Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a golfek Po dec 28, 2020 4:10 pm

sem videl ta video ja... samo očitno nimamo vsi iste posode... sam imam 2014 2.0 karavana in imam luknjo ki je dovolj velika za ven potegnit samo zadaj tam kjer sta dve palčke za kontrolo nivoja tekočina... in tam čez ne moreš ven potegnit ker bi jih polomil.... okrog in spodaj ni pa nič nikjer... sem jo snel in vrtel okoli in je samo za en menzinček velika luknjica vsake toliko spodaj.... ni varjante
se pa vidi noter ko posvetiš da je žakelj notri...


http://shrani.si/f/3I/yA/2OV7duF7/ddd.jpg klikni za sliko
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a golfabimu Po dec 28, 2020 5:35 pm

Imam isto 2014 letnik karavan in isto posodo. Meni je uspelo ven spravit z malo trudo in pinceto...
Nažalost je bila že predrta... posledično sem menjal zaradi tega pečko, spiral vse od intercoolerja do hladilnika motorja itd...
Cel fuk hhh. Jaz pravim to more vn al pa zamenjaj ekspanzijo.

Pol pa tkole heh

http://shrani.si/f/3i/mG/2GjDvVrQ/img20201228175724.jpg

Lp,
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a vojkostar Po dec 28, 2020 6:43 pm

palčke od kitajca pa jo goniš na drugo stran, sicer sme pa uporabil nekaj ko pinceta samo plastično ki se uporablja za kuhat :)
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a golfek Po dec 28, 2020 7:50 pm

:D ma tok me je zanimal če je slučajn tud pr men strgan.... da sm šel snet dol... spraznu vodo ven... in je vrecka glih na kontra strani kot je odprtina...zakajlana med plastiko..neke reže da se ne premika... ni varjante da jo spravis do odprtine da bi se sploh začel pol zezat jo ven pulit.... nemores z nobeno pinceto ne nic jo prijet ker ni nobene luknje...sem tresel itd..nic... je pa vidt ok, vsaj to zdej vem... tko da ce bom kdaj...bom kupu novo posodo brez te pizdarije
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a ban Po dec 28, 2020 9:24 pm

golfek je napisal/-a:ban, si ziher da ni na posodi narisan kvadratek v katerem piše mit silikat ?

Ni, evo fotke
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a mrtwelvetrees Po dec 28, 2020 9:39 pm

Fantje, samo pravo orodje morate imet :)
Sicer pa ja, je bolje da se to dela ko je posoda zunaj

Slika
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a golfek Po dec 28, 2020 10:17 pm

ban fotk ne vidim.... samo neke ikonce....

s takim orodjem nimaš kej delat v mojem primeru...kot pravim...očitno so posode različne... če bi hotu mojo ven dobit bi mogu konico podaljšat za 8cm in pravokotno zavit, da bi zagrabil in potegnil do luknje kjer sta tipala za nivo.... pol pa ven počas vlečt da ne polomiš... teorija, v praksi še to težko
sm hotu močnejši drajt zvit da bi pahnil na drugo stran in pol še kljuko nakonc narest pa vn potegnt... ma me je minilo :D mogoče probam jutri še na drugem golfu, mamo 2 , drugi je isto 2014 cup, le da ni karavan, da vidim še tam če kaj vn leti ha...

na yutubu vlečejo ven vsi na kontra strani od tipala kjer je odprtina..tist je dost simpl, skor s prsti ga vzameš vn....
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a golfek To dec 29, 2020 1:45 pm

evo da še potrdim ...danes sem še v drugem golfu pri hiši pogledu to čudo.... in čeprav je isti letnik,oprema,motor.... ima popolnoma drugačno posodo... vrečka je bila vidna že takoj, izvlečeš jo lahko s prsti.... sama vrečka je kot nova, a sem jo kljub temu vzel ven..... zato ker sem imel prej starega golf5 in z 300K prevoženimi in ni bilo nobenega kamna oz karkoli... pač hladilna ko nova,cevi brez kamna... pa ni imel te bedarije...

še slikce..
http://shrani.si/f/2A/Pg/2rM4X5eS/img-d ... 2f5dba.jpg
http://shrani.si/f/2g/13S/1lSITaaN/img- ... fb259b.jpg
http://shrani.si/f/2i/9T/2sPphn9v/img-a ... 4cac99.jpg
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a golfabimu Sr dec 30, 2020 6:05 am

Zanimivo. Je mogoče en že modelno leto 2015 in drugi 2014?

S tako pinceto je men uspelo (dolga cca 30cm), sposojena v službi :) . Seveda sem posodo pred tem snel.


Lp,
Priponke
Rpinceta.jpg
Rpinceta.jpg (9.46 KiB) Videno 2483 krat
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Milan_48 Sr dec 30, 2020 9:28 am

Jaz tega nimam v modelnem letu 2015. Ali pač? ne najdem. Niti napisa ni.
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Firediver Sr dec 30, 2020 9:32 am

Je mogoče to pogojevano z trgom, kamor je bilo vozilo namenjeno? So vsi SLO prorekla ali so uvoženi in od kod?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Milan_48 Sr dec 30, 2020 10:12 am

Moj je naročen in kupljen v SLO in nima tega. Začetek leta 2015.
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a ban Sr dec 30, 2020 10:14 am

Moj enako, slovenski.
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a golfek Sr dec 30, 2020 10:24 am

js mam oba nemca, 2014 2.0 cup oprema,oba navadne luči.. oba crne barve, ma ista u piko... le da je en karavan.... :)
je pa lahko razlika tud v velikosti naftnega filtra, na kar me je opozoril prodajalec, da si 100% moras dobedsedno snet ven filter...tud vin stevilka ne pomaga.... tud kaka druga stvar je tako sigurno...
ker se jim pri izdelavi avtov vedno mudi in morajo bit hitri , imajo verjetno vec dobaviteljev..oz po domace povedano tist kar dobijo zmontirajo...nimajo cajta cakat.... pac moje razmisljanje....

je pa tko, nekomu avto dela bp..drugega loh zeza.... pa isti avto,enako servisiran... samo lahko že en zacvikan kabel, vgrajen zanič kos...slab dan delavca ... pa si tam.... mal je zihr loterije

drugace pa sam nisem imel ene okvare, top avtič.... pa ima 200.000K prevozenih, v moji lasti 60K... poleti naredu gl.servis iz preventive in vse nove diske ker so meli rob in rahlo tresli zadaj.... ostalo nic, samo olje menjam na 15K

edina 'okvara' ze od kar ga imam je da mi sovoznikovova vrata ne zadrzi ko so odprta...ko avto malo visi ...se vrata takoj zaprejo..ocitno je polomljen nek vzvod/ fedr v vratih... sem guglal in ga ne najdem... mogoce kdo ve kaj je za zamenjat, kako se temu kosu rece?? ne najdem...
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a golfabimu Sr dec 30, 2020 10:43 am

Moj je 10/2014, uvoz iz nemčije in ima vrečko in napis oz. je imel. Kolegica ima 2017 facelift, isto nemški in ima napis... Tk da je možno, da je odvisno od trga al pa zgolj od tega kaj pride pod roke tist trenutek.

Lp,
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Firediver Sr dec 30, 2020 11:50 am

A je možno tudi kaj z tadolgimi servisnimi intervali, da so s tem cheap trick-om "podaljšali" tudi interval zavorni tekočini?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Novinec1968 Sr dec 30, 2020 1:27 pm

golfek je napisal/-a:edina 'okvara' ze od kar ga imam je da mi sovoznikovova vrata ne zadrzi ko so odprta...ko avto malo visi ...se vrata takoj zaprejo..ocitno je polomljen nek vzvod/ fedr v vratih... sem guglal in ga ne najdem... mogoce kdo ve kaj je za zamenjat, kako se temu kosu rece?? ne najdem...



Gre za vzmet vrat. Mogoče bi jo lahko celo popravil. Na Renaultih so se zaradi "pokanja" masovno menjale.
Tale video bi vsaj delno pomagal, da lahko vidiš kateri del je vzrok.
https://www.youtube.com/watch?v=MtjflptXd4M
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Tattoo- Sr dec 30, 2020 2:33 pm

Ne mešaj jabolk in hrušk ter poleg še klobas (Renault) če ne veš za kaj se gre...

Stari VW modeli so imeli dva preklopa na katerih so se vrata zaustavila (tudi v primeru da je avto visel so vrata na teh dveh preklopih obstala). Slabost tega sistema je pa bila, da če si vrata odprl ravno pred tem preklopom, da so ti vrata potem skočila v ta preklop (in na ozkih parkingih s še toliko večjo silo lahko udarila v sosednje vozilo).

Golf 7 in Golf 8 imata zato drugačna vodila, ki vrata na ravnem "zadržijo" v katerikoli poziciji jih odpreš...slabost je pa ravno to, da ta vodila ne zadržujejo vrat na večjih klancih oziroma če vozilo visi.
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a ban Sr dec 30, 2020 2:53 pm

Meni je bil sistem kot sta ga imela golf 5 ali pa 6 z dvojnim preklopom boljši kot ta z enojnim.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a sašo5 Sr dec 30, 2020 3:24 pm

zelo moteče pri Leonu(2016) ki sploh nima preklopa, ne vem kako je na novem...A4 ima dva in zelo dobro "zbalansirana" močna in na pravem mestu.....
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: coco66, Google Adsense [Bot], Matko37 in 33 gostov