Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Spectre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:36 pm

Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a Spectre Pe nov 27, 2015 8:50 pm

Geslo sem pozabil(Spectre) in sem trikrat dal reaktivacijo pa ga na mail ne dobim.

Skratka danes že celo popoldne prebiram forume pa ne najdem nič pametnega pa bi vas prosil za pomoč.
Že dlje časa opažam pri golf 7 1.2 tsi da je poraba goriva dosti večja kot normalno, tudi jeseni je bila ko je bilo okoli 15 stopinj.
Sedaj so se pa moji dvomi potrdili saj vsako leto grem na obisk na isto lokacijo( daljša relacija), in letos sem se na relaciji peljal na tempomat 120-125km/h pa sem imel povprečno porabo tja in nazaj(po računalniku) 7.3, lansko leto sem se pa peljal na tempomat okoli 130 km/h pa je bila poraba po računalniku 6.2 . Gume so iste, prtljage je bilo isto, počasneje sem se peljal, goriva je pa pil 1 liter več... in tudi drugače vsakodnevno opažam da žre vsaj liter več goriva, tudi če pazim. Tudi olje sem moral cirka dolit pol litra kar ga ponavadi ni treba. Gume pa tudi vsak mesec preverim in imam vse štiri na 2.4 bara.

Je možno ker mi je kolega ki je mehanik pri drugi znamki rekel(ker je nek zvok v motorju ki ga prej ni bilo) da je možnost da je neka visokotlačna črpalka pokvarjena. Je možno da zaradi tega pije več goriva ali kje bi bil vzrok?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a pskoda Pe nov 27, 2015 10:03 pm

Tester kaj pokaže oz je kakšna napaka zapisana?
Lp
 
Spectre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:36 pm

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a Spectre Pe nov 27, 2015 10:39 pm

Nobena lučka se na števcu ne vžge, samo opazil sem da je večja poraba in tudi malenkost olja je začel pit, ker na začetku ga ni blo treba dolivat.
Na servis za priklop na tester ga še nisem peljal. Misliš da bi znal tester pokazat morebitno napako...? Mi je lažje na forumu vprašat kot spet izgubljat čas na servisu, ker razen večje porabe in nekega novega čudnega zvoka(kar sem se že malo navadil pri tem motorju) ni drugih težav.
To me še najbolj moti da postaja žejen kot Francoz, pa se počasi vozim. :)
Do sedaj so že nekaj mehanskih stvari menjali na motorju, samo ne vem točno kaj vse, za ležaj odmične gredi vem da so dvakrat nadgrajevali in še neke malenkosti.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a pskoda Pe nov 27, 2015 10:51 pm

Če ne sveti nobena lučka še ne pomeni, da računalnik ni zapisal kakšno napako.

Jaz vem, da so dnevi mrzli in so zimske gume gor pa je normalno, da se poraba poveča.

Kaj več bodo še drugi povedal, ampak po moje ti tester ne uide če misliš, da je nekaj narobe
Lp
 
Spectre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:36 pm

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a Spectre Pe nov 27, 2015 11:03 pm

lani je blo še bolj mrzlo pa je mel manjšo porabo na istih relacijah, sem pa že oktobra ko še ni bilo mrzlo začel opažat da pije več, ker vsak dan vozim isto pot pa je poraba kar rastla. Včasih ko sem se v eno smer počasi peljal je bila 4.5 potem nazaj sem imel 6.8, zdej je pa tja 5.7 nazaj pa 8.2 pa isto počasi vozim.
Sem mislu če ima kdo kako idejo, bom že tist liter preživel, na servis mi pa ni vozit ker je dobre tri mesece nazaj ko sem bil. Ne ljubi se mi spet...
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a Nikola_Tesla Pe nov 27, 2015 11:35 pm

Mogoče so na servisu vlili kako slabo olje s soda v motor... in računajo da bo odpovedala kaka črpalka ?
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a a_sist So nov 28, 2015 12:20 am

Kje preverjaš tlak v gumah? Upam da ne uporabljaš avtomatskih pump na bencinskih? Določene so 'mimo' za več kot pol bara..
No escape from the mass mind rape...
 
Spectre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:36 pm

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a Spectre So nov 28, 2015 3:07 pm

Na petrolovih črpalkah, kjer imajo analogen barometer, in kjer ročno lahko pumpaš gume.
Si pa vsakič skalibiram tlak, ker ima tako senzorje in če bi spustila bi mi najbrž javilo.

Pa je možno v praksi, da bi zarad napake na motorju bila večja poraba(ker definitivno je večja), avta pa najverjetneje ne bom mogel prodati ker očitno se je vw mania iz vrelišča prestavila na ledišče. Še dober mesec in bo avto star 2 leti, kako je pa z tistim jamstvom v praksi pa nimam pojma. Že na servisu mi je nekaj govoril da garancija ali jamstvo ni isto in da jamstvo veliko manj stvari krije. Očitna je ta garancija kot neka marketinška samohvala od katere ni kaj dosti.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a Ivan36 So nov 28, 2015 6:08 pm

Rešitev je, ga zamenjaš za NOVEGA: Volkswagen Golf Trendline 1.2 TSI - VWAU PONUDBA
bencinski motor, 1197 ccm, 81 kW (110 KM) 13.990 € :lol: 8)
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a yashica So nov 28, 2015 6:26 pm

Nikola_Tesla je napisal/-a:Mogoče so na servisu vlili kako slabo olje s soda v motor... in računajo da bo odpovedala kaka črpalka ?


Kakšen smisel vidiš v tem, da na vprašanje odgovarjaš z vprašanjem?? :roll:
Kakšno povezavo vidiš med oljem in HPFP črpalko goriva, ki je res mehansko gnana pa vseeno.


reSpectre je napisal/-a: na servis mi pa ni vozit ker je dobre tri mesece nazaj ko sem bil. Ne ljubi se mi spet...


Pa ravno to te čaka in nič drugega. Priklop na tester in nadaljnje ugotavljanje izvora čudnih zvokov. Če prihaja zvok od visokotlačne črpalke ali injektorjev, ne odlašaj.


Še vedno ne razumem, da proizvajalec ob tako delikatnem sistemu vbrizga, ne predpiše obvezne menjave filtra goriva na določene kilometre. Tako pa se filter počasi "zabija" z usedlinami, zmanjša se pretočnost, posledično trpi črpalka v tanku in visokotlačna na motorju. Vem, da se jim gre za prodajanje nadomestnih delov in kasiranje ob dragih okvarah, ampak vseeno. Če so tako "pedantni", da dvignejo regulator pritisk za 0.2 bara, bi lahko šli korak dlje in predpisali menjavo, ne pa da te na servisu debelo gledajo, ko omeniš bencinski filter.

Ta del sicer nima neposredne zveze s teboj, vsaj pri teh kilometrih, se pa tiče motorja v bodoče...
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Spectre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:36 pm

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a Spectre So nov 28, 2015 7:17 pm

Že dvakrat je bil vožen na servis zarad motorja :(
Najbolj me moti, ker so govoril da novi tsi ima odpravljene napake pa ne kaže tako. Pa berem da imajo tudi vpoklic za 1.8tsi in 2.0 tsi, tako da če bi bil kupljen 2.0 tsi bi ga verjetno tudi sviral.
Tankan je pa vedno na omw-ju 100, naj bi imel manj žvepla, samo mu očitno nič ne pomaga.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a pskoda So nov 28, 2015 7:25 pm

@yashica kdaj bi pa ti menjal filter goriva oz pri katerih kilometrih?


Jaz sem že dolgo nazaj napisal, da 1.2 tsi treba vrečt v kanto in sestavit popolnoma novega, ker pri temu motorju je vse v k... in tudi ko nekaj popraviš se pokaže 10 novih problemov
Lp
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a 5cenic So nov 28, 2015 7:29 pm

To, da so odpravili napake je kolikor vem bilo večinoma v povezavi z ketno (katere novi motor nima). Kakor so ti rekli tester in nimaš kaj drugega. Preko foruma je težko svetovati tako delikatne stvari.

Kljub temu da zelo rad kritiziram VW se nebi spuščal, da so novi motorji slabi samo zaradi tega ker imaš ti težave saj je lahko motor v tvojem avtu bolj izjema kot pravilo - je pa res, da nisem veliko spremljal kaj se dogaja zdaj z temi novimi TSI motorji.
Naprimer sam imam Renault 1.6 16v motor, ki je preverjen že mnogo mnogo let in sem po nakupu ob pregledu zgodovine servisiranja ugotovil, da je imel avto pri 60k km menjano tesnilo glave. Sem poklical na servis in vprašal kaj se je dogajalo in so mi povedali, da je ob rednem servisu njihov serviser opazil madež od olja na pokrovu motorja, zaradi tega so preventivno menjali tesnilo (seveda v garanciji), ki je bilo res neki deformirano. Pač napake se dogajajo, mogoče je kakšna malenkost, ki se bo odpravila in ti bo avto super deloval še mnogo let.
 
Spectre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:36 pm

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a Spectre So nov 28, 2015 7:34 pm

Tudi jaz bi verjel v izjemo, če ne bi vedel da so vpoklicali cele serije 1.2tsi in ostalih novih tsi motorjev. Tudi mi smo prejeli poziv za serijski vpoklic. Ko so serijski vpoklici in razdiranje motorjev pri leto dni starih motorjih, mi ne sme nihče zamerit, če rečem da so tsi motorji slabi oz slabo vzdržljivi motorji.

Sem mislil po drugem obisku da bo dalje mir, saj je bil, samo ne dolgo. Mogoče bi bilo še najboljše da zvok in večjo porabo ignoriram pa naj pokaže svojo trpežnost. Če bo pa crknil pa naj.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a yashica So nov 28, 2015 10:00 pm

pskoda je napisal/-a:@yashica kdaj bi pa ti menjal filter goriva oz pri katerih kilometrih?

Na svojem 1.4 tsi-ju sem ga pri 45.000km pa mi ni žal. Menjal sem ga v lastni režiji in bolj zaradi firbca, v kakšnem stanju bo filter po razrezu. Na filtrirnem elementu je bila kar konkretna sled svinjarije, kjub temu, da od prvega dne tankam izključno 100-oktanca. Sam kakšno stvar, ki ni pretirano draga je pa pomembna, raje menjam prej, če drugega ne, zaradi boljšega občutka. Na nekih 100.000 se mi zdi, da bi bila menjava še kako smiselna.
Filter pride okrog 22-25€ (Mahle, Mann), tako da ni nek blazen strošek.


reSpectre je napisal/-a:. Mogoče bi bilo še najboljše da zvok in večjo porabo ignoriram

Bolje boš naredil, če greš na servis, poveš kaj te moti, odprejo delovni nalog in naj tuhtajo. Tako imaš neko osnovo za naprej, če se v nadaljevanju pokaže kakšna resna okvara. Sumljive zvoke je najslabše ignorirat in, če se sam ne boš pobrigal, se namesto tebe ne bo nihče.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Spectre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:36 pm

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a Spectre So nov 28, 2015 10:34 pm

Bom še malo opazoval, ker se mi zdi da je vedno bolj glasen pa bom po praznikih šel, pa bojo lahko takoj vidli kaj je narobe.
Samo vprašanje kdaj bom dobil termin in če bojo sploh imeli čas se ubdat z neko pumpo, ker bojo po novem letu imel vpoklice zarad dieselgata in vprašanje če bom lahk nadomestno vozilo dobil. Nazadnje ko sem se naročal je blo 4 tedne za čakat na servisni termin.

Glede filtra goriva pa fajn da si menjal, me pa ne čudi da so te postran gledal, jaz sem moral kar na par vw servisov poklicat da so mi na 5000 hotli olje menjat.
Rečejo na 15OOO se menja in pika in nočejo prej menjat. Verjetno se jim gre da čim prej kupiš novega al pa da kaj dragega crkne, da imajo biznis.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a Fan Ne nov 29, 2015 2:49 am

[quote="pskoda"]@yashica kdaj bi pa ti menjal filter goriva oz pri katerih kilometrih?


Osebno pri sebi menjam vsako leto pri letnem servisu, kakor tudi priporočam strankam enako............................... sama menjava čistilca goriva ni pretiran strošek - motor in sestavni deli pa so hvaležni.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a sašo5 Ne nov 29, 2015 10:14 am

reSpectre je napisal/-a:
Glede filtra goriva pa fajn da si menjal, me pa ne čudi da so te postran gledal, jaz sem moral kar na par vw servisov poklicat da so mi na 5000 hotli olje menjat.
Rečejo na 15OOO se menja in pika in nočejo prej menjat. Verjetno se jim gre da čim prej kupiš novega al pa da kaj dragega crkne, da imajo biznis.

na kateri servis hodiš? In še vprašam: kdaj si nazadnje (če sploh si) ta avto do konca pritisnil in ga cca 5km na full vozil :?:
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne nov 29, 2015 11:41 am

Samo kot zanimivost kaj vse se nabere v filtrih goriva po določenih km in kako vse to vpliva na pretok goriva preko filtra

https://www.youtube.com/watch?v=92TfTQTmuq4

Seveda je vse razlikuje od avta do avta od km do km od goriva do goriva.

Npr. svakinji je pred leti sredi vožnje zamoril in crknil avtu. Avto sicer 15 let star in samo 120k km na števcu. Kriv je bil zapacan filter goriva!
 
Spectre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:36 pm

Re: Povečana poraba, kje je vzrok?

Napisal/-a Spectre Ne nov 29, 2015 11:57 am

Izi
Pri 23000km pa težko verjamem da bi bil filter goriva zapacan, ne vem nisem strokovnjak na tem področju.
Sašo
3x ali 4x na mesec se ga nad 4000 obrati vozi in se ga pritisne in spuca na avtocesti.
Olje redno kontroliram, sedaj ga je začel malo piti, tiščim ga le ko ima olje nad 85 stopinj, se pa večinoma vozim umirjeno. Dnevno vozim relacijo 2x 30km, pa tudi daljše ture. Mestno vožnjo redko kdaj.

Problem je tudi to da ko se ga hladnega vžge zjutraj da zaropoče ko strela, kot da bi kamne notri mel in potem še tuli motor kakšno minuto, kot da bi krava umirala, potem pa neha. Je pa avto v garaži.
Med vožnjo je pa ko se da gas tak rezek zvok ki se sliši dokler ne greš nad 3000. Tam ga potem motor preglasi. Ko pa spustim pedal za plin še ta zvok traja kake 4 sekunde potem pa neha. Tega zvoka do 12.000 ni bilo in tudi ko si ga vžgal ni tulil in ropotal. Ko se avto vozi ko je hladen, dokler se ne ogreje motor, je pa zvok kot da bi dizla vozil. Močno dela Klok klok klok.

Na servis pa tja peljem kjer je manj za čakat, ker avto se stalno rabi in ko je bil vpoklic za odmično gred so odsvetovali dolge ture, tako da takrat nisem imel izbire in nisem smel čakat 4 tedne, da ne bi bila še večja škoda.
Enkrat je v porsche maribor bil popravljan, drugič malgaj, tretjič bom tudi malgaju peljal če bo le prost termin.
Sam sem si kriv, sem mislil da je novi tsi boljši kot stari. Vem da pod 2.0 kubiture ne kupim več ne glede pri kateri znamki bo nov kupljen. Do zdaj še niķoli nisem imel avta da bi motor nagajal pa smo imeli od vw 1.9 tdi, 1.6 NA...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov