Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
pohecfan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe nov 30, 2012 10:23 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a pohecfan Po maj 11, 2015 3:41 pm

Ne vem tole je mal čudno vse skupaj ,ali ne dobiš nadomestnega vozila dokler ga ne zrihtajo ga pusti na servisu ,pa mal zagrozit bo treba :twisted:
Z prodajo vrjemi boš na zgubi ,kaj ti bo drug nov avto če se se pa za tega nočeš razjeziti a misliš da bo z drugim novim kaj boljše.
 
ldcc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe maj 08, 2015 9:52 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a ldcc Po maj 11, 2015 4:42 pm

Cviljenje vrat ni normalno to vem tudi sam,druge stvari so pa normalne. Danes sem se hotel prepričati še zadnjič in sem peljal 1.6 tdi golf 7 od prijateljice in se isto tapete lomijo, ko sem imel premalo gasa je cela desna vrata treslo. Na slabi cesti je pa lepo pokazal svoj pravi jaz. Tudi sicer malo bolj potiho kot pri meni je rahlo pokalo v voznikovih vratih tudi na lepi cesti,zadaj je pa še slabše kot pri meni. Za filc pravi da je tudi vedno moker ob dežju kot pri meni.


Z ženo sva že danes dobila ponudbo za mercedes b ki ga imamo tudi v službi.lahko samo povem da je smešno nizka razlika v ceni in ga bova do konca tedna naročila,pa še več kot dva meseca bo časa za prodajo golfa.
 
kukident
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne maj 03, 2015 1:51 pm

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a kukident Po maj 11, 2015 6:10 pm

@ldcc: A ti vse malo zajebavaš? Ne verjamem, da obstajajo ljudje ki sprejmejo razlago, da je zamakanje avta "konstrukcijska napaka" za katero ni pomoči. Ko berem tvoje poste se mi zdi, kot da si prišel iz kakšnega drugega planeta.
Zakaj si sploh odprl temo, če ne upoštevaš nobenega nasveta? A da šeraš svoje jamranje celotni Sloveniji?

Pa vozil sem se v par golfih 7 in noben ni škripal in zamakal. Pa ne mi zdaj o tem, da sem imel srečo.
 
ldcc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe maj 08, 2015 9:52 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a ldcc Po maj 11, 2015 6:33 pm

Ko bi le zajebaval vse skupaj mi vsaj novega ne bi bilo treba kupiti in spet izgubiti tri ali štiri tisočake. Zamaka ne vsak golf, ima pa vsak golf7 zgornji filc prepojen z vodo če je na dežju.To govorim o tistem filcu ki je na zgornjem robu vrat.Kdor je lastnik bo že vedel o čem se pogovarjam. Kolikor jaz vidim vsi škripajo med vožnjo samo eni bolj drugi manj, tisti ki imajo res srečo pa dobijo takšnega ki ne škriplje.Ene to moti druge ne.Sam sem med temi ki me to živcira.
Če bi objavil posnetek dveh različnih golfov7 ki škripljeta bi pa spet nek izgovor našli, tako da se nima smisla pregovarjati...Dokler ne objaviš javno je to vse normalno potem pa kar naenkrat ni več to normalno. Za druge ne bom govoril, zase vem da me ni prepričal avto in nisem tako naiven, ker sem se z večimi lastniki pogovarjal ki imajo podobne težave. Kdo pa ima čas desetkrat za isto stvar hoditi na servis. Popravijo eno stvar se nova pojavijo. Kogar pa je prepričal in kdor nima težav z njim pa naj bo vesel ima eno skrb v življenju manj.
 
Chriss
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr avg 07, 2013 7:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a Chriss Po maj 11, 2015 7:22 pm

Žal, takšno je realno stanje golfa. Največkrat opažam, da ljudje kupujejo zaradi slovesa izpred let in se tudi sami hitro zadovoljijo. Oče je imel golfa od mk2-mk7, praktično jih je vozil lep del življenja, po letih končno priznal, da danes ni vreden svoje cene. Glede na ne nizko ceno prodaje, se mi zdi, da avto dejansko ponuja zelo malo, notranjost oz. armaturna plošča, sredinska konzola pa sovpada z vozili nižjega segmenta (kakovost, videz), ... Skratka, pri nas ga več
ne bo v garaži, zamenjali vozni park z Audi A4 in Volvo S60, oba svetlobna leta pred Golf/-om, sploh Volvo mi postaja čedalje bolj všeč. Oba avta smo kupili rabljena stara v povprečju dve leti ampak sta fenomalna. Tudi tisti, ki zagovarjate "nov avto", mnogo raje dam enak znesek za malce rabljenega in z njim dejansko uživam, kot pa se petelinim z novim a sam pri sebi razočaran :D
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a cc09 Po maj 11, 2015 7:39 pm

22 jurjev je malo za kompakta?

To so stvari, ki jih garancija načeloma ne krije, ker funkcija avta je prevoz iz A do B, in to deluje, če vmes malo škripa in poka, pa če proizvajalec reče, da je to normalno, moraš to "sprejet", ali pa prodat in kupit dacio, ki bo vsaj poceni, če bo že škripala. Čeprav se strinjam z vsemi, da to enostavno ne bi smelo škripat, ampak če ti zastopnik neke znamke potrdi, da so zdaj na nivoju dacie (pa je ne bi rad žalil), mu je treba pač verjet in drugič kupit kaj drugega.
Nekateri avti so pač zanič in škripajo, kolk stanejo nima dost veze s tem. Vsaka stvar stane kolk je folk pripravljen plačat za njo.
Zadnjič spremenil cc09, dne Po maj 11, 2015 7:48 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a cc09 Po maj 11, 2015 7:52 pm

Dvojna tesnila brez škripanja dobiš tudi pri cenejših od golfa, za to pa res ni treba kupit nekega premiuma.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a pleomax Po maj 11, 2015 8:02 pm

Torej moraš za avto dat 50.000€ da je komaj dobro skup narejen? Doma imamo avto za 65.000(vw),23.000(peugeot),17.000(vw) in 11.500(peugeot). Najslabše se obnese volkswagen za 17.000€,to je caddy. Ampak vseeno v njem med vožnjo nič ne škripa,razen gume na vratih se malenkostno oglasijo ko gre avto počasi čez kake neravnine,kot da bi se zvijala cela karoserija ampak ni moteče in oa zadnje malo okence malo spušča.Dejansko razen mene niti ne opazi nihče. Pri touaregu vrata rahlo ampak res rahlo zadnja leva ali desna se podrgnejo nekako ob gumi in malo zaškripa. Peugeota sta pa brez enega samega črička in po 8 letoh nam labriolet tesni še vedno v nulo,tako da larifari s temi audiji in ostalimi premium avti ker boš vedno plačal veliko bolj znamko kot pa da bi kvaliteta dejansko bila toliko večja,če sploh. Dobro opremljen 308,s40...se lahko ponosno postavita ob bok tudi premium avtom. Nasploh so mi ljudski avtomobili veliko bolj všeč in nemalokrat veliko lepše in bolj domiselno obkikovani,stroški so velikokrat manjši in nasploh se ne kvarijo nekaj.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a esem Po maj 11, 2015 8:32 pm

Ne samo ideje in ljudi, tudi stroje so jim ukradli.

Cviljenje in pokanje ni normalno nikjer, niti ni "to imajo vsi". Ker ljudje jemljejo take izjave neresno (čeprav jih s tem močno žalijo, je reakcija samo: "Ah, ne da se mi (več) s tem ukvarjat") ali preresno (verjamejo, da tako pač je), se taka svinjska rabota VW in zastopnikov lahko nadaljuje v nedogled. Ko jih bo par deset ali sto tožb (tudi za žaljenje, živciranje, čas, vse stroške) udarilo po žepu, bo teh nategov hitro konec. Do takrat pa bo VW izgubljal dobro ime in selil dobičke/denar od razočaranih strank v (že sedaj) polne žepe lastnikov.

Kako je s skupinskimi tožbami pri nas?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a cc09 To maj 12, 2015 6:14 am

En od vas, ki imate s tem problem, naj pošlje mail v Nemčijo in to opiše, potem pa naj dopiše majhno neškodljivo laž, ki sigurno v kakem primeru tudi drži: da si 10 let nazaj kupil novega daewooja, in da je tudi malo škripal, ampak so to v garanciji vsaj poskušali odpravit, ker da res ne bi smelo, 10 let kasneje ti pa zastopnik vw-ja trdi, da je to normalno, in s tem priznava, da so padli pod nivo daewooja. Takega ponižanja si noben švabo ne bo dovolil, pa tudi če je res normalno, in tudi če ti bojo dali potem a3 namesto golfa :)

sej golf ima tudi dvojna oziroma trojna tesnila(eden na drugega)... mislil sem vzporedno dvojna tesnila tako kot ima A3.

Tudi z enojnimi tesnili večina avtov ne škripa pri vratih, tudi če kje drugje. Če je to rešitev, da če z enojnimi škripa, pa dodaš še ena, pol pa ni čudno da so audiji tako dragi, hudič samo, da vsi drugi znajo to prav naredit tudi z enojnimi.
 
svadreb
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Če apr 21, 2005 9:25 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a svadreb To maj 12, 2015 7:43 am

Kakovost izdelave Golfa se z leti od mk1 do mk7 ni spremenila. Je vedno na istem nivoju - povprečnem. Napredek je pač na račun razvoja avtomobilizma in tehnologije, materialov, varnosti... tako kot pri ostalih znamkah.

Zakaj večina misli, da je Golf boljši od ostalih? Golf je pri nas zaslovel za časa bivše juge. Takrat je po kakovosti res odstopal od večine prodajanih avtomobilov, ki so bili povečini Zastave, Lade, Zaporožci, Moskviči, Polonezi... skratka vozila vzhodnega bloka, katerih kakovost je bila podpovprečna. In med njimi je po kakovosti Golf res izstopal.

Danes, ko so na trgu vse avtomobilske znamke, tudi take, ki VW oz. Golfa po kakovosti prekašajo, pa se vidi in potrdi, da nivo izdelave Golfa ni pravzaprav nič posebnega in je čisto povprečen. Večina ljudi pa še vedno meni, da je Golf nekaj več in pričakuje, da bo najboljši v svojem razredu.

Poenostavljeno: v starih časih smo za čokolado imeli šečerno pločo tipa Eurokrem. Ko smo dobili Milko, smo mislili, da imamo najboljšo čokolado na svetu. Ko smo dobili še druge, res dobre švicarske čokolade, pa smo sprevideli, da Milka pravzaprav ni nič posebnega. Je pa še vedno boljša od šečerne ploče.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a MBtouran To maj 12, 2015 7:52 am

@svadreb: Milka je se vedno najboljsa ;)
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a MBtouran To maj 12, 2015 8:03 am

celo autobild dauertest kaze na napake golfa 7:

http://www.autobild.de/artikel/vw-golf- ... 48841.html
 
pohecfan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe nov 30, 2012 10:23 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a pohecfan To maj 12, 2015 8:13 am

Ja zdaj pa mercedesa kupi pa boš videl kaj je zbor čričkov :lol:
Kolega ima CLA ne moreš vrjeti kaj to dela je pa podoben tebi se mu ne ljubi vstrajat z servisom in jim težit :huh:
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a sašo5 To maj 12, 2015 9:29 am

cc09 je napisal/-a:En od vas, ki imate s tem problem, naj pošlje mail v Nemčijo ...........

ne bodi hecen :roll: :lol: pred leti se je šlo za A8 200.000DM vreden nov in odgovor je bil: "mi z vami nimamo nič, vse težave rešujte s Porsche Slovenija"
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a DePalmo To maj 12, 2015 9:49 am

Ta tema in še par drugih je odličen prikaz zakaj si nebom nikoli kupil novega avta. Rajši vzamem 10 let starega, v njega vložim nekaj tisočakov in imam mir, avto pa tak da ga vikaš. Ne pa da berem kako je normalno da avto za 22.000 evrov razpada, škriplje in rjavi. Da ne pozabim še notranjega bazena.

A je zato tako drag, ker se vse to smatra kot dodatna oprema?
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a hahehihoh To maj 12, 2015 11:08 am

Ne morem verjeti, kaj se dejansko lahko dogaja na novem avtu. Jaz ga zapeljem direkt nazaj na servis in naj delajo z njim kar hočejo, vendar ga ne prevzamem dokler ni brezhiben.
 
5rG
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr sep 05, 2007 4:57 pm

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a 5rG To maj 12, 2015 11:11 am

Jaz imam pa glede rabljenega-novega drugačno mnenje:

Kupil sem že 3 rabljene, vedno stare 3-6 let, z do 100.000km prevoženih in s "preverjeno" zgodovino. Žal je rezultat tak da sta bila 2 od teh sigurno s prevrtenimi kilometri in sem vanju moral vložiti celo premoženje.
Tretji je bil 5let star, kupljen od Slo lastnika, s preverjeno zgodovino, 100.000km itd. Tudi pri tem sem skoraj znorel, od alternatorjev do sklopke do kompresorja klime,... polno stvari za zamenjat pa še se je kazalo in sem ga rajši prodal. Zelo malo ljudi v Sloveniji ima ta trenutek toliko denarja, da bi kupovalo nove avte in jih po 3-4 letih prodajalo - tisti ki to delajo pa naredijo v tem času 200-300.000 in seveda vmes med servisi kilometre vrtijo nazaj.

Sedaj imam novega Golfa varianta 2014 in sem (zaenkrat) zelo zadovoljen, moje (osebno!) mnenje je da glede na to da je cca 10% dražji od npr Astre to tudi odtehta. Se pa zavedam da lahko kadarkoli pride do raznih čričkov itd, zato ga pač vozim na uradni servis (ki je mimogrede precej cenejši kot pri Oplu!), da imam ob morebitnih težavah kot močan argument da je bil avto redno servisiran na uradnem servisu.

Glede dotičnega primera v temi pa takole:
Osebno poznam primer kjer je novo vozilo (seat) v prvem letu imelo ogromno nekih težav... na Porsche so se odzvali ležerno, zato se je kontaktiralo center za pomoč uporabnikom v Španiji, od koder so poslali nekega inšpektorja. Lastnik vozila, inšpektor in kravatarji iz Porscheja so se dobili na sestanku kjer so bila stališča predstavljena in na koncu je lastnik dobil nov avto, razlaga pa je bila "your car is monday car".
Torej, težit na polno - če ne gre pa se obrni naprej na višje instance!
VW Golf VII 1.4TSI 140PS DSG
 
ldcc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe maj 08, 2015 9:52 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a ldcc To maj 12, 2015 2:53 pm

Ni kaj za vztrajati,ni kaj za reklamirati,ni kaj za tožiti,ker vozilo deluje,ni nobene funkcionalne napake da vozila nebi mogel uporabljati.Črički, zvoki in cviljenje vrat bodo rekli da je subjektivna napaka.Lažje ga je prodat kot se pregovarjati in kregati se.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a radar To maj 12, 2015 4:08 pm

ldcc je napisal/-a:Ni kaj za vztrajati,ni kaj za reklamirati,ni kaj za tožiti,ker vozilo deluje,ni nobene funkcionalne napake da vozila nebi mogel uporabljati.Črički, zvoki in cviljenje vrat bodo rekli da je subjektivna napaka.Lažje ga je prodat kot se pregovarjati in kregati se.


- a si ti kupil nov avto, ki je v garanciji?
- a je treba kaj popraviti (po tvojem pisanju je)?
- ali imaš namen popraviti avto?
- ali se bojiš zatežiti na servis?
- ali pobiraš denar na cesti in se ti servisi smilijo?
..

ti si obupal pri takorekoč novem avtu ... jebote !!

sparavi se skup, pokliči, povej kaj je z avtom in če te bodo odje***, jim pripelješ obisk in to takšnega, da te bodo še naprej poznali in jim ne bo padlo na pamet, da te nate**** v prihodnosti..

NE OPRAVIČUJIH NJIH IN SVOJO NESPOSOBNOST PRI TEM ! (te ne žalim ampak te hočem zbuditi)!!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 79 gostov