Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
SkyEye909
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe jun 21, 2013 4:52 pm

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a SkyEye909 Ne nov 27, 2016 8:59 pm

Se opravičujem za pozen odgovor..težave še nisem rešil, prejšnji teden nisem uspel priklicati servisa, kateri naj bi v moji bližini imel to centrirko, potem pa sem bil po cele dneve v službi ali imel ostale obveznosti. Takoj, ko pridem do centrirke seveda sporočim kaj je novega.
Če pa kdo ve, kje imajo GSP9700 na gorenjskem, pa prosim za info (zaenkrat je na spisku WV servis na Jesenicah, vendar se mi prejšnji tened nihče ni javil..).
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a DePalmo Ne nov 27, 2016 9:10 pm

DePalmo (brez presledka, če smo natančni) ni še nič rešil ker se tudi še nisem nič s tem ukvarjal, imam druge obveznosti, v avtu pa tudi nisem vsak dan ampak predvsem za vikende, vmes avto stoji.

Poleg tega sem pa samo vskočil v temo, nisem je jaz načel ;) Je pa v planu ponovit optiko in centriranje, če to ne odpravi problemov ... nevem. Sklepam da centriranje na "hunterci" ni ravno poceni, tako da sploh nevem če bom naprej reševal. Naj trese, rešitvi sta dve: ali se vozim okoli 100 po AC ali pa 150+.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a esem Ne nov 27, 2016 9:20 pm

Moja napaka, sem te zamenjal s SkyEye909-em, za povrh pa še raztegnil. Sori
 
DS_2009
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: To nov 16, 2010 8:25 pm

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a DS_2009 Ne nov 27, 2016 9:33 pm

Meni je na focusu treslo volan od nekje 100 do 150km/h ko pr norcih. Seveda me je vsak vprašal če trese v tem območju in potem je sledil standarden odgovor, ja to bo treba gume še enkrat scentrirat. Ni mi bilo več jasno, kako vulkanizer ne zmore ne letnih ne zimskih gum v prvo scentrirat. Pred časom pa se mi je začel oglašat desni kolesni ležaj, sem ga zamenjal in zanimivo, od takrat naprej ne trese več.
 
Uporabniški avatar
SkyEye909
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe jun 21, 2013 4:52 pm

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a SkyEye909 Po nov 28, 2016 9:49 pm

No tako, naslednji teden sem rezerviral centriranje na Hunterci GSP 9700 - na gorenjskem jo ima Integral Avto na Jesenicah. Sporočim, kaj ugotovimo.

Kakšna pa je sicer natančnost centriranja na tej napravi, manj ali enako 5g, kot na klasičnih centrirkah?
In, je smiselno prositi, naj predno odstranijo vse uteži, gumo dajo na napravo in preverijo trenutno stanje?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a sašo5 To nov 29, 2016 9:42 am

neka zgornja meja tolerance je, mislim da je to številka 60 (ne vem v kateri enoti se meri) ampak tisto gumo, ki se bo približala tej številki je potrebno razdret in nato pomerit še feltno in "sparit" gumo s feltno, da bo tista številka, ki sem prej omenil "60" recimo največ 30 in nato seveda scentrirat....falit ne moreš nič, ker mašina "dela zate" ti nato samo lepiš uteži_treba pa bit pozoren pri nastavitvah mašine oz. parametrih, ki jih vnašaš v računalnik, preden sploh začneš (mislim, da ene 8 operacij)
 
pronet
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To jun 18, 2002 7:22 am

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a pronet To nov 29, 2016 1:54 pm

pronet je napisal/-a:podobna zgodba, avto star leto in pol, prevoženih 18.000 km, trest je začelo pa ko smo lani original letne gume zamenjali z drugim kompletom platišč in zimskih gum. Od takrat se tresenja ne morem več znebiti. Na servisu so do sedaj problem reševali samo na gumah, ma se bojim, da je problem nekje drugje. Kje, pa ne vem.


Evo, avto (Audi Q3) je bil spet 2 dni na servisu (Porsche Verovškova) z avtom so se peljali 2x na Brnik, prisoten naj bi bil tudi človek od uvoznika. Ugotovili so, da avto po tem, ko je miroval čez noč, trese cca 20 minut vožnje po avtocesti (ob povprečni hitrosti 100 km/h je to cca 33 km vožnje !!!), nato pa naj bi se zadeva umirila (čeprav po mojih izkušnjah se ne). Za njih je zadeva popolnoma normalna in zato je vozilo OK, kar pa za mene ni sprejemljivo, ker vem, da se je avto, ko je bil nov na novih gumah vozil popolna mirno.

Ima kdo kakšen predlog kako zadevo naprej peljat ... kam se pritožit. se pritožit direktno v fabriko ????
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a sašo5 To nov 29, 2016 7:05 pm

ma gume 101% nima kaj druzga trest....
 
pronet
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To jun 18, 2002 7:22 am

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a pronet To nov 29, 2016 8:23 pm

Sam na avtu so že 3. Različne gume na dvojnih različnih feltnah, pa avto še kar trese, plus tega smo zdejšni komplet gum in felten dali na Tiguana in je bila zadeva popolnoma mirna.
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a rs5 To nov 29, 2016 8:31 pm

Distanca sredinske luknje je prava?Vijaki so zadosti dolgi s pravik konusom?
 
pronet
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To jun 18, 2002 7:22 am

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a pronet To nov 29, 2016 9:32 pm

Na original Audi feltnah so bile dvojne različne gume (pirelli in continental) in so oboje tresle, na replika feltnah so goodyear zimske in ravno tako trese.

Sredinska luknja na original feltnaj je prava, na replikah pa so uporabljeni ALU centrirni obročki, vijaki so original.

In vedno so bile vse gume centrirane na Hunterju, ki kaže, da so vse gume in platišča v tolerancah.

Audi pa pravi, da je to tesenje pri 19 colskih gumah normalno. Haloooo.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a TrijoAdijo Sr nov 30, 2016 7:24 am

pronet je napisal/-a:Sam na avtu so že 3. Različne gume na dvojnih različnih feltnah, pa avto še kar trese, plus tega smo zdejšni komplet gum in felten dali na Tiguana in je bila zadeva popolnoma mirna.



No, če na eni švabi trese z nekim kompletom gum, na drugi švabi pa z istim kompletom gum ne trese, potem je problem v švabi in ne v gumah....
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
pronet
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To jun 18, 2002 7:22 am

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a pronet Sr nov 30, 2016 9:13 am

Tako tudi jaz mislim, ampak Audi tehnična služba pravi, da je avto OK ... no comment
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a DePalmo Če dec 01, 2016 4:20 pm

Danes bil pri mehaniku in mi je ponovno scentriral gume in je to bil krivec za tresenje. Niti njemu ni bilo jasno kako so lahko tako mimo, je bilo odstopanja do 50g.
Nato pa vožnja po AC, do 150 mir, nato malce začne, nato pa spet mir. Upam da bo tako tudi ostalo.

EDIT: Mi je pa dalo za mislit. Marsikdo pravi da čisto nove gume niso dobre ker se materjal še useda. A je možno da se je to zgodilo, da so gume preveč nove in se materjal še ni usedel, zato pa je prišlo do takega odstopanja pri centriranju?
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a radar Če dec 01, 2016 6:15 pm

seveda, nič ni narobe, če guma nekaj časa pravilno shranjena čaka na prvo vgradnjo. Eno leto stara guma, prvič montirana, je po besedah starih vulkanizerjev boljša kot čisto sveža... nekaj drugega je pa če ti kdo proda staro gumo (nekaj let) kot novo gumo.

lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a DePalmo Če dec 01, 2016 7:53 pm

Zadnje čase so tudi prodajalci začeli dajat popust na take gume, včasih bi vse to prodali kot novo, pa tudi če je guma nekje ležala tri ali več let. Nimam nič proti tri leta stari gumi, ampak da je to jasno označeno in da je cena primerna. Sicer je skoraj 100% vseeno nebi vzel, ker sem to pač jaz.

Ja, ampak je to samo bo besedah ala "baba čula, baba rekla", ali je tudi dejansko kaj na tem? Ker te gume ki jih imam sedaj, so bile narejene v 42. tednu letos (torej med 17. in 23. oktobrom), montirane so bile pa 11. novembra.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a DePalmo Ne dec 04, 2016 7:21 pm

Popravek. V petek sem takoj po centriranju naredil cca. 120km in je bilo vse v redu, vožnja mirna, danes je nazaj grede že treslo na AC :roll: S tem da je vmes avto cel vikend stal!
Tokrat sem bolj zvesto gledal centriranje gum in po centriranju so vse gume bile scentriranje v piko, če grem jutri nazaj do njega sem prepričan da bo spet ogromno odstopanja. Torej centriranje ni krivo, zato bom sklepal da so krivec same gume. In Continental ni več to kar je bil, naslednjič bom resno razmislil če bom še prisegal nanj, ali bom raje pogledal po kakšnih cenejših Fuldi ali Kumhu. Škoda denarja za premium gumo, če to ni. Če nebi bilo problemov, nebi niti razmišljal o tem.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a nejc1 Ne dec 04, 2016 9:18 pm

A si imel kaj močnih zaviranj po centriranju? Zgleda te moderne gume nekatere res obrača na felgah zaradi mehkobe in potem začne trest. Sem ravno zadnjič malo gledal zimske gume v eni trgovini in me je presenetilo kako zelo mehko bočnico na otip ima Continentalka :shock:(tvoje so pa še zelo frišne, kar tudi ni ravno dobro; verjetno bi bilo res najbolje, da bi bila vsaka nova guma PRAVILNO skladiščena leto dni preden se začne z vožnjo) GY ima tršo, ampak še vedno mehko, najbolj trda na otip je bila pa pri Kormoran-u pa še neki drugi poceni gumi, mislim da Hifly :shock:

Kumho zimske sem dobil pred nekaj leti ob nakupu avta, pa niso bile slabe, dve sta bili stari 7 let, pa sta ob dovolj profila še vedno solidno držali po mokrem, edino glasne so bile pa za znoret, upam da so to zdaj zrihtali pri novih modelih...

Sicer pa menda imaš račun in garancijo in če jih bo še večkrat treba centrirat pa ne bo bolje zahtevaj drug komplet ali pa vrnjen denar...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a DePalmo Ne dec 04, 2016 11:01 pm

Sem že pisal podjetju kjer sem jih kupil in predstavil celoten potek od nakupa dalje in jih povprašal kako je z reklamacijo. Vem da me skoraj ziher čaka, če se bom seveda podal v te vode, da jih bom moral sneti z avta in poslati nazaj da jih testirajo, medtem bom pa moral kupiti druge. Torej, reklamacija skoraj ne pride v poštev ker nebi imel doma dva kompleta novih gum, poleg tega pa bi nekako pričakoval zavrnjeno reklamacijo iz X razloga.

Ne, nisem imel ne sunkovitih zaviranj in ne sunkovitih pospeševanj, tako da bi jo težko obrnilo. Pa tudi če že, to bi še verjel da se bi lahko naredilo ob montaži, a sem od takrat naredil cca. 600 km in se je verjetno guma že usedla in prijela za feltno, sedaj se je samo centriralo. Je pa zanimivo da je zimska bolj direktna pri zavijanju od letne Uniroyal, tako da bočnica le ni tako mehka ...

Fuldo sem omenil samo zato ker jo ima punca na avtu. So prišle z avtom in sprednje so stare eno leto, zadnje pa šest let in na tečaju varne vožnje jo je najmanj odnašalo in imela je najkrajšo zavorno pot. S tem da gume so bile skoz na avtu, tudi poleti. Pred tečajem sem že mislil ji kupiti kaj novega in spodobnega, po tečaju sva se odločila da ne.
 
Uporabniški avatar
SkyEye909
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe jun 21, 2013 4:52 pm

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a SkyEye909 Ne dec 04, 2016 11:09 pm

Moje so letne in zimske Continental, oboje Premium in pri obeh enaka težava. So pa bile enako frišne. V sredo grem centrirat na Hinterco, označil bom tudi kako je guma obrnjena, pa da vidim kaj se dogaja.
Prvi vulkanizer, pri katerem sem 3x centriral (in gume tudi kupil) je rekel, da jih lahko na mojo željo reklamira, vendar naj bom kar pripravljen, da reklamacije ne bodo odobrili. In ja, seveda jih je potrebno gume poslati. No, sem odnehal in centriral spet pri drugem.. V glavnem, v sredo sporočim kaj več.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 37 gostov