Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a uros11 To maj 10, 2016 10:33 am

Tisto gor ne drži, aktivna regeneracija se izvaja med vožnjo.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a sašo5 To maj 10, 2016 3:34 pm

točno tako......ventilator dela še naprej samo iz razloga, da sistem ohladi (800° deseže T v notranjosti DPF-ja)
 
autofrik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: To mar 22, 2016 7:56 pm

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a autofrik To maj 10, 2016 4:15 pm

Koliko vem, se regeneracija lahko začne ko se vozilo vozi in se še nekaj časa nadaljuje ko se vozilo že izklopi. Seveda ima ventilator funkcijo hlajenja, vendar treba je vedeti da med vožnjo ko se dela regeneracija piha zrak v motorni prostor, ko avto stoji tega ni in to opravlja ventilator. Iz tega razloga se sistem stop start na semaforju ne aktivira, ko se opravlja regeneracija DPF. Da pa se je regeneracija še opravljala ko je vozilo izklopil pa lepo kaže vonj po gumi, prižganem. Čemu bi še smrdelo če se sistem samo še hladi. Tako so meni obrazložili na servisu in mi je logično.
Ne vem točno za VW, vem pa da so lahko temperature pri regeneraciji tudi nad 1400 stopinj.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a mrtwelvetrees To maj 10, 2016 4:34 pm

Sam je zanimivo kako smrdi (še bolj opazno pri novem avtu) pri VW in Škodi.... pri Renaultu tega nisem opazil. :idea:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
autofrik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: To mar 22, 2016 7:56 pm

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a autofrik To maj 10, 2016 4:52 pm

Novi ne več tko al pa sm se navadu, najbolj ko je hladen motor.
5+ stari imajo pa res oster in močan vonj in je bolje it čim bolj stran.
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a spektr To maj 10, 2016 5:58 pm

1400 je mal velik, bolj okoli 600 stopinj :)
lp dejan
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a abbe Sr maj 11, 2016 10:56 am

autofrik je napisal/-a:Koliko vem, se regeneracija lahko začne ko se vozilo vozi in se še nekaj časa nadaljuje ko se vozilo že izklopi. Seveda ima ventilator funkcijo hlajenja, vendar treba je vedeti da med vožnjo ko se dela regeneracija piha zrak v motorni prostor, ko avto stoji tega ni in to opravlja ventilator. Iz tega razloga se sistem stop start na semaforju ne aktivira, ko se opravlja regeneracija DPF. Da pa se je regeneracija še opravljala ko je vozilo izklopil pa lepo kaže vonj po gumi, prižganem. Čemu bi še smrdelo če se sistem samo še hladi. Tako so meni obrazložili na servisu in mi je logično.
Ne vem točno za VW, vem pa da so lahko temperature pri regeneraciji tudi nad 1400 stopinj.


tole so res buče,nevem kaj so teb na servisu govoril,sam ko je avto ugasnjen se regeneracija ne more izvajati.
Ni vse res kar napišem
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a ggorenc Sr jul 20, 2016 3:31 am

Tukaj gor je toliko nakladanja in to celo s strani ljudi, ki naj bi situacijo razumeli. Priporocam si, da se malo poducite kaksno sranje spuscajo v zrak sele novejsi BENCINARJI z direktnim vbrizgom goriva, to so povecini vsi turbobencinarji zadnjih 8 let, ki se gredo downsizing.. ga ni dizla, ki bi tako skodoval zdravju. A mislite, da bencinarji spuscajo za seboj samo marjetice?!
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a alexwell Ne okt 02, 2016 10:49 pm

samo je smešno dizli bi ravno morali bit za mestno vožnjo in krajše relacije, ker je poraba takrat višja, bencinarji pa za daljše relacije....prav zaradi večinoma mestne vožnje in popolnoma zabasanega filtra (kljub 90.000km prevoženih), sem se ta teden odločil za odstranitev le tega. Zaenkrat je vožnja tekoča in avto skoraj malo preveč poskočen (se bo treba navadit) :) , kakšnih neprijetnih vonjav ni zaznat niti dima. Je pa res, da je avto za par db glasnejši v kabini in je rahlo moteče dokler se ne navadim, če pa ne pa se baje da tudi to uredit. Zaenkrat je vse ok, če pa je bila pametna odločitev pa bo čas pokazal.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a pskoda Po okt 03, 2016 5:59 am

Ne moreš gledati samo preko porabe. Dizel ima tudi druge komponente, ki nismo namenjene vožni par km in xy krat na dan vsak dan.
Če pri dizlu odstraniš dpf kot si ga ti in je pravilno narejeno oz ni blokirana samo lučka je boljše za sam motor, ampak je veliko slabše za nas ljudi, živali in tudi evro5 ali 6 odvisno od avta ne spovnuješ več, kar je kaznivo če te dobijo je tudi plačljivo in to ne malo
Lp
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a jeronimo Po okt 03, 2016 8:25 am

EURO6 motor ne gre več čez tehničnega če nima DPF, ker je PM10 zelo nizko postavljen.
Pri EURO5 pa če kak Avstrijc ali Nemc vidi kako podkadiš fajn, tudi hitro opravijo izredni tehnični :)
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a pskoda Po okt 03, 2016 9:17 am

Kolikor sem jaz seznanjen, lahko narediš tehničnega (če ne opazi, da ni filtra pri fizičnem pregledu) tudi brez DPF-ja, čeprav je motor narejen po euro6 standardu
Lp
 
Uporabniški avatar
bostek
Novinec
 
Prispevkov: 287
Pridružen: Sr jul 17, 2002 11:39 am
Kraj: štajerska

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a bostek Pe okt 21, 2016 7:00 pm

Šele par dni imam Golf 2013, 1.6tdi. Pa se mi je prižgala lučka za DPF. Ali lahko še to sam rešim? Ter s kakšnimi obrati naj bi se to delalo?
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a uros11 Pe okt 21, 2016 7:22 pm

Preberi navodila v priročniku. AC, konstantna hitrost. Če ni šel senzor, kar je tudi možno (priklop na računalnik).
 
Uporabniški avatar
bostek
Novinec
 
Prispevkov: 287
Pridružen: Sr jul 17, 2002 11:39 am
Kraj: štajerska

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a bostek Pe okt 21, 2016 7:27 pm

Hja par dni nazaj mi je šel senzor nekje pri izpuhu, pa mi ga bodo v ponedeljek zamenjali. Zdaj pa ne vem ali je to zaradi tega, ali zaradi filtra
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a uros11 Pe okt 21, 2016 7:34 pm

Najbrž je šel senzor, ki meri razliko v tlaku pred in po DPF filtru in sproži prorgram regeneracije .če ne dela, ne sproži nič. Najprej odpravi to napakjo, če bo še kaj, potem naprej.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a pskoda Pe okt 21, 2016 8:51 pm

Čimprej na servis, da ne boš zabil filtra do te mere, da bo potrebna menjava
Lp
 
Uporabniški avatar
bostek
Novinec
 
Prispevkov: 287
Pridružen: Sr jul 17, 2002 11:39 am
Kraj: štajerska

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a bostek Pe okt 21, 2016 9:08 pm

V ponedeljek imam zmenjeno, do tedaj še moram naredi okoli 200km. Se pravi da se sedaj ne bo čistil?
 
Uporabniški avatar
bostek
Novinec
 
Prispevkov: 287
Pridružen: Sr jul 17, 2002 11:39 am
Kraj: štajerska

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a bostek To okt 25, 2016 1:25 pm

Zdaj mi že 2 dni avto rihtajo, pa še nič. Izgleda da ni problem samo v tem senzorju in filtru. Še dobro da je 1.mesec v garanciji. Sem pa imel skozi nek čuden občutek glede tega avta

OFFTOPIC: Kaj pa če bodo skoz neki problemi? Kako je potem z vračilom avta, ker je na leasing? Da bi morda zamenjal
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a esem To okt 25, 2016 3:14 pm

Lahko poveš, kaj in kje oz pri kom si to kupil. In kasneje, ko bodo jasni težave, garancije, odnos do popravila ipd, objavi vse skupaj še v "Nategatorjih", seveda če bo primerno za tja.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Matko37 in 42 gostov