Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
jusko000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Po mar 31, 2014 8:17 am

Vdor vode v kabino za voznikom - opel astra

Napisal/-a jusko000 Po okt 12, 2015 10:12 am

Pozdravljeni,



imam res en velik velik problem, ki ga očitno neznajo rešiti niti na uradnem oplovem servisu. Že od poletja mi nekje vdira voda v avto, voda pa se nabira samo takrat ko pada dež, tudi če avto stoji na miru, tako da voda mora sigurno priti od nekje zgoraj. Ko avto pustim na miru čez noč, in da pada dež, se mi nabere za sovoznikom, na podu, tam kjer kdo sedi zadaj, in ima noge na tlej, tam se nabira ta voda.

Avto sem imel že 3 krat na servisu, prvič sem plačal 100 eur, da so mi avto razdrli, pogledali kje teče, so rešli in je bilo to to. Ko pa je ponovno padal dež, pa se je zadeva ponovila, in tista pena ki je v podu, je bila ponovno kot spužva. Peljal sem avto nazaj, so mi presušili to peno, in na vratih neko tesnilo še enkrat preverili, ker naj bi šla dol, sem dobil avto nazaj. In evo, ponoven dež, zadaj skor 2 cm vode.

Očitno je, da oplovi serviserji nimajo pojma kje in kako pride notri voda, so ga polivali ko so imeli avto razdrt, in je rekel serviser da naj nebi nikjer pritekala voda. Ko pa avto dobim nazaj, pa je zadaj spet luža. Tako da prosim prosim naj mi kdo pove kaj lahko še storim, oz če je kdo imel isti problem, da mogoče jaz svetujem tem serviserjem kje naj še pogledajo. Kanali so spucani, pa tisto prvič kar je bilo narobe, nevem točno kaj, ko so vidli da je voda šla notri so porihtali, tesnilo na vratih so porihtali. Kje je še možnost da voda vdere notri, in se potem nabira za voznikovim podom?



Za vse info, vsak nasvet, vsak odgovor bom izredno hvalažen, ker bliža se zima, nočem da bi imel pozimi te problem. Zdi se mi pa tudi neumno toliko denarja daš za avto, potem pa te zafrkavajo take malenkosti.



Imam pa Opel astra gtc ( opc oprema) 2009 letnik, 16v, 116 konjev. 1,6 mašina.



Hvala za vse odgovore, in spodaj prilagam še fotko da vidite vodo ki se nabere zadaj kjer imajo potnik za voznikom noge. Lp



Denis
Priponke
5345343.jpg
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Vdor vode v kabino za voznikom - opel astra

Napisal/-a yashica Po okt 12, 2015 11:11 am

Na sopotnikovi strani odstrani plastično oblogo praga in poglej, če je spodaj kaj sledi vlage oziroma vode. Če je, ti zna puščati spredaj pri steklu.
Mogoče bo najbolje, da plastiko odstraniš in nekdo avto z vrha poliva, medtem ko ti v notranjosti iščeš sledi..

Kaj pa v predelu rezervnega kolesa, je kaj vode ali je suho?

Neko obdobje so imele astre H težave tudi z nabiranjem in zadrževanjem vode v samih pragovih, ki je nato udarila v notranjost. V tem primeru se pretekajoča voda v pragih tudi sliši. Z vsak slučaj na vsaki strani praga odstrani po kakšen gumi zamašek (s spodnje strani praga), če slučajno priteče kaj vode.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
ales66
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Ne apr 29, 2007 9:56 pm
Kraj: LJ

Re: Vdor vode v kabino za voznikom - opel astra

Napisal/-a ales66 Po okt 12, 2015 11:19 am

Večkrat sem že videl v TV oddajah Wheeler Dealers in Autodoktoren na VOX-u, da take stvari odkrivajo s pomočjo stroja za meglo, ki ga namestijo v kabino in se potem vidi kje pride dim ven.

Evo je google takoj najdel link: https://www.youtube.com/watch?v=dGirjqyrMcY
 
Ally1912@gmail.com
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr maj 12, 2021 2:23 pm

Re: Vdor vode v kabino za voznikom - opel astra

Napisal/-a Ally1912@gmail.com Po nov 01, 2021 6:39 am

yashica je napisal/-a:Na sopotnikovi strani odstrani plastično oblogo praga in poglej, če je spodaj kaj sledi vlage oziroma vode. Če je, ti zna puščati spredaj pri steklu.
Mogoče bo najbolje, da plastiko odstraniš in nekdo avto z vrha poliva, medtem ko ti v notranjosti iščeš sledi..

Kaj pa v predelu rezervnega kolesa, je kaj vode ali je suho?

Neko obdobje so imele astre H težave tudi z nabiranjem in zadrževanjem vode v samih pragovih, ki je nato udarila v notranjost. V tem primeru se pretekajoča voda v pragih tudi sliši. Z vsak slučaj na vsaki strani praga odstrani po kakšen gumi zamašek (s spodnje strani praga), če slučajno priteče kaj vode.


Si rešil zadevo in kako, imam enake probleme na Opel Insignia ?
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Vdor vode v kabino za voznikom - opel astra

Napisal/-a VW T4 Sr nov 03, 2021 11:51 am

skoraj sigurno pušča folija pod vratno tapeto...pri večini avtov je to glavni problem...šele potem so druge zadeve...razna vozila s panoramo in strešnimi okni, ampak tam so puščanja v prtljažnik....
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov