Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: menjava potisnega lezaja

Napisal/-a abbe Po sep 26, 2016 9:45 pm

autofrik je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:pa ti si res fenomen.
kako nj mi vemo koliko deli zdrzijo?
a ti veš kaj vpliva na življensko dobo sklopke?
predvidevam da ne,
no da povem. 90% je na vozniku 10% na materjalu. tko da si moraš sam odgovorit koliko bo to zdržalo.
aja pa za delo si dal premalo denarja.

Če bi človek vedel ne bi vprašal se ti ne zdi? Ne vem zakaj sploh odgovarjate z nasveti če vam je težko...
Sicer pa če se ti zdi da je dal premalo za delo pojdi do 400.000 sodržavljanov ki naredijo 180 ur na mesec za manj kot 750 eur neto pa jim reči da dobijo premalo. To je slabe 4 eur na uro. Mogoče jih boš ti zaposlil za več. ;)

nevem kaj zj hočeš povedat, vrjetn nč pametnega.
res mi ni težko pomagat z nasveti na forumu ampak ena vprašanja so sama sebi namen,
normativ je 8 ur dela. povprečna delava ura je 20€ pa če rečem da nekdo dela za 15€ na uro je to pocen, no pa si sam zračunaj kok je poj to dinarja.
res nevem kaj majo veze kjudje k delajov fabrki za 750€. aja vem. NIČ.
mehanična dela so premalo ovrednotena,ker nosijo veliko težo. prva teža je odgovornost potem garancija ki jo mehanik da na delo. vmes je obraba orodja, specilano orodje ki ima včasih res nehumane cene... pa najem delavnice in obratovani stroški, tukaj se potem tudi najdejo plačljiva šolanja na katere mehaniki hodijo (vsaj tisti ki hočejo ostati v koraku s časom) nekdo ki dela v tuji firmi nima nič od tega na ramenih.... sam eni tega ne boste nikoli razumel,ker ne cenite dela drugih in vam je vse pradrago.
Ni vse res kar napišem
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: menjava potisnega lezaja

Napisal/-a nered Po sep 26, 2016 10:22 pm

2.0 HDI je odličen motor tako, da se mu je menjava izplačala, ker bo z njim naredil vsaj še enkrat toliko kilometrov. Če bi upošteval moj nasvet bi dal za dele dosti manj, kar pa se tiče dela jaz sem dal 150 EUR za menjavo na privat servisu menjava pa je trajala 5 ur. Avto sem med malco ob 12ih pripelal in ga po šihtu ob 5ih odpeljal.

Nič več nihanja obratov, vibracij na sklopki itd.. Moj je bil 2005 z 236k km vztrajnik je prvič bil menjan na 225km čeprav bi ga lahko še 10,000 nardil preden bi bilo kritično. Če gledas malo po Peugeot forumih se prvič menjajo tu nekje pri 170-200k km kar niti ni tko razlika med drugimi v tem razredu.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: menjava potisnega lezaja

Napisal/-a ojnica Po sep 26, 2016 10:23 pm

Ob normalni uporabi 200.000km+
 
care20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Po okt 07, 2013 2:59 pm

Re: menjava potisnega lezaja

Napisal/-a care20 To sep 27, 2016 9:22 am

trgovec mi je ves cas trdil da je menjal vse skup na sklopki,seveda js kot "dobra dusa" sem pa verjel....
nisem preprican da je bil glavni servis narejen,ki se dela na 240k km,avto je bil prodan z 233k km...seveda je trgovec trdil da je tudi to opravljeno
v primeru da bi mi zaribal,a se menjajo samo ventili ali tudi bati in se kaj drugega?

naredu ga bom naslednji mesec,zdaj sem trenutno suh
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: menjava potisnega lezaja

Napisal/-a Ivan36 To sep 27, 2016 9:50 am

Mhm, itak! Daj tega trgovca med NATEGATORJE! 8)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: menjava potisnega lezaja

Napisal/-a nebivedu To sep 27, 2016 9:51 am

Ko jaz kupujem rabljen avto, mi lahko prodajalec trdi karkoli, pa mu nič ne verjamem. Tavelik servis naredim takoj po nakupu in vem pri čem sem.

In to za rabljene predlagam tudi ostalim, ker je tega nategovanja preveč.
Old subarus never die, they just get faster!
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: menjava potisnega lezaja

Napisal/-a zzitop To sep 27, 2016 10:03 am

Čisto vse, ampak res čisto vse, kar trgovec trdi brez pisnega dokaza, laže. Če pravi, nov komplet jermena, ni problema, imate servis, odprite in pokažite stanje...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: menjava potisnega lezaja

Napisal/-a ojnica To sep 27, 2016 7:21 pm

Na mojem bivše avtu je bil zobati jermen star skoraj 12 let in imel za seboj 160.000km, ampak jermen je bil menjan na pooblaščenem servisu. Že prvi velik servis je bil delan pri komaj tri leta starem avtu, menjava obvezna na 90.000km.
Če jermen pokne grejo ventili pa mogoče celo kak bat , v takem primeru gre motor na odpad.
 
care20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Po okt 07, 2013 2:59 pm

Re: menjava potisnega lezaja

Napisal/-a care20 Če sep 29, 2016 9:21 am

Dobil sem vse racune in sklopka je bila menjana
Glavni servis je tudi bil na 165k km,tako da vse stima
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov