Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
ldcc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe maj 08, 2015 9:52 am

Golf 7 napake

Napisal/-a ldcc So maj 09, 2015 8:03 pm

Imam vw golfa in vsak dan ko otroke dajem noter poslušam cviljenje vrat,zadnje leve in desne. Ko sem ga peljal na servis ko je bil skoraj nov so mi rekli da sčasoma bo nehalo. Danes je skoraj že leto dni od tega in še kar cvili in ni dolgo nazaj ko sem ga peljal že drugič na servis. Rekli so mi konstrukcijska napaka plastike v spodnjem robu vrat,ki riba ob prag in da to ne bo prenehalo. Ima kdo podobne izkušnje , ker vode, ropota in pokanja sprednjih vrat sem se navadil, tega cviljenja zadnjih vrat se pa ne morem. Na zastavi 101 ni bilo tako hudo. Pante sem podmazal s specialnim sprejem, ključavnico s specialno mastjo, tesnila(gumo) pa z glicerinom. Nič ni bolje!Poletje se bliža, prodaja vozila pa tudi.
Zadnjič spremenil ldcc, dne To maj 12, 2015 8:07 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a esem So maj 09, 2015 8:16 pm

Zakaj si odprl 3 enake teme? Ne moreš počakat, da elektrončki opravijo delo?
Tudi sam lahko zbrišeš (svojo) temo - dokler še ni odgovorov. Tokrat sem ju jaz, a glej, da se to ne bo ponavljalo.
 
ldcc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe maj 08, 2015 9:52 am
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a MBtouran So maj 09, 2015 8:29 pm

avto mas v garanciji naj se servis z tem ubada. Kot si sam rekel 101ka ni tak skripala.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a sašo5 So maj 09, 2015 8:31 pm

ldcc je napisal/-a:I napaka plastike v spodnjem robu vrat

probaj snet plastiko dol in potem zapiraj/odpiraj > napiši kako je...
 
ldcc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe maj 08, 2015 9:52 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a ldcc So maj 09, 2015 8:46 pm

Če nočejo popravit na servisu. To je normalen pojav pravijo,konstrukcijska napaka. Če ne bi bil v garanciji bi takoj odrezal tisto plastiko spodaj ki cvili, samo potem pa lahko da mi pihat začelo notri kot je na začetku spredaj. Ali pa bi voda začela vdirat. Desna še bolj škripajo samo je ravno pes lajal ko sem snemal.


Še vedno si pa nisem prišel gor, kako lahko tako dihajo sprednja vrata. Tudi to bom posnel da boste videli kaj pomeni golf 7 med vožnjo. Občutek med vožnjo je kot da se mi bodo sprednja vrata odprla in da bom ostal brez njih. Še dobro da smo vsi pripasani, ker vrata res lepo dihajo. :D
Pri rapidu niso nobena vrat škripala, ni pihalo notri, ni pokalo v vratih. Mogli bi kupit rapida z golfovim 1.4 tsi motorjem notri pa bi bilo.
Tako se mi je zameril avto, da ko ga bom prodal verjetno nikoli več ne bom kupil vw niti škode.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a sašo5 So maj 09, 2015 8:54 pm

ldcc je napisal/-a:
Še vedno si pa nisem prišel gor, kako lahko tako dihajo sprednja vrata. Tudi to bom posnel da boste videli kaj pomeni golf 7 med vožnjo. .

to se da nastavit > tudi zadnja vrata se z lahkoto da rešit, neke stvati moraš tudi sam znat popidenat, ali pa prijatelj....Sam vedno vozim(kupujem) nove avte že 30 let in pač take stvari vzamem v zakup ne glede ali sem imel Z 101 ali Audija...
 
kukident
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne maj 03, 2015 1:51 pm

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a kukident So maj 09, 2015 8:58 pm

ldcc je napisal/-a:Če nočejo popravit na servisu. To je normalen pojav pravijo,konstrukcijska napaka. Če ne bi bil v garanciji bi takoj odrezal tisto plastiko spodaj ki cvili, samo potem pa lahko da mi pihat začelo notri kot je na začetku spredaj. Ali pa bi voda začela vdirat. Desna še bolj škripajo samo je ravno pes lajal ko sem snemal.


Še vedno si pa nisem prišel gor, kako lahko tako dihajo sprednja vrata. Tudi to bom posnel da boste videli kaj pomeni golf 7 med vožnjo. Občutek med vožnjo je kot da se mi bodo sprednja vrata odprla in da bom ostal brez njih. Še dobro da smo vsi pripasani, ker vrata res lepo dihajo. :D
Pri rapidu niso nobena vrat škripala, ni pihalo notri, ni pokalo v vratih. Mogli bi kupit rapida z golfovim 1.4 tsi motorjem notri pa bi bilo.
Tako se mi je zameril avto, da ko ga bom prodal verjetno nikoli več ne bom kupil vw niti škode.



Ma kakšen normalen pojav.... Sam imam golfa 7 in prav nič ne škripa. Naj na servisu naštelajo vrata in pika. Zateži jim!
 
ldcc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe maj 08, 2015 9:52 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a ldcc So maj 09, 2015 9:01 pm

Sam nočem popravljati, ker potem lahko izgubim garancijo, oni mi pa nočejo. Rekli so da bo sčasoma nehalo škripat. Kdaj je ta sčasoma pa nisem vprašal, mogoče čez dve ali tri lete. Ko ga bom prodal bo takoj nehalo škripat.
 
kukident
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne maj 03, 2015 1:51 pm

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a kukident So maj 09, 2015 9:13 pm

Glej, če oni pravijo (torej priznajo) da gre za konstrukcijsko napako jo pač morajo odpraviti. Nesprejemljivo je, da pri zapiranju vrat nek kos drgne ob drugega. Čudi me, da so se te lahko na tak način odkrižali.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
ldcc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe maj 08, 2015 9:52 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a ldcc So maj 09, 2015 9:25 pm

Nimam več časa za servis. Dvakrat sem ga peljal za sprednja vrata, malenkost bolje je ker ne sliši več vetra notri,voda se med tesnili, notri in v zgornji peni vsem nabira pravijo, da poka v vratih je tudi normalno, da vrata dihajo ko se peljem po ovinkih navzgor in navzdol je normalno, ta guma se bo pa sčasoma preribala pravijo.

Kaj naj potem delam na servisu če je to vse normalno in sem bil že trikrat tam. Izguba časa in živcev, niti ga več ne upam noter dajat, ker bo lahko samo še slabše. Veter odpravijo pa začne pokat v vratih. Bodo odpravili da ne bo škripala guma zadaj pa bodo potem vrata med vožnjo začela pokat ali pa bom veter poslušal. Kar naj bo tako kot je. Se bo naslednji lastnik s tem ukvarjal midva se ne bova več. Že tako je bila moja napaka da sem dvakrat vzel isto znamko.
Vsaj motor ne nagaja in je res dober, če bi pa še to nagajalo bi ga pa odpeljal na reciklažo, ker železa tako ni več. Sama plastika.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a For So maj 09, 2015 9:56 pm

Ne moreš verjeti!?

Še vedno imajo absurdne napake ...nič se ni spremenilo. Žal tudi prodaja ne ...še zmeraj se najbolj prodaja. :roll:

Me veseli ko lastnik Golfa to deli ...bravo!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a pskoda So maj 09, 2015 9:59 pm

Če bi meni rekel, da vrata dihajo bi mu jaz nazaj povedal, da mu bo žena dihala ko jo bom obiskal.
To se ne sme dogajat. Probaj z zamenjavo servisa
Lp
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a 5cenic So maj 09, 2015 10:00 pm

Ma kakšne konstrukcijske napake pa da je to vse normalno. Greš na servis, zahtevaš da ti popravijo ali če pa ne znajo naj ti pa nov avto dajo. Zleda so te pri Rapidu kratko rečeno nategnili, da jim ni bilo treba zrihtat avta pa te hočejo še tukaj.

Obstaja veliko medijev, ki komaj čakajo take zgodbe. TV, časopisi itd. Tudi neka čudna ustanova obstaja, mislim da se ji reče zavod za varstvo potrošnikov.

Pa da ne boš res kaj sam popravljal, odpiral, rezal itd. ker potem pa res ne boš mogel nič doseči. Osebno nebi kupil rabljenega avta, če bi voda puščala in vsa vrata škripala kaj šele novega. Meni je nek kupec za avto težil ker so se sovoznikova vrata težje zapirala ko sem prodajal avto. Ne se pustit pa ne joki po forumih vendar naredi nekaj. Greš na servis, poveš da hočeš avto tak kot mora biti in da hočeš nadomestni avto za ta čas ko ga nimaš. Preprosto, ne pa da prosiš pa sprašuješ če lahko pa če ti pripada itd. Seveda ti pripada, da popravijo napake ali naj pa denar vrnejo. Drugače jim zagroziš z prej navedenimi institucijami pa se bodo že malo pobrigali.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a Bat_zajla So maj 09, 2015 10:15 pm

For je napisal/-a:Ne moreš verjeti!?

Še vedno imajo absurdne napake ...nič se ni spremenilo. Žal tudi prodaja ne ...še zmeraj se najbolj prodaja. :roll:

Me veseli ko lastnik Golfa to deli ...bravo!


Ni samo golf tak, tudi ostali novi avti imajo podobne napake. Pač vedno več stvari je na avtu, časa za razvoj pa je enako. Recimo novi clio tudi škriplje v podvozju in prtljažnik, pa so ble tud različni izgovori na servisu. Težit je treba pa se poprav.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a INFINITI So maj 09, 2015 10:23 pm

Lej loti se zadeve zakonsko - ne dovoli jim da se brijejo norca iz tebe takole. Kakor vem imajo ob reklamaciji določen čas da jo odpravijo od prve pisne prijave in naloga da uštimajo. Po temu preteku lahko zahtevaš denar nazaj ali pa NOV avto. Glede natančnosti okoli tega res poglej zakonik ampak jaz bi se jim res še napil krvi po medijih.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
ldcc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe maj 08, 2015 9:52 am

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a ldcc So maj 09, 2015 10:26 pm

V medije ne bi nikoli dal,ker se ne maram izpostavljat ne maram pa tudi blatiti. Na inštitucije pa tudi ne grem ker ni nobene koristi od njih, so samo zato da jemljejo davkoplačevalski denar, naredijo pa nič.

Bil sem na dveh različnih servisih in obojni so govorili podobno, če ne identično. Da se to dogaja mnogim in da so te stvari ki sem jih opisal pri golfu7 normalne. Zadnja vrata sem dvakrat šel pa dvakrat isti odgovor, za sprednja podobna zgodba. Že tako so prvič s kladivom višali tisto kovino ki se usede v ključavnico v sprednjih vratih. Lahko da mi zato zdaj poka notri. S kladivom popravljajo nov avto...ko sem to videl se rekel nič več, ker ena stvar je malo bolje pa se novi poki pojavijo. Ne zaupam servisom več zato ga ne bom peljal nikamor. Če dvakrat niso znali tudi tretjič ne bodo.

Sprijaznil sem se da je to v volkswagnu normalno, zadnja vrata so pa za pohvalit glede tega, nič ne poka, nič ne škripa, le ob odpiranju je grozno. Sprednja vrata so pa med vožnjo nenormalno slabo nareta. Kako je rapid bil boljše naret za manj denarja mi ni jasno.

Od žene prijateljica ima tudi golfa dizelskega, ona pa joče kako je glasno gorivo in kako ji pljuska, tako da ta golf je glede zvokov polomija. Radio je treba na glas dat do konca če ni otrok pa gre.Če bi bil za štirinajst tisoč evrov bi mu še kaj oprostil, tako pa ni opravičil svoje cene. Še vedno pa bolje da so vrata zanič kot motor, ker potem ostaneš na cesti.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a For So maj 09, 2015 10:47 pm

Bat_zajla je napisal/-a:
For je napisal/-a:Ne moreš verjeti!?

Še vedno imajo absurdne napake ...nič se ni spremenilo. Žal tudi prodaja ne ...še zmeraj se najbolj prodaja. :roll:

Me veseli ko lastnik Golfa to deli ...bravo!


Ni samo golf tak, tudi ostali novi avti imajo podobne napake. Pač vedno več stvari je na avtu, časa za razvoj pa je enako. Recimo novi clio tudi škriplje v podvozju in prtljažnik, pa so ble tud različni izgovori na servisu. Težit je treba pa se poprav.

Itak! Ampak ne vem zakaj mi je tako lepo pri srcu ko vidim da se to tudi Golfu dogaja :mrgreen:
Neupravičeno si lasti prestol ...to je dejstvo! :roll:

Zadnjič sem bral nekje (ne vem kje ..pozabil) da je nekdo imel probleme z Peugeotom (3008 ali 5008 nisem prepričan) in napake so se kar vrstile.

Pa ni dolgo trajal in je dobil novega. Pa ni imel pripomb čez serviserja ...pač vse se je dalo zmenit. To največ šteje, ko doživiš normalen odziv in vidiš da se trudijo nekaj narediti.

Ne pa tole! "normalna konstrukcijska napaka" :roll:
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Cviljenje vrat golf 2014

Napisal/-a yashica So maj 09, 2015 10:50 pm



Tole cviljenje je tako zelo podobno cviljenju vrat na golfu 6 med odpiranjem/zapiranjem. Težava je v suhem tečaju vrat.

Najbolje je uporabiti mast v spreju in dobro podmazati gibljivi del tečajev, da mast prodre v sam tečaj.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov