Stran 1 od 1

Hudo kajenje...

Objavljeno: Sr jul 22, 2015 1:58 pm
Napisal/-a lisko
Jeep 2.5 CRD 150 tisoč prevoženih...

Torej že en čas opažam , da avto tudi ob čist normalni vožnji kar precej preveč kadi. Če ga pohodim je za njim itak dimna zavesa. Dim je črn - sajast.

Mel sem ga že pri Korenjaku na Ptuju kjer pa ni mogel odstranit šob ( možno samo s hidravliko) ampak je rekel , da če jih gre odstranjevat s hidravliko jih bo ali pretegnil ali poškodoval, lahko se pa tudi zlomi....in sma pustila tko.

Potem sem klical Jelena na Gomilsko, ki pa pravi , da pri taki kilometrini še šobe ne bi smele bit težavne in da bi bilo možno da je kaj z zrakom narobe....Svetoval je da dolijem čistilo in sprobam. No sedaj po dolitju čistila se mi zdi, da kadi še bolj :D

Seveda vsi sprašujejo , če je že bil avto na testerju....a servisa z original testerjem ne najdem v sloveniji.....vsi pravijo da je prestar....

Avto sicer vžiga in gre normalno. Turbina normalno polni, cevi so pregledane...ne pije olja.

Ma kdo kako idejo ali morem pač "spet" razkopat cel motor u detajle?

Re: Hudo kajenje...

Objavljeno: Sr jul 22, 2015 2:18 pm
Napisal/-a kseb
Ideje nimam nobene.

Moj predlog: "razkopat" cel motor in vse okoli njega. Pa čimbolj natančno vse opisat in poslikat.
To pa zato, ker je fajn brati tvoje teme in, ker uživaš ob šraufanju avtov. :twisted:

Re: Hudo kajenje...

Objavljeno: Sr jul 22, 2015 2:20 pm
Napisal/-a INFINITI
Povprašaj v Zagrebu pooblaščenca - oz drugje čez mejo kjer ti je bližje

Re: Hudo kajenje...

Objavljeno: Sr jul 22, 2015 3:06 pm
Napisal/-a Fan
Nekje vleče narobe zrak ali pa egr ne tesni, skratka v sesalni cevi se dviguje podtlak - rezultat: močno kajenje iz izpuha
Če vas pot zanese v Ljubljano, se oglasite in bova priklopila tester :)

Re: Hudo kajenje...

Objavljeno: Če jul 23, 2015 3:43 am
Napisal/-a lisko
Egr je HUDO blokiran :)
cevi so pregledane....Poraba pa 3-4 litre višja od prikaza na potovalnem računalniku....

Je kaka opcija da se na tem motorju izmeri kompresija dokaj enostavno? Ker se mi zdi, da bi za svojih 143KM moral bit malo bolj poskočen.

Re: Hudo kajenje...

Objavljeno: Če jul 23, 2015 6:34 am
Napisal/-a Romzis
lisko je napisal/-a:Egr je HUDO blokiran :)
cevi so pregledane....Poraba pa 3-4 litre višja od prikaza na potovalnem računalniku....

Je kaka opcija da se na tem motorju izmeri kompresija dokaj enostavno? Ker se mi zdi, da bi za svojih 143KM moral bit malo bolj poskočen.

Tole zelo kaže na to, da šobe ščijejo :(
Druga pa, kot Fan pravi, da ti nekje pušča zrak. Intercooler zagotovo tesni?

Re: Hudo kajenje...

Objavljeno: Če jul 23, 2015 6:49 am
Napisal/-a pocesnkII
nekaj dejstev ki si jih navedel:
po dolitju aditiva kadi bolj -> sepravi si imel zapecane šobe in se je sedaj povečal ''pretok'' nafte kar pomeni več dima ker neizgoreva pravilno.
turbina preverjena-> sam luft ali puščanje malenkost olja iz nje ne upliva nič na njeno delovanje pretirano. iz dima in iz izjave da bi za 143 hp moral bolje iti, sklepam da nepolni dovolj oz je razštelan aktuator. ali pa je kateri senzor za merjenje pretoka (lmm ) ali pa pritisk (map) zanič/zapacan.

jaz bi pogledal koliko mora polniti potem pa zmontiral nek busts števček in prec videl kje si.

Re: Hudo kajenje...

Objavljeno: Če jul 23, 2015 8:26 am
Napisal/-a abbe
kako pa si regledal tlačne cevi?

Re: Hudo kajenje...

Objavljeno: Če jul 23, 2015 1:30 pm
Napisal/-a čare
pa si ti prepričan da iam samo 150000 km?? Jaz bi rekel šobe ali pa šteka variator turbine če ga ima.

Re: Hudo kajenje...

Objavljeno: Pe jul 31, 2015 10:15 am
Napisal/-a lisko
čare je napisal/-a:pa si ti prepričan da iam samo 150000 km?? Jaz bi rekel šobe ali pa šteka variator turbine če ga ima.


Prepričan sicer ne morem bit....a kaj druga ne kaže na pretirano večje km....Varijatorja nima cevi pa so vse suhe. Turbina nima zračnosti in se lepo zvrti in tudi polni. Kok pritiska sicer ne vem vem pa da dela.

Torej ni nobene druge možnosti kot pa potegnit glavo dol in vreč šobe ven ter nabavit nove?