Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
psipsi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr jan 28, 2004 8:22 am

kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a psipsi Če jul 21, 2016 10:12 am

Živjo!

Pred poletjem sem kupil avto iz subjekta, zdaj pa ga pri temperaturah nad 30 stopinj sploh ne znam ohladiti. Pri ostalih avtih nastavim klimo na max. 7 stopinj manj kot je zunaj, pa klime delujejo OK, pri peugeotu pa to ne deluje. Deluje seveda AC max, kar pomeni, da hladim avto s 16 stopinjami, kar pa se mi ne zdi zdravo. Je za to krivo strešno okno ali kaj drugega? Ima kdo podobne izkušnje ali kakšno rešitev?

Hvala in lp,
Janez
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a Firediver Če jul 21, 2016 11:16 am

Servis kliče..iz pravilno delujoče klime mora pihati okoli 5-8°C ko deluje na max, ne pa 10°C več.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a abbe Če jul 21, 2016 12:39 pm

sj piha mu že hladno sam ma ful msteklenih površin (panorama) pa sonce notr touče in se ne ohladi.
ti kr naštimaj temperaturo na cc 20 stopinj.
itak se nebo na tok shladila notranjost.
Ni vse res kar napišem
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a pleomax Če jul 21, 2016 1:33 pm

Kljub tej panoramski strehi se to ne bi smelo tako zelo poznat. Saj ima zastor koliko je meni jasno? Meni v majhni 208-ici res takoj ohladi pa dam na 22℃. Ti v 508 imaš pa ustrezno močnejšo klimo,da ti ohladi ustrezno večji prostor. Kaj pa če je prazna in je malo tega plina? Je pa res,da včasih pa so vgrajene očitno prešibke klime. V naši družini ima caddy navadno klimo in v vročih dneh se pošteno muči pri hlajenju,ampak dam skoraj roko v ogenj,da pri 508 niso na tem področju šparali,saj gre za velik avto,kjer je poudarek na udobju,kamor spodobna klima vsekakor sodi,torej treba bo na servis.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a RedBaron Če jul 21, 2016 1:46 pm

Če piha hladen zrak, pa daj ročno ventilator na kakšno stopnjo višje.

Tudi S-max prve generacije ima veliko kabino in malenkost šibko klimo, kar se pozna pri temp. blizu 30 ali več. In takrat pač nastavim na 21 ali 22 stopinj in če je treba še ročno ventilator za kakšno stopnjo gor.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a nejc1 Če jul 21, 2016 2:14 pm

Dosti je tudi od barve odvisno, če je črn je kar problem, pa lahko ima še kako dobro klimo, pa bo v vročih dnevih na soncu potrebnega kar nekaj časa, da se vse skupaj ohladi (in čisto možno, da se sproti toliko greje, da ob 7 stopinjah manj in neki zmerni hitrosti ventilatorja ne moreš ohladit kabine, sploh pa je velik avto in nekaj še panorama doda). Sam imam črn avto, pa je prvi in tudi zadnji s to barvo, poleti na soncu se svinjsko zagreje, razlika proti kakšnem belem ali srebrnem je ogromna, sploh pa je problem, ker sem zelo občutljiv na klimo in me hitro "napiha"...
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 233
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a Tommaazz Če jul 21, 2016 2:29 pm

psipsi je napisal/-a:Živjo!

Pred poletjem sem kupil avto iz subjekta, zdaj pa ga pri temperaturah nad 30 stopinj sploh ne znam ohladiti. Pri ostalih avtih nastavim klimo na max. 7 stopinj manj kot je zunaj, pa klime delujejo OK, pri peugeotu pa to ne deluje. Deluje seveda AC max, kar pomeni, da hladim avto s 16 stopinjami, kar pa se mi ne zdi zdravo. Je za to krivo strešno okno ali kaj drugega? Ima kdo podobne izkušnje ali kakšno rešitev?

Hvala in lp,
Janez


Pozdravljen. Tudi sam imam 508sw in nimam teh problemov...jaz naprimer, če imam avto na soncu, ko grem iz službe potem odprem okna za nekaj časa ko se vozim vmes pa klimo na max in pa na notranje kroženje zraka, poglej da piha tudi zadaj...potem pa samo zaprem okna in dam na 21 stopinj ter notranje kroženje zraka pa mi je vse ok...pa imam avto že 5 let in klima verjetno ne dela več optimalno. V glavnem zapri dovod zunanjega zraka pa mislim da bo ok
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a tomzzi Če jul 21, 2016 2:51 pm

Saj tako naj bi se delalo. Prvo dobro prezračit in potem vklopit samo notranje kroženje zraka, da hitrejše shladi.
Tako jaz delam. Edin čez čas med vožnjo preklopim nazaj na "auto" ko je dovolj ohlajeno.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a pleomax Če jul 21, 2016 3:00 pm

Sem bral raziskavo,v kateri so preizkušali razliko med enakima avtomobiloma s črno in belo barvo. Razlika je bila v notranjosti na soncu le okrog 2℃. Namreč avtomobili se večino segrejejo preko armaturke,ki pa je praktično pri vseh črna.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a nejc1 Če jul 21, 2016 3:18 pm

Smo imeli večkrat s kolegi podobne avtomobile (in pri vseh temna notranjost) parkirane na istem prostoru čez dan na soncu in razlika ko se presedeš iz črnega v srebrn ali pa bel avto je ogromna, tudi pri hiši sta bila enak avto v črni in rdeči barvi, pa je že tu takoj vidna razlika ko stoji na soncu, sigurno več kot 2 stopinji...

https://www.youtube.com/watch?v=W_2lsMXR_wo
Evo če pretvoriš je okroglih 10℃ razlike med črnim in belim...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a Firediver Pe jul 22, 2016 8:30 am

Torej, logično bi bilo, da že proizvajalec predvidi dovolj močno klimo za tak avtomobil, zato sem predlagal najprej servis klime (lahko da dela ok, samo kabinski filter zabasan?).
Potem je potrebna prava procedura zračenja in hlajenja s kratkotrajnim zaprtim dotokom zunanjega zraka, opisana zgoraj.
In potem bi te moralo že malo pozebsti, če pozabiš klimo na ročno max nastavitivi. Ne glede na barvo avta ali njegove notranjosti.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
psipsi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr jan 28, 2004 8:22 am

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a psipsi Pe jul 22, 2016 10:20 am

Sem včeraj med 50 km vožnjo probal najprej z notranjim tokokrogom, nekaj časa je bilo OK, nato pa se je očitno zrak pregrel in je pomagal preklop na zunanji dotok. Poskušal sem vse mogoče, vendar dolgotrajnega izboljšanja (beri: s klimo se mod normalno vožnjo nimaš kaj ukvarjati) ni bilo. Delovanje na maksimalni moči se mi zdi smiselno za minuto, dva, da odrosiš vetrobransko steklo, zato tak način ni prijeten za dolgo vožnjo, ker moti z intenzivnostjo pihanja in onemogoča pogovor oz. poslušanje radia/MP3.

Očitno je servis res prava izbira.

Hvala in lp,
Janez
 
mikimis
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: Če avg 09, 2007 9:53 pm
Kraj: missing data...

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a mikimis Pe jul 22, 2016 12:32 pm

Najprej zamenjaj zracni filter klimatske naprave, to ti je najmanjsi zacetni strosek odkrivanja napake. Kdaj ja sploh bil nazadnje menjan?
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a leon_dobnik Sr avg 03, 2016 3:56 pm

Živjo!

Sam imam 208mico z vso opremo razen usnja (1.4 VTI s 95 KM) - tudi stekleno streho. Če je avto cel dan na soncu s 30 stopinj + in sončna streha odprta, pozabi da boš prej kot v 20 do 25 km shadil avto (kroženje zraka ON, prej avto prezračen). To zdej govorimo o res vročih dneh, k res sonce žge (30+ ter avto na soncu), ne dnevu s 28 stopinj - tist brez problema shladi. Enostavno klima ne uspe shladit - sploh če se peleš z "odprto" streho naprej. Če imaš v avtu še usnje in ponoviš vajo, 208mica nima klime, ki shadi pregret avto - to je tudi razlog, da z ženo nisva vzela usnja v avtu.

Kako torej rešit zadevo (pri meni s 208mico deluje):
- zapret sončno streho čim je 25+ stopinj (to je tudi zadnji avto v katerem mam to bedarijo od strehe) + tako pustit k je avto parkiran
- čez sprednjo šipo cerado, plenico, ogrinjalo na zunanji strani, tako da je pokrita cela (oz večina) šipe
- sonce naj bije v zadnji konec avta (če je to mogoče, da v tisto smer obrneš vozilo)
- na armaturko položi plenico ali kaj podobnega (bele barve - bombaž), da se ti nebo armaturka med vožnjo grela
- klimo nastavi na kroženje zraka, js mam na soft + 21 stopinj in vozilo prijetno shladi

Pri nas imamo fleksibilen delovni čas in zdej k so taki vroči dnevi, grem zaradi tega 1h 30min prej v službi (ob 5:05) vstanem in lepo v miru parkiram v senci + v eno smer ne rabim klime. Tut to je ena rešitev, če maš to opcijo :P
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a hippo Če avg 04, 2016 6:11 am

RedBaron je napisal/-a:Če piha hladen zrak, pa daj ročno ventilator na kakšno stopnjo višje.

Tudi S-max prve generacije ima veliko kabino in malenkost šibko klimo, kar se pozna pri temp. blizu 30 ali več. In takrat pač nastavim na 21 ali 22 stopinj in če je treba še ročno ventilator za kakšno stopnjo gor.

S-max je še vredu, Sharani od 01-10 so šele bili problematični, sploh če so imeli samo en uparjalnik. To je praktično non stop delal na max...
 
Uporabniški avatar
Sigor
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe avg 06, 2004 8:48 am
Kraj: MB - okolica

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a Sigor Če avg 04, 2016 9:48 pm

Tudi sam si lastim Peugeota 508 limuzino, 2.0 HDi in v teh vročih dneh imam občutek, da klima enostavno avta ne ohladi dovolj učinkovito. Po moji oceni je problem v slabo programirani enoti klimatske naprave. Med vožnjo sem opazil, da če imam nastavljeno temperaturo na 20 ali pa na 21 stopinj, se avto primerno hladi, kakor pa nastavim na 22 stopinj ali več, pa prične kar občutno bolj toplo pihat. Nimam občutka, da bi avto sploh imel notranji senzor temperature in preko njega uravnaval jakost in temperaturo izpihanega zraka, kot je to bilo pri mojrem prejšnjem avtu, Roverju 75.
Sem pa danes namerno opravil en krajši test. Klimo sem nastavil na najbolj hladno (oznaka LO na zaslonu) in po nekaj minutah je bila temperatura izpihanega zraka 7,9 stopinj Celzija. Nižje ni šlo. Že tu bi po moje morala bit temperatura vsaja za 2 stopinji nižja. Ko sem pa potem klimo nastavil na 20 stopinj, je bila temperatura izpihanega zraka takoj krepko preko 10 stopinj, pri nstavljenih 21 stopinjah pa že 16 stopinj.
Tudi sam bom šel preverit filter klime in mogoče dal celo pregledat ali je v sistemu dovolj plina. Avto je star 4 leta z realnimi 100.000 km, klima po mojih opažanjih dela, vendar je potrebno nastavit temperaturo precej nizko, pri tej vročini mi najbolj ustreza na 21 stopinj, to je pa več kot 10 stopinj razlike v primerjavi z zunanjo temperaturo. Prej (Rover 75) sem bil navajen, da sem nastavil na 24 ali 25 stopinj in je bilo ravno tako prijetno hladno (ali pa še bolj) kot zdaj v 508-ki pri 21 stopinjah.
Slika
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a Reaper85 Če avg 04, 2016 10:52 pm

Tudi sam sem se zadnjič igral pri Cliu 3, ker mi ni bilo jasno zakaj imam navado nastavit na 19°C, pri vseh zadnjih treh avtih sem imel tako.
Jakost pa s tem avtom 4/8, da uspe ohladit julija/avgusta, z Alfo nekje 4-5/12, z Astro pa 2-3/7 (pozimi ko sem navijal na 6-7, da bi hitreje odmrznil steklo, je šel zelo drag regulator, tako da od takrat se izogibam najvišjih jakosti).
AUTO gumba nisem nikol uporabljal, če se prav spomnim zato, ker pri razgretem avtu našopa do konca, če že, je uporaben, ko se enkrat shladi.

In pri 22° je res začelo toplo pihat, na armaturi mi je pa kazalo 22°. Ampak v avtu in zunaj je bilo sigurno vsaj 28°.
Nekaj novega nisem ugotovil, se mi zdi da je vseeno al maš na 19 al pa na 21°, več pa ne, če hočeš bit siguren da ti bo hladilo.
Z zdravjem letos brez problemov.

Največ kar sem še v vseh letih ugotovil glede klime, je to, da morajo biti okna do konca zaprta. Ker vedno sem mislil da v 10km ne moreš ohladit avta, ampak zdaj se usedem in je že praktično takoj prijetno vozit. Če gre pa sproti noter topel zrak, pa ni šans da ohladiš.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a hahehihoh Pe avg 05, 2016 9:29 am

Identičen problem na Citroenu C4 l.2013. Poleti ne smem imeti na več kot 20 stopinj celzija, ker ohladi zelo slabo, tudi če kaže zunaj samo 25-28 stopinj.

Mi se zdi, da bi lahko nafilal klimo, ker Peugeot 206 iz leta 2002 veliko bolje hladi.

Morda pa imajo samo slabo klimo. Pa nimam niti usnja niti panorame. Zaščit proti soncu na vetrobranskem steklu ne uporabljam.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a Ivan36 Pe avg 05, 2016 11:25 am

Saj sem že pisal, da nove mini klime niso dovolj močne z poletje sploh v mlinčkih 1.2 in 90KM. Imam PT Cruiser in ta res nenormalno hladi, ima tri gumbe levi je AC in ima modro skalo za hitrost klima in belo za navaden ventilator, potem ima še srednji gumb, ki nastavlja temperaturo zraka, sedaj pa smo tam, ker takoj, ko nastavim na mrzlo začne hladiti kljub temu, da je AC na 0 :shock: in samo vent. dela na 2 ali 3 hitrosti, kako ima to speljano ne vem, ker je ročna klima ??? V glavnem ima usnje in črna stranska stekla pa srebrno barvo pa je vedno hladen.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a pleomax So avg 06, 2016 9:53 am

Ivan36-se ne bi strinjal. Vsaj za svojo 208 ne. Klima je izvrstna. Ohladi res takoj. Popolnoma enako hitro kot na mnogo dražjem vw touaregu. Da ne omenjam,da imam na 208 še na izbiro 3 stopnje avtomatskega pihanja,pri touaregu in ostalih je le 1.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 124 gostov