Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
denzl_car
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne feb 01, 2009 7:54 pm

Audi A4 - nastavitev višine žarometov

Napisal/-a denzl_car Pe jul 24, 2015 11:58 am

Gre za Audi A4 B6 model in včeraj se je prižgala opozorilna lučka za samodejno nastavitev (upravljanje) višine svetlobnega snopa žarometov.

Tole je ta opozorilni signal:

Slika


Luči sedaj svetijo veliko nižje kot bi morale. Pozicijo luči smo poizkusili nastaviti tudi ročno, a žal brez uspeha.
Kot da bi se pokvaril mehanizem za samodejno nastavljanje pozicije višine žarometov. Gre pa za žaromete v katerih so D2S Xenon žarnice.

Če ima kdo mogoče s tem izkušnje in bi znal pomagati bom zelo hvaležen!

Lep pozdrav
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Audi A4 - nastavitev višine žarometov

Napisal/-a čare Pe jul 24, 2015 12:17 pm

Senzor za višino je umrl ali pa se je snel.
 
Uporabniški avatar
denzl_car
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne feb 01, 2009 7:54 pm

Re: Audi A4 - nastavitev višine žarometov

Napisal/-a denzl_car Pe jul 24, 2015 12:31 pm

Mislim da si blizu!
A mi lahko približno poveš kje je ta senzor? ... danes imam namen cel žaromet dol snet.

Če so tole ročni regulatorji nastavljanja višine svetlobnega snopa ... kje potem najdem ta senzor?

Slika
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Audi A4 - nastavitev višine žarometov

Napisal/-a ven0m Pe jul 24, 2015 4:22 pm

Pozdravljen,

Ko avtu daš kontakt vidiš, da se ti snopi žarometov počasi dvignejo. To je proces niveliranja, ko se postavijo v začetno lego.
Senzorja za višino imaš pri sprednjem in zadnjem levem kolesu (onadva poveta, če avto visi naprej ali nazaj, k oga naložiš).

Ali ti ne deluje eden izmed senzorjev ali pa je šel motorček za niveliranje žarometa. Priklopi avto na tester in poglej kodo napake.
Drugače imaš pa tukaj vredu zapis od Nick-a: http://nickscarblog.com/diy/how-to-fix-dipped-headlight-error-on-an-audi

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Audi A4 - nastavitev višine žarometov

Napisal/-a Vikking Pe jul 24, 2015 8:45 pm

Brez priklopa na računalnik ni možno nastavljati višine luči pri teh vozilih.

Najprej je treba preverit če so senzorji hin. Kot drugo ste se že nekaj ročno igrali, kar pomeni da je verjetnost da so se plastični polži že sneli. Pač lahko vrtiš tisti vijak za višino luči kolikor hočeš, pa bo motorček vedno postavil v prvotno pozicijo, vrtiš pa ga tako dolgo, dokler ga ne snameš.

Ko se ugotovi stanje teh dveh stvari, je potrebno še preverit motorček za niveliranje.

Pred kakršnokoli nastavitvijo pa priklop na računalnik, vzpostavit potrebno proceduro preko računalnika, ter šele potem nstavljati ročno višino.

Tukaj je osnovna procedura za nastavljanej višine snopa:
http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/x ... nment.html

Tukaj pa procedura za odstranjevaje AUTO LEVEL ERROR:
http://www.a4mods.com/index.php?page=we ... category=6
 
Uporabniški avatar
denzl_car
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne feb 01, 2009 7:54 pm

Re: Audi A4 - nastavitev višine žarometov

Napisal/-a denzl_car So jul 25, 2015 8:53 am

Fantje najlepša hvala za tele informacije!

Bova s kolegom tole preverila v naslednjih dneh in priklopila na tester.
Upam da bo šlo, sporočim ko bo zadeva urejena.

Lp
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Audi A4 - nastavitev višine žarometov

Napisal/-a s line Sr jun 07, 2017 10:17 pm

ali jaz lahko tudi to priklopim na tester, da se nekaj popravi kajti meni se pa žarometi avtomatsko nastavijo samo če je stikalo prižgano prej preden prižgeš avto potem pa ko ga vžgeš se nastavi avtomatsko svetloba dol in potem gor.
ne nastavi se pa, če avto prižgeš in prižgeš stikalo šele takrat ko avto deluje.
to gotovo ni šel motorček, če v tistem primeru dela in se nastavlja v drugem primeru, ko je pa ugasnjeno stikalo pri vžigu avta se pa ne nastavlja.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Audi A4 - nastavitev višine žarometov

Napisal/-a Doche Sr jun 07, 2017 10:37 pm

Seveda se nastavi tud ce imas izklopljene zaromete, samo, da ti tega ne vidis. No vsaj meni se na B6 samo nastavi, ne vem pa zakaj se tebi ne bi. Nastavitev ni povezana s tem, da luci svetijo, ali ko jih prizges, ampak je povezano s senzorji in se to nastavi v vsakem primeru ob startu motorja.
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Audi A4 - nastavitev višine žarometov

Napisal/-a s line Če jun 08, 2017 9:54 am

meni se ni nič nastavilo ne ko sem parkiral na klanec dol se ni nastavilo in niti na ravnem se ni nastavilo, s stikalom, če pa je stikalo prižgano prej preden sploh vžgeš avto potem se pa nastavi,
to gotovo treba kakšno diagnostiko priklopit.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Audi A4 - nastavitev višine žarometov

Napisal/-a dask Če jun 08, 2017 1:02 pm

Tudi meni se na Škodilaku nastavi ob ugasnjenih lučeh...
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Audi A4 - nastavitev višine žarometov

Napisal/-a s line Če jun 08, 2017 2:59 pm

dask je napisal/-a:Tudi meni se na Škodilaku nastavi ob ugasnjenih lučeh...

Kaj? kaj se nastavi ob ugasnjenih lučeh, nisem vprašal, ko je ugasnjeno, ampak nastavi se samo, če je stikalo za luči prižgano preden se sploh avto vžge potem se nastavi, če pa stikalo prižgeš potem ko avto laufa se pa nič ne nastavi.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Audi A4 - nastavitev višine žarometov

Napisal/-a Doche Če jun 08, 2017 11:21 pm

WTF. Seveda se nic ne nastavi zatem ko avto laufa in ti naknadno luci prizges, ker so se ze nastavle v trenutku ko si startal avto. Seveda pa ti ne vidis tega ker imas luci izklopljene. Ce pa stikalo pred prizigom avta prizges pa vidis, ker je pred tabo verjetno stena in ti je kul videt nastavitev snopa. Zdaj pa posadi tvojega starejsega brata v avto, da ti starta ali pa mamo, fotra nevem.. pa stopi pred avto in bos videl, da tud ob ugasnjenih luceh pri zagonu vozila avto nastavi snop zarometov. Aja pa ne stat 10m stran, ker ne bos nic videl.
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Audi A4 - nastavitev višine žarometov

Napisal/-a s line Pe jun 09, 2017 10:49 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira!



aja, tako je to.
No saj se mi je zdelo, da je tako, jaz pa že mislim, da je kaj polomljeno.
Danes zjutraj, ko prižgem avto takoj v tistem trenutku prižgem še luči in se vidi, da se malo nastavi, ker ne počakaš da laufa nekaj časa in šele potem prižgeš stikalo.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 45 gostov