Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a MercedesV To dec 06, 2016 8:45 pm

Evo problem rešen...

Sicer ne dokončno , bistveno je da je napak odkrita in odpravljena.

Dodatni ,originalni električni grelec je papcal štrom ...(zuheizer)

Trenutno sva ga kar odklopila , da naročim drugega in avto ne stoji brezveze zaradi tega.

Je pa tako ,da je vsaka slaba stvar za nekaj tudi dobra....

Sem ugotovil ,da bo treba menjati še termostat za vodo. Voda kar kroži čez termostat in je slabo gretje kabine sedaj. Prej kot kaže je glavno vlogo gretja prevzel tisti dodatni grelec in ni bilo slabo gretje tako opazno....

lp
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a Energetik81 Sr dec 07, 2016 10:58 am

Ampak kaj misliš, da bo menjava grelca pomagala? Sam grelec očitno deluje, ne deluje pa stikalo (ali pamet), ki ga vklaplja očitno tudi pri iztaknjenem ključu.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a TrijoAdijo Sr dec 07, 2016 11:04 am

Rele ali krmiljenje od grelca...neki je od tega..Vglavnem..ko ga j***. Varovalko od grelca ven,pa bo mir.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a MercedesV Sr dec 07, 2016 1:22 pm

Malo sem gledal po nemških forumih in je v primeru praznjenja akumulatorja v večini primerov krivec ta dodatni grelec /zuheizer ??

Tako laično bi rekel da nekje malo prebija ,je v stiku...

Ker ko je konkretno vklopljen ,jemlje sigurno dosti dosti več toka kot pa 2,5-3 A.

Trenutno sma kar kabel snela . Bom pa reskiral tiste 30 evrov pa nabavil enega rabljenega .
Preden boma pa vse sestavila nazaj pa je treba narediti preizkus ,da nebi res potem še enkrat razstavljala.

lp
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a tomzzi Po dec 12, 2016 5:19 pm

Si bi sposodil temo če lahko...

Nekako tako je bilo:

v soboto je avto še normalno laufal dopoldne. Ko sem parkiral sem še zadnjo žarnico v desni luči za bremzo zamenjal.
Potem ga pa nisem več vžgal do včeraj popoldne.

Včeraj popoldne sem se odpravil tankat. Avto je težje vžgal vendar mi je takoj javilo naslednje:

- service ESP
- service power steering itd...
Verjetno zaradi premalo "štroma".

Avto sem ugasnil. Vendar ko se ga hotel ponovno vžgat je bila pa tema. Nič od nič. Le rele se je slišalo kako preklaplja.

Na konc sem moral klicat, da smo zalaufali avto preko kablov.

Potem sem naredil ene 20 min vožnje.

Kasnej je normalno vžigal. Tudi danes zjutraj in popoldne po šihtu je normalno vžgal. Torej nobenega problema.

Indikator na akumulatorju je zelen. Napetost pri ugasnjenjem je nekaj čez 12V. Pri užganem naraste na nekaj čez 14V (blizu 15).
Ko ga zalaufaš napetost ne pade pod 10V.
To sem pomeril preko multimetra.

Sem ga pa danes odpeljal k avtoelektričarju kater ga je dal na tester vendar je izpisalo, da je ok? Sicer ni bil čisto poln. Avto je pred tem 8 ur stal in do njega je bilo le ene 2-3 kilometra.
Je pa rekel, da kaj več ne more rečt. Da če dela ga tudi ne more 100% testirat oziroma, da ne bo 100% rezultat?

A bi bilo dobro napolnit do max preko polnilca? To pomeni, da bi moral avto pustit na servisu saj drugega nimam in vzet nadomestnega.

Ni mi jasno zakaj bi se v enem dnevu totalno izpraznil???

Tudi če bi kaj pustil prižgano po pomoti avto vse izklopi po 30 min...

Edin če je skrit porabnik?
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a MercedesV Po dec 12, 2016 5:40 pm

Glede na to da sem skoraj doktoriral iz podobnega primera ,bi ti skoraj lahko namignil na tvoj zadnji stavek.. "Skriti porabnik" , je kar opcija.

Je pa to dokaj enostavno izmeriti tudi z multimetrom ,vsaj osnovno da potem vidiš ali je za nadaljevati v tej smeri.

Akumulator je pa konec koncev tudi lahko oslabljen . Koliko je star ? Kako ti ga je izmeril na servisu ? Kar z multimetrom , posebnim testerjem ali posebnimi tokovnimi kleščami ?

Akumulatorju postaviti diagnozo samo z multimetrom preko napetosti je bolj žalostna diagnoza.

lp
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a tomzzi Po dec 12, 2016 6:03 pm

Posebni tester... Verjetno za akumulatorje. Nisem bil na pooblaščencu ampak pri avtoelektričarjih.
Hja star je ene 5 let... Moram pogledat v papirje kdaj točno je bil menjan.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a MercedesV Po dec 12, 2016 6:16 pm

Hja ,5let je lahko žs kar mejno ,plus sedaj še te nižje temperature..s tistimi obremenitvenimi tokovnimi kleščami se da dokaj zagotovo ugotoviti stanje akumulatorja. Si kaj preveril količino destilirane vode ? Itak ni več v garanciji če poškoduješ nalepke. Lahko da so že celice delno suhe..lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a esem Po dec 12, 2016 6:33 pm

Če v tem mrazu normalno vžiga (kljub nedovoljšnji napolnjenosti), je aku še OK. Zdi se, da imaš neko napako na enem od večjih porabnikov (zato, ker je občasna) ali pa zguljeno žico ali slabo maso. Si ugotovil, kateri rele je preklapljal?
Osredotoči se na skritega porabnika, zaćni s "power steering", in občasno preverjaj, kako je s porabo toka pri mrzlem. Če oz kadar bo poraba velika, takoj v akcijo, da najdeš porabnika. In ne premikaj niti vžigaj avta, da ne prekineš skrite občasne porabe toka.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a tomzzi Po dec 12, 2016 7:35 pm

Prejšnji teden ko je bil zjutraj minus je normalno vžigal. Včeraj popoldne pri plusu pa tema... Kar naenkrat.

Sem pa za drug teden v ponedeljek zmenjen za redni servis pri pooblaščencu tako, da bom še to omenil.
Če se ne bom že prej zapeljal tam. Samo kaj ko imajo gužvo. To pa verjetno ni posel za "pet" minut.

Nisem ugotovil kater rele je preklapljal. Ko sem obračal ključ je bilo slišat samo eno preklapljanje.
Sem pa prej opazil, da mi recimo stropna osvetlitev na vsake toliko "utripa" tudi pri prižganem avtomobilu.
To sem opazil ko sem parkiral in odprl vrata ko je avto še laufal . Na vsake toliko mi je lučka na stropu "utripnila" kot, da bi ji za sekundo zmanjkalo "štroma".
Hmm...

Probal sem sam tudi "amperažo" premerit pa mi ni uspelo... Čim sem priklopil multimeter se je zdelo kot, da se takoj nekaj vklopi pri EGR/hladilniku EGRja. EGR je nov. Star ene dva mesca.
In to ob vsakem kontaktu multimetra.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a esem Po dec 12, 2016 7:43 pm

Torej je potrebno najprej preverit alternator, predvsem elektroniko le-tega

BTW - pooblaščenec bo menjal vse po vrsti in vseeno morda ne bo našel napake. Pelji ga raje h kvalitetnemu avtoelektričarju.

To lahko ni nedolžna stvar - v primeru, da ti zaradi elektrike odpove servo volan pred kakšnim ovinkom.
Če je kak stik, pa so možne tudi poškodbe računalnika ali druge elektronike.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a TrijoAdijo To dec 13, 2016 7:07 am

O kerem avtu je tu govora? a je slučajno opel?
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a tomzzi To dec 13, 2016 3:51 pm

@esem

Za pooblaščenca vem... Ampak meni ne bodo menjal na pamet več! Imajo oni z mano "slabe" izkušnje. ;)
Ta prvo mi bodo 100% o napaki/vzroku zakaj je do tega prišlo potem bodo pa popravljal.
Če bi pa bili nesigurni potem pa adijo. Oziroma ne dam popravljat/menjat dokler napaka ne bo 100% odkrita.

Kot sem že omenil je tiste napake javilo zaradi praznega akumulatorja... Ni bil samo ESP, power steering... Ampak več stvari. Pač zaradi švoh akumulatorja. Nič novega. In to samo ko je bil prazen...

Alternator fila normalno. Okrog 14.5 je verjetno čisto ok.
Sicer pa sedaj normalno vžiga. Itak moram pa priti zadevi do dna saj nisem čisto siguren v avto.

@TrijoAdijo

Ja opel. Astra J 1.7cdti.
Je bil pa akumulator menjan v garanciji saj mi je takrat tudi izpraznilo in je bil hin oziroma so ga vseeno zamenjali.
Je bila serijska napaka oziroma tudi vpoklic glede tega. BCM naj bi spraznil akumulator.
Ampak to so takrat porihtali.

Sem pogledal v papirje. Akumulator je bil menjan januarja 2012.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a TrijoAdijo Sr dec 14, 2016 7:21 am

tomzzi je napisal/-a:@TrijoAdijo

Ja opel. Astra J 1.7cdti.
Je bil pa akumulator menjan v garanciji saj mi je takrat tudi izpraznilo in je bil hin oziroma so ga vseeno zamenjali.
Je bila serijska napaka oziroma tudi vpoklic glede tega. BCM naj bi spraznil akumulator.
Ampak to so takrat porihtali.

Sem pogledal v papirje. Akumulator je bil menjan januarja 2012.


No,sej glih zarad tega sprašujem če je govora o oplu.Lahk ga spet kej serje in majo na pooblaščencu kakšno posodobitev.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a limas Pe jun 16, 2017 8:09 pm

Da ne odpiram nove teme, koliko časa traja demontaža in montaža alternatorja pri sodobnem dizelskemu motorju?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a esem Pe jun 16, 2017 11:40 pm

od pol ure do šestih ur, odvisno od prostora in postavitve
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 78 gostov