Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a pskoda Ne maj 10, 2015 8:44 pm

5cenic je napisal/-a:
primozek68 je napisal/-a:Kaj se pol sploh k#rčiš, če boš itak prodal avto?

Ne samo to potem napiše še tole:
Najprej bom počakal da se malo poležejo stvari potem bom pa dal oglas gor in bom napisal da ga prodajamo zaradi nakupa večjega vozila kar je deloma res.

Javno pove, da bo kupca njegovega vozila namerno nategnil kar mi pa res potegne živc. Potem se pa ljudje pritožujejo nad preprodajalci oni so pa isti, če ne še slabši.
Očitno sem bil jaz res edini kekec, ki pove vse kar je z avtom narobe pa še tisto kar ni, ko ga prodaja.



Zakaj ga bo nategnil? Če na uradnem VW servisu pravijo, da je to normalno
Lp
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a 5cenic Ne maj 10, 2015 8:56 pm

A se ti res zdi normalno, da pri avtu ki ga bo prodajal za cca 20 jurjev voda pušča pri vratih, sprednja vrata pokajo, zadnja pa škripljejo kot da bo zdaj zdaj nekaj počilo/se odlomilo?
To ni normalno ne glede na to, kaj pravijo na VW servisu. Kot sem rekel, zgleda so ga že pri Rapidu tako odslovil, da je to normalno in je delovalo zato so probali s to taktiko tudi pri Golfu in zopet je delovalo. Verjamem, da bi 90% ljudi doseglo, da se jim napake odpravijo.

Postavi se v vlogo kupca, greš kupit še ne leto starega Golfa, ga zelo drago plačaš avto pa ima take napake. Mislim, da vsak, ki da za avto toliko denarja hoče delujoč avto in ne avto s katerim more it najprej na servis se pregovarjat, nato pa ko mu le uspe pa je kupec po možnosti tudi dalj časa brez avta.

edit: upam, da je bil tvoje vprašanje sarkastično...
Zadnjič spremenil 5cenic, dne Ne maj 10, 2015 10:54 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
ldcc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe maj 08, 2015 9:52 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a ldcc Ne maj 10, 2015 8:58 pm

Zaradi pokov ne bo nihče ostal na cesti in to ni skrita napaka. Nič ga kupec ne bo drago plačal ker ga bom prodal POD ceno. Predrago sem ga jaz plačal novega. 5enic po nepotrebnem me obsojaš, ker jaz nisem ničesar kriv in sem se dosti časa trudil,kupec ga bo pa kupil poceni.Še zimske gume mu bom dal zraven zastonj.


Vse kar sem želel je opozoriti, da Golf ni vreden tako visokega denarja kot jih prodajajo, ker so narejeni površno. Mislil sem pa tudi da bo kdo imel še kakšno idejo za rešitev cvileža ali pa da se bo kdo našel da je že imel takšno podobno izkušnjo in kako je reševal.


Glede na to da se bo vozilo v kratkem prodalo je pa tako vse skupaj drugotnega pomena.Živce sem si pošteno načel s temi avti in ni vse zlato kar se sveti in včasih dražja stvar ne pomeni da je tudi boljša.

Lp
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a 5cenic Ne maj 10, 2015 9:09 pm

Se bom vrnil k mojemu prvotnemu postu. Upam, da boš kupcu povedal za vse napake.
Verjetno se bo našel nekdo, ki si bo rekel, da bo že zrihtal napake na servisu in kupil avto. In koliko so ključne neke napake odloči kupec in ne prodajalec. Se mi je zgodil, da sem povedal za kakšno napako/prasko pa se je kupec le nasmejal v smislu saj pri rabljenem avto pa je to za pričakovat.
Če pa misliš napake zatajiti in avto prodati tistemu, ki bo najmanj pozoren pa je obtoževanje upravičeno. Vsaka napaka, ki jo ti ne poveš in zanjo veš je prikrita napaka. Kupcu bo vse le še toliko lažje dokazati ker si se glede tega pritoževal na servisu.
Zadnjič spremenil 5cenic, dne Ne maj 10, 2015 10:53 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a esem Ne maj 10, 2015 9:34 pm

5cenic

Lahko že enkrat nehaš citirat predhoden post? :evil: :roll:
Uporabljaj ikono "Napiši ogovor"! Poišči jo! :roll: :roll:
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a 5cenic Ne maj 10, 2015 11:01 pm

Happy much?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a yashica Po maj 11, 2015 4:46 am

5cenic je napisal/-a:Happy much?


Prosim, brez sarkazma. Opozorilo je povsem na mestu.



@ldcc: Če je za servis opisana težava normalna, potem od odgovorne osebe na servisu in tehnični službi VW ( vodje servisa in vodje tehnične službe), zahtevaj pisno izjavo s podpisi.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1101
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a cc09 Po maj 11, 2015 6:23 am

Predlagam, da kupiš seata.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a TrijoAdijo Po maj 11, 2015 6:35 am

Huh, najprej ga na motorju mim pihnejo, potem pa še na karoseriji? No, očitno so pri švabah ostali brez idej in so začeli kopirati stoenke,yugece,....:)))
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a pskoda Po maj 11, 2015 7:01 am

cc09 je napisal/-a:Predlagam, da kupiš seata.


Seat ni imun na te stvari (VW grupa) in lahko naletiš na isti ali podoben problem


Švab že kar nekaj časa ni več švab in to se bo, je že konkretno pokazalo, kar je pa tudi po eni strani prav bodo vsaj drugi imeli priložnost. Osebno upam, da bo Alfa prilezla na zeleno vejo, ker avto je res bomba, ampak te trenutne cene rabljenih odvrnejo nakupa nove
Lp
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1101
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a cc09 Po maj 11, 2015 7:15 am

Če ni bil zadovoljen s škodo, potem kupil vw, pa spet ni bilo v redu, ostane še seat, pa potem audi, buggati, lambo, in ne vem kaj še vse.

A si predstavljaš kaj bi blo, če bi nekdo po enem letu prodal citroena, ker ne bi bil zadovoljen, potem pa kupil pežoja in bil spet nezadovoljen...reveža bi raztrgali.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a For Po maj 11, 2015 7:35 am

Ma jaz ga čist razumem da se mu ne da ukvarjat z tem.
Kdor je dal skozi te reklamacije pri Porsche Slovenija, ve da je to kar utrujajoče :roll:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a pskoda Po maj 11, 2015 8:56 am

Pol pa prebiram v temah kupovanje avtomobilov, kdo ima dlje časa garancijo. Un ima samo 4 leta, ta jih ima 5 let uuu ta ima 7 let :roll: Kaj ti bo garancija, če imaš probleme z njim. Vsak avto ima 2 leti garancije več kot dovolj samo servise treba naučit kaj pomeni garancija, da tukaj ni nobenih raznovrstnih bednih izgovorov
Lp
 
ldcc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe maj 08, 2015 9:52 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a ldcc Po maj 11, 2015 1:18 pm

Porsche Slovenija ne poznam in ne vem kako oni rešujejo reklamacije.

Glede mojih težav ne krivim servisov vw, ker mislim da govorijo po resnici saj sem malo povprašal tiste ki imajo tudi golfa7 in imajo res vsi podobne težave. Nekaterim se tresejo tapete spredaj, drugim zadaj,ropot v armaturi, tudi ta prijateljica ima filc ob dežju na zgornjem robu vedno mokr ji pa zadnja vrata ne cvilijo tako kot meni.Če se to veliko ljudem dogaja to potem res ni servis kriv ampak tam kjer se avto proizvede,ker so očitno naredili konstrukcijske napake brez rešitev.

Včeraj sem sesal avto in ko sem klečal zunej na tleh sem se z eno roko na rahlo naslonil na kovinski del pragu pred plastiko spredaj. Poknilo je v pragu kot da sem kaj zlomil,mogoče tudi sem in to v zastavi ni bilo tako občutljivo.

Tam kjer je plastika s ključavnico za desni airbag ima tista plastika 3cm zraka in je zelo ohlapna kot da je za kateri drug avto narejeno. Ko se sprednja vrata odprejo je vedno treba gledat tisto grdo zeleno peno pod tečaji, ki vpija vso svinjarijo in vodo. Takšnih napak je na avtomobilu mnogo, ki niso skrite napake, ampak konstrukcijske napake in če so prisotne tudi pri drugih vozilih mi na servisu res niso lagali da je to normalno.Še avtomobile ne delajo več takšne kot so včasih.

Seata sigurno ne bi vzel, ker je še slabši kot vw.Ženi je bil všeč Leon,samo ko smo brskali po angleškem spletu, smo na forumu našli kako so si lastniki novih leonov za osemindvajset tisoč funtov sami doma razdirali tapete in lepili zvočnike in druge stvari da jim niso ropotale.


Me pa zelo čudi da na slovenskem forumu nismo našli niti ene pripomombe glede golfa7,na tujem jih pa mrgoli.Če ljudje ne povejo na glas potem se stvari ne morejo premaknit na bolje.Prodajalec mi je rekel da se golfov7 največ proda v Sloveniji je pa najmanj komentarjev o njih kot da je to nek popoln avto.V tujini se za vsako kritiko zahvalijo ne pa tako kot pri nas ko prideš že trikrat na reklamacijo pa te postrani gledajo in rečejo spet ste vi.Lahko bi samo jaz kritiziral,da bom v enem letu izgubil ogromno denarja in da sploh nisem zadovoljen s produktom oni pa mene kot stranko ne morejo in ne smejo. Lahko bi odprli temo golf7 napake,tako kot sem videl temo kia ceed napake pa je ni.Tako kot sem omenil,če bi bil ta avto cenejši bi mu te piske,poke,vibracije,cviljenje, vodo še mogoče oprostili, tako je pa dražji kot rapid pa slabše narejen razen motorja.
Zadnjič spremenil ldcc, dne Po maj 11, 2015 1:29 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a ban Po maj 11, 2015 1:27 pm

Ravno danes sem se peljal v golfu VII, ki ga ima sodelovka dobro leto in 18 kkm na števcu in me je po teh prebranih zapisih prav zanimalo kako bo izgledala ta vožnja, kje bodo kaj ropotalo, se treslo, vibriralo...No in na koncu sem bil kar malo razočan, da je bila v avtu takšna tišina. Nič se ni treslo, nobenih čričkov ne iz armature ne iz tapet v vratih, tudi vrata sama niso oddajala nobeih čudnih zvokov. Torej avto tak kot bi ravnokar prišel iz tovarne.
 
ldcc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe maj 08, 2015 9:52 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a ldcc Po maj 11, 2015 1:56 pm

Razočaran? Jaz bi bil vesel če bi imel takšen avto, vendar moraš imet kar veliko srečo da dobiš kaj takšnega.V tretje gre rado vendar bom poskusil to srečo pri kateri drugi znamki.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a 5cenic Po maj 11, 2015 2:23 pm

Glede na vse tvoje težave z avtom in glede na to, da si omeniše še nek pok v okolici pragu bi se jaz uprašal kaj je dejansko narobe z tvojim Golfom. Saj nisem privrženec VW vozil pa vseeno verjamem, da nemore bit vse omenjeno narobe brez razloga.
Da nsi naletel na kakšen avto, ki je bil poškodovan med prevozom in nato popravljen. Tudi to se dogaja, prijatelj je pred leti kupil takrat novo Corso C vendar je bilo z avtom očitno nekaj narobe. V avtohiši kjer so mu avto prodali so mi ponujali podobno zgodbo o serijskih napakah, na koncu se je ugotovilo, da je bil avto razbit in nato na hitro popravljen. Zahteval je nazaj kupnino in jo je tudi dobil.

Ker poznam par voznikov tovornjakov in vem, kako se dela z avtomobili in na kakšnih prikolicah jih vozijo ne bi izključil možnosti, da je z avtom bilo nekaj narobe med prevozom (eden zadnjih primerov za katere sem slišal je bil, da se je zgornja rampa med vožnjo "snela" in padla na spodnje avtomobile, velikokrat pride tudi do poškodb pri razkladanju in nakladanju). Vsekakor se obrni na še kakšen drug servis po drugo mnenje.
 
ldcc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe maj 08, 2015 9:52 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a ldcc Po maj 11, 2015 2:46 pm

Kje bi si pa to upal narest. Tast je avtoličar in bi sigurno opazil če bi bilo kaj. Nekateri se ne morete sprijazniti s tem da so tako narejeni. Jaz sem tudi dolgo rabil da sem nehal lagat sam sebi da bo bolje. Prijatelj mi je rekel da to je zato tako, ker vsak proizvajalec hoče narediti čim lažji avto in zato potem materiali niso tako trdni in dihajo. Pleh je tudi veliko bolj mehak kot na mojem starem fordu ko ga čistim se vse upogiba. Ponekod je pa tako samo plastika še kovine ni.
Sem se že tudi peljal v katerem drugem golfu in ni tako hudo kot pri mojem, ni pa tudi tako da bi pohvalil da je dobra izdelava. Iste hibe le mogoče za malenkost manj glasne. Pač vw kot vw neko povprečje so. Ponekod še to niso.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a MBtouran Po maj 11, 2015 3:09 pm

pri nobeni znamki to ni normalno, tako da tega ne rabis razlagat. ce se da take kot ti s tem napizdit da je to normalno si si pa sam kriv. takim naivnezem se smejijo naservisih ko vse verjamejo
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a 5cenic Po maj 11, 2015 3:28 pm

Seveda bi si upali naredit, sploh kakšna lokalna avtohiša, še vedno nisi povedal kje si avto kupil. Pojdi na kakšen drug servis in se pozanimaj kaj in kako. Nekaj je, da armatura spusti čriček ali dva, nekaj drugega je pa da poka, prepušča vodo, škriplje itd. Te stvari pač niso sprejemljive in res ne razumem, da lahko na servisu rečejo, da je to "konstrukcijska napaka". Če ne drugega je zato garancija in servisi, da se te napake odpravijo.

Za primer glede avta in odnosa avtohiše ti lahko dam, da sem kupil 4 leta rabljenega Scenica z 100 000 prevoženih km in nič ne škriplje in ne piska.
Edina stvar, ki je bila moteča je bila ta, da so mi zadnje ploščice cvilile tako med zaviranjem kot med počasno vožnjo. V avtohiši so mi dali letno garancijo CarGarantie, ker pa potrošni material kot so ploščice niso del garancije so rekli, da mi priznajo 50% stroška menjave ploščic, če zamenjam pri njih. Na koncu sem, ker je avtohiša kar precej oddaljena, zamenjal ploščice pri drugem servisu, so mi pa rekli, če bi bilo kar koli drugega narobe naj pripeljem avto in bodo zrihtali ter plačali tisti delež, ki ga moraš prispevati zraven (mislim da cca 100 evrov). Odnos kot se zagre brez izgovorov itd.

Aja glede lažjega avta ti je pa prijatelj malo prodal bučke:
Golf IV 1.9 TDI: 1215 kg
Golf V 1,9 TDI: 1287 kg
Golf VI 1,9 TDI: 1339 kg
Golf VII 1,6 TDI: 1295 kg
Golf VII 2.0 TDI: 1354 kg

Če kaj se avtomobili iz generacije v generacijo debelijo ;)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: coco66, Google Adsense [Bot] in 20 gostov