Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Mazda 3

Napisal/-a primozek68 Ne maj 01, 2016 4:17 pm

D12J12 je napisal/-a:
primozek68 je napisal/-a:Adijo tablice ob prvi kontroli prometa....


Dovoljena svetilnost, pravilno nastavljeni žarometi ( ne moti nikogar), ne vem pri čem je problem :roll: . Svetilno telo, uporablja enako svetlobo, ni laserska, le druga tehnologija.


No no, sej boš imel možnost to razložit policistu. Da ne boš razočaran...
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Mazda 3

Napisal/-a lizard Ne maj 01, 2016 4:45 pm

Legalno tole sigurno ni. Saj prvič ta LED žarnica ni predpisana za tvoje vozilo, drugič pa ni homologirana za uporabo v prometu (oboje veleva prej napisan 8. člen zakona). Torej je čisto možno, da ti odvzamejo tablice in te pošljejo na izredni tehnični pregled. Kolikokrat se pa to dejansko zgodi je pa druga zgodba, saj marsikateri policist pa tudi zaposleni na tehničnih pregledih ne vejo ali pa ne poznajo teh stvari dovolj dobro.
Pri meni npr. na tehničnem sploh ni vedel da imajo xenonski žarometi avt. nastavljanje višine... drugje pa grejo to takoj preverit da vidijo, če imaš original xenon, ali pa vgrajen kit.
Konec koncev se pa ogromno vozil vozi okoli z (neoriginal) ledicami za osvetlitev tablice in namesto pozicijski luči, pa je načeloma jasno na tehničnih in policistom da se v to nima smisla vtikat, ker nikomur ne škodi (razen če so seveda presvetle, ali pa ne-bele barve).

Bi pa lahko EU malce moderniziral zakone in npr. dovolil da veliki proizvajalci Philips/Osram lahko izdelajo in homologirajo LED žarnice za pozicijske, zavorne luči, smerokaze, in tako naprej. V ZDA se npr. dobi homologirane philipsove LEDice za zadnje luči, ki se jih tako lahko uporablja v prometu, v EU zaenkrat ne. Zakoj so tako trmasti...?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Mazda 3

Napisal/-a nejc1 Ne maj 01, 2016 5:01 pm

Pe če ne bo hudo močneje svetilo kot pri navadni žarnici mislim, da ne bo kakih problemov. Kakšna žarnica je vgrajena se zaradi leče itak ne vidi in če bo na oko svetilo ok ti tudi noben ne bo šel gledat kaj je vgrajeno. Če pa bo jasno vidno na oko da nekaj premočno sveti, potem je pa druga zgodba...
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Mazda 3

Napisal/-a D12J12 Ne maj 01, 2016 5:24 pm

Če bo svetloba premočna takoj letijo ven. Vem kako moteče je lahko vse skupaj in moj namen ni izgled ampak da bi kaj videl ponoči. Nisem šen tisti tip, ki gleda le na sebe. Zakaj led? Ker je to nekaj novega ( sem navdušen nad novo tehnologijo) in če bo delovalo bo super :D .
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Mazda 3

Napisal/-a D12J12 Po maj 02, 2016 2:14 pm

Torej, da vrnem temo tam kamor sodi :D . Včeraj se usedem v avto in pred mano light show. Prižgale so se mi opozorilne lučke za ABS Slika, ESP Slika in RVM, ki je obarvan rumeno, kar pomeni da ne deluje.

Nekako sumim da je vse to med sabo povezano, edino ne dobim povezave zakaj RVM ne deluje, ker za delovanje potrebuje zadaj nameščena radarja :? . Malo sem bral in je možno da je prišlo kaj med ABS senzor in da čez čas zgine, to se pri meni še ni zgodilo.

Sprobal sem tako ABS in DSC in ne delujeta. Pregledal vse varovalke, zavorno olje, poskušal z kontaktu obrniti volan v vse smeri pa ne pomaga nič. Je možno, da bi lahko sam spucal senzorje? Če to ni možno, mi preostane le servis :roll: .
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Mazda 3

Napisal/-a D12J12 Po maj 02, 2016 5:51 pm

Šena nova ugotovitev, tudi tempomat ne deluje :(
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Mazda 3

Napisal/-a spektr To maj 03, 2016 8:02 am

A napake si prebral ?
lp dejan
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Mazda 3

Napisal/-a primozek68 To maj 03, 2016 8:52 am

spektr je napisal/-a:A napake si prebral ?


Dej si ti tale ICQ ugasni ker samo podokna odpira pri vsaki tvoji objavi.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Mazda 3

Napisal/-a spektr To maj 03, 2016 8:56 am

Pa res, evo urejeno. :) Hvala za reminder.
lp dejan
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Mazda 3

Napisal/-a D12J12 Sr maj 04, 2016 11:50 am

Sem mislil počakati, da bo konec, ampak ne zdržim. Avto sem odpeljal do pooblaščenca (avto Močnik) in spet sem bil deležen enakega odnosa, pa sem si rekel nikoli več k njim :x . Kakšen mesec nazaj, sem opazil, da mi manjka olje za servo, ok da nebom kaj narobe notri zlil grem na pooblaščenca in prvo kar me je serviser vprašal je bilo kam vozim avto, mu povem in potem me napade zakaj vozim nekam kjer so nesposobni itd, kot da bi bil njegov avto. Potem je še nekaj gledal po prostoru mašine in že kar začel naštevati, kaj je gotovo narobe z servo črpalko :D očividec očitno.

No potem pa še od danes, peljem zaradi zgoraj naštetih napak spet do njih avto, se zmenimo da bodo pregledali in sporočili. Prej dobim klic, mi pove da je neka žica spredaj za ABS pretrgana, ga vprašam če je možno da sta ABS in tempomat med seboj povezana in da je to krivo za vse napake. Možakar to lepo presliši in že skoraj jezno vpraša "ali jo naročimo ali ne"? Potem ga zopet poskušam vprašati, me lepo prekine in pove, da se bodo jutri naprej ukvarjali in adijo.

Očitno je danes tako, da ko pelješ avto k mehaniku, te nahruli, potem ko ga kaj vprašaš to presliši ali pa prekine :lol: .
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Mazda 3

Napisal/-a spektr Sr maj 04, 2016 11:53 am

Hahaha, sam da vidim "Močnik" mi gre na smeh..oz včasih kar na jok. Jaz sem bil pri njih parkrat, in ti povem, da nič več. Pa nisem edini ki imam slabe izkušnje z njimi. Kaj več se mi niti ne da pisat. Rajši pelji k Pelkotu, bo saj uredil kot se zagre.
lp dejan
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Mazda 3

Napisal/-a Nikola_Tesla Sr maj 04, 2016 12:31 pm

Če ni okvare jo pa nardijo, da dela ne zmanjka. :)

Kaj pa če vas samo slab akumulator zeza ?

Lp.
 
Uporabniški avatar
firebird
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: To nov 11, 2003 5:00 pm
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: Mazda 3

Napisal/-a firebird Sr maj 04, 2016 4:53 pm

spektr je napisal/-a:Hahaha, sam da vidim "Močnik" mi gre na smeh..oz včasih kar na jok. Jaz sem bil pri njih parkrat, in ti povem, da nič več. Pa nisem edini ki imam slabe izkušnje z njimi. Kaj več se mi niti ne da pisat. Rajši pelji k Pelkotu, bo saj uredil kot se zagre.

Se pridružujem,k Pelkotu pelji in fertik.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Mazda 3

Napisal/-a D12J12 Če maj 05, 2016 1:26 pm

No tako mazda je ozdravela :D. Za odpoved ABS, DSC, RVM in tempomata je bil kriv kabel, ki vodi do ABS senzorja in očitno je vse to skupaj povezano. Glede na poškodbe kabla, se je nekaj drgnilo vanj, prebilo gumo in kabel je preperel. Cena novega kabla ( kat. št. BP4K-67-SH1E) je bila dobrih 78€.
Slika
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Mazda 3

Napisal/-a spektr Če maj 05, 2016 1:32 pm

A se kabla ne da na kakšen način 'bandažirat'?
lp dejan
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Mazda 3

Napisal/-a D12J12 Če maj 05, 2016 1:41 pm

Del kjer je strgana guma je bil polepljen z izolir trakom, tako da so ga že nekaj popravljali. Ko se gre za gume in zavore ne šparam in najraje zamenjam odsluženi del z novim originalnim, že zaradi mojega občutka :D .
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Mazda 3

Napisal/-a spektr Če maj 05, 2016 1:45 pm

Bolje tako ja. Torej si se 'pobotal' z Močnikom potem? :)
lp dejan
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Mazda 3

Napisal/-a D12J12 Če maj 05, 2016 1:50 pm

Dal mi je roko in poslal mehanika, da mi je namontiral nove okvirje za reg. tablco :D. Očitno ne bere foruma, drugače bi mi dal nogo :lol: .
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Mazda 3

Napisal/-a D12J12 Če maj 05, 2016 1:55 pm

Aja sem se glih spomnil, govoril sem z Močnikom, da bi dal štrihati havbo. Moja želja je, da bi jo zbrusil ali pa speskal do surovega pleha in nato bi jo jaz zaščitil z ZnNi galvansko zaščito, ampak ker ima mazda tako tanek pleh mi je to odsvetoval, ker bi pri brušenju ali peskanju skrivil pleh :? . Pozna mogoče kdo kašno metodo, da bi odstranil lak, brez da bi skrivil pleh, ker je resnično tanek.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Mazda 3

Napisal/-a yashica Če maj 05, 2016 2:39 pm

Peskanje s sodo bikarbono ;)

Imaš možnost suhega ali mokrega peskanja, v obeh primerih pa soda po peskanju zaščiti površino za nekaj tednov. Soda obdelovanca ne segreva kot ostali peskalni abrazivi in je idealna za občutljive površine, ima pa to slabost, da rje ne odstranjuje (razen meglice).


Če v svojem kraju ne najdeš izvajalca po tem postopku, se obrni na TESI - Tehnični sistemi, Bizeljsko.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 26 gostov