Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a Influenz Po mar 14, 2016 10:55 am

Kje bi se dalo najceneje zamenjati olje (avto je 1.5dci)? Olje, filter, podložko to sem že kupil.. Na uradnih servisih so cene (z mojim materialom) od 40-100e kar se mi zdi veliko preveč za pol ure dela.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a Fnatic Po mar 14, 2016 11:11 am

Njacenje? Naredi sam..drugače pa enega ''fušarja'' in je.
Ba-dum tssssssss =P
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a Influenz Po mar 14, 2016 11:39 am

Nimam dvigala oz. prostora da bi to delal sam.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a sova501 Po mar 14, 2016 12:36 pm

Influenz je napisal/-a: Na uradnih servisih so cene (z mojim materialom) od 40-100e kar se mi zdi veliko preveč za pol ure dela.

Ne misli si da ti bo popoldanec ali fušer vzel kaj manj kot 40€, pa še vprašanje če ti bo za ta denar sploh dal račun oz garancijo na opravljeno delo. Ko bodo menjali olje bodo 99% vozilo tudi priklopili na tester in še na hitro pogledali podvozje,... tako da ne kompliciraj, pelji ga tam kjer so ti ponudili 40€ in finito. Če enkrat na leto nimaš 80€ za servis škoda da ga imaš.
Če recimo vzameš znesek 40€(mislim da je davek 22%, če je 9,5% naj me nekdo popravi) je to potem nekje 33€ neto cena za storitev, od tega mora avtohiša plačati mehanika, elektriko, orodje in ostalo... tako da bodo zaslužili nekje 15€(če bodo) v pol ure, ker material imaš svoj.
Največ služijo z oljem, rezervnimi deli in ličarska dejavnost. 3€ nabavna cena za liter olja, prodajajo ga pa za 13€ ali celo 20€/L. Na 1000L olja(približno 200 vozi) imajo vsaj 10.000€ čistega samo od olja.
Prijatelj je preko kaska popravljal 1 leto dni starega, in so sprednji odbijač zamenjali in pobarvali+ še nekaj res majhnih stvari.. Znesek je bil 2000€, pa je bila nabavna vrednost stvari(obijač, barva, lak,.. sigurno) manj kot 100€. Tako je danes to in prej ko se sprijazniš lažje ti je. Še najhujša je država, ki ne naredi skoraj nič pa ima vedno vsaj 1/4 zneska->pravic je vedno manj, dolžnosti in dajatev vedno več. Me pa motijo švercerji z rabljenimi(tudi avtohiše), ki utajajo na milijone, država pa premalo stori na tem področju.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a primozek68 Po mar 14, 2016 1:30 pm

Influenz je napisal/-a:Kje bi se dalo najceneje zamenjati olje (avto je 1.5dci)? Olje, filter, podložko to sem že kupil.. Na uradnih servisih so cene (z mojim materialom) od 40-100e kar se mi zdi veliko preveč za pol ure dela.


In kaj bi ti? Da ti ga za 10€ zamenja, staro olje vzame, pa še kavico ti prinese? Pa bohnedej da ni free wi-fija, a ne?
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a Influenz Po mar 14, 2016 1:37 pm

Hvala za brezvezen komentar. Prosil bi, da se vzdržite takih komentarjev :)
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a nejc1986 Po mar 14, 2016 1:49 pm

Meni je nepooblascenc racunou 30eur za menjavo olja,vseh 4ih filtrov,plus d sm ga prosu d preveri vlago v zav.tekocini,akumulator in podvozje... z racunom, v ljubljani.

Ena servisna ura je pr njemu 25eur,zahtevnejsa dela 30eur. mislm d ostali so tm tm s ceno, za menjavo olja racunat vec kot 1h je pa nateg...
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a primozek68 Po mar 14, 2016 1:55 pm

Influenz je napisal/-a:Hvala za brezvezen komentar. Prosil bi, da se vzdržite takih komentarjev :)
To ni brezvezen komentar, ampak dokaz, da vas je kar nekaj stiskačev, ki mislite, da vam bo cel forum pomagal pršparat 10€. Ko bodo pa od kakšnega pocarja navoji pretegnjeni v alu karterju bo pa spet nova tema na forumu. Ali pa odpadno olje v jašku ob cesti...
Ne vem kaj bi ti še ceneje kot 40€.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a RedBaron Po mar 14, 2016 3:14 pm

Praviš, da si nabavil olje in filtre, ne vem zakaj ne menjaš sam!?! :ue
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a sova501 Po mar 14, 2016 3:23 pm

primozek68 je napisal/-a:To ni brezvezen komentar, ampak dokaz, da vas je kar nekaj stiskačev, ki mislite, da vam bo cel forum pomagal pršparat 10€. Ko bodo pa od kakšnega pocarja navoji pretegnjeni v alu karterju bo pa spet nova tema na forumu. Ali pa odpadno olje v jašku ob cesti...
Ne vem kaj bi ti še ceneje kot 40€.

+1
Sem že videl ko so za isto storitev na pooblaščenih plačevali 180€ ali več(tudi 220€). Pri katerih znamkah ne bom pisal, ker bi delal antipropagando. Ekološka taksa oziroma ekologija je dober point, ker marsikdaj odpadno olje in laki fušerjev končajo v školjkah, gozdovih, rekah.
Influenz je napisal/-a:
Hvala za brezvezen komentar. Prosil bi, da se vzdržite takih komentarjev :)


Nisem pristaš monopola(pooblaščeni servisi) ker so lahko kartelna dogovarjanja in višanja/nižanja cen, in tudi nepooblaščeni s.p obrtniki morajo nekako preživeti, ampak če v ceni ni prevelike razlike med pooblaščenim in nepooblaščenim je bolje peljati k pooblaščenem. Če je cena v popravilu enormna potem je pa bolje peljati popoldancu ali popraviti sam(če znaš).

Prednosti če pelješ na pooblaščeni servis(katerakoli znamka):
-občasno pri okvarah izven garancije ponudi tovarna kulanco za okvarjen del(tudi 50%) če je redno vožen na servis
- ko je na servisu vedno zabeležijo kilometrino z elektronsko servisno knjigo kar je varovalka za bodočega kupca in težava za preprodajalca ki zbija kilometre in na ta račun služi.
- na pooblaščenih servisih naložijo tovarniški SW update v primeru posodobitve
-ipd.

Mi smo imeli Renaulta nekaj let nazaj in je bila neka serijska tovarniška napaka(teleskopi) za katero smo šele na servisu izvedeli in so nam jih zastonj zamenjali. Če bi ga tisto leto peljali k popoldancu tega ne bi izvedeli in bi verjetno čez 1 leto morali sami menjati na svoje stroške. Jaz imam z Renaultom dobre izkušnje, z VW pa tudi še kar dobre.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a Influenz Po mar 14, 2016 4:02 pm

Vijak na karterju zna vsak mehanik zašraufat.. sploh če mu daš novo tesnilo nima kaj zajebat.

Zdaj če misliš da je menjava olja ekvivalentno popravilu vesoljske rakete... nimam več komentarjev. Avto je že toliko star, da na pooblaščen servis ne bom hodil. Za menjavo olja (delo) se mi zdi fer cena okoli 30€. Dal bi tudi pooblaščencu 40, ampak ta pooblaščenec se nahaja v novem mestu in dela samo pon-pet kar mi ne ustreza

Zanimivo koliko komentarjev, pa sem dobil samo eno dobro informacijo!

Aja še zakaj sem kupil svoje olje- zato ker sem že videl na pooblaščencu vlivati napačno olje!
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a Fan Po mar 14, 2016 4:20 pm

Influenz je napisal/-a:Kje bi se dalo najceneje zamenjati olje (avto je 1.5dci)? Olje, filter, podložko to sem že kupil.. Na uradnih servisih so cene (z mojim materialom) od 40-100e kar se mi zdi veliko preveč za pol ure dela.


Dela sicer res ni veliko, vendar dvomim, da bo kje obračunano manj kot 1 ura. Torej 1 X 20€ + DDV = 24,40 , to je nekje cena, ki jo v Ljubljani računajo po privat servisih. Seveda je pa vse odvisno od urne postavke.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a sova501 Po mar 14, 2016 4:33 pm

Influenz je napisal/-a:Zanimivo koliko komentarjev, pa sem dobil samo eno dobro informacijo!

Aja še zakaj sem kupil svoje olje- zato ker sem že videl na pooblaščencu vlivati napačno olje!

Če se ti gre za 10€ pri servisu si potem kupil olje sam predvsem zato, ker hočeš prišparat kar ni nič narobe, tudi sam isto delam ker nimam toliko denarja da bi plačeval liter olja po 15€. Večina servisov ima več tipov olja in pred servisom enostavno vprašaš katerega imajo namen dati notri(če pri njih kupiš olje).
Tebi nasveti niso pomagali bodo pa mogoče komu drugem. Obrtna zbornica Slovenije priporoča cene storitev in kaj veliko pod cenami noben obrtnik ne more, v praksi so seveda odstopanja kar velika kar si lahko sam opazil(30-100€).
Če smo pa pošteni, v tem času ko ga boš zapravil za iskanje 10€ cenejše variante bi lahko zaslužil 20€ in bi bil 10€ v plusu tudi če bi servis opravil za 40€. Za mene velja isto. :huh:
Še moj nasvet: Lahko tudi na pooblaščenem servisu v LJ vprašaš če ti lahko dajo kaj popusta in reči da ti drugje ponujajo za 40€. Vprašat ni greh. Verjetno imajo gnečo in zato cene višje. Ko ne folgaš povpraševanja enostavno dvigneš cene, ker si to lahko privoščiš, hkrati pa s tem omogočiš manjšim serviserjem in s.p.jem da z nižjo ceno dobijo kak posel več.
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a zlica22 Po mar 14, 2016 4:48 pm

No... Pol ure dela ne bo nihče računal. Žal je tako, za 10€ in v pol ure se ti lahko kvečjemu kdo poščije v karter... Amen. Tistega o fušarjih in olju v gozdu in rekah ne bom komentiral, bi lahko še koga užalil...
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a primozek68 Po mar 14, 2016 5:02 pm

Influenz je napisal/-a:Vijak na karterju zna vsak mehanik zašraufat.. sploh če mu daš novo tesnilo nima kaj zajebat.

Za menjavo olja (delo) se mi zdi fer cena okoli 30€. Dal bi tudi pooblaščencu 40, ampak ta pooblaščenec se nahaja v novem mestu in dela samo pon-pet kar mi ne ustrez


Vijak na karterju zna marsikateri pocar zayebat BTW.

Za menjavo olja je fer cena toliko, kot ti bo mehanik rekel, ne kot se tebi zdi.

Olje si pa kupil sam izključno zato, ker si ga dobil poceni. Važno, da boš ti prišparal 10€ za kokice v kinu, koliko more pa nek direktor servisa pljunit davčni ipd. te pa nič ne briga, a ne?
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a Influenz Po mar 14, 2016 5:30 pm

Sem že dobil kontakt.. za 20e menjava olja. Naredil bo že ok, itak bom zraven bil. Smo pač v kapitalizmu in če se meni zdi 40e preveč, toliko ne bom dal pa se lahko postaviš na trepalnice, mehanikov je kot listja in se mi zdi brezveze preplačevati.

koliko more pa nek direktor servisa pljunit davčni ipd. te pa nič ne briga, a ne?


Točno tako!
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a primozek68 Po mar 14, 2016 6:28 pm

Sej ne obsojam ljudi s takim razmišljanjem, nekdo mi pač tud more Bigmac-a postrežt.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a Nikola_Tesla Po mar 14, 2016 6:32 pm

Čep v aluminiju ni enako kot kolesni vijaki ... treba imeti občutek... če je "zažrto" pa sploh.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a Influenz Po mar 14, 2016 6:33 pm

Ha ha, mislim da boš prej ti meni big maca stregel. Takoj zatem ko boš svojo firmo v stečaj poslal.. ženo lahko pa obrt odpre, menda bo za ponucat
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a primozek68 Po mar 14, 2016 6:37 pm

Komot. Ko boš imel za njega.
Sex turns gay people into Mexicans.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov