Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a For Po sep 18, 2017 11:04 pm

Clancy je napisal/-a:Saj to ne ropočejo bremze.

Tudi meni, ko zavijam na desno in hkrati pospešim, poka spredaj levo, kot bi bil uničen zglob. Ampak zvok se sliši samo v mrzlem vremenu.
V mrzlem in mokrem vremenu tudi škriplje nekje odzadaj, ko se peljem čez ležeče policaje.
Zadnje dneve pa opažam, neke nove čudne zvoke iz podvozja, ko se peljem čez neravnine.

Tudi zavore nenormalno cvilijo pri počasni vožnji. Najhuje je, ko grem zjutraj ob petih v službo in se peljem po dvorišču. Cvili, kot bi imel 30 let staro kripo.
Na servisu me je mehanik podučil, naj parkrat močneje pritisnem zavoro in ne bo več cvililo.
In to naj vsak dan, zjutraj ob petih počnem na dvorišču??? :bonk

No, to so zvoki kar se tiče podvozja... Ostala škripanja in žvižganja pa so spet druga zgodba.

Avto je Sportsvan 1,4 TSI Highline, letnik 2014.


O majko moja :shock: :huh: ....sem spet podoživel mojih šest let z Golfom IV. Jebemtiš ....takšnih in drugačnih nasvetov jim na servisu nikoli ni zmanjkal.
To z zavoram se prav spomnim..... potem pa z oduškom ...je treba vsaj pol ure motor spihat na avtocesti, ker imate preveč kratkih relacij, potem rjasti mehurji na vratih ki naj bi bili od kamnov (pa sploh ni bilo videt udrtine), pa preden sem se odpravil v Ženevo mi na servisu reče da ne bom prišel niti do Italije ker je treba jermen menjat (tovarniška napaka), potem vzmet poči kot bomba, potem se sesuje zadnja šipa med vožnjo, šipe na vratih padajo kar naprej, centralna ključavnica, poraba olja, bruha olje ....jaoooooo, ne da se mi več naštevat.

Pa ne morem verjeti da se še vedno najdejo takšni ki imajo takšno smolo. Očitno nobena znamka ni imuna na tele petkopopoldanske izdelke.

Grem ven prav malo pobožat tistega dvoletnega pugija z 75.000 km in se mu zahvalit. :bow :pray: samo da ostane tako (trkam v les ...me že roka boli)

Res vam ne privoščim in ne me narobe razumet ....jaz nisem imel sreče ni z trojko niti z štirko (če se temu lahko sploh reče sreča) :huh:

Pa tale Golf VII mi je res lep in bi ga imel ;)

Upam da vam rata to urediti. Jaz sem takrat bil skoz pri Paulusu Škofja Loka. Ne vem kako je zdaj, takrat je bil še kar v redu.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Polo78 Če sep 21, 2017 12:32 pm

Zgleda, da bo pri avtih EU porekla res dosti odvisno od boginje fortune, kakšen primerek imaš (pri Japoncih npr. je teh odstopanj manj). Recimo Sportsvan je pri nas v familiji od januarja letos, kmalu bo 20k prevoženih pa ni nobenih pokanj, škripanj ipd. Tudi supertest v avtobildu za omenjen avto zaenkrat kaže odličen rezultat, s tem da tudi tam za raznorazna pokanja in škripanja delajo zaznamke, ki jih na koncu pretvorijo v točke (več ko je točk, slabša je končna ocena testiranega avta).

Sigurno je pa nekaj tudi na tem, da znajo biti prvi primerki problematični, pri kasnejših so zadeve večinoma porihtane. In slednje zopet velja za veliko večino znamk. Tako, da nauk zgodbe je, ne kupujte prvih primerkov! Pač ne boste ekskluzivni, je*at ga, boste pa vsaj manj preživeli na servisih. :D
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
Galaxy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 88
Pridružen: Če maj 14, 2015 5:48 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Galaxy Če sep 21, 2017 7:19 pm

5rG je napisal/-a:
Galaxy je napisal/-a:Pozravljeni
Pri 20.000km so se v podvozju spredan začeli pojavljati zvoki ropota pri vožnji čez večje naravnine.
Na servisu sem dobil odgovor, da je to za nemce stanje tehnike in da se je treba s tem sprijazniti. Sicer so nekaj razstavljali, pa podmazovali in je delovalo boljše vsega 20km...
Na splošno je podvozje na Golfu zelo glasno, prihajajo razni zvoki is vseh strani. Včasih, ko se vozim z odprtim oknom imam občutek, da bom po poti kakšen kos zgubil.
Imate tudi ostali podobne težave?


Enake tezave ze prakticno od nakupa. Na naslednjem sevisu bom znorel. Najbolj se slisi ko recimo zavijas v kriziscu cez neravnino ali pa na kaksno dvignjeno dvorisce, dostikat tudi ko grem cez lezece policaje. So rekl da je pac malo bolj glasno podvozje... ne vem no


Točno tako, zavijanje v hrib... Prej me ni motilo ker se je redko oglašalo, samo pri večjih neravninah, zdaj pa se sliši že pri vožnji v ovinke.
 
matejzgajnar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So dec 09, 2017 4:17 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a matejzgajnar So jan 20, 2018 4:08 pm

Pozdravljeni.

Kupil sem Golfa 7 letnik 2014. Zanima me kaj pomeni opozorilo Inspection in x km or x days?
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Milan_48 So jan 20, 2018 4:14 pm

V teh km, ali v tem času, kar prej pride moraš opraviti servis, da ti teče garancija. Nekateri imajo 2 + 4 leta garancije. Tolerance za servis je 1000km, ali pa en mesec.
Nulla tenaci invia est via!
 
matejzgajnar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So dec 09, 2017 4:17 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a matejzgajnar So jan 20, 2018 4:23 pm

Milan_48 je napisal/-a:V teh km, ali v tem času, kar prej pride moraš opraviti servis, da ti teče garancija. Nekateri imajo 2 + 4 leta garancije. Tolerance za servis je 1000km, ali pa en mesec.
Priponke
20180120_160054.jpg
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a nejc1 So jan 20, 2018 4:29 pm

Vsako leto ali na 15 kkm imaš redni servis(menjava olja in filtrov, pač kar je potrebno glede na leta/kilometre), na 2 leti ali 30 kkm pa dodatno servisni pregled (to je inspection)..
 
matejzgajnar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So dec 09, 2017 4:17 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a matejzgajnar So jan 20, 2018 4:32 pm

avto je bil nazadnje na servisu 25.1. 2017
glede na vpise v servisno knjigo so bili servisi 1x na leto/ na 30.000 km

avto je uvožen iz nemčije
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a nejc1 So jan 20, 2018 4:37 pm

Ja če je avto iz tujine so servisi longlife na 30kkm ali 2 leti, v Sloveniji v takem primeru izgubiš podaljšano jamstvo... V glavnem naredi servis, naj ti poresetirajo oboje in to je to, garancije očitno ni več, tako da greš brez problema k privat mehaniku...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a pskoda So jan 20, 2018 6:03 pm

nejc1 je napisal/-a:Vsako leto ali na 15 kkm imaš redni servis(menjava olja in filtrov, pač kar je potrebno glede na leta/kilometre), na 2 leti ali 30 kkm pa dodatno servisni pregled (to je inspection)..


Točno
Na vsaki 2 menjavi olja (30, 60,90,...) je še dodatno servisni pregled, ki se določene stvari vizualno pregledajo. Katere stvari se vizualno pregledajo pa je odvisno pri katerih kilometrih se izvaja servisni pregled.


Pri nas je obvezna menjava olja pri dizlu na 15kkm drugače ti gre garancija in podaljšano jamstvo rakom žvižgat. Kako imajo švabi glede tega ne vem.
To se ne spremeni tudi, če uporabljaš olje longlife
Lp
 
Uporabniški avatar
LeXani
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe mar 14, 2008 11:32 am
Kraj: Cerknica

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a LeXani Ne jan 21, 2018 11:04 am

Včeraj sem odprl haubo da bom preveril kako je s hladilno (nivo je bil do prve črte ki označuje minimum), in dolijem da bo vse ok, nakar opazim dva čepka (navojna kapica pa tesnilo je not) ko ležita tam v tistih plastikah..no in ugotavljam od kje bi to bilo in najdem dve cevki ki mislim da sti od hladilnika ..in lepo privijem nazaj. Mi lahko obrazloži čemu služi to, in kaj je bilo narobe da je bila "sprostitev pritiska"?
Prilagam še sliko da se ve o čem govorim...(drugega čepka se ne vidi, ker je slika taka, je pa približno tam kjer je puščica)
Slika
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a luxxx7 Ne jan 21, 2018 11:22 am

Aluminijasta cev je od klime, nima to nobene veze s hladilno tekočino in hladilnim sistemom motorja.......
 
Uporabniški avatar
LeXani
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe mar 14, 2008 11:32 am
Kraj: Cerknica

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a LeXani Ne jan 21, 2018 11:42 am

Se pravi, ko mi je mojster polnil klimo pozabil čepe nazaj privit? :?
 
legendarac
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Po mar 05, 2007 9:28 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a legendarac Ne jan 21, 2018 12:39 pm

Ja :(, upaj da ni pozabil napolniti klime z oljem in plinom.
 
Uporabniški avatar
Galaxy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 88
Pridružen: Če maj 14, 2015 5:48 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Galaxy Sr feb 07, 2018 8:15 pm

TSI Nov problem oz. Dva.

1. V zadnjih mesecih se je zgodilo 3x ali 4x da avto nima moči, ko je hladen oz. ga začne dušiti, ko pride čez 1800 obratov. Ko se segreje, dela ok.
2.Turbina je postala občutno bolj glasna. Morda sta težavi povezani?

Prevoženih je nekaj čez 50k. Ali je možno, da turbina že šteje km?
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a uros11 Sr feb 07, 2018 9:23 pm

Dejansko si pred tem slišal turbino?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a pskoda Če feb 08, 2018 2:59 pm

Nima samo golf tsi motor tako, da to ne spada tukaj.

Če je 1.2 oz 1.4tsi je ta tema - viewtopic.php?f=6&t=83936
Lp
 
Rokyybalboa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So mar 17, 2018 11:39 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Rokyybalboa So mar 17, 2018 11:44 am

Pozdravljeni,
Imam VW golf 7, 2014 2.0 tdi. Avto ima 81.000 km.
Danes se mi je prizgala oranzna lucka(spirala) katera utripa. Bi kdo vedel kaj tocno bi lahko bilo to narobe oz. se je komu to ze zgodilo?
V navodilih pise da je to nekaksna motnja delovanja motorja.


Lp
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a mrtwelvetrees So mar 17, 2018 11:54 am

Če je avto še v garanciji pelji na servis, drugače pa potrebno priklopit na tester da se prebere napake.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
bishop
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe feb 20, 2009 12:21 am
Kraj: Vodice

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a bishop So mar 17, 2018 12:21 pm

A ni to kontrola za grelne svečke? Če utripa pomeni da je ena ali več grelnih svečk zanič.
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov