Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Bucko99 Ne feb 26, 2017 1:43 pm

Tofffsi je napisal/-a:Vsi, ki ste prejeli domov povabilo o update-u programske opreme jo kar ignorirajte. Vam povem kaj se je meni zgodilo: update so naredili na Porsche Ljubljana in še isti dan se mi je prižgala lučka (glej skico Duration of engine operation: http://prmediaandthepublic20152016s1.bl ... -week.html). Ta lučka prej nikoli ni svetila odkar imam ta avto. Po update-u software-a pa še isti dan. To je vodilo do zamenjave dela motorja, konkretneje sesalnega nastavka. Seveda ni treba omeniti, da je to za sabo potegnilo stroške iz moje strani.
Skratka počakajte, saj še sami pri VW ne vedo kaj ta update za sabo potegne. Sedaj lahko le ostale obvestim o tem in se le cinično nasmehnem, ko mi kdo govori o Nemški kvaliteti.


Kateri motor imaš to ?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a pskoda Ne feb 26, 2017 1:54 pm

matejxx je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Lahko sta 2 scenarija ali te bodo spustil ali pa bo potrebno popravit to vse skupaj, ker vse na uradnem se zapisuje v bazo podatkov, ki jih lahko tudi tehnični preveri.


Od kdaj pa ima tehnični kakršni koli vpogled v tvoje servisiranje vozila? Tehnični nima nikakršnega vpogleda v bazo od VW-ja. Ker če bi imel vpogled v to, bi moral tudi vsak nepooblaščen servis pošiljati podatke o servisiranju vozil na tehničnega. Če bo želel imeti tehnični podatke o tem, kdo je opravil to posodobitev bodo morali dati na VW servisu kakšno potrdilo o tem, da je vozilo posodobljeno.


Na carfax-ovi strani se veliko vidi in se vpisuje vse od menjavo lastnikov, registracije, prepisov,... in je to mišljeno za nas običajne ljudi oz kogarkoli, ki ima VIN številko tako, da ne vem zakaj ne bi imel tehnični vpogled tudi v druge stvari. Avto ni človek kjer je potrebno spoštovati zasebnost
Lp
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a francko Ne feb 26, 2017 2:02 pm

Zakaj pa nekatere avte najde carfax, nekatere pa ne?
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a matejxx Ne feb 26, 2017 2:52 pm

pskoda, avto ni človek pri katerem bi bilo potrebno spoštovati zasebnost. Je pa človekova last in potem se zopet pojavi težava z zasebnostjo. Nikogar ne zanima, kdaj servisiram avto, kjer ga servisiram in katero olje vlivam v avto. Nasploh pa ne tehničnega.

Tudi na carfaxu ti piše, da imajo podatke o nesrečah in servisih samo za ZDA, za Slovenijo in Evropo pa ne, ker bi bilo tukaj takoj kršenje človekovih pravic, če bi se objavljali takšni podatki.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a esem Ne feb 26, 2017 3:45 pm

To je seveda vse res, res pa je tudi, da lahko sprejmejo vseevropski predpis, ki bo zahteval "novo eko (6?) ustreznost" VAG vozil, to pa bodo seveda lahko preverjali samo na tehničnih (ker je to obvezno, obisk pooblaščenca pa ne). To je samo "novo homologacijsko potrdilo", to nima veze z zasebnostjo ipd, tako da je to možno relativno hitro in brez večjih zapletov sprejet, seveda če je politična volja. Morda le-te ni dovolj, je pa tu potrebno upoštevat še primerjanje z ZDA in tudi velik VAG profit (5 mrd (G) € za 2016).

Vprašanje je tudi, kaj bo z odškodnino (kar je sedaj v fazi pritožbenega sodišča), kako bo v ZDA, kako in koliko bo Eu sledila ZDA (institucionalno, zasebno, praksa sodišč...) in še kaj...

Ne vem, kdo tlači v to debato carfax - oni so privatniki s svojo bazo in res ne morejo imet baze nekih drugih privatnikov (VAG). VAG je sicer javno objavil, za katere VIN gre (ne vem, če za vse), a do tega lahko dostopa vsak, s tem carfax nima veze.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a matejxx Ne feb 26, 2017 3:50 pm

esem, se popolnoma strinjam. Če bodo želeli dobiti ta podatek o posodobitvi VW vozil jih bodo dobili. Toda vsekakor ne bodo imeli direktnega vpogleda v bazo VW servisov. Po vsej verjetnosti, boš dobil pri VW potrdilo, da je tvoje vozilo posodobljeno in boš to potrdilo nesel na tehničnega. Brez tega potrdila, pač ne boš mogel opraviti tehničnega.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a pskoda Ne feb 26, 2017 7:49 pm

Če organ zahteva podatke jih bo dobil, če boš ti pustil ali pa ne samo tukaj ne bo tega problema pač, če ga ne boš dal ne boš mogel registrirat in to je to.
Da bi bila pa neka high zasebnost kaj ti počneš z avtom pa itak 99.99% ljudi boli k.urac tudi če ga z macolo razbiješ ali pa ga v dnovno zvećer zapelješ

Jaz ne vem kaj je tukaj problem? Če dobiš poziv greš na update, ki je itak zastonj, če pa nimaš avto zrihtan tako kot more bit pa tudi osebno si zelo želim, da ga izločijo iz prometa pa še kakšna kazen bi bila dobrodošla

Pa ni mi jasno vw je goljufal pri izpustih in to je oh in sploh skoraj konec sveta sami pa brez dpfja in egrja vozite je pa ok? WTF
Jaz bi takim tako kazen nabil, da bi cel let zanjo delal in avto bi moral zrihtat ali pa gre v uničenje
Lp
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a matejxx Ne feb 26, 2017 8:23 pm

Meni je bilo čisto vseeno, ko je prišla ven ta afera s temi motorji, ker me ti izpusti sploh ne zanimajo, in tudi pri nakupu avtomobila nisem niti malo pogledal na njih. Zato mi je pa tudi čisto vseeno za to posodobitev. Imam rajši večje izpuste, pa da avto še vedno potegne in ima manjšo porabo. Za tisto malo izpustov, ki jih ima avto se pa res ne splača sekirati.

Prav tako pa ne vem zakaj bi bilo treba avto, ki nima te posodobitve izločiti iz prometa. Ali nimajo starejši avti še večje izpuste pa se lahko vozijo? Tako, da ni niti najmanjše podlage, da bi lahko prepovedali vožnjo. Kvečjemu lahko avtu dodelijo kakšen manjši EURO standard, in s tem prepovejo vožnjo v mesto, kjer npr. zahtevajo EURO 5.
 
Kama
Novinec
 
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne jan 15, 2006 4:04 pm
Kraj: Kočevje

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Kama Ne feb 26, 2017 8:24 pm

Tofffsi je napisal/-a:Vsi, ki ste prejeli domov povabilo o update-u programske opreme jo kar ignorirajte. Vam povem kaj se je meni zgodilo: update so naredili na Porsche Ljubljana in še isti dan se mi je prižgala lučka (glej skico Duration of engine operation: http://prmediaandthepublic20152016s1.bl ... -week.html). Ta lučka prej nikoli ni svetila odkar imam ta avto. Po update-u software-a pa še isti dan. To je vodilo do zamenjave dela motorja, konkretneje sesalnega nastavka. Seveda ni treba omeniti, da je to za sabo potegnilo stroške iz moje strani.
Skratka počakajte, saj še sami pri VW ne vedo kaj ta update za sabo potegne. Sedaj lahko le ostale obvestim o tem in se le cinično nasmehnem, ko mi kdo govori o Nemški kvaliteti.

@Tofffsi
Če so ti zamenjali sesalni nastavek z drugim, zakaj si ga sploh plačal? Halo? Če je identičen in pokvarjen, ja. Če pa so vgradili del z drugačno karakteristiko, potem pa je zadeva del odprave stanja, ki ga je povzročil proizvajalec. To pa ni tvoj strošek.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Gosic Ne feb 26, 2017 8:58 pm

matejxx je napisal/-a:Meni je bilo čisto vseeno, ko je prišla ven ta afera s temi motorji, ker me ti izpusti sploh ne zanimajo, in tudi pri nakupu avtomobila nisem niti malo pogledal na njih. Zato mi je pa tudi čisto vseeno za to posodobitev. Imam rajši večje izpuste, pa da avto še vedno potegne in ima manjšo porabo. Za tisto malo izpustov, ki jih ima avto se pa res ne splača sekirati.

Prav tako pa ne vem zakaj bi bilo treba avto, ki nima te posodobitve izločiti iz prometa. Ali nimajo starejši avti še večje izpuste pa se lahko vozijo? Tako, da ni niti najmanjše podlage, da bi lahko prepovedali vožnjo. Kvečjemu lahko avtu dodelijo kakšen manjši EURO standard, in s tem prepovejo vožnjo v mesto, kjer npr. zahtevajo EURO 5.


Kako lepo je, ko je 95% Slovencev doktorjev znanosti na vseh področjih. Če ta izpuh ni problematičen si ga pa kar lepo zmontiraj v kabino, saj ti ne bo škodoval, tako kot ostalim udeležencem ne.

Mah kaj bi govoril, itak vas je večina enih navadnih egoistov + narcisoidov.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a matejxx Ne feb 26, 2017 9:17 pm

Gosic, sem prepričan, da ko si si kupoval avto, nisi niti malo pogledal na tisti droben tisk o izpustih, ker te sigurno niso zanimali. Če pa si že pogledal, pa to vsekakor ni vplivalo na tvojo odločitev o nakupu avtomobila. In sigurno je več kot 90% ljudi takšnih, ki nimajo pojma kolikšne izpuste ima njihov avto, ker tega podatka niso preverili, sedaj pa pljuvalo po VW.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a esem Ne feb 26, 2017 9:48 pm

Po tvoje je torej več kot 90 % ljudi (Slovencev ali slovenceljnov?) takih, ki jih izpusti niti malo ne zanimajo in niti ne preverijo izpustov (le kako, s kakšnimi sondami?), ko kupujejo več deset tisoč evrov drage naprave? To je samo naivno in ego usmerjeno, z ostalimi in neko resno statistiko pa ima bolj malo skupnega.

Poleg tega nekateri (hote ali nehote) pozabljate, kaj je VW dejansko počel. Nikakor ne gre samo za količino izpustov, gre tudi in morda predvsem za to, da je VAM (vsakemu osebno!!) z namernimi lažmi in prevarami VAG obljubljal nekaj, za kar JE VEDEL, DA JE LAŽ IN PREVARA, z namenom prednosti pri prodaji, torej večjega profita, potegnjenega iz vaše denarnice - vi pa na to, da ste bili osebno bogato nategnjeni, gladko pozabljate.

Ne vem, ali vam je lažje, kratkoročno vas morda manj boli, dolgoročno pa se nikakor ne izide! Podpirat (kar stališče": "to je tam nekje (izpusti), me ne zanima", de facto je) lopove pomeni, da postaja družba (tudi z vašo pomočjo!) vse bolj lopovska (mi pa vse bolj naivne žrtve).
To želimo?
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a matejxx Ne feb 26, 2017 9:58 pm

esam, nisem imel v mislih, da bodo ljudje kupovali sonde in gledali kakšne izpuste ima njihov avto. Temveč to, da ljudje pri nakupu sploh ne preverijo, tistih majhnih številk o izpustih, ki morajo biti napisane na vsaki brošuri za avto. Sam nisem bil s strani VW niti malo nategnjen. Ker sem kupil rabljen avto in sem vedel, za te izpuste. Toda to me pač ne moti, ker mi je na avtu bolj pomembnih precej drugih stvari, kot pa izpusti.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a pskoda Po feb 27, 2017 8:29 am

matejxx je napisal/-a:Meni je bilo čisto vseeno, ko je prišla ven ta afera s temi motorji, ker me ti izpusti sploh ne zanimajo, in tudi pri nakupu avtomobila nisem niti malo pogledal na njih. Zato mi je pa tudi čisto vseeno za to posodobitev. Imam rajši večje izpuste, pa da avto še vedno potegne in ima manjšo porabo. Za tisto malo izpustov, ki jih ima avto se pa res ne splača sekirati.

Prav tako pa ne vem zakaj bi bilo treba avto, ki nima te posodobitve izločiti iz prometa. Ali nimajo starejši avti še večje izpuste pa se lahko vozijo? Tako, da ni niti najmanjše podlage, da bi lahko prepovedali vožnjo. Kvečjemu lahko avtu dodelijo kakšen manjši EURO standard, in s tem prepovejo vožnjo v mesto, kjer npr. zahtevajo EURO 5.


Ti res čudno razmišljaš.
Stari avti imajo višje izpuste. Pač včasih je bila taka tehnologija zdaj je pa taka in stari so homologirani za tiste izpuste novi so pa za te in pika.
99% vas tukaj gor ima 50hp več kot dovolj ker itak vozite pod štandgasom.

Zakaj bi pa sploh preverjal številke izpusta pri nakupu avta? Papir itak vse prenese en obićni človek recimo jaz pa itak ne morem vedeti ali firma goljufa ali ne. Če goljufa je prav, da odgovarja za to in plača kazen tako kot vsak posameznik, ki posega v svoj avto in je tehnično neizpraven
Lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a sašo5 Po feb 27, 2017 9:21 am

esem je napisal/-a:Po tvoje je torej več kot 90 % ljudi (Slovencev ali slovenceljnov?) takih, ki jih izpusti niti malo ne zanimajo in niti ne preverijo izpustov (le kako, s kakšnimi sondami?), ko kupujejo več deset tisoč evrov drage naprave? .....................

tako je! Mogoče je % rahlo previsok, amapk 75% je pa sigurno....In sploh 08/09/10 bi res rekel, da je bil odstotek bilzu 100%
 
mohar.brane
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe mar 11, 2016 10:37 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a mohar.brane Če mar 02, 2017 6:33 pm

Se strinjam da pri VW, ko kupuješ nov avto zelo zavajajo kupce z informacijami.Vse samo hvalijo,ko pa prideš naza na servis je pa vse kriv voznik.Pravijo da imaš prekratke relacije in ne vem kaj še vse kmalu bodo rekli da ne znamo voziti avto.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a emozul Če mar 02, 2017 7:01 pm

 
avtofan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Po dec 26, 2016 5:54 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a avtofan Če mar 02, 2017 7:15 pm

Ja to je pa to ker v evropi za ljudi ni boljse znamke kot je das auto.Ljudje so pa tudi ovce in sledijo prepricanju se iz casov juge da je vw nekaj boljsega kot ostale znamke.Casi zanesljivih golfov ll so ze davno mimo.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a For Pe mar 03, 2017 12:10 am

mohar.brane je napisal/-a:Se strinjam da pri VW, ko kupuješ nov avto zelo zavajajo kupce z informacijami.Vse samo hvalijo,ko pa prideš naza na servis je pa vse kriv voznik.Pravijo da imaš prekratke relacije in ne vem kaj še vse kmalu bodo rekli da ne znamo voziti avto.


Uf ....ja, prav to!!! Sem že malo pozabil te izkušnje ker se že 10 let ne družim VW-i.
Ne morem verjeti da še vedno furajo to politiko. :shock:
Sploh ni problem kakšen problem ima avto ...vedno iščejo napako pri stranki. Grozen odnos... :roll:
 
Uporabniški avatar
mello
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To feb 28, 2017 1:36 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a mello Pe mar 03, 2017 12:50 am

matejxx je napisal/-a:Meni je bilo čisto vseeno, ko je prišla ven ta afera s temi motorji, ker me ti izpusti sploh ne zanimajo, in tudi pri nakupu avtomobila nisem niti malo pogledal na njih. Zato mi je pa tudi čisto vseeno za to posodobitev. Imam rajši večje izpuste, pa da avto še vedno potegne in ima manjšo porabo. Za tisto malo izpustov, ki jih ima avto se pa res ne splača sekirati.

Prav tako pa ne vem zakaj bi bilo treba avto, ki nima te posodobitve izločiti iz prometa. Ali nimajo starejši avti še večje izpuste pa se lahko vozijo? Tako, da ni niti najmanjše podlage, da bi lahko prepovedali vožnjo. Kvečjemu lahko avtu dodelijo kakšen manjši EURO standard, in s tem prepovejo vožnjo v mesto, kjer npr. zahtevajo EURO 5.


Uf moj golfek ga kar lepo dimi ;) Vsaj spluva ven kar misli, na okoljske standarde se kratko-malo požvižgam :rofl
Kaki euro5, euro 6.. To je nategovanje folka na polno. Pa kakšno varčevanje pa reševanje Zemlje. Res je se ne strinjam z tem ampak zunaj je ogromno stvari, ki onesnažujejo okolje miljonkrat bolj kot avtomobili (ki so problem zaradi številčnosti) in VW sploh ni edini med njimi.
Lahko naredim cel seznam če ima kdo željo. Toliko kot onesnažuje okolje ena sama ladja na letni ravni, se ne more primerjati z avtomobili iz polovice Slovenije če ne še kaj več, ko govorimo o izpustih. Prav tako, tovarne, dimniki.. Nobenga filtra, direkt u luft, sploh v Aziji, ko vemo, da sonca ne vidijo po par mescov, in ga imajo v te namene na ekranu zjutraj (da majo vsaj filing, da živijo). Zdaj pa se tu spravlajo na VW :mrgreen: :ue :pij:
Tako, da tale dizel afera, je pomoje prišla 15 let prepozno :roll: Sicer pa je vse v tem kdo bo kje koga obral pa nategnil :bonk :jao:
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov