Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a MercedesV To nov 29, 2016 9:50 pm

Čez noč se je akumulator čudežno izpraznil...

Včeraj (PON) sem parkiral ob cca 16 uri. Danes ob približno isti uri grem proti avtu ,odklepam in že opazim da nekaj ne bo v redu. Nobenega šklocanja ,odklepanja. Pridem do avta odklenem s ključem ,vstavim ključ v volansko ključavnico ,kontakt in ??? Niti trohice od elektrike ...

Akumulator popolnoma izpraznjen.

Potem sem ga priklopil na polnilec za cca 2 dve uri ,in normalno vžgal.


Kaj za vraga bi lahko bilo. ??

Porabnikov ni bilo nobenih ,ker ko vzamem kontakt se normalno vse izklopi.

Akumulator je star točno eno leto.

Kako sedaj sploh ugotoviti ali je akumulator zanič ? Zdaj če recimo jutri spet ne vžge ,potem je verjetno lahko akumulator.
Kaj pa če slučajno par dni vžiga ,potem pa kar naenkrat spet ne vžge ?

Imel kdo kakšen podoben primer. ?

Nič mi ni jasno .

lp
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a Nikola_Tesla To nov 29, 2016 10:08 pm

Mogoče lučka v prtljažnem prostoru ?

lp.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a MercedesV To nov 29, 2016 10:14 pm

Cenim namig ,ampak ne... Pa tudi dvomim da bi tista lučka spraznila akumulator v 24 urah na čisto nulo..

lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a esem To nov 29, 2016 11:40 pm

Takih primerov je bilo že precej in vedno je bil odgovor: "Preveri posamezne varovalke z izklapljanjem le-teh in hkratnim merjenjem toka/porabe"
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a vipe5s Sr nov 30, 2016 8:12 am

Lahko vseeno vsaj namigneš, kateri avto je.
Običen akumulator, start&stop?
Nima veze neke, samo če recimo omeniš, da imaš starejši VW in si vgradil RCD510...
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a MercedesV Sr nov 30, 2016 11:02 am

Akumulator je navaden 74 Ah,,

Mercedes 1.7 diesel.

Nadaljevanje..

Danes zjutraj spet popolna tema ,,, Niti najmanjšega znaka elektrike. naj poudarim daje še ob devetih zvečer normalno vžgal.

Sem poklical v trgovino in jim ga odnesel, in ga oni pošljejo nekam na test.

Zanimivo je ,da ga je tam priklopil na polnilec in rekel daje poln ??? Zdaj ali on ne ve kako njihov polnilec deluje ,ali pa je to dodaten znak da je akumulator fuč. Včasih se je reklo kot da napetost drži ,amperaže pa ne,

Mi je pa trgovina posodila enega ,in bo jutri zjutraj najbolj živ dokaz kaj je narobe.

Če bo zopet prazen ,je potem 100% nekaj narobe z mojim avtom ,da ga prazne.
Če bo pa avto normalno vžgal ,je pa zopet 100% da je akumulator fuč.

Kor da mu ta dva bolj hladna dneva škodujeta. ?

Vprašanje kako je kaj s tekočino v akumulatorju. Nisem upal preveriti ,ker avtomatsko poškoduješ nalepko ki je čez ,in bi verjetno bile težave z garancijo.

V glavnem verjetno bo jutri zjutraj dokaz kaj je krivo.

Me pa skrbi ,če je slučajno krivda v avtu ,kaj bi praznalo. Ker tako vizuelno se izklopi vse.

Ker tudi ,da je od devetih zvečer do jutra prazen v nulo ,bi moral biti kar velik porabnik. Ker akumulator je prazen v nulo ,niti najmanjše lučke ni ?

lp.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a Fan Sr nov 30, 2016 11:12 am

Lahko je akumulator, alternator v stiku ali radio ( optično ugasne - porabnik ostane ). Kot je bilo že svetovano, se naj premeri kakšna poraba je pri ugasnjenem vozilu.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a MercedesV Sr nov 30, 2016 11:31 am

A lahko to porabo jaz sam kako izmerim ??

Drugače bo pa jutri zjutraj skoraj sigurno videno ali je težava na strani akumulatorja ali avta.

lp
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a Energetik81 Sr nov 30, 2016 11:47 am

Lahko izmeriš če imaš multimeter. Če nimaš, dobiš povsem OK multimeter za tako meritev za 10€.
Ugasneš avto, iztakneš ključ, zakleneš. Odpneš negativno klemo in med minus terminal ter odklopljeno klemo priklopiš multimeter na območju za meritev toka. Počakaš kakšno minuto in odčitaš tok. Ta mora biti reda največ nekaj 10mA (v tem primeru je z avtom vse OK). Če je več kot ~70mA je že zelo sumljivo. Odklapljaš posamezne varovalke da najdeš skritega porabnika.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a MercedesV Sr nov 30, 2016 11:49 am

Hvala za razlago glede meritev..

bom počakal do jutri zjutraj ,če bo prazen...potem pa akcija..


Aja, pa to bi moral teči pa res velik tok v mirovanju ,da bi v cca 9-10 urah izpraznil čisto na nulo ??
lp
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a Energetik81 Sr nov 30, 2016 12:08 pm

Ja kar velik, dobrih 7A, to je cca. 90W. Skoraj dve H7 halogenki. Seveda verjetno ti nisi imel zvečer čisto polnega, ker ob 2h polnjenja je aku zelo malo napolnjen. Svinčev aku rabi ranga pol dneva do 1 dan da se povsem napolni. Priporočen tok polnenja je cca. C/10, torej vsaj 10h pri takem toku, v resnici več, ker v zadnjem delu polnjenja tok počasi upada do nule.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a MercedesV Sr nov 30, 2016 12:28 pm

Razumem jaz tebe.. V redu ,ni čisto napolnjen. Ampak vžigal je normalno ,kar pomeni da do neke mere je vseeno napolnjen.

Spet smo tam ,ali ga nekaj prazne ,ali pa je fuč.

Zjutraj bo jasno vse.

Je pa zanimivo ,da ko sem ga včeraj zvečer priklopil na polnilec , je polnilec deloval tako " čudno " ?? Lahko da je celo pravilno, to res ne vem.

Ko sem ga priklopil je nekaj časa polnil ,pa je prekinil,pa zopet polnil pa prekinil....tako se je ponavljalo. Če je to pravilno pa ne vem.?

Nekaj časa takoj ob priklopu je tudi tisti kazalček zabijalo na ful...potem pa se je umirilo in je kazalo tam nekje med 5-6.

Imam pa polnilec bosch batmax 6 . A je tisto prekinjanje pravilno ?

lp
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a Energetik81 Sr nov 30, 2016 12:58 pm

Ne nima kaj prekinjat. Na začetku bi moral kazalec povsem na desno, nato pa počasi upadati do nule, ko je povsem poln.
Ali si imel slabe kontakte, ali kakšne porabnik vključeval v avtu ali pa je res akumulator uničen.

Sicer če prav vidim ima ta Battmax maksimalen tok polnjenja 4A, torej bi moral polniti vsaj 24 ur, da bi bil kolikor toliko poln.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a MercedesV Sr nov 30, 2016 1:08 pm

Polnilec je sigurno prekinjal..nek rele,klik...klik...

Priklopljeno ni bilo nič, ker sem minus klemo dal stran ,da se je sigurno polnil samo akumulator.

Vem da bi ga za popolno polnost moral polniti dlje. Dejstvo je ,da je avto potem vžgal in sem opravil cca 45minutno vožnjo. Zjjtraj pa spet čista tema.

Tako da tu pomoje razpravljati okoli polnjenja je brezveze.

Zdaj samo ali je okvara na avtu,ali pa je akumulator fuč.. Verjetno tudi ni prvi ki bi spustil dušo po enem letu ? Je pa Fiamm.

Lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a Fan Sr nov 30, 2016 3:29 pm

Vsak avto elektrikar ali bolje opremljena avto mehanična delavnica vam lahko pomeri in pove ali je zanič akumulator ali je nekaj v stiku/porabnik. Torej ni potrebno čakati do naslednjega dne.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a MercedesV Sr nov 30, 2016 7:11 pm

Oprosti ,samo daj ti meni povej kam se lahko kar pripelješ in ti takoj začnejo odkrivati napake na tvojem avtu ?

Jaz do sedaj nisem imel te sreče. Vedno treba čakati ,ali pa te naročijo.

Po drugi strani je pa skoraj logično da te ne morejo takoj vzeti pod drobnogled. Vsak ki se pripelje bi kar takoj da mu nekaj pogledajo ....

Mislim da za test sem se najbolje odločil. Akumulator je drug v avtu ,in če se čez noč spet popolnoma izprazni je znak ,da je nekaj narobe z napeljavo.

Če pa bo akumulator zjutraj normalno poln ,je znak da je z mojim akumulatorjem resnično nekaj narobe.

Potem se bomo pa dogovarjali naprej ,glede na izid zjutraj. Če se izkaže za napako na napeljavi ,bom iskal električarja ,če pa se izkaže da je akumulator fuč ,pa se samo potrdi zahteva po novem.

lp
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a Nikola_Tesla Sr nov 30, 2016 7:29 pm

Zaganjanje vozila s slabim akumulatorjem je vedno rizično... lahko odleti alternator ali še kaj zraven.

Bosch-ev battmax pa prekinja če je preobremenjen... za zaščito ima vgrajeno bimetalno stikalo.

Lp.
Priponke
Polnilec - BOSCH BATTMAX 4 - 12V - 0.jpg
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a Fan Sr nov 30, 2016 8:12 pm

MercedesV je napisal/-a:Oprosti ,samo daj ti meni povej kam se lahko kar pripelješ in ti takoj začnejo odkrivati napake na tvojem avtu ?



No ja v dveh dneh se že najde mojster/popoldanec, ki si bi vzel pol ure časa in pomeril akumulator.
V koliko se dopoldan pokliče in popoldan naroči, je pesem že drugačna ....................
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a motom Sr nov 30, 2016 8:16 pm

Sem imel podoben problem. Pripeljal do občine... šel noter...ko se vrnem, avto mrtev. Vzrok je bil slab stik kleme na aku...
V tvojem primeru je lahko podobno, ker si pri polnjenju odklopil minus, torej si polnilec priklopil na plus klemo, ki je lahko imela slab stik in zato ti je tudi prekinjalo polnjenje.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Samodejno izpraznjen akumulator ?

Napisal/-a MercedesV Sr nov 30, 2016 8:19 pm

Nikola_Tesla je napisal/-a:Zaganjanje vozila s slabim akumulatorjem je vedno rizično... lahko odleti alternator ali še kaj zraven.

Bosch-ev battmax pa prekinja če je preobremenjen... za zaščito ima vgrajeno bimetalno stikalo.

Lp.



Tale na sliki je sicer 4-ka,moj je 6.ka..

Preobremenjen ?

In točno kaj pomeni to ?

Normalno sem priključil izpraznjen akumulator . Ali je to znak da je kakšna celica v stiku ?

lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov