.png


Kaže pa da sta dva, solenid 1 pod št 6
egr solenoid 1.png
in solenoid 2 pod št 7 . Malo :?
Se mogoče dajo kje dobiti podatki kolko mora znašati vakum pri določenih obratih? Se je že kdo ukvarjal z podobnim problemom?
Hvala za odgovor

Motor vgrajen v Suzukija je 2,0 d, letnik 2005, koda motorja je RHW, ta motor so vgrajevali v več znamk. Fiat, Lancia, Peugeot, Citroen pa mogoče še kaj.
Upam dami bo kdo lahko pomagal
Kar je čvavek naredo vahko čvavek popraji!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 107 gostov