Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Mazda 3

Napisal/-a emozul Pe jan 15, 2021 5:50 pm

Chan, vem, da je tema mazda, vendar me zanima kako si lahko wv grupa privosci napisati, da je za motor v mejah normale, da porabi 0,5 l olja na 1000 km. Meni se to zdi absurd. Je kaksna moznost, da dobis drugo mnenje (strokovnjak), da bi to spodbijal, ter, da bi zadevo sanirali.
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Mazda 3

Napisal/-a golfek Pe jan 15, 2021 7:28 pm

to ni normalno tudi če to trdijo.... že iz vidika okolja.... moj vw ima 200K prevoženih in ne spije na 15K niti 2dcl....
je pa to kr problem pomoje... poraba olja... marsikdaj vozim za relativno novim avtom, različne znamke... pokadi modrikasto in smrdi za popiiii... in pol se gremo ekologijo...1.0 bencinarji itd... ja itak... še najmanj svinjam nakonc jaz z 2.0 dizlom eruro 6 , poraba 5l , izpuh čist da loh ješ iz njega...
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Mazda 3

Napisal/-a golfabimu Pe jan 15, 2021 8:05 pm

emozul je napisal/-a:Chan, vem, da je tema mazda, vendar me zanima kako si lahko wv grupa privosci napisati, da je za motor v mejah normale, da porabi 0,5 l olja na 1000 km. Meni se to zdi absurd. Je kaksna moznost, da dobis drugo mnenje (strokovnjak), da bi to spodbijal, ter, da bi zadevo sanirali.

Dej ti se mal umiri s to anti VW propagando.
Lej tole ima Mazda napisano:


It is normal for all engines to consume engine oil under normal driving conditions.

Engine oil consumption may be as high as 0.8 L/1,000 km (1 L/800 miles). This may be as a result of evaporation, internal ventilation or burning of the lubricating oil in the working engine. Oil consumption may be higher when the engine is new due to the running-in process. Oil consumption is also dependant on engine speed and engine load. Under extreme driving conditions, oil consumption may be higher.

https://owners-manual.mazda.com/gen/en/ ... 00%20miles).

Isto ti najdem še za mnogo, mnogo ostalih znamk/vozil. Tko da mal si/ste smešni. Raj se držte teme in ne povsod srat s tem anti badge foram.

Lp,
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Mazda 3

Napisal/-a Blinder Pe jan 15, 2021 8:37 pm

Skratka, po njegovih merilih, je wv motor boljsi od mazdinega, ker ima dovoljeno manjso porabo olja :roll:
Clovek napise wv namesto vw, pa nevem ce nalasc ali ce je toliko nepismen, da niti kratice ne zna napisat pravilno.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Mazda 3

Napisal/-a Cefizelj Pe jan 15, 2021 10:35 pm

golfabimu je napisal/-a:
emozul je napisal/-a:Chan, vem, da je tema mazda, vendar me zanima kako si lahko wv grupa privosci napisati, da je za motor v mejah normale, da porabi 0,5 l olja na 1000 km. Meni se to zdi absurd. Je kaksna moznost, da dobis drugo mnenje (strokovnjak), da bi to spodbijal, ter, da bi zadevo sanirali.

Dej ti se mal umiri s to anti VW propagando.
Lej tole ima Mazda napisano:


It is normal for all engines to consume engine oil under normal driving conditions.

Engine oil consumption may be as high as 0.8 L/1,000 km (1 L/800 miles). This may be as a result of evaporation, internal ventilation or burning of the lubricating oil in the working engine. Oil consumption may be higher when the engine is new due to the running-in process. Oil consumption is also dependant on engine speed and engine load. Under extreme driving conditions, oil consumption may be higher.

https://owners-manual.mazda.com/gen/en/ ... 00%20miles).

Isto ti najdem še za mnogo, mnogo ostalih znamk/vozil. Tko da mal si/ste smešni. Raj se držte teme in ne povsod srat s tem anti badge foram.

Lp,


Čestitke.

Pravkar ste si prislužili 170 delnic Volkswagen grupe (skrajšno VW in ne WV).

Nagrada bo izplačana v obliki kantic olja. Predlagamo vlivanje 0,5 litra na 1000 km. Če slučajno vozite Mazdo priporočamo vlivanje 0,8 l na 1000 km.

Želimo vam veliko toplih trenutkov.

Vaš holcvagen.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Mazda 3

Napisal/-a emozul Pe jan 15, 2021 11:11 pm

Sem se zatipkal pri kratici. Pa cist normalno sem vprasal.
Blinder, ti pa malo na zrak, ti bo sigurno pomagalo.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Mazda 3

Napisal/-a D12J12 So jan 16, 2021 10:18 am

mito3000 je napisal/-a:D12J12 ali zaupaš katere barve imaš mazdo 3, ko pišeš, da je problem z njo. Je res tako hudo? Gledam res za CX30 ampak problemi o katerih pišeš so najbrž enaki. Te porodne težave se kar vlečejo.


Pa niso to neki veliki problemi, ključ se je sam popravil, deaktivacijo cilindrov bo pa rešila posodobitev. Ni to sedaj tresenje pri katerem bi ogledala letela dol :lol: čuti se ga na stopalkah pa še to res na "speglani" cesti, ker me vsaka taka malenkost moti sem omenil servisu in očitno že obstaja rešitev, torej pri tvoji (če bo nova) cx30 bi moralo biti to že tovarniško odpravljeno. Je pa rdeče barve :D .


Evo se lahko pridružim temi, ko sem bil na servisu glede tresenja sva se tudi s serviserjem dogovorila na kakšen interval se bo menjalo olje in s katerim oljem. Kot je omenil je poraba olja v prvih 20.000km normalen pojav, potem bi se pa morala umiriti, lahko se jo rešuje z drugim oljem. Torej po 20.000 km ni več normalen pojav in jo mora servis odpraviti.

Mazdini visoko kompresijski motorji imajo težavo z odlaganjem ogljika katero se nabira v olju (olje naj bi bilo skoraj toliko temno kot je pri dizelskem motorju), zato sem skrajšal servisni interval iz 20.000km/letno na 10.000km/letno. Glede na moje vožnje je najbolj primerno olje 5W30 in ne 0W20. Veliko hladnih zagonov in pa tudi raje vidim da olje ustvarja nek upor na mašino, da ni kot voda.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Mazda 3

Napisal/-a sašo5 So jan 16, 2021 10:52 am

golfek je napisal/-a:to ni normalno tudi če to trdijo.... že iz vidika okolja.... moj vw ima 200K prevoženih in ne spije na 15K niti 2dcl....
je pa to kr problem pomoje... poraba olja... marsikdaj vozim za relativno novim avtom, različne znamke... pokadi modrikasto in smrdi za popiiii... in pol se gremo ekologijo...1.0 bencinarji itd... ja itak... še najmanj svinjam nakonc jaz z 2.0 dizlom eruro 6 , poraba 5l , izpuh čist da loh ješ iz njega...

seveda, ker ti nafta dviguje nivo....(ko je 1x 150.oookm in vec, je to neredek pojav pa ne glede al je VW al pa Ferguson...
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Mazda 3

Napisal/-a Mazda2 So jan 16, 2021 4:35 pm

Sam sem imel Mazdo in je v navodilih pisalo, da je dovoljena poraba olja 1L na 1000 km. Sicer mi ga ni nikoli toliko pilo, original Dexelo 5W-30 okoli liter na 10.000, ko sem začel vlivat Castrol Magnatec Professional iste viskoznosti pa morda dcl na 10.000.
Zdaj pa imam Hondo Civic, 1.5, bencin, 132 kw in je predpisano olje 0W-20, vendar v knjižici piše, če ni moč dobiti tega olja se lahko uporabi tudi 0W-30 ali 5W-30. Ko sem na pooblaščenem servisu omenil, da bi uporabljal 5W-30 so me zavrnili, da to olje ni primerno, čeprav, kot sem razbral, je 0W-20 tudi zaradi ekologije, ni pa nujno (za moje pojme), da bolj optimalno maže v vseh pogojih.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Mazda 3

Napisal/-a alexwell So jan 16, 2021 5:11 pm

1L na 1000km je vseeno malo preveč, ker potem, če ne gledaš ti bo že pred naslednjim servisom zaribal
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Mazda 3

Napisal/-a xxl So jan 16, 2021 5:43 pm

1 L na 1000 km je stara norma že 50 let ali več, to je zato, da se proizvajalec zaščiti v primeru reklamacij. To bi že zdavnaj morali spremeniti.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Mazda 3

Napisal/-a emozul So jan 16, 2021 6:10 pm

To vem, da je varovalka. Vendar, kot sem vprašal, če jo možno to spodbijat (mnenje strokovnjaka), da ti to potem uredijo.
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Mazda 3

Napisal/-a golfek So jan 16, 2021 8:18 pm

sašo5 je napisal/-a:seveda, ker ti nafta dviguje nivo....(ko je 1x 150.oookm in vec, je to neredek pojav pa ne glede al je VW al pa Ferguson...


ni to mazda nič bat.... tam je to tako izrazito da moraš gledat na palčki da ti še čez ne butne.... imel mazdo.... prodal... mi je jasno vse verjemi
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: Mazda 3

Napisal/-a Zodd So jan 16, 2021 8:54 pm

Mazda2 je napisal/-a:Sam sem imel Mazdo in je v navodilih pisalo, da je dovoljena poraba olja 1L na 1000 km. Sicer mi ga ni nikoli toliko pilo, original Dexelo 5W-30 okoli liter na 10.000, ko sem začel vlivat Castrol Magnatec Professional iste viskoznosti pa morda dcl na 10.000.
Zdaj pa imam Hondo Civic, 1.5, bencin, 132 kw in je predpisano olje 0W-20, vendar v knjižici piše, če ni moč dobiti tega olja se lahko uporabi tudi 0W-30 ali 5W-30. Ko sem na pooblaščenem servisu omenil, da bi uporabljal 5W-30 so me zavrnili, da to olje ni primerno, čeprav, kot sem razbral, je 0W-20 tudi zaradi ekologije, ni pa nujno (za moje pojme), da bolj optimalno maže v vseh pogojih.


v tej mašini od honde sem uporabljal 0w-30.
bolj kot viskoznost me je motilo da je bilo olje shell 0w-20 ki so ga dali notri na servisu A1, medtem ko v knjižici piše da mora biti A3 ali A5 kar pomeni
večji HTHS... tako da če te to moti vztrajaj na originalnem 0w-20 od honde če nimajo pa notri 0w-30 A3....

uradni servisi so komedijanti, naprimer v yarisa GRMN so mi namesto 5w-40 dali 0w-20... in če ne bi sam preverjal bi tako tudi ostalo dokler ne bi zjebal mašine, po domače povedano, če hočeš v nekaj biti siguren preveri sam...
tako da tako kot pri hondi na uraden servis od toyote olje dostavljam sam, če pa komu ni kaj všeč naj si pa jebejo mater, zame je to velika napaka in sedaj ne verjamem servisu ničesar in bom v prihodnje preveril vse tekočine ki se bodo menjale...
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Mazda 3

Napisal/-a D12J12 Ne mar 14, 2021 2:04 pm

No pa je prišel prvi servis na 10.000km in odpravilo se je napake. Torej bila sta dva vpoklica in sicer glede klime katera prazni akumulator in alarm kateri se lahko sam sproži. Pod garancijo se je odpravilo tresljaje motorja pri deaktivaciji cilindrov. Zamenjalo se je nosilce hladilnika z močnejšimi in preprogramiralo računalnik, tresljaji so izginili :D. Tako da kdor koli si lasti to mašino in ima težave se da tresljaje odpraviti.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Mazda 3

Napisal/-a nasamorpheus Ne mar 14, 2021 2:40 pm

Zodd je napisal/-a:
Mazda2 je napisal/-a:Sam sem imel Mazdo in je v navodilih pisalo, da je dovoljena poraba olja 1L na 1000 km. Sicer mi ga ni nikoli toliko pilo, original Dexelo 5W-30 okoli liter na 10.000, ko sem začel vlivat Castrol Magnatec Professional iste viskoznosti pa morda dcl na 10.000.
Zdaj pa imam Hondo Civic, 1.5, bencin, 132 kw in je predpisano olje 0W-20, vendar v knjižici piše, če ni moč dobiti tega olja se lahko uporabi tudi 0W-30 ali 5W-30. Ko sem na pooblaščenem servisu omenil, da bi uporabljal 5W-30 so me zavrnili, da to olje ni primerno, čeprav, kot sem razbral, je 0W-20 tudi zaradi ekologije, ni pa nujno (za moje pojme), da bolj optimalno maže v vseh pogojih.


v tej mašini od honde sem uporabljal 0w-30.
bolj kot viskoznost me je motilo da je bilo olje shell 0w-20 ki so ga dali notri na servisu A1, medtem ko v knjižici piše da mora biti A3 ali A5 kar pomeni
večji HTHS... tako da če te to moti vztrajaj na originalnem 0w-20 od honde če nimajo pa notri 0w-30 A3....

uradni servisi so komedijanti, naprimer v yarisa GRMN so mi namesto 5w-40 dali 0w-20... in če ne bi sam preverjal bi tako tudi ostalo dokler ne bi zjebal mašine, po domače povedano, če hočeš v nekaj biti siguren preveri sam...
tako da tako kot pri hondi na uraden servis od toyote olje dostavljam sam, če pa komu ni kaj všeč naj si pa jebejo mater, zame je to velika napaka in sedaj ne verjamem servisu ničesar in bom v prihodnje preveril vse tekočine ki se bodo menjale...

Kako pa si preveril kateri olje so ti vlili notri?
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Mazda 3

Napisal/-a D12J12 Ne mar 14, 2021 3:03 pm

Zodd je napisal/-a:no pri toyoti gre šlamparija še korak dlje, pred prevzemom leto in pol starega vozila, z skoraj nič kilometri, sem seveda zahteval servis, ko sem avto že imel 2 tedna med čiščenjem pogledam v motorni prostor in vidim napisano 0w-20...
 
trs
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Po apr 21, 2008 9:55 pm
Kraj: bela krajina

Re: Mazda 3

Napisal/-a trs Ne mar 14, 2021 4:51 pm

xxl je napisal/-a:1 L na 1000 km je stara norma že 50 let ali več, to je zato, da se proizvajalec zaščiti v primeru reklamacij. To bi že zdavnaj morali spremeniti.


Tako se govori. Toje je resnica!
vw je boljši avto
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Mazda 3

Napisal/-a D12J12 Po apr 11, 2022 10:01 pm

Bom napisal kar v svoji temi, verjamem da bo komu prišlo prav. Kot že nekateri veste je bil prodajalec za mazde Močnik iz Kranja na slabem glasu. No stvari so se spremenile, mogoče zaradi bolj vidne vloge sina. Nad samim odnosom in kako se lotijo težav sem navdušen, odpravili smo nekaj napak in niti sekunde ni bilo kompliciranja. Odpovedalo zapiranje ogledala, sem predložil posnetek in je že vlekel ven delovni nalog. Ko je odpovedalo drugo ogledalo je bil dovolj mail, da naj naročijo novega. Potem pri deaktivaciji cilindrov je treslo motor, takoj iskal rešitev in naročil ojačane nosilce hladilnika, da le ta nebi prišel v resonanco. Pri novem vozilu se je zatikal menjalnik, povem za težavo, mi lepo razloži da menjava olja in sinhronov ne pomaga in če se stvari ne izboljšajo tam nekje pri 10k km, da bova iskala rešitev mogoče tudi z novim menjalnikom. Pred prvim servisom sem se oglasil v salonu in sva skupaj določila kako se bo vozilo servisiralo, olje in interval sem izbral sam, brez raznega pametovanja kot pri nekaterih... No potem pa še danes zjutraj odpeljem vozilo na redni servis in čisto spotoma omenim, da sem opazil, da pri nižjih temperaturah malo trese mašino. Pri prevzemu vozila pa izvem, da so že naročeni novi posodobljeni nosilci motorja, mehkejši. Razen ogledal so bile ostale napake malenkostne, pač razumem da če trese trocilindraša bo tudi motor, ki teče po dveh cilindrih in bil sem skoraj prepričan, da bom slišal tisti znani stavek " to pač mora biti tako". Toliko, da ne bo vedno samo grajanje :D .
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Mazda 3

Napisal/-a For To apr 12, 2022 6:08 am

Meni so se zmerili že s tem, da so mi hoteli zaračunat testno vožnjo.

Nisem na tekočem v tej temi, a glede na to da v zadnjem postu nekaj omenjaš nov avto, se mi zdi čist preveč problemov.
Malo sem preletel temo…nisem videl slik?
A gre za novejši avto?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov