Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a pskoda Ne jun 18, 2017 2:23 pm

Vetrobransko steklo in pokrov motorja in zbrisano VIN številko
Lp
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a wragec Ne jun 18, 2017 2:56 pm

Odsev narave na vetrobranskem steklu in pokrovu motorja :D
 
Uporabniški avatar
Galaxy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 88
Pridružen: Če maj 14, 2015 5:48 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Galaxy Ne jun 18, 2017 6:26 pm

Zbledele plastike gledamo...
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Tattoo- Ne jun 18, 2017 9:27 pm

Ga pereš v avtomatski avtopralnici?! Ker na enak način zbledijo plastike zaradi agresivnih čistil, ki jih uporabljajo v avtopralnicah (še posebej, če ti na razgret avto na "suho" našpricajo kemikalije za lažje ostranitev mrčesa :roll: )!
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a sašo5 Po jun 19, 2017 11:17 am

Galaxy je napisal/-a: občutljivost usnja na volanu,

če je drugo vse res_to zagotovo ni.....To je odvisno od človeka oz. rok....če bi si vsaj 1x na dan namazal roke s kremo "48" in 1x na mesec volan z namensko kremo, bi po 300.000km zgledal kot nov, če maš pa roke kot "brus papir 500" potem je že po 30.000km "zdelan"...
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a motom Če avg 03, 2017 7:23 pm

Se vam zdi normalno oz. zakaj so šobe pri ogretem motorju od 1000 do 2000 obratov bolj glasne? Pri hladnem motorju normalno. Gre za 1.6tdi, golf7.
 
Uporabniški avatar
Galaxy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 88
Pridružen: Če maj 14, 2015 5:48 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Galaxy Ne sep 17, 2017 11:54 am

Pozravljeni
Pri 20.000km so se v podvozju spredan začeli pojavljati zvoki ropota pri vožnji čez večje naravnine.
Na servisu sem dobil odgovor, da je to za nemce stanje tehnike in da se je treba s tem sprijazniti. Sicer so nekaj razstavljali, pa podmazovali in je delovalo boljše vsega 20km...
Na splošno je podvozje na Golfu zelo glasno, prihajajo razni zvoki is vseh strani. Včasih, ko se vozim z odprtim oknom imam občutek, da bom po poti kakšen kos zgubil.
Imate tudi ostali podobne težave?
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Tattoo- Ne sep 17, 2017 12:04 pm

Z eno besedo...NE!

Imam 18'' in športno podvozje, pa iz podvozja ni slišati nobenih čudnih zvokov ali ropota. Če ti servis prodaja take buče, da je to pač stanje tehnike, menjaj servis! :roll:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
5rG
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr sep 05, 2007 4:57 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a 5rG Ne sep 17, 2017 12:53 pm

Galaxy je napisal/-a:Pozravljeni
Pri 20.000km so se v podvozju spredan začeli pojavljati zvoki ropota pri vožnji čez večje naravnine.
Na servisu sem dobil odgovor, da je to za nemce stanje tehnike in da se je treba s tem sprijazniti. Sicer so nekaj razstavljali, pa podmazovali in je delovalo boljše vsega 20km...
Na splošno je podvozje na Golfu zelo glasno, prihajajo razni zvoki is vseh strani. Včasih, ko se vozim z odprtim oknom imam občutek, da bom po poti kakšen kos zgubil.
Imate tudi ostali podobne težave?


Enake tezave ze prakticno od nakupa. Na naslednjem sevisu bom znorel. Najbolj se slisi ko recimo zavijas v kriziscu cez neravnino ali pa na kaksno dvignjeno dvorisce, dostikat tudi ko grem cez lezece policaje. So rekl da je pac malo bolj glasno podvozje... ne vem no
VW Golf VII 1.4TSI 140PS DSG
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a motom Ne sep 17, 2017 1:41 pm

Pri mojem ni ropota... pri bratovem pa je. Sva poiskala izvor in razliko. Drugacne zavorne klesce. Ce brcnes v sprednjo gumo, zaropotajo klesce.
 
5rG
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr sep 05, 2007 4:57 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a 5rG Ne sep 17, 2017 4:13 pm

Kaksni pa sta razliki med avtomobiloma?
VW Golf VII 1.4TSI 140PS DSG
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a motom Ne sep 17, 2017 5:20 pm

Ne ropota 2015 1.6tdi
Ropota 2016 1.4tsi.

Saj ko bo rja zapolnila luft v sedlih bo pa nehalo.
Ce pa ne bo nehalo pa ne bo problem z blokiranimi klescami.
Ja saj vem ...slaba tolazba.
 
Uporabniški avatar
shaq32
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: Ne apr 10, 2005 1:15 pm
Kraj: NM

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a shaq32 Ne sep 17, 2017 6:21 pm

5rG je napisal/-a:
Galaxy je napisal/-a:Pozravljeni
Pri 20.000km so se v podvozju spredan začeli pojavljati zvoki ropota pri vožnji čez večje naravnine.
Na servisu sem dobil odgovor, da je to za nemce stanje tehnike in da se je treba s tem sprijazniti. Sicer so nekaj razstavljali, pa podmazovali in je delovalo boljše vsega 20km...
Na splošno je podvozje na Golfu zelo glasno, prihajajo razni zvoki is vseh strani. Včasih, ko se vozim z odprtim oknom imam občutek, da bom po poti kakšen kos zgubil.
Imate tudi ostali podobne težave?


Enake tezave ze prakticno od nakupa. Na naslednjem sevisu bom znorel. Najbolj se slisi ko recimo zavijas v kriziscu cez neravnino ali pa na kaksno dvignjeno dvorisce, dostikat tudi ko grem cez lezece policaje. So rekl da je pac malo bolj glasno podvozje... ne vem no


Peter, a niso tebi že menjali zadnje vzmeti oz. amortizerje? To je bila znana napaka pri nekaterih...
Pri mojem variantu 2015 zaenkrat vse ok...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a tomzzi Ne sep 17, 2017 6:25 pm

Drugačne klešče?
Ker na moji prejšnji Astri je tudi zaropotalo (zadaj) če neravnine, ležeče itd... Na konc se je izkazalo, da mi je "mojster" montiral napačen komplet ploščic ozrioma so bila "vodila" ali kako bi rekel (tist plehek zraven ploščic) napačna.
Na pooblaščenem so mi zamenjali nazaj za original, ker sem imel dovolj tistega fušarja (ni hotel nič priznati) in ropot je prenehal.

Pri Golfu pa nevem kako je. Ne bi pa smelo biti nobenga ropota okrog bremz no. To ni normalno in tist servis kateri pravi, da je je boljš, da zapre.
 
5rG
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr sep 05, 2007 4:57 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a 5rG Po sep 18, 2017 8:29 am

shaq32 je napisal/-a:
5rG je napisal/-a:
Galaxy je napisal/-a:Pozravljeni
Pri 20.000km so se v podvozju spredan začeli pojavljati zvoki ropota pri vožnji čez večje naravnine.
Na servisu sem dobil odgovor, da je to za nemce stanje tehnike in da se je treba s tem sprijazniti. Sicer so nekaj razstavljali, pa podmazovali in je delovalo boljše vsega 20km...
Na splošno je podvozje na Golfu zelo glasno, prihajajo razni zvoki is vseh strani. Včasih, ko se vozim z odprtim oknom imam občutek, da bom po poti kakšen kos zgubil.
Imate tudi ostali podobne težave?


Enake tezave ze prakticno od nakupa. Na naslednjem sevisu bom znorel. Najbolj se slisi ko recimo zavijas v kriziscu cez neravnino ali pa na kaksno dvignjeno dvorisce, dostikat tudi ko grem cez lezece policaje. So rekl da je pac malo bolj glasno podvozje... ne vem no


Peter, a niso tebi že menjali zadnje vzmeti oz. amortizerje? To je bila znana napaka pri nekaterih...
Pri mojem variantu 2015 zaenkrat vse ok...


Res je, zadaj so mi jih zamenjali ko je bil avto kako leto star in je OK od takrat. Za tole spredaj pa je bilo najprej da oni nič ne slišijo, potem na naslednjem servisu sem že mal bolj "povzdignil glas" in je rekel da ko so se peljali da se je enkrat res malo slišalo in so "nekaj podmazali" - potem je bilo nekaj časa res bolje, sedaj pa spet isto. Imam servis čez 1500km in bom zahteval da grem z mehanikom na testno vožnjo.
VW Golf VII 1.4TSI 140PS DSG
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a tomzzi Po sep 18, 2017 10:29 am

Nevem kako je pri VW serviserjih ampak pri oplu ko sem omenil, da mi zadaj bremze ropočejo je rekel vsedi se in sva šla na testno.
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Clancy Po sep 18, 2017 2:03 pm

Saj to ne ropočejo bremze.

Tudi meni, ko zavijam na desno in hkrati pospešim, poka spredaj levo, kot bi bil uničen zglob. Ampak zvok se sliši samo v mrzlem vremenu.
V mrzlem in mokrem vremenu tudi škriplje nekje odzadaj, ko se peljem čez ležeče policaje.
Zadnje dneve pa opažam, neke nove čudne zvoke iz podvozja, ko se peljem čez neravnine.

Tudi zavore nenormalno cvilijo pri počasni vožnji. Najhuje je, ko grem zjutraj ob petih v službo in se peljem po dvorišču. Cvili, kot bi imel 30 let staro kripo.
Na servisu me je mehanik podučil, naj parkrat močneje pritisnem zavoro in ne bo več cvililo.
In to naj vsak dan, zjutraj ob petih počnem na dvorišču??? :bonk

No, to so zvoki kar se tiče podvozja... Ostala škripanja in žvižganja pa so spet druga zgodba.

Avto je Sportsvan 1,4 TSI Highline, letnik 2014.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Ivan36 Po sep 18, 2017 5:25 pm

Na servisu me je mehanik podučil, naj parkrat močneje pritisnem zavoro in ne bo več cvililo.


Mislil je VEDNO pohodi oreng! :lol: Kupili Grand Espace nomalno vzdrževan ampak zavore so bile SIVE namesto Srebrne! Folk jih je samo šlatal in nikoli prav stisnil! :evil: Pač vožnja po Ljubljani vsaj 3 leta! Sem rabil 1200 km, da sem jih pripravil na zaviranje!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a tomzzi Po sep 18, 2017 6:28 pm

Clancy je napisal/-a:Saj to ne ropočejo bremze.

Tudi meni, ko zavijam na desno in hkrati pospešim, poka spredaj levo, kot bi bil uničen zglob. Ampak zvok se sliši samo v mrzlem vremenu.
V mrzlem in mokrem vremenu tudi škriplje nekje odzadaj, ko se peljem čez ležeče policaje.
Zadnje dneve pa opažam, neke nove čudne zvoke iz podvozja, ko se peljem čez neravnine.

Tudi zavore nenormalno cvilijo pri počasni vožnji. Najhuje je, ko grem zjutraj ob petih v službo in se peljem po dvorišču. Cvili, kot bi imel 30 let staro kripo.
Na servisu me je mehanik podučil, naj parkrat močneje pritisnem zavoro in ne bo več cvililo.


In to naj vsak dan, zjutraj ob petih počnem na dvorišču??? :bonk

No, to so zvoki kar se tiče podvozja... Ostala škripanja in žvižganja pa so spet druga zgodba.

Avto je Sportsvan 1,4 TSI Highline, letnik 2014.


To, da zavore cvilijo pri nizki hitrosti ni nič novega. Oziroma nič posebnega.
Tudi meni na astri k 2017 (slabih 15.000 prevoženih).
Ampak to ne vedno. Občasno. Predvsem ko ustavljam. Zdaj ko je hladnejše/dež pa sploh ne.
Čist naključno.
Sumim ploščice.
Ampak kot pravim to slišim pri veliko avtomobilih in se osebno ne obremenjujem s tem.

Za ostale zvoke iz podvozja pa ne vem...
Jaz bi težil po servisih dokler ni poštimano.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a luxxx7 Po sep 18, 2017 7:18 pm

Ma kaj je z vami, nima kaj cvilit, če je kvalitetno in po vrh še popolnoma novo oziroma staro eno, dve leti... :roll:
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Matko37 in 45 gostov