Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a For Po jun 08, 2015 10:14 pm

Ma meni je tudi simpatičen, ampak nisem se mogu zadržat. :mrgreen:

Prej je zastopal Peugeot servise....zgledalo je kot da je lastnik PSA. Zdaj bi pa neki mali servis ki je naredil napako, linčal, uničil do konca. :roll: to se mi ne zdi v redu. Če jaz, kot oškodovanec nisem tako sovražen in privoščljiv, ne vem zakaj bi bil on. ;)

Drugače sem pa bil jezen petek, soboto, nedeljo ...danes sem pa prav dobre volje, in vesel da se je izšlo tako kot se je. Upam da bom tudi zaključil pozitivno.

:pivo

...in ja, res sem spil ene pet šest pirov, kar ponavadi nikoli ne.

:pij:

:D
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a honeybee To jun 09, 2015 5:50 am

yashica je napisal/-a:@enstot: Pametno razmišljaš ;) Se mi zdi, da sva mu to predlagala že ob nakupu vsaj dva (Jaz, @sašo5)...

Ali nasvet upošteva bo pa sam povedal :mrgreen:

V mojega TB-ja, z direktnim vbrizgom, ne tankam drugega kot OMV-jevo 100-tko.

Pa se splača tankati 100-tko v novi avto? Mnenja so povsod deljena in ne najdemnekih dokazov, ki bi mi prikazovali, da je 100-tka vredna tiste 4 cente po litru več.

lp
darkside
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a pskoda To jun 09, 2015 6:38 am

100 oktanc sigurno ne škoduje je pa vprašljivo če je vreden +4 cente za avto, ki ga ne potrebuje. Osebno sem v 1.6T od novega tankal 100 enkrat sem bil pa prisiljen tankat 95 ker ni bilo 100 in nisem zaznal nobene razlike.
Po moje je to bolj v glavah, da je 100 boljša za avto, ki ga ne potrebuje oz ni striktno določen ;)
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a Firediver To jun 09, 2015 6:55 am

cc09 je napisal/-a:
Napaka se lažje odpravi s pravilnim postopkom na servisu in ne z nabiranjem mnenj na forumu (ali pa pri šanku). Mislim, da je moj predlog na mestu, ker boš tako hitreje in ceneje odpravil napako.

Lahko pa še kak teden, dva, cel mesec nabiraš mnenja o adekvatnosti olja in kovinskem zvoku na forumu..in potem? Boš s temi mnenji šel do mehanika naj naredi po navodilih s foruma? Boš šel do poooblaščenca utrujat s temi mnenji? Kdo te bo jemal resno? Si upaš s temi mnenji iti do sodišča, da je pooblaščenec zaj*bu?

Kaj fantaziraš, kakšen pravilen postopek na servisu, če je na servisu to vprašal, pa so mu rekli, da je vse v redu? Tudi če bi za olje kaj vprašal, bi mu rekli, da je vse v redu.
In če ne bi slučajno omenil tega na tem forumu, ne bi nikoli več posumil v karkoli. Tu je pa dobil povezave na dokumente, kjer črno na belem piše kaj se točni not in kaj ne.
Tudi če bi neko novo olje imelo novo specifikacijo, in bi bilo ustrezno, po novem, bi med oznakami bila napisana tudi stara specifikacija, stoprocentno.


No, in kje se je zadeva razrešila? Na servisu! Ob predložitvi ustrezne dokumentacije oz. dokazov. To je ta pravilen postopek, o čemer sem pisal!

Najbrž se ti to res zdi fantaziranje, pač stvar tvoje percepcije..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a yashica To jun 09, 2015 7:33 am

Firediver je napisal/-a:No, in kje se je zadeva razrešila? Na servisu!


Kje se če drugače rešit?

Mu je bilo lepo svetovano, naj od servisa terja odgovor, kaj dela v motorju olje gradacije in normativa, ki ga proizvajalec ne predpisuje za ta motor. Da je šel avto brez ugovarjanja na dvigalo in brezplačno menjavo olja je potrditev, da so v prvo naredili napako.

Na servisu bi pri vozilu v garanciji in lastnem napačnem olju doživel kontra ukrep... Kantico olja bi porinili v roke in odslovili.




@darkside in @pskoda: Ne mislim smetit teme z razpravljanjem okrog goriva in bom kratek. Vsak toči tisto kar misli, da je dovolj primerno ali najboljše za avto. Osebno ne tankam 100-oktanca zato, da pridobim +5KM in 1l manjšo porabo =P Tankam iz razloga, ker bencinar (N/A, TB) z direktnim - DI - vbrizgom, potrebuje kvalitetno (čisto) gorivo, ki zminimalizira morebitno nabiranje depozitov in nič drugega. To je vse z moje strani okrog tega.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a cc09 To jun 09, 2015 7:35 am

Napaka se lažje odpravi s pravilnim postopkom na servisu in ne z nabiranjem mnenj na forumu (ali pa pri šanku). Mislim, da je moj predlog na mestu, ker boš tako hitreje in ceneje odpravil napako.
To si napisal ti. Brez nabiranja mnenj na forumu ne bi človek nikoli zvedel, da je karkoli narobe. Tako je pa napisal na forum, ljudje so mu priskrbeli dokaze in stvar rešena. Če bi poslušal tebe in tistega mojstra, ne bi nič rešu.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a Firediver To jun 09, 2015 8:34 am

cc09 je napisal/-a:
Napaka se lažje odpravi s pravilnim postopkom na servisu in ne z nabiranjem mnenj na forumu (ali pa pri šanku). Mislim, da je moj predlog na mestu, ker boš tako hitreje in ceneje odpravil napako.
To si napisal ti. Brez nabiranja mnenj na forumu ne bi človek nikoli zvedel, da je karkoli narobe. Tako je pa napisal na forum, ljudje so mu priskrbeli dokaze in stvar rešena. Če bi poslušal tebe in tistega mojstra, ne bi nič rešu.


Kje si pa prebral, da zagovarjam serviserja? Jaz zagovarjam pravilen in uraden postopek. sem se pa nadejal, da boš še kar nekaj časa nabiral "izkušnje" po forumu..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a For To jun 09, 2015 8:35 am

yashica je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:No, in kje se je zadeva razrešila? Na servisu!

Kje se če drugače rešit?

PIsmo! :roll: To si pa tko rekel, kot da smo se pogovarjali da gremo v Merkator reklamirat zadevo?

Kolikokrat ti bo cc09 še napisal da se tukaj ne rešuje in ne odloča. Tukaj se izobražuješ, informiraš, iščeš pomoč, obveščaš širšo javnost (ki ima največjo moč) ...brez tega bi bilo tako kot prvič, ko sem omenil kovinski zvok.
Pač, mehanik se imam za pametnejšega od vseh Totalovih in Peugeotovih strokovnjakov. :? :roll:
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a cc09 To jun 09, 2015 8:40 am

Kje si pa prebral, da zagovarjam serviserja? Jaz zagovarjam pravilen in uraden postopek. sem se pa nadejal, da boš še kar nekaj časa nabiral "izkušnje" po forumu..
Kje sem pa napisal, da si ti zagovarjal servis? In kakšen je potem pravilen postopek po tvoje? Greš na servis in vprašaš, brez da se bi kje kaj pozanimal, oni iz kilometra vidijo da v resnici nimaš pojma, in te v dveh stavkih prepričajo, da je vse v redu? Ja, res.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a Firediver To jun 09, 2015 8:47 am

cc09 je napisal/-a:
Kje si pa prebral, da zagovarjam serviserja? Jaz zagovarjam pravilen in uraden postopek. sem se pa nadejal, da boš še kar nekaj časa nabiral "izkušnje" po forumu..
Kje sem pa napisal, da si ti zagovarjal servis? In kakšen je potem pravilen postopek po tvoje? Greš na servis in vprašaš, brez da se bi kje kaj pozanimal, oni iz kilometra vidijo da v resnici nimaš pojma, in te v dveh stavkih prepričajo, da je vse v redu? Ja, res.


To so tvoje besede in tvoja predpostavljanja.

Prav pa je bilo, da se je šlo z ustrezno dokumentacijo do serviserja. Sem se bal, da bo avtor teme šel z forumskimi predlogi v napad...ker je želel samo čim več forumskih mnenj o kovinskem zvoku in ustreznosti olja.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a yashica To jun 09, 2015 9:07 am

For je napisal/-a:
yashica je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:No, in kje se je zadeva razrešila? Na servisu!

Kje se če drugače rešit?

PIsmo! :roll: To si pa tko rekel, kot da smo se pogovarjali da gremo v Merkator reklamirat zadevo?

Kolikokrat ti bo cc09 še napisal da se tukaj ne rešuje in ne odloča. Tukaj se izobražuješ, informiraš, iščeš pomoč, obveščaš širšo javnost (ki ima največjo moč) ...brez tega bi bilo tako kot prvič, ko sem omenil kovinski zvok.
Pač, mehanik se imam za pametnejšega od vseh Totalovih in Peugeotovih strokovnjakov. :? :roll:



Izgleda, da je bil nesporazum :) Dodajam.... Kje se če drugače rešit, kot na servisu?



@Firediver: Še vedno ti ni jasno :roll: Kje misliš, da je prišel do podatka o oljih in normativih, drugje kot tu. Ali mu je še kdo posredoval kakšen link (razen uporabnika @ales66, objavljen v temi), ne vem. Sam sem mu posredoval Totalovo stran in link do tabele s točno določenimi gradacijami in PSA standardi olj (enaka tabela, kot tista z linka ales66 + dopolnjena s tovarniškimi standardi).

Da je sploh prišlo do govora o olju, gre zasluga @pskoda in @sašo5...
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a Firediver To jun 09, 2015 9:23 am

Popolnoma jasno mi je, da je pot do rešitve dobil na forumu. Vem, da mi želite to dopovedati.

Jaz pa vam želim dopovedati in hkrati poudarjam, da ne vodijo vse poti na forumu k poceni in hitri rešitvi! Sploh za zadeve, ki jih je izpostavil uporabnik Peuggeott.

Sreča, da je že prvi met bil zadetek, sicer bi lahko avtorja teme mi soforumaši brez kakršnekoli odgovornosti pošiljali od Poncija do Pilata, seveda na njegove stroške.

Ampak to ni ravno bistvo teme, zato moram nehat. Mogoče boste končno spregledali, da forum ni tako nedolžen, sploh če kak začetnik na tak način nabira znanje in izkušnje..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a yashica To jun 09, 2015 9:43 am

@Firediver: So mi določene stvari, ki sta jih ti in @Peuggeot omenila, povsem jasne in tudi meni ni namen dajati nasvete, v smeri "z glavo skozi zid za vsako ceno", ki ponavadi naredijo več škode.

Pridobiti neke informacije in na podlagi teh na servisu (na kulturen način) iskati odgovore ni nič takega, še najmanj pa "napad" na servis. So samo ljudje in napake se dogajajo povsod, če pa že v štartu nastopiš "grozilno", si pa razumljivo zapreš vrata.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Peuggeott
Novinec
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So jun 06, 2015 10:50 am

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a Peuggeott To jun 09, 2015 9:48 am

For je napisal/-a:Ma meni je tudi simpatičen, ampak nisem se mogu zadržat. :mrgreen:

Prej je zastopal Peugeot servise....zgledalo je kot da je lastnik PSA. Zdaj bi pa neki mali servis ki je naredil napako, linčal, uničil do konca. :roll: to se mi ne zdi v redu. Če jaz, kot oškodovanec nisem tako sovražen in privoščljiv, ne vem zakaj bi bil on. ;)

Drugače sem pa bil jezen petek, soboto, nedeljo ...danes sem pa prav dobre volje, in vesel da se je izšlo tako kot se je. Upam da bom tudi zaključil pozitivno.

:pivo

...in ja, res sem spil ene pet šest pirov, kar ponavadi nikoli ne.

:pij:

:D


Na zdravje!

Zastopnik za servise??? Sem podjetnik ne zastopnik.

Do sedaj sem veliko let VEDNO vozil na Peugeot pooblaščene servise po Sloveniji. Od prvega do zadnjega so bili prijazni, profesionalni, hitri... zaupal sem da lahko samo pripeljem avto plačam servis in oddidem.
Verjel sem da so na Peugeot servisu zagotovljeni najvišji standardi, tudi zato ker so servisi in olje dražji kot so pri sp-jih.
Po tej prebrani zgodbi, sklepam da je resnična in da so res točili napačno olje, nikoli več ne pustim da se naredi servis brez da sem zraven.

Jaz ne bi uničil servisa bi pa poskrbel da to zvedo pri uvozniku in tja ne bi avta peljal nikoli več. Če je napačno olje lahko motor zariba ali se poškoduje kaj, sploh pri meni ko delam sedaj servis točno pri 30000km. Ne verjamem jim več in bom pred vsakim servisom poklical na Peugeot katero olje gre notri.


To je nezaslišano da se pri tako ključni tekočini kot je motorno olje ne držijo standardov proizvajalca!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a DePalmo To jun 09, 2015 9:53 am

Če so bili povsod prijazni in naredili kot je treba, potem nisi bil v Avtohiši Vič ter v Grosuplju (da nebo pomote, sedaj je tukaj druga firma, prej je bila SPC Terzin in so bili obupni). No, tudi jaz sem ga vozil v Radomlje na Rodexa in še vedno ga, pa čeprav se mi je Peugeot center sedaj odprl skoraj pred nosom. Dober odnos, narejeno kot je treba, brez problema so me včlanili v Moj Peugeot klub (o katerem drugi servisi niso hoteli niti slišat!), dajo tudi občasne izredne popuste in za avto vedno poskrbijo kot je treba (npr. v Grosuplju niso montiral vrečk na sedeže ker sem imel 5 let star avto, na Rodexu monitrajo vedno, pa imam 15 let star avto).

Tako da ne prodajat laži da os povsod isto strokovni in da se povsod potrudijo. Ker se ne!
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a yashica To jun 09, 2015 9:56 am

Peuggeott: Ali pa greš na spletno stran proizvajalca olj in poiščeš "svetovalca za olje", vneseš podatke o znamki, modelu in motorju (razen, če vozila ni v bazi podatkov) ;)
Olje kupiš pri preverjenem (domačem) spletnem ponudniku, seveda po nižji ceni kot na pooblaščencu :)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Peuggeott
Novinec
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So jun 06, 2015 10:50 am

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a Peuggeott To jun 09, 2015 10:01 am

Po celotni Sloveniji se službeno vozim in sem bil z prejšnjim in zdajšnjim avtom na petih različnih servisih.

VSI so bili zelo prijazni! Nisem pa nikoli vprašal za popust tako da tega pa ne vem kje dajo koliko.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a For To jun 09, 2015 11:22 am

yashica je napisal/-a:
For je napisal/-a:
yashica je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:No, in kje se je zadeva razrešila? Na servisu!

Kje se če drugače rešit?

PIsmo! :roll: To si pa tko rekel, kot da smo se pogovarjali da gremo v Merkator reklamirat zadevo?

Kolikokrat ti bo cc09 še napisal da se tukaj ne rešuje in ne odloča. Tukaj se izobražuješ, informiraš, iščeš pomoč, obveščaš širšo javnost (ki ima največjo moč) ...brez tega bi bilo tako kot prvič, ko sem omenil kovinski zvok.
Pač, mehanik se imam za pametnejšega od vseh Totalovih in Peugeotovih strokovnjakov. :? :roll:



Izgleda, da je bil nesporazum :) Dodajam.... Kje se če drugače rešit, kot na servisu?



@Firediver: Še vedno ti ni jasno :roll: Kje misliš, da je prišel do podatka o oljih in normativih, drugje kot tu. Ali mu je še kdo posredoval kakšen link (razen uporabnika @ales66, objavljen v temi), ne vem. Sam sem mu posredoval Totalovo stran in link do tabele s točno določenimi gradacijami in PSA standardi olj (enaka tabela, kot tista z linka ales66 + dopolnjena s tovarniškimi standardi).

Da je sploh prišlo do govora o olju, gre zasluga @pskoda in @sašo5...


Sory yashica....mogu bi napisat da govorim Firediver-u oops
Sem mislil da je to logično. Ti si v redu napisal ...kje drugje kot na servisu, ITAK! ;)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a DePalmo To jun 09, 2015 12:12 pm

Peuggeott je napisal/-a:Po celotni Sloveniji se službeno vozim in sem bil z prejšnjim in zdajšnjim avtom na petih različnih servisih.

VSI so bili zelo prijazni! Nisem pa nikoli vprašal za popust tako da tega pa ne vem kje dajo koliko.

Tudi jaz sem hodil na različne servise in so izkušnje bolj kot ne porazne (se lahko razpišem v detajle, pa dvomim da to koga zanima, so pa po večini že propadle firme), kar se pa popustov na Rodexu tiče nisem nič rekel, so jih sami dali.
Torej, zame je samo eden uradni servis za peugeote: Rodex. Ostali zame ne obstajajo.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a yashica Če jun 11, 2015 2:10 pm

Da se bo vedelo katere standarde za olja predpisuje PSA in v čem je osnovni problem, prilagam tabelo (2014):


Slika


Če ni Slovenija kje na Luni, potem veljajo ti normativi, katerih bi se morali servisi tudi držati, pa se jih očitno ne povsod :evil:
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: jacobs in 159 gostov