Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
BOBoo
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: So mar 02, 2019 6:45 am

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a BOBoo Pe mar 10, 2023 4:43 pm

coco66 je napisal/-a:Morda ni original roba, morda delaš reklamo za Finavto,ko ti bo avto crknil boš tudi čakal en teden material

Avto mi bo crknil zaradi fake diskov?....khmm :huh: :huh:
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a Gricko Pe mar 10, 2023 4:45 pm

normalne cene.....vsak majster/serviser, ki redno kupuje pri teh trgovcih dobi 35-40% off in so na isti ceni oz celo malo ceneje kot spletni trgovci, s tem, da imajo robo takoj oz naslednji dan.
Za tebe, oz za osebo, ki enkrat na 5 let kaj kupi pa so cene, ko so...... za "nas" so potem autodoc, finauto in podobno, pač čakaš 1 teden in to je to
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a Gricko Pe mar 10, 2023 4:47 pm

BOBoo je napisal/-a:
coco66 je napisal/-a:Morda ni original roba, morda delaš reklamo za Finavto,ko ti bo avto crknil boš tudi čakal en teden material

Avto mi bo crknil zaradi fake diskov?....khmm :huh: :huh:


kar koli ti crkne, čakaš na dobavo, to je mislil...

če pa menjaš nekaj po planu in si nabaviš material prej, pa ni panike..... razen če se kaj zaplete, se pokaže kaj dodatnega.... kaj pa pol?
ali plačaš dodatnih 30% ali pa čakaš na dostavo...

pri bremzah mimo grede kak ABS senzor, obroček, lažaj....
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a coco66 Pe mar 10, 2023 5:00 pm

V zadnjem letu se dogaja to da so cene ob vsaki novi pošiljki drugačne - pa ne navzdol. Euroton in Bartog sigurno prodajo več rezervnih delov.Avtocona pa ima morda še leto dni stare cene.Zdaj trenutno je problem dobit Boscheve svečke po normalni ceni .prej je bila 5 zdaj pa 8 eur
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a joztom Pe mar 10, 2023 6:04 pm

Trenutno zmogljivejši uporabniki zahtevajo TRW. In to za ta močne VAGovce. Sem diske pogledal čez dva meseca, nimam pripomb.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a void Pe mar 10, 2023 10:55 pm

Ojoj, TRW... Ne vem kake so njihove ploščice za VAG, ampak za renoja so absolutni šrot. Delajo globoke rise v diskih, visoka obraba itd.

Samo osebno zadnje cajte preferiram Brembo, ker ATE znajo grdo cvilit.
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a coco66 So mar 11, 2023 8:10 am

ZIMMERMANN je tudi odlična izbira
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 562
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a AssKicker So mar 11, 2023 9:31 am

void je napisal/-a:Ojoj, TRW... Ne vem kake so njihove ploščice za VAG, ampak za renoja so absolutni šrot. Delajo globoke rise v diskih, visoka obraba itd.

Samo osebno zadnje cajte preferiram Brembo, ker ATE znajo grdo cvilit.


Okej, kakšna je pa zavorna moč? Raje vidim rise v diskih, pa da bremze res dobro primejo, kot pa lepe diske, pa 3/4 zavorne moči.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a void So mar 11, 2023 11:23 am

Zavorni efekt je isti kot pri drugih proizvajalcih. Ni problem da ne bremzajo, problem je da delajo brazde v diskih, neenakomerna obraba, cvilijo ni da ni. Bom poslikau enkrat ob priliki. Enostavno ko menjaš ploščice in če so bile prej TRW, je drejanje obvezno. Nadležno.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a emozul So mar 11, 2023 12:50 pm

Čakamo slike.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a void So mar 11, 2023 3:23 pm

Če boš videl na parkirišču kakšnega megana 4, scenic 4 poglej prednje in zadnje diske. Če ima orginal ploščice (TRW) in boš videl brazde v diskih in neenakomerno obrabo. Po zamenjavi z kakimi boljšimi in drejanju diska, se te brazde več ne pojavijo. Tako da nima bit kaj drugega, kot da kovine ki so v oblokah niso dovolj drobno zmlete.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 562
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a AssKicker Po mar 13, 2023 9:59 am

Velikrat na parkiriščih vidim dost nove mercedese z naluknjanimi diski, ki imajo ogromno brazd... Torej ima mercedes v originalu slabe zavore?

Brazde lahko pomenijo večjo torno površino, ter malenkost mehkejši diski še vedno lahko bolje zavirajo.

Jaz sem imel na enem avtu diske "zrisane" v roku 2000 km, ampak je potem to tako ostalo, ni jih v takem tempu naprej pobiralo. Zaviral je pa zelo dobro.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a void Po mar 13, 2023 9:26 pm

Problem je ker na tako zbrazdan disk daš nove ploščice je zavorni učinek zelo slab in ful časa traja da se uležejo. Tako da vedno dam podrejat diske če je tako stanje...
Jaz sem to iz svojih izkušenj videl samo pri TRW ploščicah, vsi drugi proizvajalci teh problemov nimajo. Tudi ko pogledaš rabljeno ploščico vidiš večje koščke kovine, kot je normalno... TRW diski so uredu, ploščic se pa izogibam če se le da.
Tako da ne vem, vem pa kako naj bi rabljen disk zgledau in zbrazdan disk ni glih normalni videz. Je pa danes glede na kakovost materialov vse možno.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a Aesthetics Po mar 13, 2023 9:59 pm

Letos bom moral menjati ploščice na Golf 7 1.4 TSI. Kaj priporočate? Ima kdo ceramic brakes? Me mikajo, ker se manj prašijo. Imam sicer še original gor, pa se kar konkretno prašijo, sprednje feltne so vedno veliko bolj temne od zadnjih.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a void Po mar 13, 2023 10:27 pm

ATE, Brembo, Zimmermann so moje priporočilo. Zadnje cajte veliko montiram Brembo, zelo solidno - pa so včasih veljali za nič posebnega, samo performance roba je bla vrhunska. Sedaj je pa tudi civilni program zelo na nivoju.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a srcnik To mar 14, 2023 10:56 pm

Aesthetics je napisal/-a:Letos bom moral menjati ploščice na Golf 7 1.4 TSI. Kaj priporočate? Ima kdo ceramic brakes? Me mikajo, ker se manj prašijo. Imam sicer še original gor, pa se kar konkretno prašijo, sprednje feltne so vedno veliko bolj temne od zadnjih.


Sem imel ate ceramic na Corsi gsi, pa so se enako obnesle kot navadne, edino platišča so bila res lepša :)

Tako da go for it ;)
 
kx500
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Če dec 06, 2012 5:47 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a kx500 Sr mar 15, 2023 9:42 am

Aesthetics je napisal/-a:Letos bom moral menjati ploščice na Golf 7 1.4 TSI. Kaj priporočate? Ima kdo ceramic brakes? Me mikajo, ker se manj prašijo. Imam sicer še original gor, pa se kar konkretno prašijo, sprednje feltne so vedno veliko bolj temne od zadnjih.


Priporočam samo original.
ATE ceramic probal in predčasno zamenjal zaradi slabega zavornega učinka. Ni primerjave z zavornim učinkom original zavornih ploščič.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a ban Sr mar 15, 2023 9:44 am

Sem pred dobrim letom dal notri originalne, zadnje. Cena pa kot da so zlate :roll:
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a Fan Sr mar 15, 2023 11:26 am

Mehkejše Ate ploščice imajo enak/ali boljši zavorni učinek, kot original. Je pa res, da se prej obrabijo.
Keramične ploščice manj mažejo platišča, sama masa zavorne ploščice je drugačna, posledično imajo pa tudi slabši zavorni učinek.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Katere diske in ploscice?

Napisal/-a hippo Sr mar 15, 2023 4:55 pm

Zanimivo branje.
Vse ploščice, ki se v EU prodajajo morajo ustrezati standardu ECE R90.
Če ne veste, si lahko tu preberete, kaj to pomeni:
https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2010:130:0019:0049:EN:PDF

Kakšen je zavorni učinek ni odvisno samo od ploščic.
ATE spadajo med mehkejše, vendar ne vse. Pa tudi prašijo bolj kot "original". Textar ima malo drugačno zmes, ponavadi manj prašijo kot ATE, pa prav tako spadajo v rang "original" kvalitete.
ATE Ceramic NISO športne ploščice in bi morale imeti približno enak zavorni učinek kot navadne. Zakaj je bil učinek slabši bi bilo potrebno preveriti.
Kaj je "original" je druga stvar. Noben proizvajalec avtomobilov ne dela svojih ploščic ampak jih kupujejo/naročajo na trgu. Lahko se zgodi, da se vmes zamenja proizvajalec, pa so še vedno "original". Pomembna je zmes, ne proizvajalec.
Brembo-ta se je prijel sloves slabih diskov, kako je danes ne vem, ker jih nobenemu ne dam. Je dovolj drugih proizvajalcev za isti denar.
Morda niste vedeli, vendar "original" AUDI diske delajo tudi v naši bližnji soseščini, BiH.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] in 44 gostov