Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
care20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Po okt 07, 2013 2:59 pm

Katere diske in ploscice?

Napisal/-a care20 To maj 24, 2016 9:34 am

Zdravo!
Prisel je cas,da menjam diske in ploscice.Stvar je sledeca,TRW ali Textar?
Komplet ploscice in diske znamke TRW dobim za 240e(v akciji+tujina)
komplet textar pa za 230e...kaj mi priporocate?

Gre se za peugeot 407 2.0 hdi 100kw letnik 2006,limuzina,ce vam to kaj pomaga
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a Black_Racer® To maj 24, 2016 10:01 am

Ploščice vedno kupujem ferodotove in sem še zmeraj bil zelo zadovoljen
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a Fan To maj 24, 2016 10:32 am

Osebno se bi odločil za Ate, lahko pa kontaktirate uporabnika @hippo, pa bo tudi dobra cena. Se bo vsaj vedelo kaj se je dobilo.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a Cefizelj To maj 24, 2016 10:34 am

Jaz sem zadovoljen s Textarjem. Brat ima pa TRW komplet pa je tudi zadovoljen. Se pa strinjam, kontaktiraj uporabnika Hippo.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a TrijoAdijo Sr maj 25, 2016 6:11 am

Če je to dvoje edina opcija,potem textar...trw je za .........1 klinac.....Poglej še malo za ate.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a zzitop So maj 28, 2016 12:55 pm

ampak za dotično vozilo je TRW prvovgradnja...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a RedBaron So maj 28, 2016 3:12 pm

Do sedaj sem imel (na različnih avtih) zavore ATE, TRW, RaiCam, Ferodo, Pagid, Jurid, Bosch, Delphi in neke razlike, kar se tiče zavornega efekta, ni bilo opaziti, kar je pričakovano, ker morajo vse zavorne obloge, ki se prodajajo v EU, zagotavljati enak zavorni efekt (+ - 15%) kot prvovgradnja.
To zahteva regulativa ECE R-90, drugače se ne smejo prodajati.

Je pa res, da pri dražjih dobiš zraven ploščic še vijake za pritrditev čeljusti na vodilo in nove "plehe" ki pridejo na vodilo, tega pri cenješih ponavadi ni...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a Fan So maj 28, 2016 9:09 pm

Ja paja, če se že samo pogleda poden od ploščic trw in barum je že razliko v zaviranju za 100%. Torej o teh EU regulativah ne bo pilo vode. To da vi osebno niste opazili razlike ....................... očitno tako nežno vozite, da vam bi tudi lesene ploščice odgovarjale. :D
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a sova501 So maj 28, 2016 10:16 pm

@fan katere diske in zavorne ploščice pa ti priporočaš kot kvalitetne in dobre(razen ate).hvala.
Zadnjič spremenil sova501, dne So maj 28, 2016 10:47 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a esem So maj 28, 2016 10:45 pm

:?:
Fan je napisal/-a:Osebno se bi odločil za Ate...
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a sova501 So maj 28, 2016 10:50 pm

-zanima me katere znamke razen ate spadajo v vrh kvalitete, če bom kdaj menjeval... Kako so pa brembo? Na tem forumu sem prebral da vw originalni diski so narejeni v tovarni v Bosni, poceni ravno niso. Kako je pa s kvaliteto pa ne vem. Kako so pa originalni nadomestni deli Peugeot in drugih znamk, recimo Renault. So kaj kvalitetnejši kot ate iz štacune ali je to vse isto.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a pskoda Ne maj 29, 2016 5:47 am

Z ferodom ne moreš grešit nič. Brembo so tako tako, ker te ki jih boš ti kupil so za malo denarja. Če bi kupil naprimer za kakšen hud avto potem pa so zelo dobre, ampak je tudi cena druga in seveda materiali.
VW original vgrajuje zavore ATE in TRW, ki so vsaj za moj okus dobre. Cvilijo nič in primejo dobro ko jih rabiš
Lp
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a sova501 Ne maj 29, 2016 11:00 am

Hvala. Z prvogradnjo vw sem jaz tut zadovoljn glede performansa saj res dobr in hitr bremzajo, edino občasno cvilijo ampak to so mi na servisu rekl da je normaln ker ne uporabljajo več mnda je reku azbesta v materialu in da to vsem novejšim mal cvili. Pskoda ti maš še prve gor?
Zadnjič spremenil sova501, dne Ne maj 29, 2016 11:03 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a DePalmo Ne maj 29, 2016 11:03 am

Brembo imam jaz na 406 Coupeju, prej pa še na 206ki in jih ne menjam. Zavirajo odlično in tudi prenesejo kar nekaj mučenja preden zavore zgubijo svoj učinek. Pred tem sem imel ATE, TRW ter raznorazne "no name". Izmed teh so bile še najboljše no name, TRW so mi ružile od novih dalje, reklamacije niso hotli upoštevat tako da sem jih predčasno menjal, ATE nič posebnega da bi jih prehvalil. Načeloma je tako da če se normalno voziš, potem lahko daš gor tudi no name, drugače pa osebno svetujem Brembo. Ampak komplet, ne samo ploščic! Z zadnjim kompletom sem naredil malce čez 70.000km, diski so zaenkrat še dobri.

Aja, ne cvilijo, kar mi je pa zelo pomembno.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a pskoda Ne maj 29, 2016 12:41 pm

sova501 je napisal/-a:Hvala. Z prvogradnjo vw sem jaz tut zadovoljn glede performansa saj res dobr in hitr bremzajo, edino občasno cvilijo ampak to so mi na servisu rekl da je normaln ker ne uporabljajo več mnda je reku azbesta v materialu in da to vsem novejšim mal cvili. Pskoda ti maš še prve gor?


Ja še prve. Jaz bolj gas tiščim kot bremze.
Lp
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a sova501 Ne maj 29, 2016 2:09 pm

Bolj kot se gas tišči bolj se rabijo bremze.
@depalmo kolk te je pa prišu brembo komplet diski + ploščice. Kak vlke diske maš?
Eno lestvico gledam in so dobr ocenjene ebc, wagner, (brembo), bosch, bendix, akebono in fbk... ima kdo s temi izkušnje. Ate je nekje na sredin.

http://m.ranker.com/list/brake-pad-bran ... er-brandes

http://m.ranker.com/list/the-best-brake ... er-brandes
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a RedBaron Ne maj 29, 2016 5:15 pm

Fan je napisal/-a:Ja paja, če se že samo pogleda poden od ploščic trw in barum je že razliko v zaviranju za 100%. Torej o teh EU regulativah ne bo pilo vode. To da vi osebno niste opazili razlike ....................... očitno tako nežno vozite, da vam bi tudi lesene ploščice odgovarjale. :D


Vozim normalno. In ja ni neke razlike, z vsemi se z lahkoto blokira kolesa ( oz sproži ABS). Da bi bila 100% razlika.... dajte no...

Seveda so dražje ploščice verjetno boljše, v to ne dvomim, vprašanje pa, ali se ta razlika pri vožnji v cestnem prometu opazi, oz. Pride do izraza.
Ker tudi TRW, barum... ni to neka kitajska roba, oz. Firma...
Poleg tega so pri zaviranju šibek člen gume in ne zavore kot take.

Kar se pa tiče lesenih ploščic, tudi to obstaja, nekateri rudarski izvozni stroji so (oz še vedno) uporabljali lesene zavorne obloge. Pa je tam v igri precej večja masa in strožje zahteve, kot v prometu.☺
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a Fan Ne maj 29, 2016 7:49 pm

V večina vozil ima vgrajene kar dobre pnevmatike, vsaj tisti, ki dinamično vozijo, pri njih se tudi vidi razlika v kvaliteti zavornih elementov.
:) Ja, vem da lesene zavore obstajajo, uporabljajo se pri dvigalih in v rudarstvu. Kot znamenitost, zdržijo veliko večje torne obremenitve. :)

sova501 je napisal/-a:@fan katere diske in zavorne ploščice pa ti priporočaš kot kvalitetne in dobre(razen ate).hvala.

Original, od znamke vozila !
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a yashica Ne maj 29, 2016 9:42 pm

Tud original ni vedno top kvaliteta. Če bi bila, ne bi bilo toliko reklamacij ;)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a zzitop Po maj 30, 2016 8:59 am

Nekje na forumu sem našel tole:
http://www.at-rs.de/bremsen_beratung-nach-mass.html
Kjer se vidi vse kombinacije in kdaj v redu prime, kdaj ne. Škoda samo, da ni v tabeli TRW bremz, ker so prvovgradnja in pri nas zelo dostopne ter ugodne. BV maziva ima ponavadi ravno TRW po super cenah in vedno so dostopne.

Če dobro pogledate, je kombinacija ploščic in diskov istega proizvajalca skoraj vedno super. So pa določene ploščice in diski, kateri se super izkažejo tudi v kombinaciji z ostalini proizvajalci. Če pogledamo, so take ploščice:
- ATE
- Brembo
- EBC
- Ferodo Thermoqiet
- Zimmermann

Najboljši diski pa so:
DBA 4000/5000 geschlitzt
Tarox Zero
Tarox G88

Sem pa že večkrat prebral, da so absolutno najboljši zavorni elementi od EBC, vendar pri nas jih še nisem zasledil.

Fan je napisal/-a: če se že samo pogleda poden od ploščic trw in barum je že razliko v zaviranju za 100%.


TRW naj bi bile slabe ploščice oz ene najslabših? Čudi me, ker so do sedaj bile na dobrem glasu (ala bivši Lucas) in so pogosto prvovgradnja.
Barum pa je v Continental skupini, kjer je tudi ATE. In je najbrž samo na kitajskem narejen ATE iz kakih prejšnjih njihovih serij. Torej ne zadnji hit, a če so bile predzadnje ATE dobre, potem so tudi sedanje Barum.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov