Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
MrClive
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne maj 17, 2015 10:08 pm

Trda prestavna ročica - Ford Mondeo 2.0 TDCI 115KM (l.2002)

Napisal/-a MrClive Ne maj 17, 2015 10:30 pm

Pozdaravljeni!

Ker ni nikjer odprte teme, ki bi govorila konkretno o tem sem se odločil, da povprašam tukaj.

Prestavna ročica dela in ne dela. Čisto odvisno kdaj. Ni pomembno ali je avto hladen ali topel.
Včasih pomaga, da ugasneš in prižgeš avto (verjetno naključje) in ko je ugasnjen malo premikaš brzine kar gre pri ugasnjenem res lepo... in dejansko dela (in lahko potem spet ne dela - ni pravila). Vodila niso, ker sem vse podmazal in delajo kot urca.

Danes sem se peljal iz centra in ostal na prehodu za pešce... ga ugasnil, dal v prvo in vžgal in potem s silo dal v drugo in se peljal proti domu... na Litijski pa kar naenkrat dela... vmes enkrat ne in zdaj je spet delalo :cry:

Potem sem šel še tankat in za nazaj ni delala, ampak ko sem jo spet z ugasnjenim premigal je potem spet delala (malo trše). Sem pa prišel BP do doma in se potem peljal še en krog za test!

Prvič se je zgodilo kakšnih 15 dni nazaj. Poredko, ampak zdaj se pa že dogaja!

Olje je original predpisano Castrol 5W-30. Sklopka dela ok. razen, da se stisnem na polovici nekje malo oglasi... ampak mislim, da še ni hudega, ker drugače lepo dela. Mislim pri speljevanju in tudi drugače in niti malo ne drsi. Ena opazka je da malo "črička", ko je stisnjena do konca... ampak res minimalno.

Od menjave olja sem naredil ca. 7.000km kar ni ni, drugače pa ima 180.000 km.

Sam ciljam na kakšen potisni ležaj oz. še prej na kakšen cilindrček, če začnem kar pri pedalu sklopke (ta zgleda OK.) in potem vse do potisnega ležaja. Nimam pojma kaj vse je vmes pri teh novih prcinah. Na Golf 2 sem vse sam porihtal, tukaj pa še vidim ne kje je kaj :-)

Link na osebne zapiske na Poraba.net: http://www.poraba.com/car_details.php?carid=28929
Deli na Eurotonovi strani za moj model: http://goo.gl/EaUx8r

Popravila se ne bom lotil sam, ker nimam dovolj orodja (pa še Ford je) in premalo prostora. Trenutno živim v Lj. ampak, če kdo priporoča kakšnega dobrega mehankarja se zapeljem kamorkoli. Ga je težko najti in mu potem še zaupati - enako kot kupiti rabljen avtomobil :-(
Dele sem pa mislil prek E-baya nabavit iz UK-ja, ker so s poštnino vred cenejši, kot pri nas.

HVALA ZA KARKOLI UPORABNEGA. Dejan
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: danci1973, Kohec in 24 gostov