Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
a.speen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po mar 07, 2016 8:22 am

VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a a.speen Po mar 07, 2016 8:32 am

Živjo,

Imam VW Passat, letnik 2012 z avtomatskim menjalnikom in se mi je danes zgodilo, da je avto na križišču ugasnil, kar je normalno ob vključenim start&stop sistemom, potem pa se ni več nazaj prižgal, oziroma je po startu takoj ugasnil. Tudi če sem ključ dal ven in ga poizkušal nazaj prižgati, je vžgal, ampak je takoj crknil. Potem sem ga nekako prisilil, da je vžgal tako, da sem v istem trenutku ko je vžgal, pritisnil gas in hitro dal v Drive, ter se uspel odpeljati naprej. Za tem je start&stop deloval normalno.
Ima kdo kakšen predlog, ki bi mi bil v pomoč? Ali se lahko to ponovi in kaj narediti če se...?
Hvala in lep pozdrav.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a pskoda Po mar 07, 2016 8:46 am

Jaz ti priporočam, da se avto priklopi na tester in se pogleda katere napake je zapisal.
Od tam naprej se ve v katero smer je potrebno ukrepati, ker nekaj na pamet govorit je nemogoče
Lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a Fan Po mar 07, 2016 8:57 am

X2
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a Ivan36 Po mar 07, 2016 6:08 pm

89% pomožni akumulator za S&S?a Ali pa glavni???
http://www.akumulator.si/img/upload/att ... T-STOP.pdf

Če pri menjavi akumulatorja v vozilih start & stop ne boste uporabili ustreznega
akumulatorja, oz. ne boste uporabili diagnostičnega testerja, se bo učinek start & stop
sistema močno zmanjšal,
prav tako pa tudi življenjska doba akumulatorja.
Varčevanje pri izbiri cenejšega akumulatorja, se bo pokazalo na koncu kot drag nakup.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a dask To mar 08, 2016 8:12 am

Se pravi, če kupim avto z start&stop in mi nekje crkne akumulator, ga ne moremo do tja pripeljat sam in menjat, ampak avto na vleko do električarja z opremo za start & stop menjavo, drugače ni garancije??? To je že smešno....
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a pskoda To mar 08, 2016 8:18 am

Kupit moraš aku, ki je primeren za s&s. Dobri so vsi AGM aku, ki ima na vrhu šifre oz tablico kod, ki se vpišejo z testerjem v računalnik, da s&s deluje pravilno. Brez tega je vprašljivo delovanje s&s oz lahko pride do motenj delovanja.

Avtor teme mora v vsakem primeru avto priklopit na tester
Lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a Fan To mar 08, 2016 9:55 am

X2
dask je napisal/-a:Se pravi, če kupim avto z start&stop in mi nekje crkne akumulator, ga ne moremo do tja pripeljat sam in menjat, ampak avto na vleko do električarja z opremo za start & stop menjavo, drugače ni garancije??? To je že smešno....


Točno tako.
Akumulator ob rednem vzdrževanju in pregledu, ne umre kar nekje, se že prej ve, da ga je potrebno menjati - torej ni presenečenja.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
a.speen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po mar 07, 2016 8:22 am

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a a.speen Po jun 27, 2016 6:52 am

Pozdravljeni,
Po tem, ko sem odprl to temo se mi ta problem ni kar nekaj časa več zgodil. V zadnjih dveh tednih pa se mi je spet 3x zgodilo. Danes zjutraj mi je že doma približno 3 sekunde vžigal, potem, po 40km mi pa na s&s ni vžgal in sem moral dati ključ ven in nazaj notri. Na primer zadnjič, pa sem ga doma lepo vžgal, šel vzvratno iz dvorišča in potem, ko sem speljal, mi je ugasnil in mi je potem kar nekaj časa vžigal.
Res se to ne dogaja pogosto, vendar je zelo moteče in imaš vsakič nek slab občutek. Takrat, ko sem odprl to temo in prebral predloge, da naj ga priključim na računalnik, sem šel na servis, pa tam niso videli nobene napake.
Klical sem sigurno na 5 različnih servisov, pa so mi povsod rekli, da za to težavo še niso slišali, tako da bi res prosil za kakšno pomoč tukaj.
Večinokrat pa avto lepo vžge, s&s dela super,...
Hvala še enkrat in LP
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a Firediver Po jun 27, 2016 7:37 am

Fan je napisal/-a:X2

Točno tako.
Akumulator ob rednem vzdrževanju in pregledu, ne umre kar nekje, se že prej ve, da ga je potrebno menjati - torej ni presenečenja.


Akumulator zna umreti tudi nenadoma oz. ne on, ampak elektronika ne dovoli zagona, če ima akumulator prenizko napetost.
Pri starejših modelih se je pri slabem akumulatorju lepo slišalo, da se je zaganjač malce pomaltral obračati ampak motor je pa vendarle še vžgal - vsaj do najbližje bencinske po nov akumulator si še prišel.
Pri novejših pa naredi samo "klik-klik" in vžgal ti tudi stežka ne bo več! Brez opozoril.

Avtorju teme. Sicer doslej pri nobenem nisem imel S&S sistema, ampak, ko začne bluzit elektronika in serviserji nimajo pojma, pomaga reset (odklop akumulatorja za nekaj minut).
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Pipita
Novinec
 
Prispevkov: 272
Pridružen: So jan 30, 2010 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a Pipita To jun 28, 2016 2:10 pm

Jaz imam pri enakem avtu, le z ročnim menjalnikom in letnik 2011 obratne težave. S&S funkcija se sploh ne aktivira. Avto je bil na pooblaščenem servisu priklopljen na tester in ni zaznalo nobene napake. Sicer avto deluje BP in me to nedelovanje niti ne moti. Je pa zanimivo, da ne ugotovijo kaj je narobe. Akumulator je še original in je bil pomerjen poleg pooblaščenega servisa še pri neodvisnem električarju in povsod so rekli, da je OK.
 
a.speen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po mar 07, 2016 8:22 am

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a a.speen To jun 28, 2016 2:17 pm

Zanimivo :)
Nasvet od Firediver-ja se zdi smiselen, tako da bom jaz to probal, drugače pa bom verjetno tudi šel pomeriti akumulator, če je vse OK z njim. Mogoče je ravno toliko izrabljen, da ga kakšni vremenski pogoji že zmotijo...
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a motom To jun 28, 2016 3:16 pm

Kaj pa infotainment? Tam napiše zakaj je s/s funkcija onemogočena.
 
Uporabniški avatar
Pipita
Novinec
 
Prispevkov: 272
Pridružen: So jan 30, 2010 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a Pipita To jun 28, 2016 3:19 pm

Če sem odkrit, nimam pojma kaj je to...
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a motom To jun 28, 2016 3:41 pm

Če ma golf7, ma passat 2012 verjetno tud na lcd pod car.... itd... status start stopa. Tam napise kdaj je na voljo in kdaj ne pa tudi zakaj ne. Npr.prestrm klanec, klima-ce je prevroce...
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a Ivan36 To jun 28, 2016 7:43 pm

Glede na vse napake NOVIH in Novejših vozil bom res, kar DACIO Dokker kupil ! 1.2 TCe 120 KS mora biti dovolj!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a pskoda To jun 28, 2016 8:47 pm

Kupovanje rabljenih avtomobilov je najslabša možna varjanta, ker prej kot slej bodo problemi sploh, ker so avtomobili čedalje bolj nabiti z 1000 in 1 stvarjo, ki lahko odpove. Popravilo so pa čedalje bolj zakomplicirana in posledično dražja in predhodni lastnik v 99.9% izbere najcenejše možno popravilo nasrka ga pa vemo kdo.


Kot ti je @motom predlagal. Poglej v menu kaj napiše oz zaradi česa s&s ne dela. Pogoji za delovanje s&s je ogromno (klima, temp. motorja, regeneracija,....) in je nemogoče po netu povedat, zakaj ne dela oz ne izklopi motorja
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a Firediver Sr jun 29, 2016 9:06 am

Najbrž so serviserji res vsi poklicno deformirani (če kaj ne dela, je nujno treba nekaj zamenjati), da bi ne vedeli za te podsisteme v avtomobilu in bo na koncu kriva samo neka trivialnost.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Pipita
Novinec
 
Prispevkov: 272
Pridružen: So jan 30, 2010 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a Pipita Sr jun 29, 2016 10:56 am

Žal nisem našel nobenih takih nastavitev, kjer bi lahko urejal S&S funkcijo. Se pa strinjam z napisanim, da serviserji, dandanes znajo le menjati pokvarjene dele. Pa še to takrat, ko je 100% jasno da je nekaj pokvarjeno. V kolikor je potrebno nekaj popraviti, usposobiti ali pa sploh najti napako, pa večina popolnoma zmrzne.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1157
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a meganer Pe nov 26, 2021 7:00 pm

Si bom tukaj "sposodil" temo ....

Ali je kdo imel podoben primer. VW 2012 tipka start/stop ne prime vedno v prvo? Baterija v dalincu je nova ......

Moraš včasih pritisnit 2x,3x potem pa prime.
 
Uporabniški avatar
ThugBoy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To feb 24, 2004 10:18 pm
Kraj: Morje

Re: VW Passat 2012 se ne prižge nazaj ob start&stop

Napisal/-a ThugBoy Pe nov 26, 2021 8:03 pm

možno da heca stikalo na zavori, ali sklopki
Even When They Kill Me They Can't Never Take A Game From Young G
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: rafunc in 49 gostov