Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Pobiranje gum po notranjem robu

Napisal/-a TrijoAdijo Po nov 19, 2018 10:10 am

Optika pade v garancijo glihtak kot gume...torej...jebiga....tistih 30 al kulk že eur bo pa še dala zravn.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Pobiranje gum po notranjem robu

Napisal/-a Doche Po nov 19, 2018 11:45 am

Zakaj pa optika ne bi sla v garancijo?
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Pobiranje gum po notranjem robu

Napisal/-a čara Po nov 19, 2018 12:22 pm

Odgovora zakaj ne, ne bi vedela. Ampak pri nas se dela optika skoraj na pol leta oz., sigurno pa 1x na leto. Po teh razdrapanih cestah in še dober delež gozdnih cest (je treba v hribe hodit in do izhodišča znajo bit kar slabe ceste ponekod). Je bojda to vzrok potrebi za optiko. To je pred časom zatrdil en mehanik....Zdaj al je hotel samo kasirat ali pa je to dejansko res se pa nisem poglabljala. Vsaj montaže gum ni kasiral (ker je vsak set gum na svojih felgnih.)
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 557
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Pobiranje gum po notranjem robu

Napisal/-a AssKicker Po nov 19, 2018 1:24 pm

Ja sej ni nč čudnega, eni tko letite po makedamu, k da vozite kakšne broncote, hummerje,.. Pol pa zakaj vse trese, volan vleče, kako so lahko roke pa amortizerji zanič pri 100kkm, itd :)
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Pobiranje gum po notranjem robu

Napisal/-a TrijoAdijo Po nov 19, 2018 1:29 pm

Doche je napisal/-a:Zakaj pa optika ne bi sla v garancijo?



Zakaj bi pa šla?
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Pobiranje gum po notranjem robu

Napisal/-a čara Po nov 19, 2018 2:43 pm

AssKicker je napisal/-a:Ja sej ni nč čudnega, eni tko letite po makedamu, k da vozite kakšne broncote, hummerje,.. Pol pa zakaj vse trese, volan vleče, kako so lahko roke pa amortizerji zanič pri 100kkm, itd :)


Jaz pa ne. Haha pelji se enkrat z mano po gozdi cesti. To prek 20-30kmh ne gre, mi je škoda avta. Pri kakih "kraterjih" lezem čez. Ampak, ko prime volan v roke mati ali brat.... takrat pa se mi avto zasmili. Zadnjič mu je po eni grozno slabi gozdni cesti (obvoz in sem njemu dala peljat, ker je bila brutalno zgodnja ura-sva šla lazit po hribih).. in je enkrat tako grdo pripeljal, da sem misla, da bo prebilo podvozje. Prav šla sem gledat pod avto-začuda vse v enem kosu. :shock:
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Pobiranje gum po notranjem robu

Napisal/-a ironmaiden Po nov 19, 2018 3:16 pm

čara....in kateri avto vi to maltretirate in v kakšnih koncih se vozite ?? :?
Še nisem delal optike pri nobenem avtu, "knock knock" =P
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Pobiranje gum po notranjem robu

Napisal/-a Doche Po nov 19, 2018 11:17 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:
Doche je napisal/-a:Zakaj pa optika ne bi sla v garancijo?



Zakaj bi pa šla?


Vprasam pac kaksne imate drugje izkusnje in mnenja..
Ker letos sem na 2 leti starem Renoju v Avstriji optiko dal noter pod garancijo? Oz tud ce ni stela pod garancijo, ima avto se 2 leti garancije in nisem placal niti eur, torej domnevam da je spadalo pod garancijo? So me sicer sprasevali od kod mi ideja, da bi morali delati optiko itd itd.. ampak po nastetih tezavah in pregovarjanju (da pobira sprednje gume kot za salo, da mu pri voznji cez jaske nosi rit, in da pri pocasnih ovinkih ki so bolj ostri avto daje obcutek kot da poklekne) so vendarle dali avto na optiko in priznali, da je bilo vse v mejah tolerance ampak res na zgornji meji in so potem avto postimali kot je treba. Zdaj sem nabavil pa dva kompleta novih gum, in bom vsak mesec preverjal profil. Ce kaj ne bo stimalo, se bomo pa spet pogovarjali :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Pobiranje gum po notranjem robu

Napisal/-a TrijoAdijo To nov 20, 2018 8:20 am

Ne vem zakaj bi bila optika vezana na garancijo,ker optika se zjaha zaradi uporabe vozila. tut bremze in gume niso predmet garancije. No,možno pa je,da je optika pod garancijo,če v fabriki ugotovijo,da so že v štartu zajebal z optiko in jo je treba nastavit po novih specifikacijah.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Pobiranje gum po notranjem robu

Napisal/-a mrtwelvetrees To nov 20, 2018 10:44 am

Zdaj sem končno sam videl v živo snete gume, mogoče je za odtenek ena malenkost bolj obrabljena na zunanjem robu kot druga, ....
obe gume sta bile spredaj 40.000 prevoženih, nikoli snete, stare 3 leta

zunanji rob obeh je tam kje se gumi dotikata

http://shrani.si/f/Y/AK/3Cdc5x42/20181119140646.jpg
http://shrani.si/f/2B/U8/2DDaSTYr/20181119140721.jpg
http://shrani.si/f/A/Di/4bKwSO2j/20181119140747.jpg
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Pobiranje gum po notranjem robu

Napisal/-a čara To nov 20, 2018 12:48 pm

ironmaiden je napisal/-a:čara....in kateri avto vi to maltretirate in v kakšnih koncih se vozite ?? :?
Še nisem delal optike pri nobenem avtu, "knock knock" =P

prej sem Micro takle matrala po pohorju, sedaj C3 picasso. Nazadnje je bil matran po obvozu gozdne cesta iz Mislinje do pastrskega stola, pa zdaj smo se od doma mesec dni vozili po rebrasti gozdni cesti, ker so delali asfalt na vasi...Tako, da koroški konc in ker je pohodništvo moja zelo priljubljena sprostitev se je treba poslužit slabših gozdnih cest. Nekatere so boljše, druge slabše. Razgledi na vrhu pa neprecenljivi. Dejstvo, da se za 5+ ur shodiš in nadihaš, naužiješ miru in tišine. Blagodejno...Pač po potrebi se naredi optika (navadno res 1x na leto, izjemoma večkrat), gume se za vsak slučaj pred vsako menjavo centrirajo, bratu pa na slabih cestah raje ne dam več volana v roke.

No, včasih je kaka asfaltna cesta grša od gozdne...Luknja pri luknji, krater pri kraterju in peljem počasi...Komu se umaknem, da me prehiti (kar naj, njegov avto, njegovi amortizerji in podvozje).
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Pobiranje gum po notranjem robu

Napisal/-a ironmaiden To nov 20, 2018 3:06 pm

am,.....kaj če bi razmišljala v smeri bolj primernega avta Npr. Panda 4x4, duster, suzuki jimny.....lp :D
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Pobiranje gum po notranjem robu

Napisal/-a DePalmo To nov 20, 2018 4:32 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:... ker optika se zjaha zaradi uporabe vozila ...

Aja? Kolikor vem se optika "podre" če se kaj menja na podvozju ali če se skače čez jame in na robnike, ob normalni vožnji se optika ne spremeni.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Pobiranje gum po notranjem robu

Napisal/-a yeo To nov 20, 2018 5:09 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Zdaj sem končno sam videl v živo snete gume, mogoče je za odtenek ena malenkost bolj obrabljena na zunanjem robu kot druga, ....
obe gume sta bile spredaj 40.000 prevoženih, nikoli snete, stare 3 leta

zunanji rob obeh je tam kje se gumi dotikata

http://shrani.si/f/Y/AK/3Cdc5x42/20181119140646.jpg
http://shrani.si/f/2B/U8/2DDaSTYr/20181119140721.jpg
http://shrani.si/f/A/Di/4bKwSO2j/20181119140747.jpg


Na dveh novih avtih, kjer je bila prva vgradnja conti, so bili rezultati isti, obraba po robovih. Ko so se gume obrabile in zamenjale z drugimi, težav več ni bilo. V garanciji sem težil in vedno so mi zatrjevali, da je optika ok.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Pobiranje gum po notranjem robu

Napisal/-a Gricko To nov 20, 2018 9:19 pm

DePalmo je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:... ker optika se zjaha zaradi uporabe vozila ...

Aja? Kolikor vem se optika "podre" če se kaj menja na podvozju ali če se skače čez jame in na robnike, ob normalni vožnji se optika ne spremeni.

kaj pa je zate normalna vožnja??

po naših cestah je to vožnja po cesti dejansko zelo podobna vožnji čez robnike, jame..... torej??

eni avti so bolj občutljivi na to drugi manj, ampak kilometri naredijo svoje, če pa se kaj na podvozju menja, pa se normalno spremenijo parametri in je potrebna optika
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Pobiranje gum po notranjem robu

Napisal/-a TrijoAdijo Sr nov 21, 2018 8:37 am

DePalmo je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:... ker optika se zjaha zaradi uporabe vozila ...

Aja? Kolikor vem se optika "podre" če se kaj menja na podvozju ali če se skače čez jame in na robnike, ob normalni vožnji se optika ne spremeni.


No,slabo veš ;) Optika se podre že sam s tem, ko se vzmeti posedejo,silentbloki v rokah postanejo mehkejši in se podajo,..itd...To vse nastane zarad uporabe vozila in ni potrebno skakat čez jame in na robnike ali pa karkol menjat na podvozju. Zato se optika dela 1x letno.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Pobiranje gum po notranjem robu

Napisal/-a čara Sr nov 21, 2018 10:12 am

ironmaiden je napisal/-a:am,.....kaj če bi razmišljala v smeri bolj primernega avta Npr. Panda 4x4, duster, suzuki jimny.....lp :D

Ne, naslednji avto bo kvečjemu kak tipa Berlingo, Fort Turneo IPD ...Jaz rabim kar se da velik prtljažnik (v c3 picassoju imam zadnjo klop naprje potisnjeno). Tile terenci imajo zame nekam majhne prtljažnike Jaz ne rabim volumna, ampak širino in globino ( 95 x75 je minimum pasji boks)...že zdaj sem imela željo Berlingota vzet, ampak je bila tale bencinar + bolj ohranjen od ponudbe berlingotov takrat. Vzela sem pa rabljen avto. Ampak to je že tako off topic. oops

Evo ta mesec čaka moj avto reden servis + optika in po neumnosti nisem dala montirat gum kar na servis, da bi vse skupaj naredili, zdaj bo pa treba. ([size=85]to je tisto, ko se prepozno spomniš datuma in mora brat doma sam zamenjat gume)[/size]
 
DA86
Novinec
 
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr jan 16, 2008 4:49 pm

Re: Pobiranje gum po notranjem robu

Napisal/-a DA86 Če maj 20, 2021 10:43 am

Da ne odpiram nove teme. Za passata letnik 2010 sem nabavil obojne silen puše za sprednjo os. Se pravi tiste v ohišju skupaj z ohišjem in gumice na spodnji sliki, ki se prešajo.

Zanima me ali je važno kako je vstavljena spodnja puša v vilico, glede na neke zareze ki jih ima v sredini?


Hvala
Priponke
prenos.jpg
prenos.jpg (3.58 KiB) Videno 581 krat
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov