Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a xxl Pe maj 22, 2020 4:37 pm

golfabimu je napisal/-a:...Xxl ti si pa, očitno ostal v letu 1980,1990.

Lp,

Vozim VW iz leta 2018, kateri je na nivoju Italijana iz 1980,1990. :lol:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a avto fan1308 Pe maj 22, 2020 4:38 pm

Passat r line pa mi ni bil trd zanimivo a? Sem se vozil tudi v 1.4 tsi comfortline in meni je trd( res je bila vožnja samo 150km ampak vseeno). Ne mislim se kregati to je moje mnenje trd je zame.

No če že gledamo avto net tudi ni nobenega VW od 2012 + z več kot 500.000 km ;-)
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a golfabimu Pe maj 22, 2020 4:40 pm

Tud jaz se ne mislim. Sam passata primerjat z golfom je pa tud bosa. Kle gre za skoraj 20cm razlike v medosni razdalji. Upam da razumeš kako vpliva dolžina medosne razdalje na samo vožnjo.
Kot pravim vsakmu svoje. Men je C4 picasso 2017 letnik bolj trd od marsikaterga vw pa je kao francoz mehka, udobn itd... Ja pa ja de. Od Lj do MB mi rit odpade skoraj.

Avtofan, nikjer nisem omenjal avtonet. Očitno ti branje res ne gre. Je pa verjetno kakšen, sam pač pri nas radi vrtijo km na pol hhh.

Lp,
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a cc09 Pe maj 22, 2020 5:37 pm

Aesthetics je napisal/-a:Mater se hitro zapičite. Trideset tisoč kilometrov. Kar sm hotu povedat ... Golfe in Passate in ostale VAG avte se kupuje predvsem iz uvoza, ni čudno je toliko težav. Yaris in ostale male avte se kupuje v Sloveniji predvsem nove, ker je cena ~15k€. Valda bo prej šlo prej kej narobe pri avtu iz uvoza z neznano zgodovino, kot pa pri avtu, kupljenem v SLO z znano zgodovino.
Sam menim, da ni toliko o znamki ampak o samem nakupu dotičnega vozila.

To je vse res, ampak če se kupi rabljenega golfa za 15 jurjev namesto novega malo slabšega megana za 17, ker je golf bolj zanesljiv, bi to naj veljalo v primerjavi rabljen golf-nov megane, če sta za približno isto ceno. Prvih par let se noben realno ne kvari in če se je par let nek Nemec vozil bp, tebi to kot drugemu lastniku bolj malo pomaga. Kot nekateri, ki kupijo bmw z 250 kkm prevoženimi in pri 280 po dveh letih rečejo tolk km in bp...ja super, ampak teh km nisi ti naredil :) nekdo drug se je vozil zanesljivo, tebe pa čakajo stroški.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe maj 22, 2020 7:18 pm

golfabimu je napisal/-a:Tud jaz se ne mislim. Sam passata primerjat z golfom je pa tud bosa. Kle gre za skoraj 20cm razlike v medosni razdalji. Upam da razumeš kako vpliva dolžina medosne razdalje na samo vožnjo.
Kot pravim vsakmu svoje. Men je C4 picasso 2017 letnik bolj trd od marsikaterga vw pa je kao francoz mehka, udobn itd... Ja pa ja de. Od Lj do MB mi rit odpade skoraj.

Avtofan, nikjer nisem omenjal avtonet. Očitno ti branje res ne gre. Je pa verjetno kakšen, sam pač pri nas radi vrtijo km na pol hhh.

Lp,


Hahaha ....C4 Picasso trd ? Mogoče na 20 col platiščih :lol:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a golfabimu So maj 23, 2020 5:31 am

Vse prej kot udoben. In to na 17 col. 20 btw sploh ne gre na ta avto. Naprej sploh ne bom govoru kuksn sekret za vozt je ta avto.

Lp,
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Polo78 Sr maj 27, 2020 11:52 am

Glede C4 Picasso (tako stari kot novi model) lahko samo potrdim, da je podvozje nedorečeno, da ne rečem kaj hujšega. Avto hkrati "plava" po cesti, volan sterilen brez povratnih informacij, po drugi strani pa v zadnjici čutiš vsako grbino, vsako luknjo. Seveda je udoben za potnike iz vidika prostora, ker je pač enoprostorec, je pa to daleč, daleč od kakega Citroena C5 s hidravliko ali od Citroenov stare šole.
Antiznačkar po prepričanju
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a pleomax Sr maj 27, 2020 4:51 pm

C4 picasso je udobnejši od raznih touranov, pa da ne vem kaj. Verjetno bo naslednja generacija (če bo), imela novo podvozje od C5 aircross s sedeži s spominsko peno. Nisem se peljal s tem avtom še, ampak sem vprašal lastnico, kjer si je njen partner kupil c5 aircross, ampak ga je prevzela ona, ker je zelo udoben in čez luknje plava in pravi, da ne zamenja za nobeno drugo znamko. Prej je vozila mislim da audija. Vsak ima svojo ciljno skupino pač. Novi golf 8 pa kolikor sem bil sprva uau, ko se je pisalo, kaj bo imel, toliko sem zdaj razočaran. Nikoli ne bi pričakoval, da bi dali ven tako polovičarski avto s slabimi rešitvami, kjer je vse na dotik. Očitno se uresničuje moja napoved, da bodo šparali pri materialih kolikor se da zaradi afere. Golf VII je dejansko meni na splošno občutno boljši avto.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Polo78 Če maj 28, 2020 11:30 am

C5 aircross je na novi platformi, ki ima nek približek hidravliki in verjamem, da je udobnejši. Resno, podvozje pri C4 Picasso je poželo kritiko v marsikaterem testu in sam sem opazil enake stvari.

Kar se pa Golfa tiče se pa strinjam, da je 7 v marsičem boljša, bo pa svoje pokazal čas. "Veselica" s programsko opremo pri 8 se je že začela, če bo ostalo samo pri težavah s SOS klicem, jo bodo še dobro odnesli.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Milan_48 Če maj 28, 2020 4:07 pm

Moj C4 Picasso Exclusive je imel zadaj pnevmatsko vzmetenje. Zakon za stabilnost in nenagibanje karoserije. Dober je bil. Le dno je bilo prenizko nad cesto. Prostoren, razgleden udoben, sedeži kot fotelji, vse prav. Iz njega sem prišel na Golfa VII. Predvsem zaradi vse opreme, ki jo ima za lepo vožnjo (multilink, radar, streha, DSG, ACT, ...). Sedaj teče peto leto. Prezadovoljen sem s tem avtom. In tudi boljša polovica, ki ga, verjeli, ali ne, primerja s predprejšnjim MB CLK 320.
Nulla tenaci invia est via!
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a golfabimu Pe maj 29, 2020 6:04 am

Firediver je napisal/-a:Seveda so sedaj VAG hejterji krivi, da se VAG kvari. Zanimiva logika...
Le kako je to mogoče, da se VAG sploh kvari, če pa je velekvaliteten?

Res je, drugi se tudi kvarijo, ne samo VAG, ampak se vsaj ne napihujejo od samokvalitetnosti in naprednosti tako kot VAG. Razumete poanto?

Ne vem kdo se hvali v reklami, da je št 1 v kvaliteti. Mislim da Kia. Vag zihr ne.

Lp,
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Kristjan123 Pe maj 29, 2020 8:01 am

Nimam nič proti vw celo dva sem si lastil ampak reklame Das avto, VW ko veš kaj imaš ... so vw izpostavljale kot avto, ki je s kvaliteto pred konkurenco

Drugi so pač igrali na druge note za prepričat kupca par primerov

Cuore sportivo (Alfa Romeo); Alfa Romeo. Beauty is not enough; Power for your control (Alfa Romeo); Vorsprung durch Technik (Audi); Freude am fahren (BMW); Sheer Driving Pleasure. (BMW); Eye it – try it – buy it! (Chevrolet); Inspiration comes standard (Chrysler); Créative Technologie (Citroën); Driven by passion (Fiat); Grace ... space ... pace. (Jaguar); Jeep. There's Only One.; The Car that Cares (Kia); Land Rover. Go beyond.; Wir leben Autos (Opel); The Power of Dreams (Honda); Honda. First man, then machine; Prepare to want one (Hyundai); Feel the difference (Ford); Drive the Change (Renault); Shift expectations (Nissan); Zoom-zoom (Mazda); Mercedes-Benz. The Future of the Automobile; Motion & emotion (Peugeot); Porsche. There is No Substitute; Saab. Move your mind.; Auto emotion (Seat); Simply clever (Škoda); Way of Life! (Suzuki); Today Tomorrow Toyota ; Volvo. For life.

Zdaj koliko je kdo upravičil kar je oglaševal je pa druga stvar...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a void Pe maj 29, 2020 8:08 am

No ja vseeno je drugače če je moto o subjektivnih stvareh (čustvih do avtomobila), kot pa če govoriš prevladi nad drugimi v tehničnem smislu, medtem pa po zanesljivosti si pa podpovprečen. Najslabši avto je tisti ki ne dela.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3276
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a McLaren Pe maj 29, 2020 8:14 am

Fak kaj eni najdete samo da lahko kritizirate.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Aesthetics To jun 02, 2020 11:21 am

Pred meseci sem na tem forumu prebral, pa zdaj ne najdem ... Golf 7, ko gres cez lezecega policaja, skripa avto. Neka hiba naj bi bila, ki se jo dost poceni resi (par 10€?). Kaj bi to bilo?
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a golfabimu To jun 02, 2020 10:08 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Seleni škripajo. Zamenjaš za nove (npr. Lemforder) al pa te podmažeš s kakim PTFE sprejem pa je mir nekaj časa.
Seveda, če zvok prihaja od spredaj. Zadaj je drugo.
Lp,
 
5rG
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr sep 05, 2007 4:57 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a 5rG Sr jun 03, 2020 7:55 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Koliko pa stane menjava teh selenov?
VW Golf VII 1.4TSI 140PS DSG
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Aesthetics Sr jun 03, 2020 10:49 am

@Golfabimu: ja, sprednji del je. Pa kolikor sem zasledil, je le zjutraj prvih par 100 metrov (če je grbina ali ležeč policaj ipd.), pa če je zunaj hladno. Danes/poleti, ko je topleje, ni tega škripanja.

@5rG: Dva kosa Lemforder (za obe strani) sta nekih 50-60€, pa delo ne vem, kakšnih 10-20€? Druge znamke so pa recimo pol ceneje.
 
whothafunk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To jun 02, 2020 2:46 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a whothafunk Sr jun 03, 2020 12:25 pm

Živjo.

Sem mislil, da so krivec za to ponavadi gumice na stabilizatorjih (oz.žargonsko puše na vilicah?), ki pa so prav tako okrog 25-35eur po komadu, če me spomin ne vara.

Bom tudi sam moral zamenjat na svojem Golfu 7.
VW Golf VII 2013 Highline 1.4TSI 122PS
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a golfabimu Pe jun 05, 2020 4:05 pm

Aesthetics je napisal/-a:@Golfabimu: ja, sprednji del je. Pa kolikor sem zasledil, je le zjutraj prvih par 100 metrov (če je grbina ali ležeč policaj ipd.), pa če je zunaj hladno. Danes/poleti, ko je topleje, ni tega škripanja.

@5rG: Dva kosa Lemforder (za obe strani) sta nekih 50-60€, pa delo ne vem, kakšnih 10-20€? Druge znamke so pa recimo pol ceneje.

4 seleni (za vsako stran 2 kosa) od Lemforder pridejo manj kot 40 eur. Vsaj jaz sem jih toliko plačal.
Lp,
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov