Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Touaregic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Po jan 18, 2016 1:08 am
Kraj: Maribor

Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a Touaregic Po jan 18, 2016 1:26 am

Pozdravljeni, imam Touarega 3.2 benzinar, avtomatski menjalnik, problem pa je sledec, da pri 40km/h + se pojavi zvok, ki je podoben rozljanju, oz.kot nekaksen zrabljen lezaj, tak zvok gr gr gr, ki se tocno zasledi da se obraca ker pri vsakem obratu se ga slisi, zvoka se zunaj ne slisi, v avtu pa je slisat kot, da bi prihajalo pri menjalniku nekje, avto sem imel pri mehaniku, smo ga dvignili, je preveril prvo viseci zglob kardana, kar je ocenil da je ohranjen dobro in da iz njega ne prihaja zvok, menjal sem olje v diferencijalu, opilkov ni bilo, tudi menjalnik sam odlicno deluje, zelo lepo menjava, na avtu sem prav tako vkljucil zaporo diferencijala, ter ko sem sel v R, stisnil po bremzi, se je slisal kot nekaksen pok, kot da bi vdarlo zelezo ob zelezo, a ima kdo kaj vec izkusenj okoli teh stvari, namrec so mi ze svetovali, naj menjam kardan, naj zamenjam prednji diferencial, naj zamenjam lezaje itd, da pa si ne delam nekih nepotrebnih stroskov, kar tudi sam predvidevam da je lahko to nek strosek za 50€, avto je pa stal 2 leti, sem ga kupil Septembra in do zdaj naredil 4500km, z tem cudeznim zvokom! (Da sem pa kupil avto z tem zvokom, sem ga dobil ugodno in na test voznji sem predvideval da je kolesni lezaj, kr je blo vse zarostano od bremz do ploscic, ko sem pa to vse zamenjal, pa zvok ostaja).
Vsakrsne informacije bi bil zelo vesel.
Aja pa na avtu so 20col alu platisca, ce igra to kako vlogo na diferencial, kardan, ?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a Fan Po jan 18, 2016 2:11 am

Vsekakor je potrebno najprej vozilo pregledati ( omenjeni pregled je bilo bolj igračkanje ), od tu naprej pa se postavlja diagnozo in strošek popravila. Vse, kar ste našteli ( kardan, dif, ležaji ..................... ) se da lepo preveriti in točno diagnosticirati.....................
Za začetek menjajte mehanika ............................. ne igrajte se okoli menjalnika in prenosov - zna grdo udariti po žepu!
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a pskoda Po jan 18, 2016 8:11 am

Pri tistemu, ki si kupil avto ga vprašaj kaj je narobe, ker ti garantiram, da ve zakaj ga je prodal "ugodno"
Lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a Ivan36 Po jan 18, 2016 9:00 am

avto je pa stal 2 leti, sem ga kupil Septembra in do zdaj naredil 4500km, z tem cudeznim zvokom!


Hja še dolgo se vozi. Mogoče pa je bil rahlo poplavljen :huh: Pa 20col kolesa so vsaj za 2 coli prevelika :DDD
 
Touaregic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Po jan 18, 2016 1:08 am
Kraj: Maribor

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a Touaregic Po jan 18, 2016 10:43 am

Fan je napisal/-a:Vsekakor je potrebno najprej vozilo pregledati ( omenjeni pregled je bilo bolj igračkanje ), od tu naprej pa se postavlja diagnozo in strošek popravila. Vse, kar ste našteli ( kardan, dif, ležaji ..................... ) se da lepo preveriti in točno diagnosticirati.....................
Za začetek menjajte mehanika ............................. ne igrajte se okoli menjalnika in prenosov - zna grdo udariti po žepu!



Mam zmenjeno ze za drug diferencijal, ce bi bil le ta, ja tud jaz mislim, da se malo neda mehaniku zajebavat, ker je full dober mehanik drugace, pa je mogoce strosek popravila 20€, dela pa za 200€, je rekel da se njegovo znanje koncalo, razen ce menjava del po del dokler ne odkrijemo napake, kar pa se mi zdi nesmiselno, v Mariboru je tezko najti, dobrega mehanika, ki mu lahko zaupas zal tak je !
 
Touaregic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Po jan 18, 2016 1:08 am
Kraj: Maribor

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a Touaregic Po jan 18, 2016 10:45 am

pskoda je napisal/-a:Pri tistemu, ki si kupil avto ga vprašaj kaj je narobe, ker ti garantiram, da ve zakaj ga je prodal "ugodno"


Avto sem kupil od znanca, s tem avtom preden je bil "postavljen", sem se tudi veliko prevozil kot sovoznik, popolnoma funkcijonalen cel bil, zmajkalo mu je denarja za vse te "igracke", zato prodal Touarega in od zene avto, sem ga pa vsaj leto dni prepriceval da ga kupim, ker ga ni hotel prodat, mel je upanje po boljsih financah!
Zato vem, da odkar je avto stal, je nastala ta tezava
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a yashica Po jan 18, 2016 10:47 am

Kakšen razlog je prodajalec navedel za tako dolgo nevoženje vozila?

Če je kaj na prenosu bo bolje, da se ne voziš, dokler se ne ugotovi izvor.


Ivan36 je napisal/-a: Pa 20col kolesa so vsaj za 2 coli prevelika


Zakaj bi bila prevelika, če je proizvajalec predvidel dimenzijo 275/45R20? Minimum je pa res 235/65R17.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Touaregic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Po jan 18, 2016 1:08 am
Kraj: Maribor

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a Touaregic Po jan 18, 2016 10:57 am

Na avtu so, od Porsche Cayenna felge isto iz 3.2, namrec ima isto podvozje od kardana, dif, menjalnika, kar tudi sam predvidevam da nebi smelo to vplivat, drugace jih nebi serijsko montirali gor.
 
Touaregic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Po jan 18, 2016 1:08 am
Kraj: Maribor

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a Touaregic Po jan 18, 2016 5:37 pm

Fan je napisal/-a:Vsekakor je potrebno najprej vozilo pregledati ( omenjeni pregled je bilo bolj igračkanje ), od tu naprej pa se postavlja diagnozo in strošek popravila. Vse, kar ste našteli ( kardan, dif, ležaji ..................... ) se da lepo preveriti in točno diagnosticirati.....................
Za začetek menjajte mehanika ............................. ne igrajte se okoli menjalnika in prenosov - zna grdo udariti po žepu!


Danes bil na Porsche Maribor, so mi oni avto na hitro pregledali in preverli, zvok prihaja iz desnega sprednjega kolesnega lezaja, tisti najbolj motec zvok, je pa iz sprednjega diferencijala, hitra ocenitev mehanika: izrabljeni lezaji diferencijala, cudi jih samo da pri menjavi olja ni bilo opilkov, najboljsa resitev, dat diferencijal narazn pogledat keri lezaji so za zamenjat, ce je prevec skrbi oz dela, najboljse drugega kupit!?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a Fan Po jan 18, 2016 6:10 pm

V koliko je res zanič kolesni ležaj ....................... bi se zvok lahko prenašal na dif............................. in obratno - nekaj se lahko po nepotrebnem menja.
Osebno bi polos odklopil, pa zavrtel kolo, pa se vidi v kakšnem stanju je kolesni ležaj.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Touaregic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Po jan 18, 2016 1:08 am
Kraj: Maribor

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a Touaregic Po jan 18, 2016 6:54 pm

V tej smeri namerevam, predvidevam da je diferencijal 100%, ker se je slisalo in ce se ga z roko dotaknes da je mlel, in tud samo konse avto zagreje, cisto hladnega se ni nic slisali, kolesni pa se takoj slisi, ko bomo razdrli, Vam posredujem informacije. Le pravega mehanika se najd :)
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a Fan Po jan 18, 2016 9:26 pm

Touaregic je napisal/-a: menjal sem olje v diferencijalu, opilkov ni bilo, tudi menjalnik sam odlicno deluje, zelo lepo menjava,


V koliko bi bil dif uničen, bi se pri menjavi olja videlo opilke/koščke......................... razen, če se ni gledalo stran.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Touaregic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Po jan 18, 2016 1:08 am
Kraj: Maribor

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a Touaregic To jan 19, 2016 10:30 am

Hehe, ne ne, sem zraven stal pa v posodo z magnetom spuscali, noter je bil samo en opilni koscek milimeterski, pa se to je verjetno bil od prej, najbrz so lezaji v dif, cakam majatra kdaj bi mel cas se igrat s tem..pa da vidimo, ce ne pa drug diferencial, kr naceloma avto rabim vsak dan za sluzbo, nekako ne upam pa se vozit tako, ta zvok se pa pojavi samo pri segretem avtu po par KM voznje,
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a s line So feb 04, 2023 7:07 pm

Bom kar tukaj napisu.
Avto mi je kar naenkrat začel ko sem ga zjutraj prižgal trest in zvok kot, da bi bil dizel, čeprav je avto 1.6 FSI bencinar, ki ga poganja veriga.
Prižgala se je tudi lučka za motor, ampak lučka za motor nima toliko veze ker se prižge občasno brez takih simptomov.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a Fan So feb 04, 2023 9:43 pm

Se je mogoče pomislilo, da ni normalno, da se lučka za motor prižiga? In bi bil čas, priklop testerja na vozilo.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a s line Ne feb 05, 2023 12:01 am

Lučka zagori tako ali tako zmerom, če se ga pa po avtocesti malo požene pa čez par dni ugasne.
Lučka se občasno prižge pa nikol ni bilo takega simptoma kot je sedaj.
Avto, ko prižgeš ga trese, nihajo malenkost obrati na mestu in glasen je kot, da bi bil dizel in motor tudi trese.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a Kristjan123 Ne feb 05, 2023 8:54 am

Lučka motorja nima veze, kot si že sam pogruntal. Ko vžgeš naslednjič mrzlega in bo tresel tišči gas do blokade dokler ne porabiš celega tanka goriva. Motor, ki je trenutno v avtu ti ne bo nikoli več delal težav. Potem pokliči vlečno službo in kar bo ostalo od avta prodaj. Denar pa imej za javni prevoz...
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a s line Ne feb 05, 2023 11:05 am

Misliš naj kupim drugega ja, ker motor je šel po gobe ali..
A svečke pa nebi bile mogoče, da jih treba zamenjat.
Ker če ga trese so lahko tudi svečke.
Sumim tudi pogonsko verigo.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a nasamorpheus Ne feb 05, 2023 11:22 am

Heca se iz tebe ker si toliko smotan da ne pelješ avto na tester če se ti že lep čas prižiga lučka za motor. Toliko časa boš čakal da se ti lahko res zgodi kaj slabega na motorju.
Zadnjič spremenil nasamorpheus, dne Ne feb 05, 2023 11:23 am, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cuden zvok pod avtom VW

Napisal/-a Firediver Ne feb 05, 2023 11:22 am

Zraven svečk naj serviser preveri še vžigalne tuljave. Pa lučka se ti prižiga zaradi misfire-jev.

Kdaj je bil zadnji pravi servis? Mislim takega, da se glede na prevožene km zamenja vse, kar je treba.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: jure5j in 68 gostov