Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
mcerk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So feb 01, 2014 11:16 am

Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a mcerk Ne feb 14, 2016 5:13 pm

Pozdravljeni, na Audiju a4 b5 1999 letnik mi sveti airbag lučka že od nakupa, na računalniku izpiše 5 napak;

01217 Side airbag igniter, driver's side-N199 - sporadic: Value of resistance too great

65535 U48023 Internal controle module memory : checksum error

00588 Airbag igniter - driver side - N95 - sporadic: Value of resistance too great

01217 Side airbag igniter, driver's side - N199 sporadic: Value resistand too small

01218 Side airbag igniter, pass. side - N200 sporadic: Value of resistance too great


Avto sem kupil od prvega lasnika, ki je celo znanec tako da naj nebi bila nobena blazina sprožena, čeprav mi je tudi trdil da tudi vsi airbagi delajo, kar mu je preveril diagnostik, tako da tudi za sproženost blazin tudi več ne morem garantirati...

Pod voznikovim sedežem je konektor odrezan in žice zalotane skupaj.


Če bi kdo imel kakšno idejo v čem bi bila napaka, bi mu bil zelo hvaležen.

lp,

Matej
 
Uporabniški avatar
pixie
Novinec
 
Prispevkov: 477
Pridružen: Po avg 30, 2010 7:54 pm
Kraj: Kärnten

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a pixie Ne feb 14, 2016 5:46 pm

Mislim da si si že kar sam odgovoril, če nebi bile žice zalotane, bi mogoče delovalo?
ste poizkusili napake izbrisati?
če ste jih, pa so se pojavile nazaj je pa očitno modul pod sedežem v okvari.
lp Pix
Freunde am fahren.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a pskoda Ne feb 14, 2016 5:54 pm

Če je konektor obrezan in žice lotane je nekdo to delal. Zdaj ali se ti laže o popravilu ali pa ni 1 lastnik.
Po moje so hoteli napako odpraviti po domače in jim ni ratalo
Če sveti lučka za airbag je zelo vprašljivo ali se bodo sprožile blazine ob trku ali ne
Lp
 
mcerk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So feb 01, 2014 11:16 am

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a mcerk Ne feb 14, 2016 7:10 pm

Sej v tem je stvar, da je človek očetov znanec, vem da je prvi lastnik, samo več ne vem ali naj sploh verjamem če je bil razbit al ne, glede na to da se mi je zlagal za airbage.. Blazine se ne bi sprozile ob trku, konektor je najverjetneje nagajal in so žice zalotane, kar naj bi bila kar pogosta pojava na teh avtih.. Napak ne gre zbirsat z računalnikom, najbolj pa me skrbi ta z control unit, ker računalnika se na tak starem avtu ne splača menjavat. Rečeno mi je tud blo naj stopim do chip tunerjev, da mi na novo naložijo software, in če je napaka na softwaru bi to špilalo, ni pa garancije za to.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a pskoda Ne feb 14, 2016 7:25 pm

Potem če praviš, da je 1 lastnik se ti laže ko pes in zato je po vsej verjetnosti šel avto v prodajo zaradi predragega popravila. Če ti sveti lučka za airbag ne boš naredil tehničnega pregleda.
Probaj povprašat še pri kakšni tuning hiši, drugače če je možno vrni avto, kar bo po moje težka in ostane ti še popravilo ali fizična odstranitev lučke samo potem veš kaj te čaka ob trku
Lp
 
mcerk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So feb 01, 2014 11:16 am

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a mcerk Ne feb 14, 2016 8:59 pm

Da lagal je tak jasno, razjezi me da sem avto kupil skoraj predvsem zarad tega ker je lasnik znanec, pa vidiš da te vsak napizdi..

Ena napaka je vezana na kontrolno enoto (65535), kar bi naj blo znano da se je na starih audijih dogajalo včasih ko so izpostavljeni mrazu, ob odklopu batrije,... če sama enota res ni pokvarjena bi se to naj dalo resetirat z nekim orodjem kot na videu https://www.youtube.com/watch?v=m8wurKEKQ_E

Ostale napake pa naj bi bile vezane na konektorje, ki jih vrezes in zice povezes direktno, tak kot je ze pod voznikovim sedezem narejeno.

recimo: https://www.youtube.com/watch?v=MmrjYujQFcA

Sumljivo na tem pa je da so 4 take napake. Cist mozno je, cesar se tud najbolj bojim da je kontrolna enota res skurjena, potem vse pade v vodo..

Jutri stopim do elektricarja za podrobnejse informacije.

Hvala za odgovore!

Lp matej
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a Fan Ne feb 14, 2016 9:36 pm

Kakor koli že, ste sami opazili da se je skušalo že polovičarsko popravljati, torej tega ne bom komentiral.

Omenjene napake so lahko plod odklapljanja akumulatorja ( sesut program ) ali pa poškodovane mreže v samem sedežu. Oboje se lahko preveri, pravilno delovanje programa s testerjem, samo mrežo v sedežu pa z merilnimi orodji ( Ohm meter ). Vse to pa vam lahko naredi lokalni mehanik/mojster/popoldanec ali lokalni avto elektrikar. Obe omenjeni napaki se lahko uredijo.
Nekateri pa to rešujejo z veliko šlamparijo - odklopijo opozorilno lučko v števcu ali pa zraven vežejo primeren upor in vozilo je popravljeno ( če verjameš ).
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
mcerk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So feb 01, 2014 11:16 am

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a mcerk Ne feb 14, 2016 10:49 pm

Hvala za odgovor Fan, kakšna pa bi bila potem najboljša pot za reševanje teh dveh problemov?

lp matej
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a Fan Po feb 15, 2016 12:54 am

Kot je bilo že povedano, s testerjem se preveri modul, če je ta programsko in fizično OK, se preveri mrežo in to uredi ( potrebna demontaža sedeža ). V koliko se napako najde na modulu, se uredi modul.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a ojnica To feb 16, 2016 12:35 pm

Če lučka sveti to nima nobene veze na tehničnem, če zavore na testu delajo, motor, luči potem je avto tehnično brezhibno. Tist tehnični, ki komplicira glede tega pa ni vredn, da se ga še kdaj obišče.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a pskoda To feb 16, 2016 1:28 pm

Ti imaš pa včasih res take, da glava boli.

Kako bo avto tehnično izpraven, če mu airbag-i ne delajo in so zakonsko obvezni?
Pri trku se ne bodo sprožili, kar lahko povzroči hude poškodbe ali celo smrt.
Tisti tehnični, ki spusti čez čeprav sveti lučka bi mu bilo potrebno TAKOJ odvzeti licenco
Lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a esem To feb 16, 2016 1:35 pm

Sonček
Spet lapaš neumnosti, ne da bi o tem karkoli vedel! :roll: :evil: :twisted:
Ti je jasno, da tehnični ni brez veze, da je namenjen predvsem varnosti, tudi za ostale udeležence v prometu, torej tudi zate. Morali bi - po pravilniku - gledat precej več stvari, za to so plačani in tudi kaznovani, če ne naredijo, kot bi morali.
Je tako težko malo poguglat?

TEHNIČNA SPECIFIKACIJA ZA VOZILA TSV – 605 (izdaja 01)
o postopkih za izvedbo tehničnih pregledov motornih in priklopnih vozil

http://www.mzi.gov.si/fileadmin/mzi.gov ... ver-13.pdf
Preberi točko 7.1.5 (b)

Zanimiva je tudi točka 7.11. ki govori o tem, da če ugotovijo vrtenje km, vozilo ni tehnično brezhibno!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a Firediver To feb 16, 2016 1:47 pm

Saj ne preverjajo 100% izpravnosti vozila na tehničnem pregledu in nikoli niso tega počeli. Oni preverjajo bistvene zahteve po predpisanem postopku in to je to!
Npr. sedaj je že veliko vozil starih 10+ let z zračnimi blazinami, pa najbrž ni nikogar od lastnikov, ki bi upošteval, da jih je treba zaradi časovne omejitve po 10 letih zamenjati. A to preverjajo na tehničnem in zakaj ne, saj je v igri varnost?

Licenco se jim odvzame, če ne delajo po postopku in dokler v postopku ni navedbe testiranja delovanja zračnih blazin se jih - ugani - ne bo preverjalo. Kot še marsičesa drugega ne.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a esem To feb 16, 2016 2:00 pm

Tudi zračne blazine vizualno pregledajo - člen 5.3.5. Če pušča zrak ali je poškodovana, ni OK. Tega, da bi po 10 letih menjali, pa res ni notri (verjetno zaradi različnih zahtev proizvajalcev ali pa so enostavno pozabili), a bi moralo biti.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a ojnica To feb 16, 2016 5:00 pm

In zdej sta se spravla na mene, kot zmeraj =P , meni je lučka za motor svetla 3 leta pa sem vsako leto naredil tehnični, in na treh različnih tehničnih sem delal in še to je bil Špan, Prigo in Avtorade.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a Ivan36 To feb 16, 2016 5:36 pm

Za EGR še naj bi šlo čez, za Airbag lučko pa NE! Pa bi moral samo navitje volana menjati in Abs senzor, pa še desni amortizer oziroma vzmet je visel v desno stran 8) :lol: :DDD :mrgreen: Svercijevseporihtupašekmnastavu :shock:
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a blackey To feb 16, 2016 7:28 pm

Si šel do štromarja? kaj pravi? če še nisi bi jst na tvojem mestu prvo pogledal pod zic kako so oni te kable skupi spravli. Ker je kolega na laguni isto rešil tak problem. Gorela je lučka za AB in je bil problem v konektorju pod šoferskim sedežom. Je razrl, skupaj zalotal in je bil mir. Lahko da so pri tebi isto naredli, samo slabo in še vedno javlja napako.
 
mcerk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So feb 01, 2014 11:16 am

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a mcerk To feb 16, 2016 9:49 pm

Vceraj sem bil pri Orthaberju v Hocah (okolica MB), ki pravi, da je mozno da so tiste 4 napake na blazinah mogoce samo posledica napake na kontrolni enoti, katero se praviloma da popraviti (software ali tudi hardware), lahko pa da so tudi posledica slabih kontaktov na konektorjih.

Torej popravilo enote je potrebno v vsakem primeru, popravilo konektorjev pa le, ce to ni samo posledica napake na kontrolni enoti..

Jutri pa pustim avto pri njemu, javim ko dobim avto nazaj, v primeru da bo se kdo imel podobno napako.

Lp, Matej
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a Fan Sr feb 17, 2016 10:29 am

mcerk je napisal/-a: mogoce samo posledica napake na kontrolni enoti, katero se praviloma da popraviti (software ali tudi hardware), lahko pa da so tudi posledica slabih kontaktov na konektorjih.

Torej popravilo enote je potrebno v vsakem primeru, popravilo konektorjev pa le, ce to ni samo posledica napake na kontrolni enoti..


Hmmmm ................ a ne bi bilo bolje/ceneje, če bi se najprej preverilo - slabe stike??
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
mcerk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So feb 01, 2014 11:16 am

Re: Audi a4 b5 airbag lučka

Napisal/-a mcerk Če feb 18, 2016 12:18 am

Avto sem prevzel, pri orthaberju so popravili kontrolno enoto, v kontektorje niso rabili posegati, ker so napake na blazinah bile samo posledica napak z enote in fizično konektorji niso bili pokvarjeni. In ko so na njej popravili software so se tudi ostale napake dale izbrisat.

Fan, po mojem mnenju ne bi bilo logično prvo preverjati kontektorje, ker če popraviš le njih se blazine v primeru trka še vedno ne bodo sprožile, zaradi pokvarjene kontrolne enote. Če se pa prvo lotiš enote, pa imaš možnosti da napake z kontektorjev dejansko ''niso prisotne'', in da se pojavijo le zaradi tega ker kontrolna enota narobe registrira napake.

Hvala vsem za prispevke!

Lp, Matej
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 52 gostov