Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a For Po jun 08, 2015 9:43 am

Brez tega foruma sploh ne vedel za napako.
Na sodišče si upam z računom na katerem piše da je napačno olje.
Forum jemljem kot pomoč in ne kot dokaz.

Pa še to da se čim več ljudi seznani s tem. Tudi časopisi in TV hiše imajo isti namen.
Dokler ne daš v javnost, se nič ne premakne.

Ponavljam! Ta zvok motorja sem mehaniku enkrat omenil, enako kot sem tukaj vprašal.
Ni se mu zdelo da je to nek problem. Tudi tukaj, ko sem začel z tem vprašanjem, nisem pričakoval da bo neka huda napaka serviserjev.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a cc09 Po jun 08, 2015 12:26 pm

Napaka se lažje odpravi s pravilnim postopkom na servisu in ne z nabiranjem mnenj na forumu (ali pa pri šanku). Mislim, da je moj predlog na mestu, ker boš tako hitreje in ceneje odpravil napako.

Lahko pa še kak teden, dva, cel mesec nabiraš mnenja o adekvatnosti olja in kovinskem zvoku na forumu..in potem? Boš s temi mnenji šel do mehanika naj naredi po navodilih s foruma? Boš šel do poooblaščenca utrujat s temi mnenji? Kdo te bo jemal resno? Si upaš s temi mnenji iti do sodišča, da je pooblaščenec zaj*bu?

Kaj fantaziraš, kakšen pravilen postopek na servisu, če je na servisu to vprašal, pa so mu rekli, da je vse v redu? Tudi če bi za olje kaj vprašal, bi mu rekli, da je vse v redu.
In če ne bi slučajno omenil tega na tem forumu, ne bi nikoli več posumil v karkoli. Tu je pa dobil povezave na dokumente, kjer črno na belem piše kaj se točni not in kaj ne.
Tudi če bi neko novo olje imelo novo specifikacijo, in bi bilo ustrezno, po novem, bi med oznakami bila napisana tudi stara specifikacija, stoprocentno.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a lisko Po jun 08, 2015 4:08 pm

Ne morem bit tiho....
Vsi imate po malem prav....Kajti motor bo ob "primernem" servisiranje zdržal dobo garancije ali pa recimo okrog 150 tisoč pa če mu not točimo MAPETROL olje gradacije 10W40....Tudi 40-50 tisoč na interval zdrži ....Ampak?

Noben od vas ( vsaj mislim da 90% uporabnikov) pa še ni kdaj odprlo motorja po prevoženih 150-200 tisoč in videlo dejansko stanje...
Odprl sem dva renoja ( pa še mnoge druge) in so se servisi na 30 tisoč na interval še kako poznali ( seveda deli ki sem jih zamenjal so bili prvovgradnja...) Pri bencinarju sem v oljnem koritu celo najdel MATICO od ojničnega ležaja AMPAK BILA JE VIŠKA ???? :roll: :DDD :shock:
Seveda sem poslikal ( matico sem pregledal pod mikroskopom in na njej ni bilo vidnih sledi da bi bila kdajkoli zategjena) poslal mail na renault....seveda odgovor je bil da oni servisiraju po predpisih in ne morejo odgovorit na vprašanje kako je matica zašla v karter...Seveda so me povabili na razgovor ( seveda da imam vse račune in dokaze da je bil servisiran na pooblaščenih servisih...) no tega ni....moj odgovor pa...Matico so v karterju pozabli že v tovarni. Ne znam si predstavljat kaj bi bilo če bi zašla med pogonsko verigo oljne črpalke pri kakih 5-6 tisoč obratih....In spet laik tega ne bi vedel....Pač se je zgodilo, da je šel še en renaultov motor v franže....Če pa motor odpreš sam, doma v lastni režiji....

Avto je bil kupljen od dejanskega drugega lastnika z realnimi 170 tisoč prevoženih...
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a For Po jun 08, 2015 4:52 pm

Z sprintanimi papirji z Totalove strani in priporočili Peugeota (Slovenska in Angleška verzija) sem šel danes na servis in rekel da sem prišel reklamirat olje v motorju.

Če povem na kratko ni bilo težav z reklamacijo. Zamenjali so filter in olje.

Že to da nisem imel težav pri reklamaciji, potrjuje moje izkušnje zadnih leto in pol. Drugače nikoli prej nisem imel pomislekov glede te avtohiše, sem bil zadovoljen.

To je pač bil prvi servis, in prva izkušnja. Ali je bila to šlamparija, napaka, ali nestrokovnost ne vem. Od glavnega mehanika nisem slišal opravičilo in priznanje napake, ampak glede na to da je brez problemov takoj vzel avto v delavnico in zamenjal olje (TOTAL QUARTZ INEO FIRST 0W30) je v redu.

Mehaniki so še nekaj govorili o razlikah pri olju, kar me ni ganilo, ker sem laik in zaupam Totalovem in Peugeotovem priporočilu. Nimam ne znanja ne poguma dvomiti o njihovih raziskavah, v katere so najbrž vložili miljone eurov in miljone kilometrov.

Ali bom kontaktiral glavnega uvoznika se še nisem odločil. Nisem zloben človek, še posebej ko gre za ljudi ki so skoraj da sosedi in jih vsakodnevno srečuješ. :?
Raje pustim vrata priprta...nerad grem na nož, če ni nujno. ;)

:pivo
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a yashica Po jun 08, 2015 5:31 pm

Drugače tudi ne bi moglo biti. Je točno določeno katera tovarniška normativa mora olje pokrivati (že omenjena v temi), da je primerno za tvoj motor in serije 9000 ni na "listi". Od Totala sta to edino olja, ki sta omenjena tudi tu in nobeno drugo.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a Slicker Po jun 08, 2015 5:44 pm

bos povedal čez 10.000km ce bo enak zvok kot je bil sedaj. sem skoraj preprican da bo enako. sicer nima povezave s tvojim motorjem pa vseeno napisem, upam da te ne moti. vwjev 2.0tfsi, s katerim imam precej izkusenj, ima tak klokotajoc, zaradi direktnega vbrizga, kot imaji dizli recimo. uglavnem probal sem 5-30/40/50 in z 5w40 ropota najmanj, s 5w30 najbolj. predpisan je 5w30. po 7-8000 prevozenih pa ropota spet enako kot pred servisom. ko menjam olje je spet ok. zato sem skoraj siguren pa bos po 10.000km recimo, ponovno zaznal ta zvok in ni krivo olje za to - niti ne znam oz nocem pametovat kaj je temu vzrok. ti pa zelim, da se motim. drgac pa izjave nekaterih da je 5w40 tako slabo za motor, kjer je predpisan 5w30, ne drzijo vode.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a For Po jun 08, 2015 5:49 pm

Še enkrat...
Prvih 30.000 km tega nikoli nisem slišal.

In še enkrat!
....ker sem laik in zaupam Totalovem in Peugeotovem priporočilu. Nimam ne znanja ne poguma dvomiti o njihovih raziskavah, v katere so najbrž vložili miljone eurov in miljone kilometrov.
 
Peuggeott
Novinec
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So jun 06, 2015 10:50 am

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a Peuggeott Po jun 08, 2015 5:58 pm

Je bilo v motorju isto olje kot na računu ali je bil tiskarski škrat? Se je dalo v analizo staro olje? Je kaj razlike v zvoku motorja?


Če so to načrtno delali iz pohlepa po dobičku bi jim morali vzeti licenco tudi če so bratje ne sosedje . Če ne boste obvestili uvoznika pomeni, da vam je mar samo zase. Ko bom jaz peljal vašim sosedom svoje vozilo in 100 drugih strank, vam je vseeno če nam natočijo nepravilno olje?

Račun od starega nepravilnega? olja shranite.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a yashica Po jun 08, 2015 6:06 pm

@Slicker: Za dizelski prizvok motorja sem mu že jaz omenil, da je ta značilen za bencinarje z direktnim vbrizgom. Ni pri mojem nič drugače, edino kar opažam je to, da je motor z Motulom malenkost tišji (na uho).

Pa v primeru @For ni težava (polemika) v sami viskoznosti npr. med 5W40 in 5W30, ampak dejstvo, da PSA za njegov motor določa standard olja, ki ga 5W40 ne pokriva.

Kar se uporabe olja 5W40 tiče ti dam povsem prav, ker ga tudi sam uporabljam in sem zadovoljen, menjam ga pa na manj kot polovici predvidenega intervala. Lahko rečem, da imava poleg podobnih opažanj še isto znamko ;)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a mavrica Po jun 08, 2015 6:10 pm

a zdaj motor manj klopoče?
Zadnjič spremenil mavrica, dne Po jun 08, 2015 6:21 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a esem Po jun 08, 2015 6:12 pm

Ni toliko problem v visk., ampak v tem, da so mu notri dali navadno (ne LL) z drugačnimi, manj "trpežnimi" aditivi, menjal pa naj bi po 30 000km. Morda se mu, če bo menjal pri 15, zvok ne pojavi več. držimo pesti...
 
enstot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe jun 05, 2015 9:20 am

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a enstot Po jun 08, 2015 7:03 pm

Imaš probleme s klenkanjem pri turbo motorju ? Tankaj 100-tko!
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a Slicker Po jun 08, 2015 7:25 pm

yashica je napisal/-a:@Slicker: Za dizelski prizvok motorja sem mu že jaz omenil, da je ta značilen za bencinarje z direktnim vbrizgom. Ni pri mojem nič drugače, edino kar opažam je to, da je motor z Motulom malenkost tišji (na uho).

Pa v primeru @For ni težava (polemika) v sami viskoznosti npr. med 5W40 in 5W30, ampak dejstvo, da PSA za njegov motor določa standard olja, ki ga 5W40 ne pokriva.

Kar se uporabe olja 5W40 tiče ti dam povsem prav, ker ga tudi sam uporabljam in sem zadovoljen, menjam ga pa na manj kot polovici predvidenega intervala. Lahko rečem, da imava poleg podobnih opažanj še isto znamko ;)

zal nimam vec vozila s tem motorjem. sem sel na dizla. jih pa kar precej servisiram, gradacije pa sem sprobaval na svojem. ampak to je ze offtopic in ne pase v to temo.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a yashica Po jun 08, 2015 7:29 pm

@enstot: Pametno razmišljaš ;) Se mi zdi, da sva mu to predlagala že ob nakupu vsaj dva (Jaz, @sašo5)...

Ali nasvet upošteva bo pa sam povedal :mrgreen:

V mojega TB-ja, z direktnim vbrizgom, ne tankam drugega kot OMV-jevo 100-tko.


@Slicker:: Res je off topic in naj se pri tem zaključi. Namen je tako ali tako bil le potrditi tvoje ugotovitve ;)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a For Po jun 08, 2015 8:20 pm

Peuggeott je napisal/-a:Je bilo v motorju isto olje kot na računu ali je bil tiskarski škrat? Se je dalo v analizo staro olje? Je kaj razlike v zvoku motorja?


Če so to načrtno delali iz pohlepa po dobičku bi jim morali vzeti licenco tudi če so bratje ne sosedje . Če ne boste obvestili uvoznika pomeni, da vam je mar samo zase. Ko bom jaz peljal vašim sosedom svoje vozilo in 100 drugih strank, vam je vseeno če nam natočijo nepravilno olje?

Račun od starega nepravilnega? olja shranite.

Najbolje bo da pogledaš svoj prvi post :roll:

TEBI lahko natočijo tudi jedilno olje pa mi bo vseeno, ker.... (odebeljeno pa povečano besedilo)
Peuggeott je napisal/-a:To so žaljive in prenagljene besede. Peugeot oziroma skupina PSA redno skrbi za izpolnjevanjem svojega osebja in opreme hkrati pa sledi kupcu, in vsaka reklamacija se resno obravnava, tako kot to počnejo tudi pri drugih resnih znamkah. Če je v celi Sloveniji za vas samo eden normalen servis bi se mogoče morali vprašati obratno. Kraj pooblaščenega servisa Peugeot nima vpliva na kvaliteto storitve.

Na vseh Peugeot servisih so zagotovljeni najvišji možni standardi, ki jih predpisuje proizvajalec vozil.

Kot sem rekel ..nisem zloben človek, in nisem še zaključil. Bomo videli kaj bo...

Glede zvoka motorja pa rabim malo časa in hladno vreme. Čeprav sem tudi danes zjutraj slišal tisti kovinski zvok.
Tko na hitro se mi zdi tišji.
Drugače pa ...razen tega zvoka, sem takrat opazil še glasnejši motor in spomnim se da, kar naenkrat nisem spravil porabo pod 5.8. Pred tem mi je z lahkoto uspelo 5,3 - 5,5
Itak da sem to pripisal moji domišljiji. Niti pomislil nisem na kakšno napačno olje. :? Škoda da to vprašanje nisem takoj dal gor ....mogoče bi samo tisoč ali dva naredil. Tkole pa sem 20.000. :(
enstot je napisal/-a:Imaš probleme s klenkanjem pri turbo motorju ? Tankaj 100-tko!

Stotko tankam že več kot pol leta

V bistvu ko govorimo o rahlo dizelskem prizvoku, mi je jasno na kaj se misli. To sem vedel tudi prej ...še posebej ko je mrzel.
Tale kovinski zvok je bil pa čisto nekaj drugega ...pri pospeševanju od 1500 do 1800 obratov
 
Peuggeott
Novinec
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So jun 06, 2015 10:50 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a Peuggeott Po jun 08, 2015 8:55 pm

For je napisal/-a:
Peuggeott je napisal/-a:Je bilo v motorju isto olje kot na računu ali je bil tiskarski škrat? Se je dalo v analizo staro olje? Je kaj razlike v zvoku motorja?


Če so to načrtno delali iz pohlepa po dobičku bi jim morali vzeti licenco tudi če so bratje ne sosedje . Če ne boste obvestili uvoznika pomeni, da vam je mar samo zase. Ko bom jaz peljal vašim sosedom svoje vozilo in 100 drugih strank, vam je vseeno če nam natočijo nepravilno olje?

Račun od starega nepravilnega? olja shranite.

Najbolje bo da pogledaš svoj prvi post :roll:

TEBI lahko natočijo tudi jedilno olje pa mi bo vseeno, ker.... (odebeljeno pa povečano besedilo)
Peuggeott je napisal/-a:To so žaljive in prenagljene besede. Peugeot oziroma skupina PSA redno skrbi za izpolnjevanjem svojega osebja in opreme hkrati pa sledi kupcu, in vsaka reklamacija se resno obravnava, tako kot to počnejo tudi pri drugih resnih znamkah. Če je v celi Sloveniji za vas samo eden normalen servis bi se mogoče morali vprašati obratno. Kraj pooblaščenega servisa Peugeot nima vpliva na kvaliteto storitve.

Na vseh Peugeot servisih so zagotovljeni najvišji možni standardi, ki jih predpisuje proizvajalec vozil.

Kot sem rekel ..nisem zloben človek, in nisem še zaključil. Bomo videli kaj bo...

Glede zvoka motorja pa rabim malo časa in hladno vreme. Čeprav sem tudi danes zjutraj slišal tisti kovinski zvok.
Tko na hitro se mi zdi tišji.
Drugače pa ...razen tega zvoka, sem takrat opazil še glasnejši motor in spomnim se da, kar naenkrat nisem spravil porabo pod 5.8. Pred tem mi je z lahkoto uspelo 5,3 - 5,5
Itak da sem to pripisal moji domišljiji. Niti pomislil nisem na kakšno napačno olje. :? Škoda da to vprašanje nisem takoj dal gor ....mogoče bi samo tisoč ali dva naredil. Tkole pa sem 20.000. :(
enstot je napisal/-a:Imaš probleme s klenkanjem pri turbo motorju ? Tankaj 100-tko!

Stotko tankam že več kot pol leta

V bistvu ko govorimo o rahlo dizelskem prizvoku, mi je jasno na kaj se misli. To sem vedel tudi prej ...še posebej ko je mrzel.
Tale kovinski zvok je bil pa čisto nekaj drugega ...pri pospeševanju od 1500 do 1800 obratov


Sem jaz kriv da so vam domnevno natočili nepravo olje??? Še vedno niste napisali če so vam natočili istega kot ga imate računu.
Ste zloben in nizkoten.Leporečite in prepričujete da niste, mene krivite in pravite mi želite da mi natočijo rastlinsko olje, kot da vam je moje podjetje naredilo servis. Napisal sem vam pa to kar piše v vsaki Peugeotovi brošurci. Tipičen šankovski odnos z žaljenjem in tikanjem kaj druga za pričakovati.Na servisu ste pa danes pri krivcih sigurno prefinjeno odreagirali z nasmeškom na mene pa stresate jezo?!

Določeni bodo vedno našli napake tudi če jih ne bo,ker bodo ttako dolgo iskali.Nekaj boste prevozili in ugotovili da je zvok isti kot pred menjavo olja. Vas bodo prijatelji potolažili ne skrbite, če ne pa 3 pive pa tudi zvok ne bo več moteč.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a For Po jun 08, 2015 9:01 pm

rastlinsko olje

Ne rastlinsko! Jedilno!

Eto vidiš kako obračaš moje besede ...kdo ti bo še verjel :roll:
 
Peuggeott
Novinec
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So jun 06, 2015 10:50 am

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a Peuggeott Po jun 08, 2015 9:03 pm

Stresajte jezo na krivca ne name!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a cc09 Po jun 08, 2015 9:30 pm

Če sem prav preštel, je 19 pežo servisov po Sloveniji. Se mora pa nekomu avto strašno kvarit, da za vsakega ve, da je dober.

Če ne boste obvestili uvoznika pomeni, da vam je mar samo zase. Ko bom jaz peljal vašim sosedom svoje vozilo in 100 drugih strank, vam je vseeno če nam natočijo nepravilno olje?

A v pogojih uporabe avta piše, da moraš obveščat uvoznika kaj delajo njihovi serviserji? Kaj ni to njihovo delo, da jih kontrolirajo? Sej je napisal na forum, pa ga bi nekateri najraje na sodišče zvlekli, čeprav je to stokrat bolj efektivno od obveščanja uvoznika.
Itak vam pa je vseeno, če imate takšno zaupanje v super servise, ki delajo po najvišjih pežojevih standardih.

.Na servisu ste pa danes pri krivcih sigurno prefinjeno odreagirali z nasmeškom

Nekdo je očitno dobro obveščen. Morda je bil tudi servis vnaprej obveščen, če je stvar tako lepo sprejel.

Ste zloben in nizkoten.Leporečite in prepričujete da niste

To si sam sebe opisal (na internetu se tika, preberi si kakšen bonton).

Napisal sem vam pa to kar piše v vsaki Peugeotovi brošurci.

Res. Nekoristno leporečenje, v tem primeru z namenom nizkotnega in zlobnega namigovanja, da je uporabnik avta b****, serviser pa najmanj tolk nezmotljiv kot papež.

In če še nisi opazil, znamki in njihovim servisom delaš zelo slabo reklamo. Ne da te bi kdo zaposlil v njihovem PR, še tožit bi te morali.
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a mavrica Po jun 08, 2015 9:46 pm

men je pa ta majster simpatičen. Bere se ga kot kaka peugeotova stara šola. No, vsaka informacija šteje in zagotovo je želel v prvi vrsti pomagati.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], Google [Bot] in 45 gostov