Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Dusan@18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To okt 18, 2016 3:20 pm

Blatniki novi megane

Napisal/-a Dusan@18 To okt 25, 2016 8:11 am

Blatniki niso v liniji vrat. Klical sem na servis pa so mi rekli da to imajo pač vsi in da se to neda rešit. Mogoče še ima kdo to napako ali je dal reklamacijo kakšen je bil odgovor.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Blatniki novi megan.

Napisal/-a Ivan36 To okt 25, 2016 8:15 am

Saj je tudi barva na okroglo nanešena na robovih ?! :shock: Že dolgo nisem tega videl :lol: pa pod pravim kotom deluje pomarančasta :DDD je bil lep sončen dan, ko sem gledal GT model .... 8)
 
grosupeljčan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po okt 17, 2016 7:38 am

Re: Blatniki novi megan.

Napisal/-a grosupeljčan To okt 25, 2016 2:26 pm

To je res fora vseh. Blatnik je iz plastike, vrata so plehnata. Men je rekel prodajalec, da bo ob vsakem vremenu drgač stalo :). Isto je mel že Clio 2. generacije iz leta 1998.

Me pa zanima, ali se pri tebi vrata prtljažnika tudi kar dost majejo levo desno, če jih malo porukaš? V primerjavi z ostalimi avti se kar precej premikajo.
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Blatniki novi megan.

Napisal/-a grega983 To okt 25, 2016 3:07 pm

Naj ne fopajo s takimi. Na servis z avtom in se naj malo poigrajo z lufti. Vse se da nastaviti v nulo, če le ni staro 30 in več let. Ker tedaj so imeli drugačne tolerance pri izdelavi karoserijskih delov.
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
grosupeljčan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po okt 17, 2016 7:38 am

Re: Blatniki novi megan.

Napisal/-a grosupeljčan To okt 25, 2016 3:12 pm

Se strinjam s tabo, ampak problem je pr vseh renojih, ki imajo plastične blatnike. Imel smo doma Cliota 2 ter Megana 2. Pr obeh nisi videl linije avta. Isti šmorn je Talisman ter novi Megan, na žalost (sem gledal oba).

lp
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Blatniki novi megan.

Napisal/-a lisko To okt 25, 2016 4:34 pm

Čak mal....mam sam cliota pa je že kr dost obutan...pa mi še vseen ni jasn o kerih luftih se menmo? Odbijač-blatnik je res tak tak....ker je odbijač samo natakjen gor....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Dusan@18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To okt 18, 2016 3:20 pm

Re: Blatniki novi megan.

Napisal/-a Dusan@18 To okt 25, 2016 5:07 pm

Oprosti ampak taki so skoraj vsi novi. Pa ne o pločnikih govorit.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Blatniki novi megan.

Napisal/-a metor To okt 25, 2016 5:17 pm

Skoraj povsod je mehko in je plastika, pač ni za se naslajat gor. More bit pa vseeno točno v liniji vse nastavljeno oz. narejeno. Če ni, povej na servisu naj nastavijo, ker fuge morejo bit v nulo tudi, če je plastika.
Sem pa za Megana že bral, da je bila hiba začetnih primerkov, zgleda ni še poštimano pol.
Don't worry, be happy ;)
 
dejc99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr okt 01, 2008 5:11 pm

Re: Blatniki novi megan.

Napisal/-a dejc99 To okt 25, 2016 5:23 pm

Jaz imam isti problem. Ni ne vem kaj, ampak se opazi. Zadevo bom poskusil reklamirati ob prvem servisu, če bo mogoče. Če ne drugega bi jih lahko vsaj malo nastavili.
Očitno je to potrebno vzeti v zakup kot early adopter novega modela, s kasnejšimi serijami bodo sigurno popravili take površnosti. Danes bi res pričakoval, da bo avto ob računalniškem načrtovanju in designiranju izgledal brezhibno, očitno sem se uštel. Talisman ima enak problem, na Cliu nisem opazil teh težav, na Peugeot-u 308 se pokrov motorja čudno ujema z blatniki,...
 
jony
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Po sep 20, 2004 9:04 pm

Re: Blatniki novi megan.

Napisal/-a jony To okt 25, 2016 6:52 pm

Ne verjamem, da se bo to v proizvodnji popravilo. Sestrin megan 2 2009 letnik, se pravi zadnji megan druge generacije, ima isto blatnike izven linije vrat.pač se navadiš. Lp
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: Blatniki novi megane

Napisal/-a skopusnik Sr okt 26, 2016 8:19 am

Vsi imajo tako.
Zadnja havba se zvija, ker ni iz pleha tako kot stara, ampak je ubistvu sestavljena. Od zunaj je nek plastičen (?) pokrov, spodaj pa ne vem iz česa je. Tisto je verjetno bolj tanko narejeno, zato se tud zvija :) Sem videl enega Espaca z razdrto zadnjo havbo, ima isto narejeno.
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
grosupeljčan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po okt 17, 2016 7:38 am

Re: Blatniki novi megane

Napisal/-a grosupeljčan Sr okt 26, 2016 9:13 am

Mi je prejle en prodajalec rekel, da se zadevo sedaj naštela pred gre avto h kupcu.

Tole sem prebral na http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=15428. Sam tukaj je odstopanje zelo veliko.

Po natančnem pregledu tehnične službe in kontakta s tovarno, so pri Renault Slovenija dejansko potrdili, da gre za napako tovarne v Španiji, ki pa so jo že odpravili.

"V prvi pošiljki novih Meganov je bilo nekaj vozil z nepravilno naravnanimi sprednjimi blatniki. Rešitev zahteva kratek (med pol ure in dve uri) poseg v delavnici, kjer morajo pravilno nastaviti plastiko nad gumo, brez potrebe po menjavi kakršnih koli delov. Odstopanje se je pojavilo samo na nekaj primerih vozil iz prvih dni proizvodnje in je bilo v tovarni januarja tudi že zapaženo in odpravljeno," so zapisali pri Renault Slovenija.

Mi dodajamo zgolj to. Če so to opazili že januarja, bi o tem lahko obvestili vse zastopnike, ti pa vse prodajalce, da napako odpravijo še preden avtomobili gredo k prvim kupcem oziroma novinarjem."
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Blatniki novi megane

Napisal/-a yashica Sr okt 26, 2016 9:45 am

Za tako v nebo vpijajočo napako bi človek pričakoval, da bodo poskrbeli v tovarni pred prevozom do naročnika. Kaj potem dela končna kontrola kakovosti?
Res gre za špansko Palencio pa vendarle. Leon iz matične tovarne Martorello je po končni izdelavi/sestavi korak ali dva pred Renaultovim novincem.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
grosupeljčan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po okt 17, 2016 7:38 am

Re: Blatniki novi megane

Napisal/-a grosupeljčan Sr okt 26, 2016 1:00 pm

 
Dusan@18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To okt 18, 2016 3:20 pm

Re: Blatniki novi megane

Napisal/-a Dusan@18 Sr okt 26, 2016 9:37 pm

grosupeljčan je napisal/-a:Mi je prejle en prodajalec rekel, da se zadevo sedaj naštela pred gre avto h kupcu.

Tole sem prebral na http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=15428. Sam tukaj je odstopanje zelo veliko.

Po natančnem pregledu tehnične službe in kontakta s tovarno, so pri Renault Slovenija dejansko potrdili, da gre za napako tovarne v Španiji, ki pa so jo že odpravili.

"V prvi pošiljki novih Meganov je bilo nekaj vozil z nepravilno naravnanimi sprednjimi blatniki. Rešitev zahteva kratek (med pol ure in dve uri) poseg v delavnici, kjer morajo pravilno nastaviti plastiko nad gumo, brez potrebe po menjavi kakršnih koli delov. Odstopanje se je pojavilo samo na nekaj primerih vozil iz prvih dni proizvodnje in je bilo v tovarni januarja tudi že zapaženo in odpravljeno," so zapisali pri Renault Slovenija.

Mi dodajamo zgolj to. Če so to opazili že januarja, bi o tem lahko obvestili vse zastopnike, ti pa vse prodajalce, da napako odpravijo še preden avtomobili gredo k prvim kupcem oziroma novinarjem."


Po mojih iformacijah s strani prodajalca je moj megan zapustil proizvodnjo 13.9.2016 pa še isto ni vredu. Prevzel sem ga 11.10.2016 to je daleč od prvih pošiljk.Verjetno je to samo zavajanje kupcev. Naj omenim še da sem čakal na avto tri mesece in pol.L.P.
 
atlantiss
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe okt 14, 2016 3:31 pm

Re: Blatniki novi megane

Napisal/-a atlantiss Sr okt 26, 2016 10:46 pm

Jaz se pa s takimi stvarmi nikoli nisem obremenjeval. Pomembno je da motor in ostali mehanski sklopi delajo dobro. Tistih par mm gor dol pri blatniku pa res ne igra vloge, saj ga ne boste razstavljali na avto showu.
 
grosupeljčan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po okt 17, 2016 7:38 am

Re: Blatniki novi megane

Napisal/-a grosupeljčan Če okt 27, 2016 6:45 am

edit mod
Predhodnega posta se ne citira!


Pa si ti videl zgornji link video iz youtuba? Ker tisto je res :huh:. Če pogledaš konkurenčne avte, tud Hyundail ali Kia sta veliko bolje sestavljena. Sam sem tudi bil zelo zaintresiran za nakup Megana, pa me je kar mal minil, vsaj zaenkrat. V glavnem z nakupom se splača počakati kakšno leto, vsaj jaz bom tako naredil.
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 268
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: Blatniki novi megane

Napisal/-a Sriple Tix Če okt 27, 2016 6:55 am

Zanima me, ali sta v tvojem postu Hyundai in KIA predstavljena kot avta, ki sta na splosno tako slabo sestavljena, da ju primerjas s skropucalom, prikazanem v zgornjem videu?
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Blatniki novi megane

Napisal/-a hippo Če okt 27, 2016 6:57 am

Pa so se včasih Trabantom smejali, češ plastika, jih bojo pujsi pojedli... :lol:
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Blatniki novi megane

Napisal/-a Polo78 Če okt 27, 2016 7:40 am

Take šlamparije kot je na zgornjem videu pa že dolgo nisem videl, še stari Fiati iz 80-tih let so bili bolj natančno sestavljeni skupaj kot tole. :huh: Kogar pa take stvari ne motijo ima pa resnično zelo veliko toleranco do (ne)natančnosti izdelave. Jaz sem na take stvari prav alergičen, še dobro da me Renaulti niti najmanj ne ganejo...
Antiznačkar po prepričanju
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 70 gostov