Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a aklan86 So okt 15, 2016 11:12 pm

Pozdravljeni,
Na Mitshubishi carismi moram zamenjati diske in ploščice. Spodaj lahko vidite zakaj :) Aja avto je šel mesec dni brez problema čez tehničnega, ploščice pa so mi danes med demontažo praktično razpadle... (feroda). Disk pa je že bližje 15mm, kot predpisanim min 16,4 mm :)
Slika

Sedaj pa, ker je avto star 18 let in ga nameravam voziti še nekje 3 leta oz. 15.000km nebi rad dajal ravno ATE za 140€ ali podobnih preverjeno dobrih diskov, ker so ekonomsko neupravičeni... Ja saj vem ne šparat na bremzah... Avto se na AC ne vozi.

Zato me zanima s katerimi od spodnjih (cenejših) znamk imate izkušnje in so kolikor toliko solidne. Priporočate ploščice vseeno malo boljše ali naj vzamem iste firme kot diske.
Slika
Ali lahko v SLO tudi kupiš ponaredke od bolj znanih proizvajalcev. Našel sem recimo brembo diska za 46€. kar se mi zdi pa kar OK. Kakšni Japanparts so 36€, Vaico 27€, ....
Slika
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a Picolo Ne okt 16, 2016 8:11 am

Pozdravljen,

jaz imam spredaj TRW diske in ploščice dobre 2 leti oz. cca. 35k km in sem zadovoln. Ploščice so malo trše in hladne kdaj zacvilijo..to je tudi edina pripomba. Ob dinamični vožnji, ko se vse skupaj zagreje pa tudi zlepa ne oslabijo.

Zadaj sem pa ravnokar menjal z Zimmermann diski (izdelani v Nemčiji) in pa ATE ploščicam (izdelane na Češkem). Zaenkrat po prvih 50 km...odlično :) Pred tem sem imel spredaj in zadaj "noname" komplet in že od vgradnje nista bila niti blizu zdajšnjim. Tako, da razlike so občutne...mislim pa, da je večji del na kvaliteti ploščic.

Če ti gre tudi za estetiko mogoče ni slaba ideja iskat barvane (coated) diske. DIY barvanje iz mojih izkušenj ni vredno truda :)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a pskoda Ne okt 16, 2016 9:06 am

Brembo za male pare so za en k...
Vzemi textar ali barum. Textar pri bartogu ne bi smele biti drage pa še za kakšen popust na gotovino se zmeni
Lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a DePalmo Ne okt 16, 2016 10:31 am

Najdi svoje dele na www.rezervnideli24.si, bo vsaj tretjino ceneje kot pri nas. Osebno pa drugega kot Brembo niti ne gledam, imam še najboljše izkušnje z njimi.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a zk_eu Ne okt 16, 2016 11:12 am

Pa saj ATE ploščice za tvoj avto niso tako drage. 35€ za komplet jih imaš na Siluxu. Jaz diskov tudi nimam najboljših (mislim, da so SLR, nisem pa prepričan, ker sem pozabil), ampak ploščice sem pa dal ATE in sem res hvaležen, ker čisto nič ne cvilijo.

Ne bom rekel za diske, ker nisem strokovnjak, ampak jaz drugače druga od ploščic in oblog, kot ATE ne dam več. Sem imel prej čipi shiti gor, saj zaviralo se je OK, ampak mi je živce spilo, še posebej v mestu in sem jih menjal po vsega 3 mesecih, ko nisem več zdržal.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a čare Ne okt 16, 2016 11:28 am

Tele bremze al so stare ko Golovec al so se pa pregrevale....
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a nejc1 Ne okt 16, 2016 11:49 am

Evo če gledam prave dele dobiš tukaj ATE za 70€ (+10€ poštnine) komplet:
http://www.rezervniavtodeli24.si/956111-ate
http://www.rezervniavtodeli24.si/957163-ate
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a aklan86 Ne okt 16, 2016 1:25 pm

Ja tam ko se ploščice usedejo je bilo precej rjavo. Verjetno so malo štekale. Stare niso bile več kot 5 let. Sedaj sem ležišča malo na roke popravil. Upam da ne bodo spet ploščice štekale. Kako pa se reče kontra delu čeljusti, da vidim koliko so nova...

Bom dal zvečer še sliko čeljusti in sedla da boste ocenili stanje ker mate več izkušenj.
Zadnjič spremenil aklan86, dne Ne okt 16, 2016 1:46 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a čare Ne okt 16, 2016 1:32 pm

Kaj bi ti menjal nosilce čeljusti??Vzami pilo in spraskaj stran rjo potem pa sedišča namaži z bakreno mastjo.No če se ti da hecat daš nosilce lahko tudi peskat..
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a aklan86 Ne okt 16, 2016 6:02 pm

Ne čare sedlo ploščic sem mislil. Sem pa seveda z žičnato krtačo na vrtalniku vse očistil in nato s pilo popravil mesta, kjer nasedejo ploščice. Bakrene masti nimam imam samo plastilube in mislim da bo tudi ok. Ali je bakrena dosti bolj obstojna? Cilinder je samo ob robu malo rjav, notri ni umazanije.

Pa še obljubljene slike materiala po skoraj 20 letih...
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Diske bom pa verjetno vzel textar in pa ate ploščice. A bo ok kombinacija? 75€ s poštnino.
Slika
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a zk_eu Ne okt 16, 2016 10:10 pm

Osebno mislim, da bo OK, naj pa še kdo drug da žegn. Drugače pa za vsak slučaj še na Siluxu preglej koliko te pridejo oz. če te pride oboje ceneje. Vsak teden namreč pošljejo kodo za brezplačno dostavo (lahko rečeš tudi meni, pa ti jo pošljem, ko jo dobim na mail), če boš pa pustil v brskalniku njihovo stran 15 min odprto, pa dobiš lahko 13% popust. Ni nujno, da je ceneje, lahko pa je.
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a aklan86 Po okt 17, 2016 5:58 am

Sem nabavil kar ate komplet. Silux je še vedno dražji, kljub popustu. Sem potem še za drug avto robo za servis naročil in je zastonj poštnina. V torek sestavim vse skupaj, pa mora biti 5let mir. :D
Slika
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a vipe5s Po okt 17, 2016 9:22 am

aklan86 je napisal/-a: Cilinder je samo ob robu malo rjav, notri ni umazanije.


To si razstavil cilinder, vzel iz ohišja, podmazal?
Vidim da imaš tam ATE Bremszylinder-Paste, pa predvidevam.
Kajti omenjaš štekanje ploščic, če so res neenakomerno obrabljene je eden od razlogov (če je vodilo ok očiščeno), namreč zgornji.

aklan86 je napisal/-a:Bakrene masti nimam imam samo plastilube in mislim da bo tudi ok. Ali je bakrena dosti bolj obstojna?


Bakrena mast vem, da se uporablja že zelo dolgo.
Nekaj sem bral po tujih forumih, da na uradnih servisih že nekaj časa uporabljajo "plastilube" in podobne izvedenk; ker se bojijo zaradi magnetov v ABS senzorjev in da naj bi povzročala korozijo kjer se aluminij dotika kovine... O tem nimam pojma, osebno še nisem mel nikoli problemov s tem.
Mogoče grem samo za novodoben prehod na nove materiale.

Zato bom porabil svojo bakreno mast do konca, nato bomo pa že videli.
 
bostianos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe jun 14, 2013 1:45 pm

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a bostianos To okt 18, 2016 9:22 pm

Jaz sem za Peugeota 307 dal za ATE zavore 42€,diske pa imam QH in sem dal 35€ na kom. Tak da ATE zavorne obloge niso tak drage in osebno sem ful zadovoljen. Ni vec cviljenja,ker je prejsnji lastnik mel noter Trusting,to je šele šit. Cvilijo,ko je toplo ali hladno,da ne govorim o prahu na felnah...
 
bostianos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe jun 14, 2013 1:45 pm

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a bostianos To okt 18, 2016 9:25 pm

Meni najslabše zavore in diski so,vsaj imel sem izkušnje Delphi in Trusting...
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a aklan86 Sr okt 26, 2016 7:49 pm

Tako, robo dobil šele včeraj :roll: danes sestavil. Zaenkrat vse ok. Bremze kot dan in noč. Sedaj ko so vodila in ležišča namazana mislim da nebi smelo biti nič narobe. A lahko kako še cilinder preverim če šteka? Čeprav na pogled je čisto lep, brez korozije ipd.

Obenem sem naredil še mali servis. Olje+filter in zračni filter. Avto je kot noč in dan. Pomojem predvsem zaradi zračnega filtra. Sem probal pihniti skozi starega, ki je bil lep na pogled in še mi je zdelo sej je še kr ok. Ko pa sem probal skozi novega :D -amerika. Nobenega upora. Tako da očitno je bil precej potreben menjave...

Zdej pa upam da bo 2 leti mir :D
Slika
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 567
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a AssKicker Če okt 27, 2016 8:06 am

Kaj mislite, so boljši zimmermann ali ate diski? Ker malo prebiram tele forume, naj bi kvaliteta ate diskom padla.. Pa še to, so morda narezani ate diski boljši od navadnih, kar se kvalitete tiče?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a Fan Če okt 27, 2016 9:18 am

Firma Zimmermann izdeluje aftermarket rezervne dele. Firma Ate pa so razvijalci zavornih sistemom in tudi prvo vgradnja na nekaj znamk vozil. Slednji je po kvaliteti boljši.
Na tržišču je veliko ponaredkov opevanih znamk, ki pa so nekvalitetni in pri laičnem kupcu mečejo slabo luč na ime dobre firme. Poleg tega je potrebno vedeti, da vsak rezervni del ni enak originalnemu rezervnemu delu, pa čeprav je prišel iz enake firme. Na primer: BMW ima prvo vgradnjo Ate ali Textar, ki pa je originalni del za pol kile težji od enakovrednega rezervnega dela - torej se uporabljajo različni materiali. Pri Hondi je enako ( Akebono in Nissens ).

AssKicker je napisal/-a:. Pa še to, so morda narezani ate diski boljši od navadnih, kar se kvalitete tiče?


Odvisno za kakšen namen se bo uporabljal? Ate power disc je na sintrani osnovi ( navaden je iz litine ) in posledično lažje prenaša večje torne in termične obremenitve. Njegova slaba lastnost je, da je lahko pri družinski vožnji rahlo glasen.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a zzitop Če okt 27, 2016 12:18 pm

Predvsem glede ATE se je pojavila na sosednjem forumu nenavadna misterioznost. Predvsem je zanimiva trditev:

ATE ne dela nič sam, vse je marketing
TEXTAR dela ploščice za BMW prvo vgradnjo in tudi za ATE, lahko dam nekaj dokazov s slikami od ploščic

ATE NIMA SVOJE PROIZVODNJE (!)


VIR:
https://www.alter.si/tabla/showflat.php ... /0#2496322

Do sedaj sem vedno raje plačal nekaj več in kupil ATE namesto Textarja, da bi dobil najboljše zavorne elemente. Vseeno pa so si dejansko produkti med sabo sila podobni, tako da bi bilo morda kaj res na citirani trditvi. Torej, a sem jaz ves čas kupoval pravzaprav samo Textar, a po višji ceni?

Torej, diski, na katerih je oznaka ATE, Textar in tudi BMW??? WTF? :?: :?: :eyes :eyes

S Textarjem nimam izkušenj. Zato prosim za Vaša mnenja, če bi naj Textar bil "boljši" od TRW?
@Fan, zelo rad bi slišal Vaše mnenje na vprašanje Textar vs TRW.

Hvala

EDIT: Se pa ti proizvajalci toliko parijo med sabo, da se res ne da vedeti... A ni Textar tudi v isti skupini kot Pagid? Spet bi za določene elemente najbrž lahko dejali, da so isti.
Sem pa bral, da naj bi Trusting iz Italije tudi izdeloval za ATE. Marskidaj ocenjen kot najslabši proizvajalec izdela stvari za "najboljšega". Lahko da pač ima "boljšo" in "slabšo" produkcijsko linijo.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Znamke zavornih diskov in ploščic

Napisal/-a Fan Če okt 27, 2016 12:58 pm

To so dve različne firme. Ate in Textar nimata nič skupnega - konkurenca. Pri obeh firmah se lahko najde zavorne elemente, ki so označeni z firmo Galfer. To je firma ki proizvaja manjše serije/količine izdelkov, po naročilu/kvaliteti/standardih naročnika. Torej kvaliteta ni vprašljiva.
Je pa ta praksa znana tudi pri drugih: čistilci, črpalke, kompresorji.........................
Lahko pa je na vozilu vgrajeno:
- zavorni diski Textar
- zavorni cilindri in ploščice Ate
- ali obratno
Vse je odvisno od cene in potreb naročnika.
Vsekakor pa je Textar v nekaj pogledih kvalitetnejši od TRWja.
Je pa potrebno vedeti, da ni smiselno ( predrago ) vgrajevati zavorni sistem Textar/Brembo na vozila nižjega/srednjega razreda, ker jih zadovoljivo ustavlja tudi kakšna cenejša znamka, kar pa proizvajalcu vozil pomeni cenejšo proizvodnjo.

V EU najbolj znani razvijalci zavornih sistemov so: Ate, Textar; Brembo in Lucas - pod okriljem TRWja. Prvi trije imajo svojo proizvodnjo, Lucas pa zadnjih 30 let uporablja znak TRW.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], joztom in 100 gostov